Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért nem mertek lépni? fórum

Miért nem mertek lépni? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jan. 21. 21:28

Sziasztok! Nekem épp aktuális ez a téma nem is kicsit!:)

Én tavalyelőtt egy 8 éves kapcsolatot hagytam ott (közös lakás, autó, eljegyzés) egy új szerelemért. Az új srácnak nem kellettem, meggondolta magát.

Felépítettem egy új életet, egyedül vettem lakást 25 évesen, talpraálltam! Utána összejöttem egy sráccal, aki akkor szintén egy hosszú kapcsolat végén,még a kilépés előtt állt. Elhagyta értem a feleségét, de 4 hónap múlva visszarohant, mikor megtudta, hogy mennyi szocpolt kell visszafizetni, ha nem lesz két gyerekük házasságon belül, plussz mennyi mindent kéne a válásnál felezni. Most depressziós, nincsenek barátai, nem megy neki a munka (kolléga).

Most egyedül vagyok és épp újra talpraállok! Semmit nem bántam meg!!!! :)

38. gigi1971 (válaszként erre: 37. - Horvabett)
2010. jan. 21. 19:45
Szia ! Bocs rég jártam errefelé . Szomorúan olvastam , hogy mégsem sikerült újrakezdeni . Hát most mondhatnám , hogy " kutyából nem lesz szalonna " , de nem teszem . Nem ismerem , de abból amit írtál , meg van róla a véleményem . Tényleg nagyon sajnálom , hogy nem jöttem előbb . Egyet azonban biztosan állíthatok , hogy tovább lehet lépni , még akkor is ha gyerek is van , mert erre én vagyok az élő példa , jan. 29-én mi 1 évesek leszünk , és a lányom is jól kijön vele . szia
37. horvabett (válaszként erre: 35. - Gigi1971)
2009. nov. 19. 11:28

A változás megtörtént. Folyamatosan hitegetett engem is és a gyereket is. Már kezdtük elhinni, hogy újra egy család leszünk. Nálunk aludt, szerelmes szavakkal közeledett felém.

Aztán jött a hidegzuhany.

Pár napra rá közölte, hogy mégis összeköltöznek a szeretőjével. Ennyi a történet és részemről ennyi a volt férjem is. Egy hazug gazember, én pedig egy naív hülye vagyok, vagyis voltam.

36. d0a7a517d6 (válaszként erre: 29. - Agis)
2009. nov. 2. 18:12
Ez így igaz. Mikor szomorú voltam egy nagyon jó barátom írta pont ezt nekem sms-ben..
35. gigi1971 (válaszként erre: 34. - Horvabett)
2009. nov. 2. 18:08
Most olvasom , hogy keresett magának valakit . Szerintem felmelegítve , csak a töltöttkáposzta jó , és én nem ismerem a volt férjed , de aki egyszer mást keresett , ott már gond van .Az a helyzet , hogy nálunk pont fordítva állnak a dolgok , ritkán viszi el a lányunkat , nem jelentkezik , úgyhogy a személyét már lassan homály fedi , de én ezt nem bánom . Remélem az új kapcsolatomban nem fogok ekkorát csalódni , de ez még nagyon friss.Írj , ha történt valami változás ! :)
34. horvabett (válaszként erre: 33. - Gigi1971)
2009. nov. 2. 12:14
Köszönöm, hogy ezt leírtad. Nehéz újrakezdeni, főleg úgy, hogy a volt férjem sűrűn látogat a gyerek miatt (azt állítja nem csak miatta), próbál közeledni és minden alkalommal elmondja, hogy mi még lehetünk együtt.
33. gigi1971 (válaszként erre: 32. - Horvabett)
2009. okt. 29. 21:21
Én 38 éves vagyok . 12 év után váltunk el . Könnyü dolgom volt , mert elhidegültünk egymástól , úgyhogy simán ment . De nem szabad eltemetni magad , nekem ez a véleményem . Próbálj meg ismerkedni , nyitott lenni . Tudom ez egyszerüen hangzik , nem az , de én is azután lettem olyan amilyen a házasságom előtt voltam , hogy elváltam . Tulajdonképpen ezt a volt férjemnek köszönhetem , mert ha ő nem lép , én nem mertem volna , és élném a semmitmondó élettársi életet . Előbb kellett volna lépnem , és ismerkedni . Már nem vagyok egyedül.
32. horvabett (válaszként erre: 24. - Csibike.)
2009. okt. 19. 13:03

Sziasztok!

Azt mondod ilyen hosszú együttlét után is lehet újra kezdeni? 19 év van mögöttünk és én kiléptem. Mi is elbeszéltünk egymás mellett és ő keresett valaki mást. Békében, sőt mondhatom, hogy barátként váltunk el. Most nagyon egyedül érzem magam.

31. hoana
2009. okt. 16. 15:16

Én léptem egy nagyot!!!!! 200 km!!!!

Néha felteszem magamnak a kérdést, bátorság vagy esztelenség volt?!

Már megtettem, így mindegy.


Lehet, hogy a távolság nem változat semmin?!

2009. febr. 24. 19:46
Én is így látom! Végre elkezdődött bennem, mellettem, velem valami, ami remélem csak akkor ér véget, mikor meghalok!
29. agis
2009. febr. 23. 19:09
Minden vég, valaminek a kezdete... :)
28. Dzsenett (válaszként erre: 27. - Csibike.)
2009. febr. 18. 20:55
Az én Ex-emnek,testvére volt! Meg anyja, meg a nagybetűs CSALÁDJA... Én meg örökre fekete bárány stb... Mindegy! VÉGE, és MI ( Te és én Csibike ) jól tettük, hogy megtettük! NEM
27. Csibike. (válaszként erre: 23. - Dzsenett)
2009. febr. 18. 20:50

Nálunk is az ex családja volt az ok leginkább..vagyis a volt anyósom!

A gond az volt, hogy mindenki elé helyezte az anyját..hiába volt családja..2 gyerek, amit az anyja akart úgy volt..pedig én nagyon szerettem, de ezt hosszútávon nem lehet bírni.

2009. febr. 18. 20:50

Ez a szó: Alkalmazkodni!

UTÁLOM! Kölcsönösen kell alkalmazkodni, és egymás érdekeit nézni... Ha ez nem megy, akkor mehet a levesbe! És lehet egyszerűnek hangzik! De gondoljatok bele abba, hogy mikor lennétek boldogok??? Jobb ha azért sírsz mert nincs veled, mintha akkor sírnál mikor melletted van...

25. hoana (válaszként erre: 18. - 8ee31e318f)
2009. febr. 18. 20:48
A pasikat is megviseli a szakitás/nem mindenkit/csak inkább nem mutatják ki,mert az nem férfias! :)
2009. febr. 18. 20:46

Sziasztok!

Én 32 évesen léptem ki a házasságomból ami 13 évig tartott..2 gyerekkel!

Nem bántam meg egyáltalán..azóta van egy férjem aki az előző ellentéte..a gyerekeim imádják!

Nem szabad egy olyan kapcsolatban szenvedni ami nem működik!

Nálunk is az volt a probléma,hogy elbeszéltünk a volt férjemmel egymás mellett..ő sosem értette meg az én gondjaimat..mindig nekem kellett alkalmazkodnom.

Mindent meg kell beszélni..a kölcsönös bizalom az alapja egy kapcsolatnak!

23. Dzsenett (válaszként erre: 21. - Hoana)
2009. febr. 18. 20:46

Teljesen igazad van hoana!

A Te döntésed, és vállalni kell a döntéseink súlyát... Ha rossz, ha jó, ha megbántunk vele valakit, ha nem! Lépni kell, mert mi van, ha csak egyszer élünk??? Mi van ha nincs más ezután???

BOLDOGnak kell lenni!

Én már az vagyok!!! Nekem rettenetes volt az előző kapcsolatom, de csak a vége felé, és inkább a családja miatt... És azért mert ŐŐŐŐ soha nem állt mellettem! Nagyon nehéz volt akkor, de visszagondolva a legjobb döntés, amit tehettem!

2009. febr. 18. 20:46
Volt, hogy egy kapcsolatom nem működött és mellette keresgéltem, hogy lecserélem az aktuálist másra. És rá kellett jönnöm, hogy a leendő lehetőségek között a jelenlévő a legjobb, sőt, egy kincs van a birtokomban, így lecserélés helyett a megtartásra helyeztem a hangsúlyt:))
21. hoana
2009. febr. 18. 20:42

Sziasztok!

Meg kell,hogy szakadjon benned valami és akkor tudsz csak lépni.

Én kiléptem az előző kapcsolatomból/az érzés nem szakadt meg,csak már nem volt "olyan"a kapcsolat/. Most van valakim és az eszem tudja,hogy már az előző nem müködött de a mostaniból hiányolom ami "vele"megvolt.

Kicsit zavaros,de az ember olyan bonyolult lélek! :)

Az ember akkor tudja meg mit veszitett mikor már nem az ővé.

Bárhogy döntesz a te döntésed és az jó!Még akkor is ha hiba volt.

2009. febr. 18. 20:38

A fiúkat/pasikat is megviseli a szakítás! Saját szememmel látom, hogy mennyi fiú szenved a lányok miatt...

Az a baj, hogy mi nők, sokkal jobban félünk megbántani valakit, mint kilépni a kapcsolatból. Nem tudom elmagyarázni mit érezhetnek azok, akik egy rossz kapcsolatban élnek, már évek óta, hónapok óta, és nem mernek lépni... Vagyis DE! El tudom! Én azért nem léptem, mert én olyan vagyok, hogy az utolsó esély, utolsó esélyét is odaadom, és esélyt adok és várom a csodát! De ha a csoda nem jön, akkor annyi...

Nem tudom, Ti mennyire hisztek az oxytocinban? Állítólag attól érezzük a szerelmet, és az csak egy ideig termelődik az agyban... Bebizonyították, hogy a szerelem csak kémia! Egyik reggel a "Csak csajok" című műsorban beszéltek arról a tablettáról, amit most kísérleteztek ki, és ha bekapod, szerelmes leszel!

Hurrá... Mindent meg lehet oldani egy tablettával... Nektek erről mi a véleményetek?

2009. febr. 18. 20:36

A fiúkat/pasikat is megviseli a szakítás! Saját szememmel látom, hogy mennyi fiú szenved a lányok miatt...

Az a baj, hogy mi nők, sokkal jobban félünk megbántani valakit, mint kilépni a kapcsolatból. Nem tudom elmagyarázni mit érezhetnek azok, akik egy rossz kapcsolatban élnek, már évek óta, hónapok óta, és nem mernek lépni... Vagyis DE! El tudom! Én azért nem léptem, mert én olyan vagyok, hogy az utolsó esély, utolsó esélyét is odaadom, és esélyt adok és várom a csodát! De ha a csoda nem jön, akkor annyi...

Nem tudom, Ti mennyire hisztek az oxytocinban? Állítólag attól érezzük a szerelmet, és az csak egy ideig termelődik az agyban... Bebizonyították, hogy a szerelem csak kémia! Egyik reggel a "Csak csajok" című műsorban beszéltek arról a tablettáról, amit most kísérleteztek ki, és ha bekapod, szerelmes leszel!

Hurrá... Mindent meg lehet oldani egy tablettával... Nektek erről mi a véleményetek?

18. 8ee31e318f (válaszként erre: 4. - E0f56cc971)
2009. febr. 18. 20:22
miert hiszik a nok, hogy nem viseli meg a szakitas a pasikat?
17. Myrthil (válaszként erre: 16. - Sznebk2)
2009. febr. 18. 20:20

Egyetértek veled!

Megbeszéljük a napunkat esténként. Ha nem történt semmi lényeges, akkor is van miről beszélgetni. Egy filmről vagy csak úgy, bármiről. :D

Sokkal jobban érzem magam én is úgy, hogy többet beszélünk :D

Szinte egész nap azt várom, amikor este leülhetek vele beszélgetni. És ha napközben felhívjuk egymást, olyan rossz letenni a telefont, mert még hallgatnám a hangját :D

16. Sznebk2 (válaszként erre: 8. - Od)
2009. febr. 18. 20:16
Te nagyon szereted, meg ő is nagyon szeret. Ezt csak úgy mondjátok, mert nem haragszotok egymásra? Ha szeretek valakit, nem lapos a kapcsolatom, mert minden nap egy ajándék, amit együtt tölthetünk. Ha szeretem, alig várom, hogy hazajöjjön, örülök, ha napközben felhív, este megbeszéljük a napunkat és KÍVÁNCSIAK vagyunk egymásra. Ha szeretem. Én szeretem a férjemet, 14 éve leszünk együtt, 7 éves ikerfiúkkal, rengeteg, komoly problémával és nagyon sok örömteli élménnyel. Amiről például lehet beszélni, beszélgetni. Ha egy kapcsolatban nincs párbeszéd, az már csak egy fedél alatt élés, nem együttélés. Sajnálom. Legyen erőtök váltani, utána sokkal jobb, csak ilyen tapasztalatok vannak körülöttem. Minden szingli barátnőm megtalálta utána a párját (aki hosszabb, uncsi kapcsolatból lépett ki) és most boldogok. Ott meg elsavanyodtak volna, most már ők is látják. Persze utólag mindig okosabbak vagyunk. Kívánom, hogy mindenkinek jól alakuljanak a kapcsolatai.
2009. febr. 18. 20:10

Sziasztok!

Bár fiatal vagyok és naiv, de velem is volt ilyen...mostani párommal több mint 3 éve vagyunk együtt...volt egy időszak mikor minden rossz volt, de én tudtam, hogy helyre fog jönni, vagy csak akartam a megszokás miatt...de most úristen, mint az elején...leszállt a rózsaszínköd és kész :) persze lehet csak mázlim volt :)

14. od (válaszként erre: 10. - Dzsenett)
2009. febr. 18. 19:36

Mi is együtt vagyunk már több mint 4 éve. Mindketten 24 évesek vagyunk.

Igazából nem tudom, hogy mire várok, hogy mi fog változni. És biztosan igazad is van, de nincs még erőm változtatni a helyzetemen..Talán attól félek, nem találok jobbat nála (ami tudom, hogy hülyeség)..Nagyon szép időszak van mögöttünk, soha nem tudnék rá rosszat mondani, csak egész egyszerűen már nem érzem azt, mait éreznem kellene.:-(

13. Myrthil (válaszként erre: 11. - Dzsenett)
2009. febr. 18. 19:36

Igen, tudom!

Nagyon nagy szerencsém van :D

2009. febr. 18. 19:34

Mert félnek!


Én 26 évesen váltam el, feladtam mindent, férjet, lakást, munkát azért mert nem működött. Nem bántam meg semmit, segítség nélkül újra talpra álltam, 29 évesen férjem van, gyermekem és egzisztenciám.


Hajrá csajok! Nem kell beletörődni!

11. Dzsenett (válaszként erre: 9. - Myrthil)
2009. febr. 18. 19:33
Örülök, hogy nálatok ez megoldódott, de tudod Te is, hogy ez nagyon ritka!
10. Dzsenett (válaszként erre: 8. - Od)
2009. febr. 18. 19:31

Kedves od...

4 évig éltem párkapcsolatban! Nekem aztán a poklot kellett bejárnom, de mikor már éreztem, hogy nem szeretem, és nem vagyok hajlandó érte küzdeni, léptem! És NEM bántam meg! Egy percre sem! Hiányzik még a mai napig, de nem ő, hanem a megszokott dolgok... A hülyeség! De nem az ő személyisége!

Boldog lehetsz bárki mással! Fiatal vagy még, bár azt nem tudom hány éves...De hidd el! Soha nincs elég korán lépni!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook