Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért nem megy az életmódváltás? fórum

Miért nem megy az életmódváltás? (beszélgetős fórum)


1 2
15. Guruljka (válaszként erre: 14. - _Berry_)
2020. ápr. 22. 14:01
Ez igaz, tényleg csak a gyári édességekre gondoltam.
14. _Berry_ (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2020. ápr. 22. 13:57
Egészséges édességeket is lehet enni, nem kell rögtön az agyoncukrozott, színezett édességekben gondolkodni. Ha valaki megvonja magától az édeset miközben szereti, csak stressznek teszi ki magát, mert az agya állandóan ott lesz.
13. _Berry_ (válaszként erre: 9. - Ancsika4)
2020. ápr. 22. 13:47
Nem kell azokat a tésztaféléket elfelejteni, csak ott is tudni kell a test számára hasznosat választani. Hajdinás vagy kölestészta pl. nagyon jó lehetőségek és laktatnak is.
12. unom (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2020. ápr. 22. 13:39

Az édesség is belefér időnként. Felesleges és nem is hasznos olyat megvonni magunktól amit szeretünk, a tiltott mindig vonzóbb.

Én a tésztát, rizst simán kihagyom, sült krumplit szoktam enni.

A kölessel próbálkoztam, a kukában végezte.

11. Guruljka (válaszként erre: 9. - Ancsika4)
2020. ápr. 22. 13:34

Ancsika, örülök, hogy válogathatsz a sajtok között, de én a helyi boltban sovány sajtot még nem tudtam vanni a lassan 30 év alatt, amióta itt lakom.

A tojás is aránylag nagy zsírtartalmú, de be lehet illeszteni a diétába esetleg 1-2 darabot.


A többi stimmel, bár a zöld tea rendesen fel tudja zavarni a vérnyomást, és egy túlsúlyosnak az eleve magasabb szokott lenni.


A legelső egy orvosi vizsgálat lenne persze, hogy megbizonyosodjunk arról, nincs szervi oka a hízásnak.


Én fontosnak tartom azt az apróságot is, hogy ne csalásnak nevezzük a kis kilengést. Soha nem szabad az étkezéshez bűntudatot kötni! Van elég stressz az életünkben enélkül is.

Ne legyen otthon édesség! Ez is fontos. Én nem is értem, engem komolyan meglepett, hogy hány háztartásban alap, hogy valami édesség csak úgy van otthon. A gyerekekre hivatkozva sem kötelező az édesség, hacsak nem akarjuk őt is egészségtelen táplálkozásra szoktatni.

10. unom
2020. ápr. 22. 13:34

Ami nekem bevált: azt eszem, amit szeretek, a mennyiségre figyelek.

Most napi 1200 kcalt állítottam be magamnak, mellette tornázok. Mivel az edzőterem bezárt letöltöttem pár appot, azokat használom. Az ugrálós tornákat kerülöm, sajnos mosta futás is tilos, a gyaloglás pedig nekem kevés.

2020. ápr. 22. 13:17
Szerintem az evésre is jó figyelni! Kenyérfélékből csakis korpás,sovány sajtok,tojás,csirke mell,zöldségek nyersen is.Édességet felejtsd el,3x2dl zöld tea ez fogyaszt 1-2 szem édesítővel.Tésztafélék Tilos!Ha ezeket fogyasztod beindul a fogyás,minden mozgás nélkül.
8. csgybzs (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 22. 13:15

Neked először is lelkileg kellene összeszedned magad. A neten rengeteg önismereti, önsegítő könyv van.

Fogadd el és szeresd önmagad! Nagyon sok bántást kaptál, ahogy írtad, ezeket rendbe kell tenni, fel kell dolgozni, mert így csak folyamatosan kudarcba kergeted magad a megkezdett, de be nem fejezett fogyós dolgokkal, ami csak tovább növeli az elkeseredettséged.

Nagy túlsúllyal, kevés erőnléttel kíméletes dolgokkal kezdj. Séta, jóga, kezdőknek szóló 5-10-15 perces tornák. Szeresd magad, figyelj oda a lelki egészségedre is és akkor sokkal nagyobb energiád, kitartásod, kedved lesz a testeddel is foglalkozni.

Minimum 2,5 l vizet igyál nap mint nap, az már jó kezdés, mert hidratált leszel.

Sok sikert kívánok neked!

7. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 22. 13:12

Ahhoz, hogy fogyni tudjál az egyik nagyon fontos lépés, hogy a lelked tedd rendbe. Bármit mond a volt párod, ne érezd megalázónak. Ilyenkor gondolj arra, hogy valójában ez az ember nagyon szánalmas, mert a nyomorúságos kis életében a boldogságot, elégedettséget a másik bántásából akarja nyerni. Na ezt nem kell neki megadni. Koncentrálj a céljaidra és arra, hogy most már szabad vagy, hogy megszabadultál egy ilyen bunkótól.


A másik dolog pedig a táplálkozás. Ne vásárolj össze minden drága és vacak dolgot, mert többet ártasz vele a testednek, mint használna. Hidd el, ha az étkezésedet a természetes élelmiszerek alkotják, zöldség, gyümölcs, akkor nem marad el a siker. És persze a mozgás is fontos elem.


Sok sikert! :)

2020. ápr. 22. 12:54

Az étel nem kerül többe, mint a normál étkezés, sőt zsiradékból ugye kevesebbet használsz...

A salátaönteteket, egyéb szószokat is kihagyod. Nem lesz száraz a hús, ha sütőzacskóban sütöd, de a hasábkrumpli helyett zabkorpát veszel, és egy kanálnyival besűríted a hús levét. (Elég, ha a forró lében elkevered a zabkorpát, főzni sem kell.)

A következő hasábkrumpli helyett meg kölest veszel, és azt főzöd meg, mert az 3-szoros vizet vesz fel és sok hasznos anyag van benne.

A fehér lisztet sokan kidobják vagy odaadják valakinek, és kevert lisztet vesznek helyette. Én megtartottam, de alig használtam belőle.

2020. ápr. 22. 12:48

Nagy túlsúllyal nem pont rékázni kellene. Keress olyat a neten, ami kellemesebb! Egyelőre az lenne a cél, hogy akár csak 5-10 percet naponta, de mozogj minden áldott nap.

A motiváció az legyen, hogy ne a fiadnak kelljen majd ellátnia és mosdatnia téged, ahelyett, hogy a fiatal éveit élvezné.


A sok túlsúlyos edzés közül ez az egyik:

[link]

2020. ápr. 22. 12:35
Párom Bíró Icazik. Az könnyebb mint a Rubint RÈka szerinte. Heti 3x csinálja. 3 hónap alatt 3 kiló ment le. De alakul. A volt fèrjedet akard kiakasztani. Ha be szól, állj neki edzeni. Akkor is megmutatod hogy jó nő vagy. Had egye a fene. Ez egy jó cèl. Aztán majd jön más. Hajrá.
2020. ápr. 22. 12:04

Olyan életmódot válassz amit tudsz követni, hagyni kell időt a fogyásra, mert hosszú folyamat.

Azért mert megeszel egy csokit ne legyen bűntudatod. A Wawel -nek van "no added sugar" csokija, finom is, vegyél olyat ha csokit szeretnél enni. Pennybe nem drága de máshol húzós ára van.

Egyébként szerintem az exedet felhasználhatod motivációként. Mutasd meg neki, hogy megcsinálod, és nem lesz oka szemétkedni.

A gyerekeddel is tudsz olyan mozgásformát csinálni ami mindkettőtöknek jó, így nem lesz kényszer inkább kikapcsolódás. Nem kell rögtön kemény edzéssel kezdeni, mert a Réka elég durván tolja, kell idő mire követni tudod. A csodaszereket pedig hagyd, nem léteznek.

2. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 22. 11:12

Igaza van édesanyádnak, a lelki béke legfontosabb. Először fogadd el magad, szeresd! Az nem baj, ha megbotlasz, mindnyájan követünk el hibát, állj fel és menj tovább. Sikereket számold, ne a kudarcokat. Ne várj gyors eredményt, hiszen a túlsúly sem néhány hét alatt jött fel.

Egyedül nehezebb, de ha találsz hozzá sorstársat, közösséget, az nagyon hasznos lenne.

Másik fontos dolog, hogy ne hagyd magad verbálisan bántalmazni! Mindenkin lehet találni fogást, ha nem szállnak le rólad, add vissza. Vannak emberek, akik nem tanulnak másból, csak ha megízlelhetik, hogy milyen aljasan tudnak viselkedni.

2020. ápr. 22. 10:49

Sziasztok!


Igazából egy kis tapasztalatot és segítséget kérnék olyanoktól,akiknek szintén nehezen megy vagy ment.Vagy talán biztatást.Igazából bármit...

Egy kicsit a "miértemről" (bár tudjuk,hogy kifogást bárki talál,aki keres,viszont biztos vagyok,hogy ez nagyban elősegíti a folyamatos kudarcot) :


Szóval 31 éves vagyok.8 évet éltem együtt egy férfival,akivel van egy közös gyermekünk,viszont a folyamatos bántalmazás (mentális és fizikai) miatt rengeteg szakítás-kibékülés után végül tavaly elhagytam és anyukámhoz költöztünk.A terhesség alatt 36 kg-ot híztam(veszélyeztetett voltam és diétán,de mégis,nagyrészt a víz miatt,nem fértem bele a cipőmbe se,meg ilyenek),de a szülés után is minimum 20 rajtam maradt.Azóta elkezdtem többször RubintRékázni,de alig sikerült valamit megcsinálnom a tornáiból.Az meg,hogy helyesen...Nem is merek belegondolni.Persze ez elvette a kedvem...Mi értelme csinálnom,ha csak itt szenvedek,de még csak nem is csinálom jól? (ugye,ismerős..)Elkezdtem aztán saját kosztot(diéta,update,minden) enni,de sokáig nem ment,egyszerűen nem tudtam kigazdálkodni egyedülálló szülőként,ugyanis az apja nem fizet,így mindent én állok a gyermekkel kapcsolatban (amúgyis megtenném,ez nem kérdés).Miután ebbe is belebuktam,a neten kezdtem keresgélni a szokásos "hogyan fogyj innen-onnan" cikkeket,és azokat csinálgattam,de nem rendszeresen,hanem csak akkor,amikor épp volt annyi energiám vagy jó passzban voltam,mert amikor rossz kedvem van,semmit sem bírok csinálni....Illetve a könnyebb gyakorlatokat,mert egész nap fáradt vagyok,már fáradtan is kelek.Nem bírom a nehezebbeket.Gondoltam már egyébként pajzsmirigy-betegségre,még 3-4 évvel ezelőtt kértem,hogy vizsgáljuk ki a háziorvosnál,de azt mondta a vizsgálatok alapján,hogy nincs ilyen problémám.Fogyogattam is,de csak 4-5 kg-ot,és az mindig vissza is jött.Na meg amíg nem hagytam el,a volt párom is folyamatosan gúnyolt,mamutnak hívatott a gyerekkel,ez még ma is megvan egyébként nála,persze már csak viccből szólít így,ha megsértődik rám,mert megbeszéltük,hogy ez miért csúnya dolog... Szóval az önbizalmam a béka segge alatt.Bogyókat is próbáltam szedni,fogyasztóteát,el se hiszitek,mi mindent...Jártam futni is,hogy biztosan ne hagyjam abba,vettem erre egy szuper futócipőt is,amire hónapokig kuporgattam,de bizony mégiscsak abbahagytam.Mert ha egyszer nem mentem el,mert esett vagy nagyon fáztam,akkor utána már elmaradt... Azóta megtaláltam egy szuper programot a facebookon és abba is belekezdtem természetesen.Adtam magamnak még egy utolsó esélyt,megvettem az ajánlott fehérjét,meg étrendkiegészítőket,természetesen megint úgy,hogy 3 hónapig spóroltam rá,neki is álltam,nagy volt a lendület,mert ez fokozatosan nehezít,és tényleg meg is tudtam csinálni az elején,5 hétig bírtam,változást is láttam,de amikor hétvégente találkozom a fiam apjával és az mindig megjegyzéseket tesz rám,meg gúnyosan mindig megkérdezte,hogy jó új kant (!!!) találtam-e,azért fogyózok-e,de még így is disznó vagyok... Egyszerűen nem bírtam,megalázó volt és muszáj volt valamivel csillapítanom...muszáj volt édességet ennem...Aztán meg jöttek a szokásos gondolatok..ha betoltam 1 tábla csokit,már mi értelme...nem tudok egy nap alatt annyit tornázni,hogy csak ezt a 10 perc csokibékességet letornázzam...


Ki vagyok akadva lelkileg és bocsánat,hogy ezt így ide levéstem,mert úgy tűnik,a címhez nem sok köze van,csak panaszkodni akartam,de nem.Azt szeretném tudni,hogy az,aki esetleg hasonló cipőben járt,hogy tud mégis energiát szerezni ahhoz,hogy a 101. nemet is betartsa,amit magának mond.Én egyszerűen nem tudom ezt legyőzni.Hiába a sok belefektetett munka,az akarat,és kitartás,ha egy apróság is megszakítja... Miért nem megy végre az az életmódváltás?

Mérleg vagyok egyébként,és édesanyám azt mondja,amíg lelkileg nem leszek rendben,ne is várjak fogyást,de ugye..hogy legyek lelkileg rendben,ha semmilyen sikerélményem nincs,csak a gúnyolódás meg a kudarc...ördögi kör...


Próbáltam előre is tervezni,beírtam,melyik napon mit és mennyit tornázok,de azt sem tudtam betartani,mert ha a fiammal épp tanulni kellett,vagy más jött közbe,ugrott...

A kisfiam az egyetlen örömforrásom az életben jelenleg,de szeretném,ha nem kellene szégyellnie majd a barátai előtt egyszer,mert 100 kilós az anyja..meg magamnak is szeretnék végre tetszeni... Senki másnak,csak saját magamnak.Mit tehetnék,hogy eltűnjenek a "DE"-k...Néha egyébként nézek motivációs videokat,hogy mit mondjak magamnak,amikor kell,de ezek ne mindig válnak be.Volt,hogy igen,de nem mindig...


Hogy lehet ezeket legyőzni?Hogy lehet kitartást tanulni?Nem akarok örökké csalódni magamban is.Esetleg megosztanátok velem,hogy nektek milyen rendszeretek van erre?Csak otthoni edzésre.És hogy milyen csalásokat lehet még megengedni úgy,hogy ne menjen kárba a sok munka,ha valami miatt mégis borul a dolog?Kalóriákat nem számolgatok,az adagokat csökkentettem,ugyanazt eszem,mint a többek otthon.Rendes házi kosztot,mindent.


Minden segítséget előre is köszönök!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook