Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nem maradhatnak órákig a Sekuseptes oldatban az orvosi műszerek? fórum

Miért nem maradhatnak órákig a Sekuseptes oldatban az orvosi műszerek? (tudásbázis kérdés)

5. 17aadc1082 (válaszként erre: 4. - Stix)
2013. szept. 27. 07:38

Hát ,látod ezt nem tudom. Én Baridezt használok viszonylag sokat, de én nem áztatom, csak fújom, viszont a fene tudja. Lehet, hogy csökken a hatásfoka bizonyos idő után. Azt nem gondolnám, hogy hatástalanódna, pláne, ha már ugye megvolt a behatási idő, visszabacisodni az oldatban tuti nem fog a cucc. Az lehet, hogy ha újat rak bele az ember, akkor azt már nem fertőtleníti olyan hatásfokkal, de a már sterilizált cucc tuti nem lesz steriltelen (ok, ez hülye szó) újra.


De speciel a sekusept-ről azt találtam, hogy 2-3 óra hossza kell ahhoz, hogy pl a tuberkolózis baciját megölje.

4. stix
2013. szept. 27. 06:38

Na de ha benne felejtődnek egy éjszakára mondjuk ...akkor állítólag "hatástalanitódik"...mondta egy kórházhigiénikus.....vicces mi????

Nagyon köszike a ti véleményetek is....szerintem is inkább a műszervédelem lenne az igazi ok amiért nem ajánlatos több órát benne tartani..semmiképpen nem az oldat hatékonyságának a csökkenése!!!

2013. szept. 26. 19:46

Nem baj, ha benne marad, az orvosi műszerek rozsdamentesek, tehát nem kezdi ki őket a folyadék.

Viszont egy bizonyos időn túl felesleges, hogy benne álljon a cucc, jobban úgysem lehet fertőtleníteni, mint a maximum.

2013. szept. 26. 17:39

Egy idő után "kikezdi" a műszereket is, talán?

Vagy elszínezi őket?

1. stix
2013. szept. 26. 17:07
Miért nem maradhatnak órákig a Sekuseptes oldatban az orvosi műszerek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook