Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nem lehet terhesség alatt szoptatni? fórum

Miért nem lehet terhesség alatt szoptatni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. ápr. 30. 15:43

sziasztok! hatha szamit meg a mi esetunk vkinek, ezert leirom:

En is szoptattam a terhesseg alatt, de nem vegig. Abbahagytam, mert mar csak komfort miatt volt a lanyomnak szuksege ra es a sokszori ejjeli ebredest mar nem akartam folytatni, nem volt jo egyikunknek sem. Ekkor kb 5 honapos terhes lehettem, v kicsit tobb.A masodik lanyomat ugyanugy tudtam szoptatni, vitaminok es egyebek nelkul egy tokeletes baba lett, eleg nagy sullyal es most "kuzdunk" a cicrol valo leszokassal - elmult mar O is ket eves!

En is ugy tudom, hogy mivel a szoptatas az oxitocin termelest fokozza, ezert nem javasolt a terhesseg utolso harmadaban a szoptatas, ha mehosszehuzodast okoz. De!!!!!!! egy akkora gyereke, akinek mar nem az anyatej a fo taplaleka, nem kesztetheti a szervezetet akkora mennyisegu oxitocin termelesre, hogy az koraszuleshez vezessen - szerintem. Szoval, mindnenkepp fugg a baba koratol is,, meg a szopizas intenzitasatol is, hogy okoz -e vmit a terhessegben, es fugg az anya "alkatatol" is - nem sulyra gondolok itt, hanem tipusra

32. 754c7e07c3 (válaszként erre: 31. - Win)
2008. febr. 8. 08:46

Én is így gondolom. Jobb mindennek utána nézni, akkor is, ha védőnő, vagy gyerekorvos mondja.


Sajnálom, hogy császároztak. Így alakult, ez van. De, akkor sem volt igaza a védőnődnek. A dokid rendes volt, hogy, legalább megpróbálta nem azzal befejezi a szülést.

Remélem jól vagytok, jó egészséget a manókáidnak. :))

31. win (válaszként erre: 30. - 754c7e07c3)
2008. febr. 8. 07:14

Ebben az a szomorú, hogy sokakat csak megtévesztenk (főleg a gyanútlan kezdőket), hiszen az ember alapvetően azt gondolná, hogy a gyerekorvos, védőnő segít neki, jó és okos tanácsokkal látja el, ha valami gondja adódik. Aztán egy csudát! :((((


Más:végül mégis császár lett, de nem azért mert az első is az volt. A dokim belement (volna) a hüvelyi szülésbe, de a lányom pont olyan makacs, mint a fiam, tojt beilleszkedni a szülőcsatornába, hiába volt minden kísérlet. Így vajúdtam egy "jót", eltűnt a méhszáj, vártuk, hogy hátha, aztán megint összeszabdaltak. :)))

30. 754c7e07c3 (válaszként erre: 28. - Win)
2008. febr. 8. 06:33

Én is elvoltam pár védőnővel. Az első azt mondta, mindenki abbahgyta a szoptatást a terhesség alatt,. hagyjam abba én is.

Szerencsére a belgyógyásznő elmondta, nincs okom aggódni.

Minden védőnő próbálkozott nálam is, pl a gyerekeim 5-6 hósan álltak fel, és mind azt gondolta, én erőltetem.

Azt mondta a védőnőm, mert a gyerekeim nem kúsztak(egyik sem), hogy a diszlexia lesz ebből majd meglátom.:))

Érdekes, nálunk a gyerekorvos az, aki ezt normálisan kezeli.

Valóban, nagyon nehéz elsőgyerekes anyukának felmérnie mi az igaz, és mi a rémisztgetés.

Pl nálad, hogy császár után csak császárral.


Szerintem nagyon jó dolog, ha tudunk gondolkozni, és máshonnan infót szerezni.

29. direne
2008. febr. 7. 22:49

Én is szoptattam várandósan.Igaz, nem sokáig. Kb.kéthónapos terhes voltam, a fiam meg 2 éves múlt. Beszélt kb. 2 szót. Egy reggel elvittem cicizni, beleszívott, kiköpte, rámnézett, és azt mondta: nem jó!

Soha többé nem próbálkozott. :-)

28. win (válaszként erre: 23. - 754c7e07c3)
2007. dec. 17. 21:36

:))))

Ez igen!


Hm, néha az ember a legváratlanabb helyekről kap hideget! :(((


Én most ott tartok, hogy 3 év és két gyerek alatt fogysztom januártól a 3. védőnőmet. A tendencia: egyre idősebbeket.

Az első, aki velem egykorú, rugalmas volt, és közölte pl. hogy a gyerekorvosnak nem kell tudni mindent. (A fiam nagyon hamar csinált mindent, és nem is mászott, aztán letoltak minket, hogy "mászassuk". Akkor tanácsolta ezt.)

A második abba akarta hagyatni velem a szoptatást, kb. a terhességem 3. hónapjában. Tettem rá! ;)))

Most a legújabb közölte, hogy 1 császár után CSAK császárom lehet már. :-OOO Na, jól állunk! :(((

Ezek után kíváncsian várom, hogy miket fog mondani majd a csecsemőgondozással, gyermekneveléssel kapcsolatban. ...és örülök, hogy már van tapasztalatom, nem elsőgyerekes anyukaként hallok majd estleg marhaságokat! :)))

27. vviki2 (válaszként erre: 26. - 754c7e07c3)
2007. dec. 17. 14:40

Köszi, megnyugtattál!!!

:-)))

26. 754c7e07c3 (válaszként erre: 25. - Vviki2)
2007. dec. 16. 11:17

Muszáj kilógni a sorból valakinek. :)))


Szerintem ez tök jó dolog. :)))

25. vviki2
2007. dec. 16. 09:48

Én még csak tervezem a tandemszopit, de rám már így is hülyén néznek, hogy a 15 hónapos kisfiam 5-6 alkalommal szopik még naponta... (van úgy hogy 8x is...)

Sajnos elég elmaradott nézeteket vallanak még az emberek a szoptatással kapcsolatban. Pedig nagyanyáink idején ez volt a természetes... Nem?

24. 754c7e07c3 (válaszként erre: 21. - Pufika)
2007. dec. 16. 08:46

:))

Sajnálom, hogy neked nem. :((

23. 754c7e07c3 (válaszként erre: 22. - Win)
2007. dec. 16. 08:44

De, igen. Szülőszobára mentemben a kocsiban még gyorsan megszoptattam a fiam.

Kicsit hülének nétek, de ez van. Bírom a kritikát.


Császár után talán én sem tandemeztem volna, de könnyű volt, mert a Bencémnek csak a bal oldali cici kellett, a második kisfiamnak csak a jobb oldali. :)))

Így megoldottuk.


Kaptam én kritikát rendesen, de csak anyukáktól. Dokiktól soha.


Van egy dokinő a klinikán, ahol szültem, és ő szoptatásért liga nem tudom milyen főmuftija, és mindenhova hívják előadást tartani, na, ő engem mutogatott mindenkinek. Az már néha kellemetlen volt.

22. win (válaszként erre: 20. - 754c7e07c3)
2007. dec. 16. 08:30

Nem néztek Rád úgy, mintha kis zöld, gülüszemű UFO lennél? ;DD Én már azzal kisebb csodának számítottam, hogy a terhesség alatt majdnem a 7. hónap végéig szoptattam. :-OOO


Én nem akartam vállakozni a tandemre, mert ha megint császároznak, akkor nem biztos hogy olyan "jó" lenne nekem, hogy a fiam a maga 12,5 kilójával ficánkol rajtam. :)))

21. pufika
2007. dec. 15. 09:08

De irigyellek érte!!!


Sajna nekem mindkét babámmal kevés tejcsim volt. Így ilyesmi szóba sem került.

20. 754c7e07c3 (válaszként erre: 19. - Pufika)
2007. dec. 15. 08:14
Én is ismerem. Tandemszoptatásnak hívják. Nálunk volt ilyen. :)))
19. pufika
2007. dec. 14. 21:21

Ha a babádat zavarja a terhesség miatti változás, azt jelezni fogja. Egyik ismerősöm pl. így vette észre, hogy terhes maradt :D


Mondjuk hallottam már olyan anyukáról is, aki végig szoptatott, sőt a szülés után a két gyerek együtt szopizott egy ideig. Ők hírből se ismerték a testvérféltékenységet.

18. cica33
2007. nov. 23. 07:39
Szerintem sem lehet,mert megváltozik a tej hormontartalma....
2007. nov. 9. 11:55
lehet szoptatni terhesség alatt.
16. cilus (válaszként erre: 5. - Bori82)
2007. nov. 9. 10:18
Sajnálom :/Nekem is most már alig van tejcsim /9 hónapos a babánk/ szeretném még sokáig szoptatni a tesvéreit is 2 és fél évig szoptattam
15. cilus (válaszként erre: 4. - KriZo)
2007. nov. 9. 10:16
szerintem neked van igazad :-)
14. cilus (válaszként erre: 2. - Zsandrea)
2007. nov. 9. 10:15
Szia!Ugy tudom hogy nem lehet mert megváltozik a tejcsi hormontartalma a terhesség alatt.Ezért vagyok kiváncs a véleményetekre .Szép napot :-) cili
2007. nov. 9. 10:06

Ki mondta, hogy nem lehet?

Ha szoptatás közben összehúzódást érzel, fennáll a koraszülés veszélye, akkor valóban nem lehet.

Egészséges terhességnél pedig nyugodtan lehet szoptatni.

Én is végig szoptattam a nagyfiút, miközben a kicsivel várandós voltam. 17 hó van köztük. Nem volt semmi gond.

12. win (válaszként erre: 11. - KriZo)
2007. nov. 9. 09:33

Nem bántottál meg, csak vicceltem! :DDD


Persze, tudom, hogy az egyik így gondolja/mondja, a másik úgy. De a legjobb ha mindenki az ösztöneire hallgat, és ennek fényében dönt. Legalábbis szerintem. Én is akkor hagytam abba a szoptatást, amikor már minden este tehernek éreztem, hogy a fiam rajtam csüng 40-50 percet, és nem örömmel csinálom, hanem inkább idegesít.

11. KriZo (válaszként erre: 10. - Win)
2007. nov. 9. 09:25

Most ne érts félre :D

Azt hittem hogy azért válaszoltál mert azt gondoltad hogy esetleg én a te üzidre írtam.

Én senkit nem akarok "kritizálni" esetleg megbántani

Természetesen ha valaki ugy érzi hogy a szervezete elbirja, és a babucija is még igényli ám tegye. Én se a "könyvek" szerint nevelem, etetem, a fiam.

Csak a véleményem írtam.

Dokik és védönök is külömbözőek. Egyiknek ez-az még belefér, a másik meg szemellenzővel dolgozik.

Egy a biztos mindkettő csöppségnek szüksége van dolgokra.

10. win (válaszként erre: 8. - KriZo)
2007. nov. 9. 09:15

Szia!


Nem tudtam, hogy nem szabad válaszolnom Neked! ;))))


Nem tanácsolják? Az orvosom és a védőnőm is tudta, soha egy szót nem szóltak ellene...

2007. nov. 9. 09:12
Szerintem is lehet szoptatni közben!Bár ha belegondolok a szülészeten azt mondtaák hogy a szoptatással nő az a hormonszint ami a méhösszehúzódást segíti elő szülés után!Lehet azért?
8. KriZo (válaszként erre: 6. - Win)
2007. nov. 9. 09:12

Szia!

Én nem a te üzidre írtam hanem a kérdezönek :D

Ha alkatilag birja a szervezet megtehető. Nem vagyunk egyformák, és a bébik sem egyformák.

Az imunrendszer fejlödéséhez kel nekik minden, gondolom ezért nem tanácsolják.

7. csehe (válaszként erre: 5. - Bori82)
2007. nov. 9. 09:09
Ez biztosan nem a terhesség alatti szoptatástól van.
6. win (válaszként erre: 4. - KriZo)
2007. nov. 9. 09:01

A szervezet "osztályoz": első a magzat, második a tejtermelés, utolsó az anya.

Lehet szedni a terhesvitaminokat, amiket eleve is ajánlanak mind a terhesség, mind a szoptatás idejére.


De én vagyok az élő példa, hogy enélkül is tökéletesen működik a dolog. :))) Egyetlen szem vitamint sem szedtem be, a baba mégis minimum korának megfelelő méretű volt eddig az összes UH-on (vagy nagyobb), a fiam szépen nőtt és a vérképeim az ellenőrzésekkor jobbak lettek, mint amikor a fiammal voltam terhes.

2007. nov. 9. 08:57
Én szoptattam az ötödik hónapban hagytam abba és a második babámnak nincs elég tej. :(
2007. nov. 9. 08:56
Nem tudom hogy lehet-e vagy sem. De ha belegondolsz az a csöppség a pocakban ugyanugy igényli a vitaminokat, ásványi anyagokat, és társait, mint az aki a cicidből szivja ki mindezt. Most vagy dupla mennyiségat termelsz hogy mindkettönek jusson, vagy az egyiknek se jut elég.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook