Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért nem lehet hennával festett hajra sima festéket tenni? fórum

Miért nem lehet hennával festett hajra sima festéket tenni? (tudásbázis kérdés)


8. azure_ (válaszként erre: 1. - Mya01)
2010. júl. 21. 08:43
Én anno hennával festettem a hajamat és a fodrász nagyon sokat küzdött utána, hogy ne dobja a rendes festéket. Az, hogy miért dobja le nem tudom, de tény, hogy ledobja. Nagyon sok festés kell mire a hajad visszaáll. Szerintem a haj pigmentjeibe épül be, vagy mittudomén...
2010. júl. 21. 08:21
Hat hónapot kell várni henna után, utána elvileg már lehet sima festékkel festetni. Az ok valami olyasmi, hogy "megégeti" a hajat a henna után a sima festék.
2010. júl. 21. 08:19
hát sztem egyszerűbb lenne egy fordászt kikérdezni erről hátha ő tud valami okosat... lehet valamilyen más festéket kellettt volna használnmod hasonló árnyalatban nem hennázni.... nem tudom én most növesztem le mert én meg leszivatni nem merem és vissza akarnám kapni az eredeti hajszínem. még jó hogy most rövid a hajam . nem kell annyit várnom hogy lenőjjön... olyan másfél hónapja festhettem át
5. Mya01 (válaszként erre: 3. - Tücke)
2010. júl. 21. 08:15

Egyszer tettem rá hennát,én magam festettem, mert allergiás lettem a két évig használt festékre,valószínű valami új összetevő miatt.

Ezért is félnék rátenni a sima festéket, nehogy a henna+a vegyszeres reakcióba lépjenek....mert ugye a tetoválás is erősíti a hajlamot az allergiára és valahol azt olvastam,hogy a henna is.

4. fcalu (válaszként erre: 2. - Fcalu)
2010. júl. 21. 07:54
Keresgéltem neten, a gyakorikerdeseken ezt írták: "A hagyomásnyos, vegyszeres festékekkel reakcióba lép a henna festékanyaga, és a haj ZÖLD lesz... Olyan zöld kb, mint a hennapép. " - valaki más még írta, hogy le is törhet tőle a haj. Szóval valószínűleg ezért.
2010. júl. 21. 07:52
más az összetétele a 2 festéknek... ha rendes festéket akarsz újra alkalmazni akkor kell várni egy bizonyos időt... bátr itt az is kérdés mennyi ideig van a haj hennával festve és az aki festette a hajadat hennával mit tud tanácsolni....
2. fcalu (válaszként erre: 1. - Mya01)
2010. júl. 21. 07:50
A festékes dobozon írják, hogy a hennától érzékeny lesz a szervezeted a rendes festékre (gondolom valamelyik összetevőjére) - de anyu is hennával festette régen a haját, most visszatért a rendes festékre, és szerencsére nem lett baja :)
2010. júl. 21. 07:47
Miért nem lehet hennával festett hajra sima festéket tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook