Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem kakil a kislányom? fórum

Miért nem kakil a kislányom? (tudásbázis kérdés)


28. éva1951 (válaszként erre: 27. - Katalin0120)
2010. szept. 21. 13:53

Paradicsomlé! Tamarin lekvár! Rostos ételek, számüzni a szörpöket, helyette tiszta víz. Türelem, ne ekkörül forogjon minden.

Rendszeresség.

2010. szept. 21. 13:10
de vitacolant adok neki minden reggel.
2010. szept. 21. 09:10

Szia!

Nekünk is ilyen problémánk volt, de nekünk tényleg szorulás volt és berepedt a végbele és ezért nem mert kakilni utána. Kb. két éves lehetett. Azt is mondta a doktornő, hogy most kezdi el érezni, hogy ő tud felette uralkodni és vissza tudja tartani. És lehet, hogy tényleg nem kell neki 3-4 napig. Ami nálunk bevált, az a karamellás tej, bolti.

Egyébként nem a begyógyulással van baj, hanem, hogy emlékszik rá, hogy fájt és ezért nem akar kakilni.

Nem kap esetleg valami vitamint, amiben vas van, vagy ásványi anyagok vannak benne? Mert nekünk a kezdeti bajokat és a szorulást a béres csepp okozta.

2010. szept. 19. 10:47

van ötletetek?

3-4-5 naponta kakál magától a kislányom.DE 2-3 óra mire kakál mert visszatartja és ordít közbe mikor érzi és amikor meg tényleg kijön neki akkor nagyon-nagyon ordít és sír szegénykém!annyira sajnálom!mit tehetnék?

biztos fáj neki.a dokinő azt mondta hogy lehet egyszer keményet kakilt és a végbelénél megrepedhetett egy kicsit és fáj neki.de mikor fog begyógyulni neki?gondolom jó sok idő!?

segítsetek légyszi ha tudtok?

2010. szept. 14. 11:41
:-)
2010. szept. 12. 15:38

ma kakilt magától a lányom.és vagy fájhat neki (pedig nem keményet produkált) vagy pedig megijedhet amikor jön a kaki,mert ordítva rohant hozzám amikor kakált és úgy nyomta.

ma már nem adtam neki a leavolacot,mert mondták hogy lehet ritkán fordul elő de lehet hogy ő az az 1 a 100000-ből akinél pont fordítva hat.lehet hogy igazuk volt.

vettem neki mizo probiotikus italt is nagyon ízlik neki.


meg megpróbáltam én se azt hajtogatni neki állandóan.

és esténként mikor elaludt mondtam neki hogy holnap sikerülni fog.bejött!

megdícsértem hogy nagyon ügyes volt és mondtam neki hogy ugye nem is olyan nehéz kinyomni.utána együtt dobtuk ki a pelust a kukába.


köszönöm nektek a tanácsokat!!

2010. szept. 10. 14:16

adtam neki ma kúpot mert nem bírtam tovább.

kb egy-másfél óra múlva kakilt is.pont nem voltam benn és hallottam hogy eléggé nyöszörög.tehát lehet fájhat neki pedig puhát kakilt megint.vagy csak megijed amikor jön a kaka ezért tartja vissza inkább.

mikor tisztába raktam megdicsértem hogy ügyi volt és hogy ugye nem is fájt annyira.

2010. szept. 10. 11:41

kyr joghurtital. probiotikus.

laveolak csakis éhgyomorra. picit emeld meg az adagot, az egyszerit. Ne folyamatosan add ua.ha semmi eredménye.

Nem tudom a te picidnek mekkora a max adag belőle, de azt adhatod egyszerre.


DE: mindezeket akkor ha a kakilás fáj neki, vagy gondot okoz a széklet bennttartása.

2010. szept. 10. 10:54
Adhatsz neki bármit, ami természetes. és ne mondogasd neki ennyiszer. Próbálj meg lazább lenni. Esetleg menj el egy kineziológushoz, ő nagyon sokat segíthet!
2010. szept. 10. 10:37
ma vettem neki kamilla teát mert azt tanácsolták hogy az is jó lehet,de nem issza meg.pedig raktam bele neki pici cukrot meg citromlevet hogy jó íze legyen.az aktiviát is mondták .az tényleg beválhat?merjem neki adni?
2010. szept. 10. 10:35

köszönöm hogy válaszoltok!

lehet hogy igazatok van hogy lelki eredetű csak akkor nem tudom hol rontottam el.

sőt lehet hogy nekem van gondom.mert már annyira a kaki körül van minden gondolatom hogy még a menstruációm is késett.állandóan csak erre tudok gondolni és mindig mondogatom a lányomnak hogy mikor lesz már kaki.pedig neki nem is okoz olyan nagy gondot hogy nem kakil,mert a hasa se fáj neki.

már teljesen belebetegszem ebbe az egészbe....

2010. szept. 9. 15:23

Szia. Lehet h nem is neki hanem neked van valami ami miatt szorongsz. A gyermeked a Te tükörképed. Ha rájössz és feloldod, akkor meglátod, nála is minden rendben lesz :)

Tehát csatlakozom az előzőekhez, h a kaki téma szinte mindig lelki eredetű :)

2010. szept. 9. 15:06

lehet lelki oka is.nálunk a nagyfiamnál anno,az apja megjegyezte,hogy büdös...utána egyszerüen nem volt hajlandó kakilni.szégyelte.iszonyatos türelem,kellett mire a kis lelke helyre billent.

most a picim szépen elkezdett bilizni..kaki pisi minden . van egy kiskutyánk aki egy alkalommal elopott a biliböl egy kis gubót.na azóta nem hajlandó kakilni,mert félti a kakit...szóval most kinlodunk ezerrel,hogy helyre álljon megint minden.csak azért irtam ezeket le,hogy ilyen apró kis dolgok miatt is lehet a probléma.

15. Mari20
2010. szept. 9. 14:38

szia drága

több oka van


első még ő se tudja de szorong... fél... fáj neki


javaslom TE fejleszd magad, olvass sokat

és tudás fényébe gondjaid eltünnek...


addig is minden este ülj a kicsi mellé és amikor alszik , gondolj arra képzeld el, hogy reggel amikor felébred, mosolyog és kéri a bilit, és kakil..és könnyen.. és örültök és nevettek...


ha hiszed ha nem csináld...

és mielöbb szerezd meg a titok c dvd- és addig halgasd (eleinte nézd) amig elkezded használni...


keménynek tünhetek, de a javadat szolgálja...


több ötletem van... de most nem "zavarlak vele"

azt hiszem ez egy kicsit megrázó is lehetett számodra...


kivánom találd meg amire szükséged van....


szép napot drága

2010. szept. 9. 10:22
próbálj neki baracklekváros kenyeret vagy csak sima barack vagy szilvalekvárt adni magában. az segíthet, ha szereti
2010. szept. 8. 21:40

a vitacolant használjuk már jó féléve,de nem igazán válik be,inkább csak a vitaminok miatt adom neki.

teljesen kétségbe vagyok esve!ugye nem utalhat valami nagyobb bajra hogy nem kakil

2010. szept. 8. 21:28
étvágytalanságra nagyon jó a vitacolan, az segíti a kakit is és laevolac helyett duphalac használt nálunk is.
2010. szept. 8. 21:07
csak a krumpli főzeléket eszi meg.nem valami jó evő.nem eszik sokat és még válogatós is
2010. szept. 8. 20:50
Szerintem sok.Bár van olyan anyuka,akinek azt mondta egy doki,hogy az sem baj,ha 5 napig nem kakil az a gyerek.Nálunk az is baj,hogy válogatós nagyon a csajszim.Főzelékkel nem próbálkoztál?
2010. szept. 8. 20:44
akkor ezek szerint 3-4 nap még nem sok?ettől tovább nem mertem várni még egyszer se,pedig lehet kakilna magától csak ki kéne várnom?
2010. szept. 8. 20:42
Sajna tudom,milyen ez,nekem a nagy csinálja már ezt 2 éve.1 héten 1-szer kakil.Gyógyszertárban lehet kapni lekvárt,ami kifejezetten kakisegítő.sztem a doki is azt fogja mondani,hogy rostosat,meg főzeléket adj neki.(védőnő,doki is ezt mondta)
2010. szept. 8. 20:36

nem erőltetem a bilit.ma is csak azért ültettem rá hogy hátha abba kakil,de csak pisilt.

nem eszi a gyümölcsöket,adtam neki szilva kompót levét,de az se segít.minden nap iszik őszilevet,de most már semmi sem segít

2010. szept. 8. 20:32
nálunk a szilva vált be meg a barack. rostos legyen az a lényeg. Mert ha sokáig nem kakil, a vége bekeményedik és nehezen akar csak kijönni. a rostos gyümik felhígítják egy picit
2010. szept. 8. 20:32
az én lányommal rengeteget szenvedtem emiatt, volt, hogy 2 hét !! után kapott végül beöntést. De neki egyértelműen lelki okai voltak. Remélem nálatok csak az a baj, hogy fél még a bilitől.
2010. szept. 8. 20:30
nem adtam neki új ételt.a gyümölcsöket meg nem szereti.csokit meg direkt nem adtam neki a héten.
2010. szept. 8. 20:28
Nem adtál neki valami más ennivalót?Vagy csokit,banánt?
2010. szept. 8. 20:27
nálunk ez mostanában probléma és én espumisan cseppeket adok neki. illetve már a gyöngyöt is lenyeli. az én lányom olyan, h minden oké és hirtelen elkezdi fájlalni a hasát és nehezen kakil. akkor az espumisan helyre hozza.
2010. szept. 8. 20:25

19 hónapos.és kb két hete gondok vannak a kakilással.több napra kakilt ezért elkezdtem neki adni leavolacot,már egy hete 5mili naponta,de nem vált be.hétfőn lázmérővel kakilt és puha volt.ezért nem értem miért nem akar magától.

bilizni még nem bilizik,ma először pisilt bele.szóval nem az van hogy a bilibe vagy a pelusba nem akarja.

holnap szerintem elviszem dokihoz hogy mit mond.ti mit gondoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook