Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért nem jó illatúak a frissen mosott ruhák? fórum

Miért nem jó illatúak a frissen mosott ruhák? (tudásbázis kérdés)


2017. jún. 7. 10:57

Hasznoska

[link]

26. Mezei Virág (válaszként erre: 24. - Sárkánytűz)
2017. jún. 6. 19:40

Az ecet semlegesíti a mosószert.

Öblítő helyett esetleg!

2017. jún. 6. 19:24
szerintem is a mosógép állapotával van a probléma. vagy vízkőves.
2017. jún. 5. 10:00
1-2 evőkanál 10%-os ecet minden mosóvízbe.
2014. nov. 23. 09:34
ez igy nem igaz,tedd a frissen kimosott rhaidat a piszkosak melle es magad is tudni fogod a kulombseget.
22. theri
2014. jún. 24. 20:03
Szerintem is ezek a dolgok segítenek, amit többen is írtatok: mosógépajtó mindig nyitva egy kicsit, csak por vagy tabletta formájú mosószer, és az öblítőt nagyon felhigítva használni. Nekem a sötét ruhák szoktak kellemetlen illatúak lenni mosás után, de most 1 tbl. Persillel mosok, és azóta megszünt ez a gond.
21. pk86
2014. jún. 24. 17:08
Nekem addig voltak poshadt szagúak a ruháim, amíg folyékony mosóport használtam. Pedig márkás volt, nem gagyi. Aztán váltottam a DM sajátmárkás olcsó por állagú mosóporára, és hirtelen a probléma megoldódott. Előtte én is a gépben és a mosási hőfokban keresten a problémát, persze sikertelenül..
20. siss27 (válaszként erre: 4. - Lexi018)
2014. jún. 24. 16:26
Mi ugyanezzel a problémával küzdünk évek óta.Felültöltős gépünk van,állandóan nyitva a teteje,azt a minimális vizet ami benne marad mosás után mindig leengedjük,rendszeresen takarítjuk a gépet belülről,mégis előfordul,hogy kellemetlen szagúak a ruhák.Arra már rájöttünk,hogyha erősebb,parfümösebb öblítőt használunk,akkor fokozódik a helyzet,poshadtabb szagúak a ruhák.Amióta gyengébb az öblítő illata,azóta valamelyest kordában tartjuk.Viszont ha véletlenül egyszer is elfelejtjük leengedni belőle a megmaradt vizet,olyan pöceszagú lesz az a maradék,hogy eszméletlen.Ellenben az ismerőseink soha nem engedik le ezt a vizet és mégsincs ilyen problémájuk.Ezt én nem értem.Azt aláírom,hogy abban a hülye recés csőben felhalmozódik a sok évnyi trutyi,de ember nincs aki azt kitakarítja,mert lehetetlen takarítani.Abba a csőbe még beleönteni se lehet semmit,magától meg nem fogja feloldani a recék közül.Ha beleszagolunk a csőbe,nincs szaga.Kismilliószor átmostuk már a gépet,semmit se ér.Csak egyszer olvassak már valami jó megoldást erre az egészre.A fűtőszál sem vízköves egyáltalán,tök tiszta.
19. emagdi
2014. jún. 24. 16:24

egészen biztos valami lerakódott benne (kosz, penész, akármi), esetleg a kifolyónál van valami gond, elmozdult a cső stb és visszafolyik a szennyvíz?

mint ahogy már alább is írták, érdemes jól áttisztítani a gépet, beleértve a mosószer- és öblítő adagolót is (ez utóbbiban eszméletlen trutyi tud lerakódni ha használsz öblítőt).

2014. jún. 24. 14:39
A gumis résznél is rakódik le trutyi bőven. Múltkor áttöröltem ott, és hát akadt bőven anyag :D
2014. jún. 24. 13:02
Milyen lakásban laksz? Az emésztő/csatorna szaga nem lehet?
2014. jún. 24. 12:18

Mosógéptisztítás céljából 3 mosást indítok 90 fokon

-trisóval

-ecettel

-üresen

2014. jún. 24. 12:18
Én régen használtam azt a kapszulás mosógélt, amivel apuka is tud mosni. Olyan büdös lett a mosógép, hogy csak na, és kiderült, hogy a kifolyócsövén a bordák közé lerakodott cucc okozza, azóta csak mosóport használok.
2014. jún. 24. 12:09
Ja nekunk a falba megy el a cso szoval abba nem tudok belenezni :(
2014. jún. 24. 12:09
Most vettem egy mosogeptisztitot amit egyszerre bele kell onteni.Valami dr.Beckmann vagy mi.Meglatjuk mi lesz este megirom majd.
2014. jún. 24. 11:45

Énilyenkor 3 mosást indítok egymás után üresen 90 fokon.

1. Trisóval

2. Ecettel (1 flakon 20%-os)

3. Domestossal


Mind mehet a dobba is meg az adagolóba is.


Nekem eddig még bevált

2014. jún. 24. 11:37

Édesanyáméknak volt egyszer ilyen. A mosógép aljában szokott visszamaradni egy kevés víz, annak érezheted a szagát. Lennie kell egy elzárófedélnek, ennek kinyitásával el tudod távolítani ezt a vizet.

Az ecetes öblítés nagyon jó ötlet.

Nem tudom, öblítőt vagy öblítőkoncentrátumot használsz? Ha ez utóbbit, akkor fel szoktad higítani? Mindenképpen higítsd!

2014. jún. 24. 11:30

Jó lenne megnézni a kifolyót, ahova mikor valami kerül a mosógépbe, becsúszik.

Aztán önteni kellene a mosógép csövébe ecetet, jó alaposan megrázni, majd odaüt9getni valahova, nekem a kádba érkezik.

eszméletlen mennyiségű vízkő van abban is, szerelő mondta, hogy ettől lehet büdös és néha nem árt megtisztogatni azt sem.

2014. jún. 24. 11:29
Akkor mit ajanlotok?napon szarad es nem is azzal van a gaz mert mikor kiszedem mar ilyenek.A mosogepet 4eve mi hasznaljuk es eddig nem volt vele gond.
8. 408020f45e (válaszként erre: 4. - Lexi018)
2014. jún. 24. 11:20
Lehet, hogy régi a mosógéped és az is lehet, hogy régebben volt használva. Talán valamilyen baktériumölő fertőtlenítővel kellene átmosni a géped rendszerét. Az ecet csak a vízkő ellen jó. :)
2014. jún. 24. 11:19
Ha a mosógéppel van gond, akkor vegyél mosógép tisztítót!
2014. jún. 24. 11:18
Hol szárítod? Nem lehet, hogy túl nedves a levegő és kicsit "beposhad"? Vagy a mosógépet kell tisztítószerrel üresen megjáratni egyszer, mert a lerakódott mosópor stb. is meg tud büdösödni, vagy ha lerakódik a vízkő.
2014. jún. 24. 11:17
Szárítsd napon és használj másik öblítőt. :)
2014. jún. 24. 11:17
Teljesen mindegy hogy milyen mososzert/oblitot hasznalok a gepbe,hogy mennyi ruhat teszek bele stb...ahogy kiszedem ilyen befulledt szaguk van.Mar lrobaltam ecettel 90fokon atmosni a gepet mindent.Otlet a megoldasra?
2014. jún. 24. 11:17
Hol szárítottad?
2014. jún. 24. 11:16
*ruhak
2014. jún. 24. 11:15
Nem jo illatuak a frissen mosott rihak.Segitsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook