Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem alszik el? fórum

Miért nem alszik el? (beszélgetős fórum)


15. Pan Dóra (válaszként erre: 14. - D550c57e19)
2012. aug. 5. 22:59
Érdemes lenne kipróbálni a hagyományos pólyát, mert az körülöleli az egész testét, és a legtöbb gyerek megnyugszik benne. Persze csak akkor, ha elmúlt ez az iszonyú hőség :)
2012. aug. 5. 22:30
szia! Bizony bizony minden baba más. Nekem a nagy fiammal se éjjelem se nappalom nem volt. Nappal hordozókendő volt csak úgy aludt. Éjjel séta cumi stb. Ezt olyan 6hónapig.Lehet kicsi korában kellett volna határozottabbnak lenni nem pedig beletörődni ki tudja? Mindenesetre akkor javult a helyzet amikor 21hónaposan külön szobát Kapott. A kicsi alapból jobb alvó volt de nála odafigyeltem a jelekre. Pl míg a nagy jobban aludt zajban a babakocsiban a kicsi a saját szobában csendben. A kicsi szerette ha körbe van bástyázva főleg a feje amitől mindenki rosszul volt hogy meg fog fulladni de ő így szerette:) egy két puha törölköző összecsavarva a gyerek köré és jól is aludt. Ezt próbáld ki sokaknál hallottam hogy szerették a babák. De ringasd stb Amit szeret de próbáld meg mindig lerakni.
2012. aug. 5. 22:13
Nekünk babahinta volt felrakva a gerendára. Meg volt döntve, hogy inkább feküdjön benne, megmutattuk a gyerekorvosunknak, azt mondta, tökéletes. Finoman löktük nekik, és úgy aludtak nappal. Még a körmüket is így vágtam, mert azt nagyon utálták. :)
12. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Mironi)
2012. aug. 5. 22:04

Tudom, miről beszélsz, ezért azt mondom: türelem és kitartás. Első a gyerek! Igazítsd a napirended az ő igényeihez, a házimunka megvár. Ha a férjed otthon van, vond be őt is mindenbe, az nem indok, hogy keresi a pénzt, meg elfárad meg blablabla. Az én férjem 3 szakban dolgozott, ikreim vannak, de mikor hazajött, leült a gyerekekhez. És szó nélkül tűrte, hogy gyakran szaladt a lakás és csak hideg kaja volt. Ma már látjuk, hogy megérte...

És ha még ez sem vigasztal, hát vigasztaljon az, hogy semmi nem tart örökké :)))

11. Cippora (válaszként erre: 1. - Mironi)
2012. aug. 5. 20:10
Cumi,hordozókendő,elektromos hinta...ezek általában segíteni szoktak!
10. Lencsy
2012. aug. 5. 19:38

Szerintem nagyon sok anyuka él vagy élt át ilyen napokat , heteket , hónapokat . Az én gyermekeim csak úgy aludtak el, ha karban voltak ringatva + a szemük valami kis ronggyal letakarva . Ez nyugtatta meg őket ..de érdekes módon mind a 3 így aludt el csak . Aztán következett az óóóóvatos lerakás ami 10 esetből talán ha 3 x sikerült zökkenőmentesen :) Bevált néha ha babakocsiba tettem és kis toli volt ide oda a lakásban .

Szerintem most a nagy meleg is megviseli a babákat + lehet hasfájós is . Éjjel meg azért alszik jobban, mert nappal nem alszik és "kimerül" . Én azt tudom javasolni, hogy kitartás ..majd elmúlik :)

9. mmacus (válaszként erre: 1. - Mironi)
2012. aug. 5. 19:25
Nézd a jó oldalát, sokkal rosszabb lenne, ha éjjel nem aludna. Picike még, gondolom, első kisbabád, meg"tanuljátok" majd egymást és minden rendben lesz. Ha elalszik a válladon és leteszed óvatosan, hagyd egy picit mocorogni, még ha sirdogál is, hátha visszaalszik az ágyában. Esetleg picit simizd a hátát, de ne vedd vissza ölbe.
2012. aug. 5. 19:03
Nem lehet, hogy a nagy meleg sem tesz jót most neki?
2012. aug. 5. 18:32

Az én gyerkőceim 1 éves korukig non-stop voltak. Éjszaka is 30 percenként fennvoltak. A max. 1 óra volt. Totál kivoltam. Mindent kipróbáltunk, még a citromfűteát is, ami elméletileg nyugtat.Napközben csak úgy aludtak, ha a babakocsiban, levegőn toltam őket. Hiába próbáltam, hogy had ordítsanak, képesek voltak fulladásig üvölteni. Mindig foglalkoznom kellett velük. Ráadásul a fiam még nem volt 9 hónapos, amikor elkezedett önállóan járni. Aztán 1 éves koruktól kezdett jobb lenni, bár nappal sosem aludtak.

Kitartás!

2012. aug. 5. 18:23

Jajjj de átérzem a helyzetedet!

Az én csöppcsajom sem aludt az elején napközben!Nagyon ki voltam borulva én is,de el kellett fogadom nem akar aludni,még a vállamon sem :(

Mondjuk legalább este aludt...

Aztán ahogy teltek a napok,alakulgatott a napirend és most már képes alukálni, 4X-5X 45perceket vagy néha 1órácskát napközben...

Ne keseredj el,vannak olyan babók akiknek kevés az alvásigényük...aztán változik majd ez ahogy növöget,mert majd elfárad és akkor alszik :)

Az én csöppcsajom most volt 2 hónapos...

2012. aug. 5. 18:00
nekünk kiságyban is aludt, de amikor nyűgös volt akkor hordozókendőztünk :)
4. homern (válaszként erre: 3. - Mironi)
2012. aug. 5. 17:25
még nagyon pici,úgy látszik ő olyan baba aki jobban igényli a testközelséget.hordozókendő,te is tudod a dolgodat csinálni,ő pedig pihen.ne aggódj,szépen leválik rólad ,kibírható ez a kis idő és nem is gondolnád milyen sokat jelent a kicsidnek ha megadod ezt neki.
2012. aug. 5. 17:11
Hú hát ez nem valami kecsektető! :( Most vagyunk még csak 2 hetesek
2012. aug. 5. 16:44

na,ezt nem kell bemutatni,a fiam újszülött korától éjszaka még úgy ahogy aludt(2 -3 óránként ébredt enni)...de nappal csak rajtam volt hajlandó,amúgy 4-5 óránként aludt 30 perceket kiságyban ,nagyon nyűgös volt.Úgyhogy úgy döntöttem aludjon rajtam,legalább kipiheni magát(2 órákat aludt így).

4-5 hónapos korában egyszercsak elmúlt,le lehetett tenni először a babakocsiba(mózeskosaras),kicsivel később pedig a kiságyba.

Az első 4 hónapban a hintaszék volt a legnagyobb segítségem,hasznos bútordarab :)

2012. aug. 5. 16:39
Elég nehézkesek a napjaink valamiért szerintem keveset alszik a csöppség.Szopi után volt olyan is hogy 3-4 órát is fent volt szóval két szopi között nem aludt el.Éjszakákkal eddig minden rendben napközben vannak ezek a próblémák! :( Teljesen kivagyok már! :( És hétjőtől pedig egyedül leszek mert a párom megy dolgozni már előre félek! Csak a vállamon képes elaludni de ahogy berakom a kiságyba felébred. Mi tévő legyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook