Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem alszik a gyerek? fórum

Miért nem alszik a gyerek? (beszélgetős fórum)


21. Zopa
2013. jún. 3. 15:24
Ha őszinte akarok lenni meg kell mondlam nem igazán foglalkoznak a bébivel.minden rá van fogva a szindrómára.ha én nem kutakodnék a neten akkor egy csomó mindent nem alkalmaztunk volna nála mert mi nem tudtuk az orvos nem mondja..elég erősen megdölt a bizalmam bennük.
20. kszb (válaszként erre: 19. - Zopa)
2013. jún. 2. 20:05

és szakorvosotok nincs? Vhol csak rehabilitálják, fejlesztik a gyereket, nem? Én ilyen orvosra gondoltam :)

Ritka szindróma, nem csodálom, h nincs gyakorlata ebben a háziorvosnak.

19. Zopa
2013. jún. 2. 19:51
Köszi mindenkinek aranyosak v.tok.!!!!!!természetesen mindennek alaposan utána járunk nincs semmi gond azzal ha v.ki javasol konkrét készítményt enyém a felelősség hogy adom neki vagy sem....a háziorvos nagyon jó imádjuk de nincs tapaszttalata ilyen gyerekkel kapcs és így nehéz....
2013. máj. 31. 22:43
Szeretnék segíteni nektek,de kevés az információm! Én egy budapesti bölcsődében dolgoztam,ahol sérült gyermekek is voltak integráltan az egészséges gyermekek között.Itt szakemberek foglalkoztak a sérült gyermekekkel,így a segítség több oldalról támogatta a szülők,és a gyermekek igényeit./logopédus,pszichológus,gyógytornász/ Ha tudok segíteni,akkor keress meg privát üzenetben. Üdv.Marika.
17. c6973617d3 (válaszként erre: 16. - Kszb)
2013. máj. 31. 21:50
Remélem, hogy nem ezen "diagnózis" alapján indul el az anyuka.Természetesen a kezelőorvosával kell megbeszélni.
16. kszb (válaszként erre: 15. - C6973617d3)
2013. máj. 31. 18:46
igen, csak azt nem tudom, h hiperaktív, ilyen szindrómás gyerekre milyen hatással lenne pld. a Sevenaletta. Nem szeretném, ha "olvastam a neten" + "mondták a fórumon/ neten" című szöveggel konfliktus lenne az orvosukkal. Ezért a visszavonás :) Oxigénhiány miatti agykárosodás miatti alvászavarnál bejön... de ha más a baj (mint itt is)... nme tudom. Ezért is írtam, h a kezelő orvosukkal diskurálják ezt meg.
15. c6973617d3 (válaszként erre: 14. - Kszb)
2013. máj. 31. 17:59

Miért vonnád vissza?, nagyon jó dolgokat írtál.

Valamilyen irányba lépni kell, mert az nem állapot, hogy sem anyuka sem gyerek nem pihen. Ez hosszú időn keresztül kimerítő.

14. kszb
2013. máj. 31. 17:50

jajj, visszavonom az egész előbbit! Most néztem meg, h neked miylen szindrómával született a gyerkőc. (amit nagyon sajnálok!!!!)

Ahogy olvasom a szindróma jellemzőit, sajnos ez a szindróma velejárója.... nme tudsz mit tenni....

"Az ebben szenvedő gyermekek (mivel a többségük nem éli meg a felnőttkort) hiperaktivitásban szenved, amelyet hintázó mozdulatokkal és ujjszopogatással egészít ki. Mindehhez dühkitörések és rángatózó mozgás is társulhat, amelyet a gyenge izomzat görcse is kiválthat. Fejüket sokszor szándékosan beverik, ezért gyakran megsérülnek. Szinte az összes ilyen beteg egész életében retteg az egyedülléttől, koncentrálni pedig csak nagyon rövid ideig tudnak."


Biztosan van állandó orvosotok. Beszéld meg vele! Lehet, h a hiperaktivitását tudnák kezelni, és akkor az alvással se lenne gond!

13. kszb (válaszként erre: 1. - Zopa)
2013. máj. 31. 17:43
én, akivel találkoztam ilyen babóval, szintén nem aludt. Sajnos sztem ez az oxigénhiányos állapot agyi érintettsége... Nem tudom, h a te gyerkőcöd mi miatt sérült, de akit én tudok, az oxigén hiány miatt. Ő mozgásában is súlyosan korlátozott, szóval iylen tombolást csak "verbálisan" tudott művelni, de szegény anyjának elég volt az is. Se éjjele, se nappala, a ygerek meg nem aludt. Persze a szülő is kikészül előbb- utóbb így. Itt a ygerek kapott Sevenaletta tbl-t, és legalább éjjel tudott pihenni vmennyit az anya is ezután. Rendszeresen szedik azóta is! Egészen kis kortól felírható!
12. hnol86
2013. máj. 31. 17:13
nekem a lányon pár napos kora óta csinálta most 26 hós. 22 hósan jöttek rá hogy reflux miatt. Quamatalt kap azóta elfogatható, kivétel persze a fogzás
11. c6973617d3 (válaszként erre: 1. - Zopa)
2013. máj. 31. 15:46
Nem ráfogják ez az állapot sajnos ilyen, legtöbb gyerek alvászavaros, valami enyhe nyugtató vagy vitamin, ami hat az idegrendszerre, esetleg gyógytea.
10. c6973617d3 (válaszként erre: 1. - Zopa)
2013. máj. 31. 15:42
Tegyél meg mindent, hogy ne tudjon kárt okozni magában, praktikus dolgokra gondolok, kesztyű, körmeit rövidre vágni,éles vagy tompa tárgyakat tárgyakat ne hagyj a közelében
2013. máj. 31. 14:45

Az állapotából adódóan ilyen tünetek nem lehetségesek? márha egyáltalán tudnak erre mit mondani az orvosok - olvastam régebbi fórumból a Kislányodról - hogy nagyon ritka a betegsége, és vannak-e ilyen jellegű feljegyzések, megállapítások.


Nem hinném, hogy a napi rutin, vagy ilyesmi befolyásolná. Egyébként az álmok ilyen idős korban kezdenek el megjelenni a gyerekek életében, és ha eddig jó alvó volt is egy gyerek, két-három éves korban borul minden, meg jön a sötétségtől való félelem is.


Amikor álmodunk úgy tudom lehet nyitva a szem, attól még alszunk, tényleg ez lehet, csak egyem meg nagyon nehezen dolgozza fel.

8. Zopa
2013. máj. 31. 14:39
A hőmérséklet a szobában és a napi rutin..szóval minden a régi...nem tudom hogy alszik-e eközben bár néha résnyire kinyítja a szemét...székrekedéses de ha van ha nincs akkor sem változik a helyzet..borzasztó látni és tehetetlenek v.unk...középsúlyos értelmi fogyatékos a babu.....
2013. máj. 31. 14:37
Az én fiam rémálmában szokott ilyesmit csinálni, üvölt, sír, haját tépi, vergődik (a fejét szerencsére nem veri oda ő). Rajta sem segít, hogy ölben van, csak akkor hagyja abba, ha kizökkentem. Általában rá szoktam dörrenni: hangosan, élesen, hirtelen kimondom a nevét, akkor felébred egy pillanatra, aztán alszik tovább, mintha misem történt volna.
2013. máj. 31. 14:30
Úgy értem nincs ébren mikor vergődik?
2013. máj. 31. 14:30
Tehát alvás közben csinálja szegényke?
2013. máj. 31. 14:19
Biztosan nem fáj neki semmi?
2013. máj. 31. 14:15

És nem jöttetek rá, mi váltja ki?

Mármint nem történt valami nagy változás nálatok? Akár a családban, akár az ő fejlődésében? Nem tudom, milyen jellegű a sérültsége, de nem lehet, hogy ezen korlátokra kezd ráébredni?

2. Zopa
2013. máj. 31. 14:06
És nappal sem pótolja...:(
1. Zopa
2013. máj. 31. 14:05
Sziasztok.2 éves kislányom sérült gyermek így sok problémát ráfogunk erre az állapotra.Születése óta rosszul alszik ez tény.de az utóbbi pár hónapban kritikán aluli az alvása de mindehhez társulnak egyéb tényezők.pl.hajtépés,fejét vagdalja amihez éri,üvölt,sír vergődik...és mindemelllett csukva van a szeme..próbáltam már ringatást éneklést néha magára is hagytam picit hátha csak álmodik de egyre rosszabb a helyzet.az ölemben sem nyukszik meg tehát nem "anyahiányról van szó".Mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook