Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem akarok gyereket? fórum

Miért nem akarok gyereket? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért nem akarok gyereket?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2083. 6752c58fe3 (válaszként erre: 2079. - Bonti74)
2011. máj. 10. 20:07

Ha jól értem, csak GYES volt a kikötés. A tesóm 2. diplomát csinál, de (ha jól tudom) neki fizetni kell (mikor ettől beszéltünk, még nem volt terhes. Pedig egyébként jó dolognak tartom. Aki szeret tanulni, és gyerek mellett is örömmel és kitartással csinálja, az nem fog az állam nyakán tengődni.


Azért azt sem állítanám, hogy az nem csinált diplomát, aki nem akart. Ismeretségi körömben van, akinek pl. 2 év után úgy megvariálták a levelezős tanrendjét, hogy az utazást sem tudta volna finanszírozni, ill. munkahelyről ennyiszer nem engedték volna el. Albérlet, tartaléka nem volt, könyvek, utazás mellett ha épp kijön az ember és ruhára nem telik, annyira nem ugrál, hogy úgyis lesz vhogy otthagyom a melót.

Egy pici szerencse mindig kell.

2082. leviatan (válaszként erre: 2081. - Leviatan)
2011. máj. 10. 19:32
upsz, nem csaladokat ismerek, hanem egy ilyen csaladot ismerek... (de hasonlo helyzetben ismerek parat, akik eme folyamat kozepen tartanak...)
2081. leviatan (válaszként erre: 2080. - Bonti74)
2011. máj. 10. 19:30

Eloszor is, nem az isten adta, hanem megdolgoztal erte, ha o adna, akkor nem kene a kisujjadat sem megmozditani... :), de ne menjunk vallasi kerdesekbe bele, csak gondoltam ezt azert le kellene kicsit tisztazni.


Nem is rad gondoltam sirdogalas teren :). Csak olvasgass a forumokon, akinek nincs, az nem sirdogal, akinek van, az meg igen gyakran (nem elunk jol - mondja egyik forumon, a masikon meg sir, hogy a 2 millas kocsijat osszekaristoljak a macskak, akik ugye "nem a kaja miatt mennek" ergo a makulatlan 1 millas kertben nincs eger... ugye).


Az ingyen oktatas sem igazan van ingyen, hisz a konyveket meg kell venned, nemde?


No en devizahitelt sem vehettem fel, amikor a kocsim akartam megvenni, mas vett fel szemelyi kolcsont es neki fizettem... szoval a fizum arra nem volt eleg, hogy hitelt vegyek fel (mert hitelt is annak adnak igazan, aki bizonyitani tudja, hogy nem kell neki - ertem ez alatt, hogyha pl. eladja a hazat, akkor maris fedezi a hitelt, de akinek nincs vagyona az nem is vehet fel hitelt). De nem lenyeges en mennyit kerestem, de ez volt az atlag, es ha szetnezek az ismerettsegi koromben, aki vallalt gyereket ott lenyegesen tobbet kerestek, es fokent a ferj vitte haza a nagy osszegeket, a no meg hobbibol dolgozott. Aki hasonlo cipoben volt, mint en, annak meg sem fordult a fejeben, hogy gyereket szeretne...


De ismerek olyan csaladokat is, ahol a gyerek tervezett resze volt az eletuknek, de ugy alakult, hogy a no terhes lett, a ceg, ahol dolgozott megszunt, es ahogy probalt masik munkahelyet talalni terhesen, gondolohatod mennyire vettek fel, egy fizetesbol hamar eladosodtak, majd a ferj is utilaput kapott a labara, kulimunkakkal tengettek egy kis berelt szobaban az eletuket, ahol a hazineni majdnem szivinfarktust kapott mikor rajott, hogy a no szulni fog. Hamarosan mehettek is ahova akartak, baratoknal laktak kulon-kulon, majd valami kedves ember feljelentette oket, es elvettek toluk a szeretett gyereket, mondvan igy nem lehet elni. Nesze, ott a tervezett gyerek, es valahogy valaki mashogy szanta az eletet nekik... Ha nyomorognom kell, inkabb teszem egyedul, minthogy magammal rantsak valakit, akit onzosegbol szultem meg, mert egyedul nem olyan franko az elet... ez eleg pesszimistan hangzik, de a lenyege annyi, hogy olyan sok dolog mellett az anyagiak is ott figyelnek a "nem akarok gyereket" miertek lista aljan.

2080. Bonti74 (válaszként erre: 2076. - Leviatan)
2011. máj. 10. 08:43

Lehet hogy halvány dunsztom sincs, hogy mi a nélkülözés, de valószínűleg ebben az is közrejátszik,hogy rengeteget tanultam és dolgoztam.

Mindig mindenhol megbecsültek, mert kiérdemeltem.

Nem volt egyszerű. Voltam multiknál, most közalkalmazott vagyok. MOst nem keresek sokat, de imádom a szakmám!

MInden esetre becsülöm benned ezt a felelősségteljes gondolkodást és valóban nem ismerem a hátteredet nem is arra reagáltam igazából, hanem úgy általában.

Nekünk magas devizahitelünk van, ugyan nagyon jó helyen van egy nagy telkünk házzal, de a házon rengeteg melónk van még és fogalmam sincs miből fogjuk kivitelezni ezeket.

18 éve két bőrönddel érkeztünk ide, albérletből albérletbe. MOst van egy házam és három szép gyermekem. Nekem elég, ha ennyit adott a jó Isten, nekem már bőven jó!

2079. Bonti74 (válaszként erre: 2075. - Leviatan)
2011. máj. 10. 08:33

KÉpzeld el ingyen végeztem el az egyetemet! Ugyanis, aki gyes mellett járt fősulira vagy egyetemre az ingyen tehette!

És nem sírdogáltam, mert mindig is imádtam tanulni ezért is van 4 diplomám és két nyelvvizsgám.

2078. kri76 (válaszként erre: 2077. - Kri76)
2011. máj. 10. 00:11

Ja, és azért sem érdemes, hogy megfogjunk egy pasit.

Az optimális az, ha mindkét fél egyformán szeretne gyereket.

2077. kri76
2011. máj. 10. 00:09

Azért tény, hogy megélni nem egyszerű. Bár az is igaz, hogy ha már van gyerek, megtalálja az ember lánya a megoldást az anyagiakra. (Ja, és nem mindig a férfi tartja el a családot. De ilyenkor azt is kell nézni, hogy egy pasi is tud otthon is segíteni, ha akar.)

Szóval a lényeg, az vállaljon gyereket, aki szeretne is és fel is tudja nevelni. Ne azért, mert üres az élete, nincs kedve dolgozni, hanem azért, mert szeretne egy utódot.

Ha másért nem, a megszerzett vagyonkánk ne az állambácsi zsebébe vándoroljon, ha mi már nem leszünk:)

2076. leviatan (válaszként erre: 2073. - Bonti74)
2011. máj. 9. 21:08

Oh meg valami, van vegzettsegem jopar fele, amit erettsegi mellett/utan melo mellett meg lehetett szerezni, es jolcsengo munkam is volt, de csak a fuleknek cseng jol, mindenki szeme felcsillant, ha mondtam mit csinalok, de a valosag az, hogy belevalasztottam egy ferfiszakmaba, igy akinek nadragja volt, azt vettek fel, es kapta a zsiros fizut, a not meg kenyszerbol vettek fel... De ezen nem rinyalok, ez van ennek is orultem, hogy volt.


"Ha valakinek van valamilyen végzettsége, képes és akar dolgozni, nehogy már ne engedhessen meg magának egy gyereket vagy akár többet is. "

- van vegzettsegem, de leirtam elobb mi volt az a szuperfizu, abbol megengedned magadnak a gyereket?????


"Én sosem álltam fényesen anyagilag, bár nélkülöznöm sem kellett soha."

- nekem sajnos nagyon sokszor kellett, emlekszem, voltak olyan hetek/honapok, hogy jutott mindenkinek 1 szelet zsiroskenyer 1 napra, mert fizetni kellett a rezsit, es nem maradt penz kajara... szoval halvany lila donsztod sincs, mi a nelkulozes, nekem van es egy masodpercig nem turnem, hogy igy eljen a gyerekem, ahogy mi tettuk...

2075. leviatan (válaszként erre: 2073. - Bonti74)
2011. máj. 9. 20:53

No nevesitsuk a dolgot... egyik regebbi melohelyemen par eve 80-e koruli nettot kaptam (hivatalosan minimalber... szoval ha szules, akkor GYES, GYED a minimalber X%-a - pontosan nem tudom). Felteszem ember ugyanazon a helyen van szinten 80e-ert... az egy honapra 170e, HA dolgozik mindket ember, ebbol ugye kinek mi jon le... lakber/lakastorlesztes/rezsi/stb. Mi marad a gyerekre?

Akkoriban ebbol a penzbol fizettem a sajat dolgaimat (rezsi rameso resze, rozzant jarganyom kolcsone {600e, 8 eves szoval nem egy luxuskocsi, de kellett a melomhoz}), ami utan maradt 25e penzem, 10 berlet, a maradek 15e ruhazkodas, elelmiszer.... es egy csizma 18e alatt nincs pl.... (es mar nem birnak ki egy telet sem). Altalaban egy szemelyben gondolkozom, mivel elegge hirtelen haragu vagyok, igy az apa szuret is kiraknam, ha lenne gyerek, ha nem, ha felmergel. Szoval nem alapozhato a gyerekvallalas ket emberre nalam, csak 1-re, ha dolgozik.

Nos ilyen anyagi "biztonsaggal" vallalnal gyereket? minimalra bejelentve, lakas nelkul??? kotve hiszem...


Akiket itt olvasok, azoknak mind biztos anyagi hattere van, igaz vannak paran, akik azert sirdogalnak, hogy nekik milyen nehez volt, meg egyetem, meg fosuli gyerek mellett... (es akkor masik forumban sirdogalnak, hogy a kobormacskak tonkretettek a vadonatuj kocsijukat, ami a hazuk kertjeben all, es kulonben is mosrt rakatta rendbe 2 millaert a kertet)... UGYANIS, akinek nincs penze, az nem fog sirdogalni ekkora nyilvanossag elott, hogy milyen nehez a helyzete, mert szegyenli.


Soha nem engedhettem meg magamnak, hogy egyetemre, vagy foiskolara menjek, ki fizette volna? vagy a melohelyrol elengedtek volna??? akkor, amikor ha beteg ohajtottal lenni, kozoltek, hogy legkozelebb szolj ket hettel elotte, hogy tudjanak helyettest talalni. Szoval nem olyan rozsas a helyzet, mint ahogy azok latjak, akiknek biztos az anyagi hattere...

2074. 6752c58fe3 (válaszként erre: 2073. - Bonti74)
2011. máj. 9. 10:35
Persze el lehet éldegélni a létminimumon, de nehogy már ciki legyen, ha az ember többre vágyik, mint a legszükségesebbek.
2073. Bonti74 (válaszként erre: 2073. - Leviatan)
2011. máj. 9. 10:27

Nem kellene ennyire sarkítani a dolgokat, biztosan nem munkanélküliek és hajléktalanok. (És ezt most nem degradálóan értettem, mielőtt erre lenne kihegyezve a hozzászólások nagy része.)

Ha valakinek van valamilyen végzettsége, képes és akar dolgozni, nehogy már ne engedhessen meg magának egy gyereket vagy akár többet is. Én sosem álltam fényesen anyagilag, bár nélkülöznöm sem kellett soha. Egyetemet végeztem, 2 gyermek mellett.

MIndig szorgalmasan, becsületesen dolgoztam, volt mikor jobban volt mikor rosszabbul kerestünk. Három gyermeket nevelek, van amit megkapnak és sok mindent nem. Egyáltalán nem ezen múlik sem az ők sem a mi boldogságunk. Az anyagika csak egy bizonyos szintig számítanak. Mondjuk hogy legyen mit ennünk, kifizessük a lényeges dolgokat, mint rezsi, ebédpénz. A többi teljesen másról szól, annyira anyagias már a világ, rohanunk a pénz után, néha úgy elfutnék valahova egy tanyára, ahol megtermeszetem és megtermelem a magunkét és kész. Lehet ha sokat olvasok ilyen és hasonló hozzászólásokat meg is teszem.

2072. kri76 (válaszként erre: 2069. - Amyrah)
2011. máj. 7. 15:21

Sajnos arra soha nem kapunk garanciát, hogy egész életünkben anyagilag jól fogunk állni.

De igen, ha valaki gyereket vállal, nem árt rákészülni anyagilag. Már csak azért sem, mert a szülés, a bútorok, a pelenka is pénzbe kerül.

Ja, és én pl. az első 3 hónapban semmit nem kaptam. Na nem azért, mert nem járt, hanem azért, mert állam bácsi nem tépte szét magát az utalással.

(Amúgy 15 év munkaviszony után/ nem minimálbér, 33-34 évesen szültem. Ja, és a kezdő szetten kívül volt több, mint 1 milla megtakarításunk. Na, ez most nincs már meg.)

De az is igaz, hogy nekem a gyerekvállalás gondolata 30 éves koromig fel sem merült.

2071. encifinci (válaszként erre: 2069. - Amyrah)
2011. máj. 6. 18:40

Valamilyen szinten neked is igazat adok!

Mondjuk ha arra vártam volna hogy anyagilag rendben legyek akkor soha nem lenne gyerekem ez is biztos.Most sem állunk fényesen ...sajnos....de szeretnék babát.

És ha 10 év mulva sem lesz több pénzetek akkor nem lesz gyerek?

A temetéssel ugy vagyok..majd lesz valami a föld felett ugysem hagynak:P

2070. eddynaa (válaszként erre: 1. - Marmar)
2011. máj. 3. 23:09

Kedves Marmar!

Nem baj, ha most nem szeretnél még gyereket. Ha teljesen egészséges vagy, akkor van még időd!

De mit csinálnál, ha egyszer mégis szeretnél és nem lehet?

Kb. két évvel ezelőtt még én sem szerettem volna. Most pedig mindent megadnék azért, hogy lombikprogrammal sikerüljön teherbe esni!

Köszönöm, hogy elolvastál!

2069. Amyrah (válaszként erre: 1924. - C33bd8536b)
2011. ápr. 27. 23:19

Huu, de veszélyes téma!... Nem akarok beleszólni de nem tudom megállni!

Igazat adok Titanilla14-nek! Még annyit hozzá fűznék, hogy ma holnap 24 leszek, lassan abba a korba kéne érjek, mikor lelkileg is megérnék az anyaságra... De nem jön az érzés!Miért nem? Hát azért mert mondjuk albérletben élünk párommal, bizonytalan az állásom, a fizetéseinkről meg ne is beszéljek!Tisztességesen, becsületesen dolgozunk mióta az eszemet tudom, mégis itt tartunk!Hónap végéig ha 0 ra kijönnénk már ujjonganék örömömben!Igaz nincsenek kölcsöneink, nincsenek felhalmozott adósságaink!De sok embernek még a lakás kölcsön is a nyakán. Szerintetek a mai világban mennyi pár él így? HÁT SOK!100 szónak is 1 a vége. Nem az az érett ember aki gyorsan saját örömére megszüli a gyerekét, hogy elterelje más egyéb gondról nyűgről a gondolatait, hanem az aki mérlegeli, hogy milyen a család háttere hozzá! Remélem értitek!?Személyes tapasztalat, bennem NEM az önzőség szólal meg a gyerek vállalás kapcsán, hanem az, hogy feltudom-e nevelni nélkülözés nélkül... !? És igen, ha ez nem változik én sem szeretnék a semmibe gyereket szülni! Úgy, hogy IGEN INKÁBB EGY TEMETÉSRE GYŰJTÖK ÖSSZE mert az egyszeri alkalom, MINT HOGY A GYEREKEM BÁRMIKOR IS NÉLKÜLÖZZÖN(mert ugyebár a gyerek nem egy egyszeri alkalom)!!! Nem akartam senkit megbántani, de így is fel lehet fogni a mai vilgában!!!

2068. leviatan (válaszként erre: 2066. - Kri76)
2011. ápr. 22. 15:27

Nekem mondjuk volt kocsim, de jobban jottem ki anyagilag, ha tomegkozlekedtem, inkabb vasarolni hasznaltam es amikor masodallasomhoz kellett. Ha lehetett volna kerekparral jartam volna dolgozni :).

Itt meg nincs tomegkozlekedes... vagy ami van az iszonyat lassu..

2067. leviatan (válaszként erre: 2063. - 6752c58fe3)
2011. ápr. 22. 15:26
:D
2066. kri76
2011. ápr. 22. 13:49

Én nem bírom a tömegközlekedést. 10 éve már csak kocsival járunk.

A kisfiamat azért elvittük már földalattizni, de csak azért, mert ne úgy nézzen a járművekre, mint aki csak képen látott.

Vidéken lakunk egy kisvárosban, dolgozni meg külső kerületben. Nem bírom a belvárost, a tömeget és az "illatos" embereket, a hónaljkutyát, amit régen a metrón szagolhattam.

(Sajnos elég alacsony vagyok.)

2065. 6752c58fe3 (válaszként erre: 2064. - Gavrilo1)
2011. ápr. 22. 12:52
Na, most megkevertél :) Micsi Te? :)
2064. Gavrilo1 (válaszként erre: 2063. - 6752c58fe3)
2011. ápr. 22. 12:13
Én voltam, de szerintem semmi különös. :-)
2063. 6752c58fe3 (válaszként erre: 2059. - Leviatan)
2011. ápr. 22. 09:35
kit érdekel, ha nem voltál Starbucksban? Az a lényeg, hogy ha itt vagy és valaki megkérdezi (pl. a veres-fehér macska), akkor azt feleleled: igen, szeretem a kávéjukat, szereted azokat a kávéházukat :D
2011. ápr. 22. 08:17
Miért c sináltok ebből :) is ideológiát . Bunnkóságból nem adod át oszt passz.
2061. leviatan (válaszként erre: 2058. - Encifinci)
2011. ápr. 21. 21:12

No altalaban nem ultem le a tomegkozlekedesen, hisz Pesten igazan nem is nagyon van ulohely, es harcolni nem fogok senkivel, ha helyre vadaszik, had uljon, bar lehet ulve kevesebb helyet foglalnek, mint egy vekony no, dehat ez van :).


Mondjuk nem is a 4 eves gyerekre gondoltam, akinek meg a feje nehezebb, mint o maga, es allni sem konnyu szamara, de csak is anyukaval egyutt ulhet, mert az a halalom, hogy leultetik a gyereket, fekez a busz, a szerencsetlen gyerek meg lecsuszik, mivel nem er le a laba... ezert nem adom at a helyet a gyereknek. Az anyjanak igen, ha olbe veszi a gyereket. De ahogy irtam, akkor ultem, ha boven volt ulohely, kulonben inkabb alltam, a vitak elkerulese vegett.

2060. leviatan (válaszként erre: 2056. - Gerbil)
2011. ápr. 21. 21:09

De jo :) en is akarok ilyet :).

Viccet felreteve, eletem nagyobb reszet avval toltom, hogy pasik utan pakolok. Ex melohelyeken is a trehanysagot roluk lehetett volna mintazni es persze a ferjemrol is :).

2059. leviatan (válaszként erre: 2090. - Vörös Pimpernel)
2011. ápr. 21. 21:08

Nem azt mondom, hogy vendegkent nem mosogatnek el magam utan, de kevesse birom a rendszabalyokat :) (a macskadnak persze mindent :))), a Starbucks meg hat eletemben nem voltam...


Ok, ha feled jarok, akkor benezek :) (szigoruan macskazni :D)

2058. encifinci (válaszként erre: 2089. - Leviatan)
2011. ápr. 21. 18:33
Nem azt mondom mindig át kell adni a helyet.Sajnos én sokat jártam busszal és bizony én is álltam és a gyrek is aki akkor kb 4 éves lehetett és kapaszkodott is szegény eleget ült lépcsőn ahol elaludt én meg felpakolva,onnan hazacipelve stb...szóval nem mondom egyszerű szülnek lenni ez tény...néha kell az emberetársak segítsége
2057. encifinci (válaszként erre: 2091. - Vörös Pimpernel)
2011. ápr. 21. 18:31

:)

Szóval azért van remény:)

2056. gerbil (válaszként erre: 2087. - Leviatan)
2011. ápr. 21. 16:11
Az enyém után nem kell pakolni :) Amúgy apám után sem kell; nem tudom, én csak ilyen pasikat ismerek, akik elrakják maguk után a dolgaikat, még el is mosogatnak.
2055. leviatan (válaszként erre: 2003. - Aadc13cca8)
2011. ápr. 20. 17:39

No varj!


"az élet értelme a gyerek" - ezt a mondatot csak az anyak mondjak, senki mas! Sem a ferfiak, sem azok, akik nem akarnak gyereket.

2054. leviatan (válaszként erre: 2002. - Gavrilo1)
2011. ápr. 20. 17:38

Statisztika: a gyerekek 50%-a azert szuletik meg, mert a no oda akarja a pasit lancolni magahoz... Ott mar vege a kapcsolatnak, talan a ferfiak egy reszet evvel meg lehet fogni, de az eletvitelet nem fogja megvaltoztatni, talan csak ideig oraig fog tetszeni neki a gyerek koruli hajciho.


De a gyerek nelkuli hazassagok is tonkremennek bar kevesebb %-ban, mint a gyerekeseke (es itt nem a valasi tendenciarol beszelek). Viszont, amig a gyerekes hazassagnal a GYEREK MIATT egyutt maradnak, es elik a silany eletuket, ami egyik felnek sem jo, addig a gyerektelenek szepen elkoszonnek egymastol es szetcuccolnak.


(en nem is az aldozatok miatt nem akarok gyereket... :)) )

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook