Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem akar enni a 21-hónapos kisfiam? fórum

Miért nem akar enni a 21-hónapos kisfiam? (beszélgetős fórum)


2011. márc. 30. 16:22

Szerintem is jó ötlet, ha viccesen próbálod etetni, vagy a kedvenc állatát odaülteted mellé és ő is eszik, ilyeneket ki lehetne próbálni.

És ha nem eszik rendes kaját, ne adjál helyette édességet, ropit, akkor nincs más. Előbb-utóbb megtanulja, hogy csak akkor kaphat nasit, ha megette a rendes ételt. Az én fiam 2,5 éves, nálunk ez beválik. Amúgy ő sem viszi túlzásba, mindig csak keveseket eszik. Ha nagyon nem akar, akkor azt mondom neki, hogy jó, egyél még 3-4-5 akárhány kanállal és utána mehetsz játszani vagy kaphatsz valami nasit. Ez nálunk mindig beválik. Ő beszél már?

De az is lehet, hogy simán elég neki ennyi, akkor inkább ne erőltesd. Egyen egy pár falat főzeléket vagy bármit és kész, ne erőltesd tovább.

Ja, és szerintem arról szoktasd le, hogy a tévé előtt egyen, az nem jó. Mindig együtt egyetek asztalnál, lássa, milyen élvezettel eszed és akkor ő is megkívánja majd. Semmiképp ne érezze, hogy erőlteted, legyen élvezet az evés mindkettőtöknek.

Vagy van még olyan módszer is, hogy azt mondod neki, hogy ez olyan finom, hogy nem is adsz neki, hiába kér, nem kap, mert te akarod megenni. Akkor azért is kérni fog. Ez is be szokott válni. :)

Sok sikert hozzá!

3. 777f5158ef (válaszként erre: 1. - Pussycatgirl)
2011. márc. 30. 15:53
lehet h butaság, de mi lenne ha úgy "tálalnád" fel neki a kaját h élvezze enni. Gondolok én kirakni egy mosolygós fejet vagy hasonlók. Én unokaöcsémnél csináltam, mert az anyja ott is panaszkodott h nem eszik a gyerek. Gondoltam kipróbálom, és működött :)
2011. márc. 30. 15:52

Van egy könyv Dr.Zoltán Zsófia Mit egyen a gyerek Című könyv. Menjél el tanácsadásra a védőnöhöz és elmondod mi a problémád étvágytalan a kisfiad és biztosan tud valami hasznos tanácsot adni számodra.

Minél hamarabb keresd fel őt. Sok szerencsét és üdv.tégedet Ágnes

2011. márc. 30. 15:39

Sziasztok.

Abban szeretnék egy kis segítséget tanácsot kérni, hogy vajon miért nem akar enni egyedül a kisfiam.


A lelkesedése, már amikor van max az első 1-2 falatig tart, legyen az leves virsli vagy bármi más.

Most készülök ezen változtatni de nem igazán tudom, hogy mit rontok-rontottam el, és hol is kezdjem.

Sose volt 1 nagy evő, a napi evések száma is max 3.

Reggeli 8 körül,van h ropizik reggeli után ebéd alvás után, van h 3-4 óra, és vacsira max egy krémtúró és lefekvéskor tápszer.

Azt nem akarnám elhinni h nem éhes, reggeltől délutánig, mert már reggel se nagyon akaródzik neki enni.

Ma reggel pl. nem evett reggeli előtt tápszert és mégis, 8.30-kor a virslit csak úgy ette ha én etetem, persze tv nézés közben.


Gondoltam h mondjuk 1 hétig nem adom neki én,és meglátnám mikor éhes igazán, és hátha kéri, vagy enne magától, de lehet akkor 1 hétig koplalás lenne, és nem egy vastag alkat, de ha rajta múlik 2 falat-kanál után megy útjára.


Nem akarom ezt tovább csinálni, mert nem gondolnám h az a helyénvaló h csak akkor eszik ha én etetem, tukmálom bele a kaját.


Nem szoktam erőszakos lenni, persze azért néha kiborul a bili, és próbálom nyösztetni kicsit.


Köszi előre is, remélem valaki tud jó tanáccsal szolgálni:D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook