Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért mosod külön a babacuccokat? fórum

Miért mosod külön a babacuccokat? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. okt. 23. 12:40

Sziasztok!

Én 4-5 felé mosok,de összevárom a rruhákat,így mégis megy a gép minden nap.Hozzáteszem 4-en vagyunk.

Mosok egy színeset(ált.kékeket),a fehéreket,a zoknikat és a pici ruháit (2és fél éves) ezeket mind külön.Ja és a gyerekek ruháit külön a felnőttekétől.

Nem pazarlok,ahogy összegyűli,úgy sorban.

Ált.a kékek-színeseket gyakrabban.

A picinek sok ruhái vannak,meg még olykor leeszi,összekeni,úgyhogy simán összejön.

Ami ritkábban jön össze az a fehérek,azokat ált. nekem gyűlik össze,na meg a fiam fehér torna pólója.

2009. okt. 23. 12:31

Ez csak esztétikai szempont (bár nem vitatom, hogy van, aki számára ez a legfontosabb)

Amíg a gyerekcuccok nem töltik meg a gépet, és talán a felnőttruhák sem külön, addig csak megy a mosógép és pazarlunk: energia, víz, mosószer (esetleg öblítő).

98. Anyagi
2009. okt. 23. 10:58

Soha nem jutott eszembe a gyerekruhákat együtt mosni a felnőtt fehérneműkkel és büdös zoknikkal!

Eszembe sem jutott, hogy azért, mert nem higiénikus - bár nem az -, de hogy nézne ki egy baba cucc egy halom koszos gatya társaságában?


Most meg, mikor már nagy a gyerek, azért nem mosom együtt, mert már van annyi mosnivalója, hogy megtölt egy mosógépet.

97. Szilvia.21 (válaszként erre: 96. - 0bc15d9cef)
2009. okt. 21. 11:48
Nem azért mert a mi ruháink olyan koszosak lennének stb...lehet hogy már megszokás,de valamiért eszembe nem jutna még együtt mosni őket,nekem teljesen jó igy.Meg igy egyszerűbb is,nem kell szétválogatni az Ő ráhácskáit! :)
96. 0bc15d9cef (válaszként erre: 95. - Szilvia.21)
2009. okt. 19. 14:29
A kérdés a miért, különösen ilyen nagylegénynél...
2009. okt. 19. 12:20

Sziasztok!

Lassan 2 éves a kisfiam,de még mindig külön mosom a ruháit sensitiv mosoporral és öblitővel.

Szerintem még pár évig külön is fogom mosni.

94. 0bc15d9cef (válaszként erre: 93. - Szabokisandi)
2009. okt. 19. 10:43
:))))))))))
93. Szabokisandi (válaszként erre: 92. - 0bc15d9cef)
2009. okt. 19. 10:15

Nemrég olvastam róla, de nem tartom elég nem is tudom hogy fogalmazzam - rendszeresnek magam, hogy áztatás, meg papírbetét, meg ilyenek...

Igyekszem a környezettudatosságot máshol elérni...

Nem gondoltam, hogy a ruha együttmosás végzetes és visszafordíthatatlan gondot okoz a kisbabának.

amúgy...

92. 0bc15d9cef (válaszként erre: 89. - Szabokisandi)
2009. okt. 19. 09:02

Szia:)


Én meg bezzeg csúnya módra kicsit kötekedésből indítottam a fórumot :P Nem véletlenül nem tudásbázis kérdés.

Szóval a folt festékanyaga nem kakiból van? Hm.

Szóval így csináljuk: mosható pelus lejön a gyerekről. Papírbetét ha kakis WC-be, ha nem akkor kis tárolóba, amit teafaolajjal fertőtlenítek ki. A pelenka maga öblítés után megy egy ecetes vizes vödörbe. (mindkettő fertőtlenítő hatású)Minden harmadik napon mosom a pelenkákat 60 fokon és a szennyes kosárban található világos cuccokat. ÁÁÁÁÁ együtt:))))

24 pelenka van körforgásban. Ilyen nehezen száradós időben is elég.

Na jó, éjszakára eldobhatót kap, mert nem ruháztam be szupernedvszívó éjszakai mosható pelenkára (illetve egy volt, de azt már kinőtte)

Jelentjük, még élünk...

2009. okt. 17. 21:06

Én pl. sosem mistam külön a babacuccokat. megmondom őszintén soha eszembe sem jutott. Miért is kellene külön mosnom??

Mi inkább átálltunk már jó régen a természetes mosószerekre. Érzésem szerint ez jóval fontosabb mint hogy külön a miénktől. Én csak szin szerint szortírozok. Napi átlag 3 mosásom van.

90. Mókica (válaszként erre: 16. - Mimmo33)
2009. okt. 17. 16:25
az csak elég "durva " példa volt:)) nem olajos helyen dolgozik:)))ő sem!!
89. Szabokisandi (válaszként erre: 88. - 0bc15d9cef)
2009. okt. 17. 15:14

Szia


Nekem eszem ágában sincs kötekedni, hiszen mindenki úgy tartja tisztán a családja ruháit, ahogy jónak látja. Szerintem öblítés után már nem a kaki, csak az általa okozott folt marad a ruhán, ami már úgymond nem keni össze a többit.

A két véglet (babaruha, ami nem kakis és az ultrakoszos felnőttruha) között nyilván van egy aranyközépút. Bár ha jól belegondolok, ha mosható pelenkát használsz, amiből gondolom jó pár kell, hogy legyen csere, amíg a mosottak meg nem száradnak, akkor azokkal ki lehet mosni azokat a ruhákat, amik éppen kakisak lettek....


Én pedig úgy látom jónak, hogy külön mosom a cuccait, amíg kisbaba.

De ugye ez nem zavar téged?

Engem meg nem zavar, hogy te összemosod a felnőttruhákkal....

88. 0bc15d9cef (válaszként erre: 87. - Szabokisandi)
2009. okt. 17. 12:20

Jelentem, kiöblítem, átmosom. Sőt az összes mosható pelenkát is (mert az van a kis babapopsin)

De az azonnali kiöblítéssel is marad, legalábbis nálam biztos, nem hiszem, hogy másnál ne. Tehát a kiöblített kakis ruha akkor most a többi babaruhával vagy az ultrakoszos felnőttruhákkal?

Igen, kötekedem, mert nem értem!

Nálam minden együtt.

Eleddig semmi kiütés, pirosodás, stb. De ez persze inkább a gyermek érdeme:)))

87. Szabokisandi (válaszként erre: 69. - 0bc15d9cef)
2009. okt. 17. 10:59

A kakis ruhát illik kiöblíteni mielőtt mosógépbe kerül. Mint ahogy az edényt sem rakod a mosogatóba a maradék étellel...

Az egy hónapos baba savanyú "lábszaga" nem hasonlítható össze egy felnőttével - szerintem.

Én onnantól fogom együtt mosni a ruháit, amikor már jár és játszik, koszolja a ruhát magán.

De ezt tényleg mindenki maga dönti el. Agyonvigyázva és agyonfertőtlenítve nincs sem a gyerek, sem a ház, kúszik - mászik a padlón, nem tartom a kiságyban egész nap.

86. Nikice (válaszként erre: 84. - Toprengo)
2009. okt. 17. 10:26

Fú, ne is mondd! :( Pár hete még reggel kimostam, du 2-kor más vasaltam.. Hát vége a szép időknek!


Nálunk fel sem merül a túlvédés, van egy iskolásunk, aki gondolom tömegesen szállítja haza a jó kis flórákat a suliból :S. Kézmosás, ruhacsere, különmosás, de biztos vagyok benne, hogy jut doszta még így is.

85. Kata75
2009. okt. 16. 16:21

Sziasztok!


Mi az első pár hétben, mivel nem lett nagyobb bajuk a ruciknak, elég volt fürdés után kézzel átmosni őket, a pelenkák ágyneműk pedig egyben mentek a gépbe.

Persze nagyobb baleseteknék rögtön csere, és áztatás, majd az összegyűlt pelenkákkal mostam, de hamar eljött az idő, hogy a mi ruháinkkal együtt.

Hála soha semmi bajuk nem volt, most is csak a szokásos ovis betegségek jönnek.

2009. okt. 16. 15:59

Sziasztok!

Én kezdettől fogva együtt mosom a kisfiam ruháit a miénkkel, és még sosem volt beteg. Szerintem felesleges külön mosni, de mindenkinek szíve-joga, hogy csinálja. Az sem jó, ha túlvédjük a babát.

Meg aztán így is annyi a szennyesünk mindig, hogy bele is őszültem volna, ha külön mosom az övéit. Főleg így, hogy két nap alatt száradnak meg a ruháink. :-(

83. Nikice (válaszként erre: 15. - 0bc15d9cef)
2009. okt. 16. 14:45

5-6 év után az lenne ! :)

rém uncsi már :)

82. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 81. - 5da2bd95cb)
2009. okt. 16. 14:02
alap :)
81. 5da2bd95cb (válaszként erre: 80. - 5da2bd95cb)
2009. okt. 16. 13:51
természetesen a kutya maradt :)
2009. okt. 16. 13:51
Most gondoltam vissza, mikor az öcsém megszületett, a védőnő még az udvarról is ki akarta tiltani a kutyát.... :DDD Azt mondta nem tesz jót neki, hogy kutya van a háznál, illetve az emeleten volt egy papagáj...
79. sajert
2009. okt. 16. 13:42
Én kb. az első héten mostam külön, utána színenként mostam a mienkkel. A férjem melós ruháit külön mosom még az enyiméktől is :-))), szerintem senki nem mossa össze a malteros, nagyon mocskos ruhákat a sima használatúakkal. A mi bacis flóránkkal meg kell ismerkednie az újszülőttnek is. Állatok meg udvaron vannak tartva. Én Domestost nem használok semmire.
78. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 73. - 5da2bd95cb)
2009. okt. 16. 13:42
Na, be is hánytam volna, ha bármit is kézzel kell mosnom, az tuti :) Nem bírom a szagokat.
77. 0bc15d9cef (válaszként erre: 73. - 5da2bd95cb)
2009. okt. 16. 13:41
Természetesen. De az én kezem nem mos olyan jól, hogy ne minősítsem annyira szennyezettnek, mint pl. a saját ruháimat.
76. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 72. - 0bc15d9cef)
2009. okt. 16. 13:41

Hát most rendeltem egy próbát. Majd kiderül. Lehet, hogy veszek valami fehérítő port is, azzal próbálom, mert írja, hogy az tán kell hozzá.

500 pénzt megér hogy megtapasztaljam. Ha nem jó, felejtős. VIszont az tuti, hogy allergiamentes. (mondjuk ez nálunk nem gond amúgy sem)

2009. okt. 16. 13:40
a fenébe is már dolgoznom is kéne egy kicsit :D
2009. okt. 16. 13:40
Mosószódával együtt jó lehet, mert attól elég puha lesz.
73. 5da2bd95cb (válaszként erre: 69. - 0bc15d9cef)
2009. okt. 16. 13:40
Hát ez kézi munka :). A kaki-pisi bizony kézzel előmosandó
2009. okt. 16. 13:39
Próbáltam a mosódiót. Foltmentességet ne várj tőle... Nyáron a fehérekkel lehet, mert a nap fertőtlenít-fehérít, de a többi ruha...Puhaságról nem nyilatkozom, nem emlékszem.
71. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 69. - 0bc15d9cef)
2009. okt. 16. 13:38
Mikor derékig összefossák magukat :D
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook