Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért mondják sokan, hogy az antibiotikum meg a fogamzásgátló nem barátok? fórum

Miért mondják sokan, hogy az antibiotikum meg a fogamzásgátló nem barátok? (tudásbázis kérdés)

10. Ekka
2014. dec. 17. 13:22
Nem szóltak hozzá sokan! ;-)
9. Ekka (válaszként erre: 8. - Mókuska2012)
2014. dec. 16. 21:42
Nekem még soha nem mondta! ;-)
2014. dec. 16. 21:19
az antibiotikum hasmenést okozhat - felboríthatja a bélflórák működését ezért kell kiegészítő terápia ként szedni mellé normaflore-t lactív-ot stb. - és ez az antibébi tabletta felszívódásába és hatásmechanizmusába is zavart kellthet ezért mondják a nőgyógyászok a kiegészítő védekezést.
2014. dec. 16. 21:17
az antibiotikumok hajlamosak gyomor-bélrendszeri panaszokat okozni, pl hasmenést (elég gyakori mellékhatás), rosszabb esetben akár bélgyulladást is... ezáltal romlik a felszívódás, ami ahhoz vezethet, hogy a fog.gátló sem szívódik fel megfelelően. ennyi.
2014. dec. 16. 21:09
Azért kell a kiegészítő, mert lehetséges, hogy ha véletlenül teherbe esnél, akkor károsítaná a magzatot. Egyébként meg a legtöbb antibiotikum gyengíti a foggátló hatását.
5. Ekka
2014. dec. 16. 20:44

Az utó fog. gátlást én sem értem.

Ha első alkalommal használod a fog.gátlót, akkor is hat egyből, -persze ezzel kapcsolatban is sok az okos! - akkor mi ellen kell a kiegészítés?!

4. Ekka
2014. dec. 16. 20:42

..mert sok az okos! ;-)

Én pl. hallgattam a reklámra, megkérdeztem a gyógyszerészemet! Ő is azt mondta 4-5 óra teljen el a 2 bevétele között.

2014. dec. 16. 20:39

A dokim szerint, ha megfelelően szedjük őket, nem lehet baj. A 2 gyógyszer bevétele közt teljen el 4 óra.

Meg, hogy az utolsó szem után (antibogyó) miért kellene kiegészítő védekezés 7 napig v. a köv. mensiig?! Az antibiotikum kiürül.

Ezt kb. 3 nődokitól hallottam. Ennek ellex nére egész másokat mondanak a 'civilek'!

2014. dec. 16. 20:39
Olyan nagyon egyik sem barátja az emberi szervezetnek, de ez van.
2014. dec. 16. 20:35
Miért mondják sokan, hogy az antibiotikum meg a fogamzásgátló nem barátok?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook