Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért mindig hétfőn? fórum

Miért mindig hétfőn? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. dec. 23. 18:26
Mert hétfőn Karácsony.🎄
2014. júl. 3. 11:18
Gondolom, mert jó halogatni. :)
33. rewt
2012. júl. 29. 10:54

Helyesen:

Tehát nem egy sztereotípiáról van szó. .???? !!!

32. rewt
2012. júl. 29. 10:53

Hogy van ez az "új sorral", új bekezdéssel..?


Azok nem olyan "kis hétfők"...?


Tehát nem egy sztereotípiáról van szó... Mert ugye úgy tudjuk , úgy van rögzülve a tudatalattinkban "hétfő az egy új....(ez esetben hét) kezdete"


Ha le akarom mérni, milyen távolságot teszek meg egy perc alatt (pl. gyaloglásban, futásban) nem úgy van az, hogy inkább attól a fától, attól a kőtől, netán kilométer-kő től számítjuk..?


Más dolog ha foganatot akarunk tenni és így fogalmazunk:

Kellene fogyókúrázni, hm "Majd hétfőtől elkezdem a fogyókúrát.."

Majd hétfőtől "fogok" fogyókúrázni, németet tanulni ..stb..


Igen, jó ötlet, csak elsikkad, hogy a fogadalmukkal a saját tudatalattinknak olyan zavaros információt adunk, hogy "Majd hétfőtől..", "Majd elsejétől"....


A "tudatalattin"-at legjobban úgy jellemezhetném mint egy hallgatag, minden parancsra kész hű levéltárosunkat. Minden, mindent feljegyez - és mindent igyekszik megtenni - értünk. Mindent igyekszik megvalósítani, amit észlel. Sajnos mi a tudatunkkal nem mindent tudatosítunk amit a receptoraink érzékelnek - de a "tudatalattink" nem felejt - mindent tud. Olyan mint a számítógépünk memóriája vagy a lomtáros kamránk. Ugyanis a szem lát mindig és mindent ami "látható" de nem kell, hogy a tudatig jusson. Pl. az autópálya mellett elhelyezett reklám. Te semmiről sem tudsz, csak amikor egy cipő üzletbe kerülsz - egyszerűen "tetszik" neked az "olasz cipő" és megveszed.


(Éppen át lettél verve.. -sikeresen. Mert még azt is hiszed, hogy "jól" vásároltál - habár a cipő ára nem a te kategóriád és most gondok lesznek fizetésig kijönni. Pedig máskülönben egy gondos, megfontolt ember vagy. Hadd ne folytassam: otthon a párod és a "felvonulás" a szexszünet stb...)


(Ez csak egy hozzászólói eszmefuttatás. Senki konkrét személyhez nem "intéztem". Persz hogy - nem is lehet másképp - mindenkihez "intéztem" aki elolvassa....)

31. rewt (válaszként erre: 10. - Cooper)
2012. júl. 29. 10:27
Jó..., Nagyon jó...!!!
2008. febr. 16. 14:54

A fene se tudja, hogy miért éppen ez a nap: Amíg működött a házasságom már úgy-ahogy, akkor a férjemnél a hétfő az egyenlő volt a házasélettel. Még véletlenül sem jöhetett szóba egy másik nap. Ha esetleg odabújtam hozzá, eltolt magától

- "Ma nincs hétfő" mondta. Mintha csak azért bújhattam volna hozzá.

2007. okt. 6. 14:28
Azért,mert a hétfővel egy új hét kezdődik el.
2007. szept. 17. 15:50
Talán mert hétfő egy új hét kezdete, ezzel együtt egy új élet kezdete is lehet!
2007. júl. 16. 14:42

Valóban, hétfőre halasztok minden fontosabb teendőt.

Hogy miért?

Megszokásból talán?

2007. júl. 16. 11:55
Hétfőn szinte alig lehet valamit elintézni. Pl fodrász, hentes zárva,könyvtár csak délután nyit ki, üzletből az áruk kifogyva, piaon lottyadt zöldségek árválkodnak, viszon ha orvoshoz megyek pl. receptet iratni, ott meg nagyon sokan vannak.Ki érti ezt?
2006. okt. 15. 19:41
mert megint új hét kezdödik
2006. okt. 15. 16:16
Én a vasárnapot jobban gyűlölöm mint a hétfőt.
2006. okt. 14. 17:27
útálom a hétfőt, ez a legrosszabb nap!
2006. okt. 12. 22:24

Mivel a hét-fő-napja a hétfő..:)

No és - persze mondjuk szerdán könnyebben rálegyint az ember, hogy: "Na, majd hétfőtől..!" -osztán már csak kedden kapunk észbe, hogy lekéstük az időpontot..

21. Lenus
2006. okt. 12. 21:15
A hétfő a világon a leges leg utálosabb nap.
2006. okt. 12. 19:07

Ezt kaptam mail-en:


Ismeretlen szerző:


Hétfővers



A hétfői hangulatom vasárnap kezdődik,

amikor jókedvem már javában vergődik.

Agyamra jellemző, hogy túlontúl vérbő:

mi a francnak nekünk e rohadék hétfő?!


A jókedvem itt ülve persze csak tetőzik,

látásom a monitortól lassanként kettőzik.

Arra gondolok, hogy otthon milyen laza...

Ígérem jó leszek, csak menjek má' haza!


Kutatom okait, de nem kell messze menni,

a hétfőt minden naptárból ki kéne venni.

Elkezdődik vele a monoton sok munka,

Kilenc óra sincs, s már mindenki megunta!


A mai rímfaragás csak azért jött ám létre,

hogy ki még nem tette, mosolyogjon végre,

Mindjárt itt a holnap és eljön majd a kedd,

Éppen itt az idő, hogy lábad haza szedd!

2006. okt. 12. 18:59
Muszáj.
2006. okt. 6. 03:17
hát persze,... hétfőn még a fű se nő :-)
17. reni79
2006. okt. 4. 11:15
Én is utálom a hétfőt.A hét első napja és általában (hacsak nem fizetésnap) rossz a kedvem.Én szerdától kezdek felpezsdülni.
16. Enne
2006. okt. 2. 15:50
Én is utálom a hétfőket... Hétfőn a legnehezebb a táskám, akkor felelünk mindennből... Stb... Jah, arról nem is beszéve, hogy mindig ilyenkor leszek 1-2 kg-mal több... :(
15. zena01
2006. szept. 18. 17:15
Utálom a hétfőt,szinte félek tőle.Kedden és a hét többi napján mindenesetre jobb a kedvem.
2006. szept. 15. 13:18
Nézzetek nyugodtan csodabogárnak, de én szeretem a hétfőt, számomra mindig valaminek a kezdetét jelenti. A hétvégét azért szeretem kevésbé, mert minden lelassul.
2006. jún. 30. 21:48
miert mindig hetfon van a szabadnapom???
12. subszi
2005. dec. 7. 11:00

Én is hétfôn kezdtem el diétázni, mert hétvégén mindig van valami, ezért akkor mégsem kezdem el. Ez talán olyan, hogy szeretnék leszokni a cigirôl, de majd januárban, mert jönnek az ünnepek, nem beszélve a szilveszterrôl, amikor az ital mellé, tudom, hogy úgyis rágyújtanék.

És persze mindez leginkább tényleg a halogatásról szól. Cigileszokásnál meg az akaraterôhiánya okoz nállam nagy problémát.

Na, majd januártól... :)


Cooper, nekem is nagyon tetszett a versikéd. JÓ. :)

11. 549be03e80 (válaszként erre: 10. - Cooper)
2005. okt. 25. 09:35
Hat ez nagyon jo nem csak mosolyogtam, hanem rohogtem egy jot ,koszonet erte!!!:-)))))))))
10. cooper
2005. okt. 25. 09:32

Hétfővers


A hétfői hangulatom vasárnap kezdődik,

amikor jókedvem már javában vergődik.

Agyamra jellemző, hogy túlontúl vérbő:

mi a francnak nekünk e rohadék hétfő?!


A jókedvem itt ülve persze csak tetőzik,

látásom a monitortól lassanként kettőzik.

Arra gondolok,hogy otthon milyen laza........

Ígérem jó leszek,csak menjek má' haza!


Kutatom okait,de nem kell messze menni

a hétfőt minden naptárból ki kéne venni.

elkezdődik vele, a monoton sok munka,

Kilenc óra sincs,s már mindenki megunta.!


A mai rímfaragás csak azért jött ám létre,

hogy ki még nem tette,mosolyogjon végre,

Mindjárt itt a holnap és eljön majd kedd ,

Éppen itt az idő, hogy lábad haza szedd!

2005. okt. 25. 00:08
történnek.
2005. okt. 25. 00:08

Az én fogadalmaim általában valami tutira kajálós ünnepen történik.

Nem emlékszem tavaly április 12 Húsvét volt? Hétfő?

Azt hiszem aznapra esett a diétám kezdete, de semmi köze a hétfőhöz, tehát nem kimondottan a nap miatt. Szerintem a hétfői napra pattintás nem más, mint halogatás.

Valami beidegződés lehet, elképzelhető, hogy mi nők hétvégén fordítunk sokkal több időt a külsőnkre, pl. van idő 5 órás kádban ülésre, vagy 2 órás körömlakkozásra...stb.stb.

Aztán a tükör elé állás után jön a sablon: ok, hétfőtől.

Nem más csak halogatás.

2005. okt. 24. 21:56
Vicces, de én 2002-ben, a kisfiam születésének évében október 14-én, hétvégén (szombat vagy vasárnap volt) kezdtem a sikeres fogyókúrámat és életmódváltásomat, egy egyszerű "bogár" alapján, mert akkor már nem szopott, áés így döntöttem. Akkor diétás naplót is vezettem, leírtam, mit ettem, mennyit edzettem. Ezt most elővettem, sokat segít! minden falat nasit is felírtam ám! Most szintén okt. közepe van, és a 14.-e olyan sikertől duzzadó, babonás szám nekem, sikerülnie kell, hogy lemenjen 5 kg, és sosem jöjjön vissza. Nekem ez a dátum az újrakezdés záloga, nem a hétfő. saját dili ;-)
6. kisgé (válaszként erre: 5. - En26)
2005. okt. 24. 19:45

Na igen!:))

Szerintem egész egyszerűen csak nincs meg az igazi elhatározás és ez egy ilyen hárítás: majd hétfőtől, elsejétől...............

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook