Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért mennek az emberek tisztálkodni szex után? fórum

Miért mennek az emberek tisztálkodni szex után? (beszélgetős fórum)


2009. szept. 29. 10:35
mert jobb a közérzetünk és ha mégsem lett volna elég jöhet a többi
2009. szept. 29. 10:34
higénia!:D
2009. szept. 26. 20:50
Mert higiénikus és jobb a közérzet.
2009. szept. 7. 19:53
ez higénikus
2009. szept. 3. 20:14
Mert ha ketten mentek, újra lehet kezdeni elölről.:-)
2009. szept. 3. 19:55

A húgy- és ivarrendszer alsó traktusának kórokozók által kiváltott megbetegedései mindkét nemet, férfiakat és nőket egyaránt egyre gyakrabban érintik. Kevesen tudják azonban, hogy egyszerű módszerekkel sokat lehet tenni ezen megbetegedések megelőzésének érdekében.


Az egyik legfontosabb, hogy szexuális együttlét után ne felejtődjön el a zuhanyozás, kiemelten az intim testrészek higiéniájának biztosítása érdekében.


Mivel a húgycső nyílása, nőknél a hüvelybemenet, illetve a végbélnyílás anatómiailag igen közel találhatók egymáshoz, természetszerű, hogy a higiéniai szabályok be nem tartása egészségügyi problémákat okozhat. Az emésztőrendszer, az ivarszervek (kiváltképp nőknél), illetve a vizeletelvezető rendszer mind más-más flórával, vagyis természetes baktériumkörnyezettel rendelkezik. Ezek keveredése betegségek előidézője lehet.


A hüvely flórájának kulcsfontosságú összetevői a Lactobacillusok, vagyis olyan pálcika formájú baktériumok, melyek tejsavat termelnek. A tejsav alapvetően szükséges a hüvely egészségének fenntartásához, mivel savas pH biztosításával megakadályozza a kórokozók elszaporodását, s az általuk okozható betegségek kifejlődését. Ez mind a nem tejsavtermelő baktériumokra, mind a gombákra, mind az egysejtű, nemi úton terjedő egyéb kórokozókra vonatkozik.


A vizelet egészséges körülmények között steril, más szóval csíramentes, vagyis kórokozók nem találhatók benne. Amennyiben mégis, nagy az esélye a húgyhólyaggyulladás (hólyaghurut, cystitis) kialakulásának, amelyet a hétköznapi nyelvben leginkább felfázásnak neveznek. Kialakulása nem mindig hozható kapcsolatba a helyi lehűléssel. A kórokozó legtöbbször E. coli, amely leggyakrabban a végbél felől kerül a húgycsövön keresztül a húgyhólyagba, hogy a kellemetlen felfázásos tüneteket előidézze. Súlyosabb esetben a vesék megbetegedése is kialakulhat.


A tápcsatorna baktériumokban gazdag, melyek közül az ún. Enterobaktériumok, illetve a már említett E. coli a leggyakoribbak. A bélrendszer baktériumainak szerepe a táplálékok lebontása és a vitaminok előállítása szempontjából elengedhetetlen, ám ha ezek a kórokozók a húgycsőbe vagy a hüvelybe kerülnek, makacs betegségek okozóivá válhatnak.


S hogy hogyan köthető mindez a szexuális tevékenységhez?


A válasz bár vulgáris, mégis fontos következtetésekhez vezet, amelyekkel mindenkinek tisztában kell lennie ahhoz, hogy a betegségek fenti módon való kialakulása megelőzhető legyen. Egész egyszerűen arról van szó, hogy mivel a húgy- és ivarrendszer illetve a bélcsatorna végződése közel találhatók egymáshoz, szexuális aktus közben a területenként speciális baktériumok egyik helyről könnyen a másikra kerülhetnek. Részletekbe nem bocsátkozva a hogyan-t mindenki elképzelheti egyéni fantáziája segítségével.


Ezért érdemes minden alkalommal szex utáni mosakodást beiktatni. A párok intim pillanatainak megszakításához nem szükségszerűen vezet a higiéniás szünet, ezt úgy is meg lehet oldani, hogy a meghittség fennmaradjon.

A mosakodáshoz nagyon jó készítmények az intim szappanok és mosakodószerek, melyeknek kémhatása a savas pH tartományába esik, így védve a hüvely egészségét. Hüvelyöblítés nem javasolt közvetlenül szex után.

S ha mindez megtörtént, már csak egy marad hátra: minderre a partnert is célszerű rábírni, hiszen az övön aluli betegségek ping-pong mechanizmussal oda-vissza adhatók-kaphatók, ezért hiába az egyik oldal egészségre való törekvése, ha a másik ebben nem társ.

16. 9f8e6b2378 (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2009. szept. 3. 19:35
Na,ezért!És mert pisilni kell utána.
2009. szept. 3. 18:37
pedig milyen jó,még egy kicsit pihegni,úgy ahogy vagy! :-)
2009. szept. 3. 18:21
És ha pisilsz és utána jól kimosod??? :)
2009. szept. 3. 17:52
én sem értem, persze mi gumikesztyűt használunk.
2009. szept. 3. 17:49
nálam is alapvető, hogy szex után megyek tisztálkodni és pisilni. De mivel most babát szeretnénk, így mostanában szex után még felülni sem vagyok hajlandó, nemhogy pisilni menni:D Nehogy egy csepp is kárba vesszen:D Akkor megyek, ha már nagyon muszáj (és mivel általában este van alkalmunk, a pisilés majd valamikor hajnalra).
11. simple (válaszként erre: 7. - Camella)
2009. szept. 3. 17:46
Szerintem a kimosás nem jó ötlet, mert pont befelé tereled a kórokozókat. Pisilni viszont épp ezért kell, mert a pisivel együtt kifelé jönnek.
10. 7717d911a9 (válaszként erre: 9. - 7717d911a9)
2009. szept. 3. 17:44
Lehet hogy fárasztó meg minden, de ha rituáléként fogod fel akkor máris sokkal egészségesebb és élvezetesebb.
2009. szept. 3. 17:41
Én úgy gondolom hogy két emberről ami egymásra tapad az nem az övé hanem a másiké. Biztonsági és higiéniai okokból ezért javasolt a fürdés szex előtt és szex után.
8. d3c6e89fee (válaszként erre: 7. - Camella)
2009. szept. 3. 17:14
Ezt a vészhelyzetbe is mondták már, hogy szex után irány pisilni:)
2009. szept. 3. 16:52
Mert igénikus. Sőt nekem a nőgyógyászom azt tanácsolta hogy mossam ki magamat intim mosokodóval és utána pisiljek..Már nem emlékszem ezt miért mondta, de állítolag fontos.. Semmi nemi betegségem nem volt soha. Lehet hogy a férfiak tiszták, de nem annyira mint mi.
2009. szept. 3. 16:49
mi általában sőt mindig elötte tusolunk utána meg alapbol fürdünk reggel ugy hogy szex után megtörülközünk és alvás v.pihenés
2009. szept. 3. 16:47
Mi nem megyünk tisztálkodni, csak ha megyünk valahova utána. Este meg reggel úgyis fürdünk és én szeretek utána úgy pihegni, nem rohanunk tusolni. (persze nem is folyik össze-vissza minden mindenhol mert az mindig jobb helyre kerül, jelenleg nem akarunk babát. :) )
2009. szept. 3. 16:43

Anno mikor még gumival védekeztünk, emlékszem, nekem elég kellemetlen érzés volt a síkosító.

Égtem tőle, viszketett (lehet allergiás voltam rá???fene tudja...), szex után bármennyire is jó volt, rohantam lemosni magamról.

2009. szept. 3. 16:43
mert a jó szex izzasztó!
2009. szept. 3. 16:43
Egyrészt mert senki sem szereti ha folyik valami a lábai között kifelé:D Mondjuk ha nem használunk sikosítót, akkor nekem bőven elég egy alapos törlés...vagy én vagyok az igánytelen?
2009. szept. 3. 16:41

Tudom, higiénikus, meg persze ha van rá lehetőség akkor mi is :)

de..miért?:D ha pl vki kotont használt??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook