Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért mennek a fodrászok szívesen házhoz? fórum

Miért mennek a fodrászok szívesen házhoz? (tudásbázis kérdés)


1 2
46. syria (válaszként erre: 45. - 0a13a7d41c)
2014. okt. 3. 17:58
Erről nem is beszélve. :)
45. 0a13a7d41c (válaszként erre: 3. - Mazsinka)
2014. okt. 2. 18:13
3. kisebb a lebukás veszélye, bizonylatadás elmulasztásának tárgyában.
44. syria (válaszként erre: 36. - Mosolyka1111)
2014. okt. 2. 16:45
Úgy illik. :)
2014. okt. 2. 08:42
Nálam is volt egyszer háznál fodrász még annó. Jobb volt bárkinél, egy jó ismerősöm ajánlotta, akihez évek óta jár, megbízható. Sokkal kevesebbet kért, és nekem negyedannyi időmbe telt. Szerintem nincs ezzel sem semmi gond, kinek mi a jó. :)
42. mosolyka1111 (válaszként erre: 41. - Globus)
2014. okt. 2. 06:59
Mondjuk ez tényleg nem mindegy. Nálunk a fodrász kiscsaj az üzletében 2 ezret kér egy pasi hajvágásért (ha letolja nullással, akkor is 2000 Ft.)
41. globus
2014. okt. 1. 21:49

Kb. 20 évvel ezelőtt járt házhoz a fodrászom, mert akkor még szülésin volt, érthetően nem dolgozott főállásban, viszont keresett mellette némi pénzt. Töredékét kérte az üzletben fizetendő összegnek. Három frizurát készített, örültünk.

Nálunk sok képzett szakember dolgozik más területen, jellemzően gyárakban, férjem munkatársai között is vannak fodrászok. Néhány százasért hajat vágnak, férfiak általában nem kérnek ennél extrábbat.

2014. okt. 1. 21:28
Köszönöm a hozzászólásokat !
2014. okt. 1. 19:58
Ha nem kell órákat utazgatnia, szerintem nem jár rosszul.
2014. okt. 1. 19:54
Akkor viszont a fodrász nemigen spórol vele (magának), mert oké, hogy nála nem merül fel a rezsi, de kevesebbet is kér az ügyféltől.
37. 31bc25d879 (válaszként erre: 36. - Mosolyka1111)
2014. okt. 1. 19:52
igen
2014. okt. 1. 19:50
Amúgy egy naiv kérdés: Olyankor (ha házhoz mennek) kevesebb pénzt kérnek?
2014. okt. 1. 19:32
Sokan épp ezt szeretik hogy nem kell kimozdulniuk érte. Millió szépségszalon van minden városban és falunként is tuti van. Nem kötelezö olyan fodrászt választanod akinek nincs helye szalonban. Menj szépségszalonba.
2014. okt. 1. 19:32

Amikor ferjehez mentem, a kozmetikusomnal találtam egy jó fodrász csajt. Nagyon meg voltam vele elégedve, pontosan,precizen dolgozott. Megszűnt a bérleti szerződése a szalonban, en ezt nem tudtam, amikor hívtam. Mondta, jön házhoz. Eljott és megcsinálta a hajam. Ugyanolyan jó minőségben, mint a szalonban. És amit itt valaki írt, a saját samponom és a saját torolkozom. Ő hozta a hajszaritot , vasalot, festéket, mindent.


Osszesoportem, felmostam utána. Jóval olcsobbra jött ki és nem nekem kellett rohangalni... Az más téma, hogy elkoltoztem, és azóta is fodraszt keresek, de nagyon nehéz jót találni...

2014. okt. 1. 19:32
Én örülnék neki,de nincs olyan fodrász aki ismerősöm ismerőse lenne,idegent meg megmondom őszintén nem mernék beengedni a házamba.Anno pedikűrösre vadásztam aki házhoz jön,mert picivel voltam otthon,és sajnos hajlamos vagyok el odázni az ilyesmit,viszont benövésre hajlamos a körmöm,de nem volt egy ember sem aki vállalta volna.Biztos rossz helyen lakom...
32. syria (válaszként erre: 18. - L.luiselotte)
2014. okt. 1. 19:26

Valószínűleg benned van a hiba: a régiek nem vállalnak, az újakban nem bízol. :(


Amúgy nem értem, miért kell ezen kiakadni. Sok idős ember van, aki alig bír járni, közlekedni, és örül, ha valaki helybe jön rendbe tenni a frizuráját. Meg van sok kényelmes ember is, aki inkább takarít (amit egyébként is tesz), mint hogy órákat töltsön a fodrászhoz menéssel.

Egyrészt. Másrészt egy rakás rezsit megspórol a fodrász.

Harmadrészt: ha jól bejáratott állásod, munkahelyed van, ahogy vázoltad, elég... Inkább nem fejezem be a mondatot. :D

31. mmacus (válaszként erre: 27. - 31bc25d879)
2014. okt. 1. 19:13
Akkor neked így ideális:) Én 40 km-re dolgozom a lakhelyemtől, fodrászhoz is ott járok, munka után, általában pénteken, mert az nekünk rövid nap, aztán jövök haza. Nekem meg így jó:)
2014. okt. 1. 19:11

Én látom, mert az előszobában csinálja és a hatalmas falitükör előtt.

De mint mondtam, kinek mi.

2014. okt. 1. 19:07
Engem már az is idegesítene, hogy nem látom egy bazi nagy tükörben, ahogy készül a frizura.
2014. okt. 1. 19:06
Egyébként meg bocs, de nem tudom kihagyni, hozzám nem azért jár "mert megérdemlem" hanem mert gyorsan nő a hajam :)
27. 31bc25d879 (válaszként erre: 25. - Mmacus)
2014. okt. 1. 19:04

Azt nem értettem, hogy miért sérelmezed, hogy otthon a te áramod és a te vized fogy, hiszen máskor is mosod és szárítod a hajad. Akkor is a te vized és a te áramod.

De én az egészet megfordítom. Én akarom, hogy jöjjön mert nekem így praktikusabb és kényelmesebb.


Hozzám is havonta jár és marha jól vág:-)

Ennyi:-)

26. mmacus
2014. okt. 1. 18:53
Én egyébként is szeretek fodrászhoz menni, bár nem teszem túl gyakran. Havonta egyszer azért jár nekem ennyi, ha jól van levágva, otthon heti 2-3 alkalommal már én is meg tudom mosni és beszárítani. A kozmetikusom is ugyanabban a szalonban van, így akkor egyszerre el tudok minden szükséges dolgot intézni.
25. mmacus (válaszként erre: 22. - 31bc25d879)
2014. okt. 1. 18:50

Mit nem értesz? A fodrász ha megcsinál egy nap pl 8-10 frizurát, azzal nyilván áramot, vizet fogyaszt, csak ha a kuncsaftok otthonában csinálja, akkor ez nem az ő költsége, mint egyébként a szalonban lenne. Ezért tetszik nekik jobban a házhoz járás. És takarítaniuk sem kell a munka után.


Azért egy hajmosás és szárítás nem jár annyi szeméttel, mint egy hajvágás, vagy egy festés, amit a fodrász megcsinál, takarítson csak utána ő, ha már kifizetem a munkadíjat.

2014. okt. 1. 18:45
Akiről én beszélek fodrász, hirdette magát, az anyuékhoz közel. Ő felhívta és utána mondta, hogy nekik nagyon jó, olcsó, házhoz megy és próbáljam ki. Gondoltam mit veszíthetek. Ha nem jó, többet nem hívom. Őszintén mondom csak nyertünk vele. Szerintem ő is velünk.
23. 408020f45e (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2014. okt. 1. 18:40
Nem tudom. Hozzám még soha nem jött házhoz fodrász, nem is ajánlott fel ilyesmit.
22. 31bc25d879 (válaszként erre: 12. - Mmacus)
2014. okt. 1. 18:40
Ezt nem értem. Egyébként amikor nem mész fodrászhoz akkor nem mosol hajat és nem szárítod? Vagy te hetente jársz? Bocs, de tényleg nem értem ezt a víz, áram problémát.
2014. okt. 1. 18:37
Egyet sem ismerek sajnos; én szeretem az üzlet hangulatát; persze lehet, hogy akik házhoz mennek, jobban is keresnek és dolgoznak is; valamit valamiért.
2014. okt. 1. 18:34

Mondom az ellenpéldát: Hozzám évek óta jár egy fodrásznő. Felhívom, megbeszéljük melyik nap hányra és jön. Addigra én megmosom a hajam, az én gyógynövényes samponommal, az én törölközöm, hajhabom, hajcsavaróm, hajszárítóburám, stb. levágja a férjem haját is. Nem kell időpontot kérni, nekem elmenni, esőbe, hóba, fagyba, kánikulába utazgatni és akkor még ott várakozni. 1-1,5 óra alatt megvan az egész a férjemmel együtt. És ami még nem egy elhanyagolható szempont, a töredékét kéri mintha szalonba csinálná. Nekünk nagyon sokat jelent. Az első alkalommal, pár évvel ezelőtt dec. 23-án de. jött, mert nekünk akkor volt jó. De jön reggel, este és hétvégén is. Bármikor, csak előtte pár nappal le kell egyeztetnünk. És a takarítás? Összesöpröm és felmosom. Mi ebben a gond? Máskor is sepregetek és felmosok, sőt hajat is mosok.

Nem vagyunk egyformák...én csak pozitívat tudok mondani. Persze ez is bizalmi állás. Az ember nem enged be akárkit a lakásába. Tök megbízható és mindig megköszöni, hogy hívjuk, több és állandó kuncsaftjai vannak. Én biztos nem változtatok ezen. Nekem így kényelmes és olcsó. Mindenki jól jár, ő is mi is.

19. fincsi5 (válaszként erre: 16. - Tavaszihóvirág)
2014. okt. 1. 18:32
Hát, igen, belefutottál, rendesen leírtuk a véleményeket, de ez van, nem ellened irányul.:))
18. l.luiselotte (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2014. okt. 1. 18:29
Lehet hogy az lesz, csak nekem az a dühitő, hogy közel 20 éve jól berendezett irodában , ahol Tv van, internet stb ügyfeleket fogadok, ezzel vissza is élnek, nyáron hűsölnek, télen melegszenek, rabolják az időmet, engem meg az ismerős fodrászok nem hajlandóak bevállalni arra a kis időre
17. emagdi (válaszként erre: 14. - L.luiselotte)
2014. okt. 1. 18:24

hát, biztos van pedig a fodrászszalonban dolgozók között is nagyon ügyes. sőt! :)

kérdezz körbe az ismerőseidnél, hogy esetleg kit tudnának ajánlani.

vagy kockáztass, menj be egy olyan helyre, ami biztatóan néz ki, színvonalas.


nem hiszem, hogy egy olyan nagy városban ne találnál egy jó fodrászszalont! :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook