Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért megy össze sok ruha az elsõ mosás után? fórum

Miért megy össze sok ruha az elsõ mosás után? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. MelisUK (válaszként erre: 38. - McKenzi)
2009. febr. 2. 13:10
Mosodába jártak barátaink a ruháikat mosatni, mert nem volt mosógépük. (Munkahely által adott karavánban éltek.) Összemosták a viágosakat a sötétekkel, nem figyeltek oda, pedig még nem is olcsó mulatság mosodában mosatni minden héten. Utána hozzánk jártak ruhát mosatni, ideadták én meg kismostam, megszárítottam és kivasaltam nekik egy-hatoda áron. Azóta albiban laknak és mi is elköltöztünk a szigetekről, de mosodába soha többé nem vitték a ruháikat...
2009. febr. 1. 19:30

én meg a múltkor úgy jártam, hogy beadtam tisztítóba a tollkabátomat, aminek a címkéjén az volt, hogy 30 fokon lehet mosni. Még akadékoskodtam is, hogy nem kéne inkább vegytisztítani, mert jó minőségű és drága kabát volt és féltettem (igaz leárazva olcsón vettem :)

Összement. Nem olyan vészesen lehet hordani, csak most már nem ér le a fenekem közepéig, ami direkt jó volt mert most jobban fázom benne..)

Persze most már nem tudok mit csinálni.

37. M_Marcsa (válaszként erre: 10. - Akata73)
2009. febr. 1. 19:21

Én sok mindent mostam, amire az volt írva, nem szabad. Gyapjú szövetkabátot mosógépnem, 30 fokon. Tökélets lett, pedig elvileg nem szabad.

én kimosnám langyos vízben azt a felsőt.

36. MelisUK (válaszként erre: 35. - MelisUK)
2009. febr. 1. 18:47
A fehéreket max 40 fokon mosom, de a 30 az átlag. Gyönyörű fehér minden, semmi nem barnul vagy sárgul. Szerencsére nálunk a víz sem kemény, így öblítő is kevesebb kell, hogy puhák legyenek a ruháink.
2009. febr. 1. 18:45

Mosd 30 fokon a ruhákat, akkor nem mennek össze és a színük se fakul meg. Vannak olyan mosószerek vagy gélek, amik harminc fokon tökéletesen tisztára mosnak, sőt, az új Ari... gél, amit fölül kell megnyomni és kiad egy adagot, az 15 foktól tisztára mos!

Nekem is összementek a ruhák, 60 fokon mostam. Anyum tanácsára lejjebb vettem a hőfokot és bevált. Még a ruhák is illatosabbak és frissebbek így.

2009. febr. 1. 17:58

vagy rossz minőségű, vagy nagyon magas hőfokon mostad.

ez a kettő lehet.

33. Saci49
2009. febr. 1. 15:50
A most kapható ruhák nagy többsége, ami pamutos,úgy van varrva, hogy előtte az anyag nem lett "beavatva" . Régebben a méterben lévő anyagra forró vizet öntöttünk és hagytuk ebben kihülni, majd vasaltuk és csak ezután vittük el varrónőhöz. Sohse ment össze az elkészített ruha! Ez az "eljárás "most kimarad.A kész ruháknál pedig mindig egy számmal nagyobbat vettünk, ha mosáskor össze is ment, még hordható volt.Általában hosszára megy össze.
2009. febr. 1. 15:12
Biztos magasabb hôfokon mostad ,vagy olyan az anyag.
2008. dec. 10. 20:24
Nem lehetséges hogy magasabb hőfokon mosod?
2008. okt. 11. 08:25
A gyapjut amilyen alacsony hőfokon mosod ugyan olyanban kell öblíteni is és az öblitőbe kell tenni lanolint
29. supin
2008. aug. 12. 08:10
Anyaga miatt vagy nem megfelelő hőfokon mosod..
2008. aug. 12. 07:50
mert olyan anyagból van :D
2008. aug. 11. 19:10

meg az anyagot mikor szabás előtt nem avatják be!!!!

ezért megy össze az ruha - ha nem megfelelő helyen vesszük.

minőségibb helyen ilyen nem fordult még elő velem...

2008. ápr. 30. 08:54

én ezért nem használok csak energiatakarékos progit.

csak akkor mosok nagy hőfokon ha annyira koszos hogy másképp nem megy.

25. supin
2008. ápr. 30. 08:51
Nem megfelelő hőfokon mosod!
2008. ápr. 30. 08:34
Mert nem avatják be szabás előtt vagy te mosod rossz hőfokon.
2008. ápr. 29. 13:56

miért?összemegy?

nekem soha nem ment össze egy sem

szerintem nem kell olyan forró vizbe mosni. és nem megy össze.

én energiatakarékos progit használok. eddig működött.

2008. ápr. 29. 13:55
Azért mennek össze mert szabás előtt több kilométernyi anyagot nem fognak beavatni. ha varrónővel csináltatsz ruhát ő is fogja mondani bizonyos anyagokra hogy előtte avasd be mielőtt oda viszed:)
21. vronie (válaszként erre: 18. - Rozália)
2008. febr. 8. 16:09

Hát..., elképzelem, ahogy a tekercsekben álló szövetet mossák :-)

Én úgy gondolom, hogy Pitzburg áll legközelebb az igazsághoz. Esetleg még annyival egészíteném ki, hogy gondot okozhat az is, ha a szabásra kiterített szövetet ha egy kicsit jobban megrángatják, kifeszítik, az bizony használat közben már eredményezhet "összerándulást", összemenetelt. Egy ruha életútja nagyjából: szabás, konfekcionálás, mosás, vasalás, majd irány a bolt! Ezeken a munkafáziskon meg tudják oldani, hogy akkor még ne menjen össze az anyag.

2007. ápr. 8. 01:31
A viz homersekletetol es az anyagtol fugg az osszemenes a mosasnal legalabb en ezt vettem eszre.
2007. ápr. 6. 17:37
Akkor én vagyok a kivétel, nekem nem megy össze nem is nyúlik meg. Talán az anyag minőség nem megfelelő. Vagy ki tudja:)
2007. márc. 19. 09:14
Azok a ruhák mennek össze - tapasztalatom szerint - amelyek pamut alapú anyagból készültek és az anyagot előzőleg "nem avatták" be. (Nem mosták ki.)
2007. febr. 19. 16:18
Nekem pont az ellenkezője a bajom. 30-40 fokon mosok, és minden cuccom kinyúlik. Pedig betartom a cimkét. Szal nem értem, Akinek összemegy árulja már el, hogy mitől, mert nekem meg pont az kellene.:)
16. suani
2007. febr. 14. 15:34
Mert a kiszabás előtt nem avatták be az anyagot!
2007. febr. 9. 19:26
Az anyag miatt vagy azért mert nem jo fokon van mosva.Pl a gyapjut nem szabad csak 30 fokos vizbe mosni
14. akata73 (válaszként erre: 13. - 'szti)
2006. nov. 28. 08:58
Hát köszi szépen! Akkor azt hiszem elviszem egy tisztítóba, és ott kifaggatom őket.
13. 'szti (válaszként erre: 12. - Akata73)
2006. nov. 27. 18:22

Vegytisztítható tetraklór-etilénnel (perklór-etilén) benzinnel, Valklen-nel a szokásos kezelési műveletek alkalmazásával.

ezt jelenti az a jel, fogalmam sincs a víz mit csinálhat vele, de vmi oka van, hogy ezt tették bele

12. akata73 (válaszként erre: 11. - 'szti)
2006. nov. 27. 16:24
De benne van, hogy nem mosható, meg a vegytisztítás jele is (kör és benne P betű), de egyszerűen nem akarom elhinni, hogy egy egyszerű felsőt - amit ugye felvesz az ember lánya, aztán ki is mossa, mert ugye egész nap azért beleizzad, és utána már nem veszi fel - ne lehessen mosni. Legalább kézzel.
11. 'szti (válaszként erre: 10. - Akata73)
2006. nov. 27. 14:30

nincs meg benne az kis cédula, amin a jelek vannak?

egy kis dézsaszerű áthúzva, az a nem mosható,

a vegytisztítás jelei: kör és benne vmi betű

2006. nov. 27. 11:01

SZiasztok!

Lenne egy kérdésem. Van egy felsőm, ami 100 % acetát, és azt hallottam, hogy azt nem lehet mosni. Egy egyszerű felsőt? Tényleg csak vegyileg lehet tisztítani?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook