Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miert lettunk megteremtve? fórum

Miert lettunk megteremtve? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. jan. 26. 20:41

Nem attól leszünk felnőtt emberek, hogy van állásunk, hogy elérünk egy bizonyos kort és nem attól, hogy el tudjuk tartani magunkat...

az érettség kezdete a szellemi fejlődés útjára való lépés.

Miért lettünk teremtve? Azért hogy rálépjünk erre az útra, hogy szellemileg fejlődjünk, hogy érett, tudatos emberekké váljunk és megtanuljunk szeretni.

2009. jan. 21. 15:22
Nem tudom.
2009. jan. 21. 13:32
Szeressünk,és éljünk+örüljünk.
2009. jan. 21. 09:12

"A primitiv embert mindig a saját hangja győzi meg a létezéséről"


Popper Péter

57. Castellina (válaszként erre: 56. - Abe24d45e1)
2008. febr. 3. 14:56
Azt tudom, hogy én semmilyen prófétát nem üzök el, csak hagyjanak békén:) A történelmet meg meghagyom a történészeknek, elemezzék ők. Istenben senkinek se kell hinnie, hanem szabad választás. Ezt nem lehet előírni.
2008. febr. 2. 21:36
Akkor szerinted Adamtol megkezdve ...Abraham,Mozes Jezus,Mohammedet ki kuldte el az irasal.Ki valasztotta ki oket es adta nekuk a tudast,bolcseseget,es aldotta meg a szentlelekel?Azert mert valaki gazdag vagy szegeny ugyan-ugy kellene higyen Istenben es kerni tolle a segitseget.Nem masokon kell irigykednunk,hanem kerjunk a kegyebol.Soha egy nep sem fogadta el a profetajat anelkul,hogy nem bantottak volna,vagy nem uztek volna el vagy esetleg oltek volna meg oket.Es mind proba volt az idok sorran az emberek szamara,hogy Isten probara tegye a teremtmenyeit ki munkalkodik jobban es emlekszik meg gyakorta rola.Oromhir hozokent kuldte el oket az emberek szamara,hogy kivezese oket a sotetsegbol a vilagossagban es ,hogy meglasak az igaz utatt.Vannak hallasak es hallatlanok.
55. Castellina (válaszként erre: 53. - Abe24d45e1)
2008. febr. 2. 19:42
Hogy bölcs, tudatos egyéniség leszel, aki gondolkodik és maga irányítja az életét és nem a körülmények. Hogy tudatossá válsz! Azért mert Isten bölcs és hatalmas, attól az embernek még nem kell hülyének lennie és birkának. A bölcsesség nemcsak a próféták kiváltsága! A prófétákat az emberek jelölik ki, nem Isten. Attól, hogy valaki kikiálltja magát prófétának, az még az én szememben nem válik azzá!
54. Castellina (válaszként erre: 52. - 9778ca1817)
2008. febr. 2. 19:35

Sok ember van, aki nem életrevaló. Van, vagyogat, nem hajlandó változni, nem hajlandó fejlődni, megkeseríti a körülötte élők életét. Eltartatja magát, nem tudja megoldani a gondjait, s persze mindig van valaki, aki megteszi helyette, legyen az szülő vagy élettárs, esetleg gyereke, szomszédja, barátja. Állandóan panaszkodik, de soha nem tesz semmit, hogy megoldja. De a sorsáért bezzeg nem ő a felelős, hanem mindig más. No persze, mindentől függetlenül ő tökéletes és mindig az a jó, amit ő mond, és mindenki más hülye. Soha semmit nem lát jól, mert látásmódját befolyásolják érzései, indulatai, eddigi csalódásai és keserüsége. Tudat alatt utálja önmagát, mert nem lett sikeres művész vagy híres ember és nem sikerült összehozni egy palotát, yachtot, de még egy kétszobás panelt se. Persze ezért is a társadaloma felelős. De utálatát rávetíti a többi emberre is, mert van valaki aki nála többre vitte, de azt mindenképp le kell húzni,meg kell magyarázni, hogy biztosan csalt, lopott és hazudott. Csak így vihette többre nála.

Nos, ismerős ez az embertípus? Biztosan mindenki találkozott már életében legalább egy ilyen emberrel. Hát az én nézetem szerint ez nem minőség, ez nem életképes gondolkodás, mégis sokan élnek közöttünk.

53. abe24d45e1 (válaszként erre: 47. - Castellina)
2008. febr. 2. 19:25

Castellina.!

"ISTEN AZT AKARJA,HOGY AZ EMBER MAGA IS ISTENNE VALJON,EZ A FEJLODES CELJA.

HOGY FELEMELKEDJUNK HOZZA HATALOMBAN,BOLCSESEGBEN,EGYENISEGBEN.

LEGYSZIVES MAGYARAZD EL EZT NEKEM MERT NEM ERTEM.



HOGYAN VALHATUNK MI ISTENEKE?

ISTEN TEREMTMENYEI VAGYUNK MINDANYIAN O TEREMTETT MEG MINKET,A HATALOM,A BOLCSESEG NALA VAN ES ANNAK ADJA AKINEK AKARJA. A HATALMAT ES A BOLCSESEGET A PROFETAK KAPTAK MEG ISTEN KEGYELMEBOL VAGY NEM ?

52. 9778ca1817 (válaszként erre: 51. - Castellina)
2008. febr. 2. 19:20
Ezt most nem értem:) Kifejtenéd bővebben?
51. Castellina (válaszként erre: 50. - 9778ca1817)
2008. febr. 2. 19:07
Meg a nem életképesek az életképesek segítségével, azok kárára :)
50. 9778ca1817 (válaszként erre: 49. - Castellina)
2008. febr. 2. 17:48
A minőség nincs ejtve, hiszen csak az életképes egydek maradnak fenn :)
49. Castellina (válaszként erre: 48. - 9778ca1817)
2008. febr. 2. 17:35
Csak szimpla evolúció? Az evolúció csak a mennyiségre vonatkozna? A minőség meg ejtve?
2008. febr. 2. 17:33
Azért teremtődtünk, hpgy mielőtt meghalunk utódokat hívjunk életre, mert ez a világ "rendje". A folyamatosság, a fajfenntartás, stb, ... genetikailag minden élőlényben bele van kódolva. Istennek ehhez semmi köze nincs. "Istent" mindenki saját magában keresse.
2008. febr. 2. 17:20
Isten szeret minket és azt akarja, hogy fejlődjünk. Isten azt akarja, hogy az ember maga is Istenné váljon, ez a fejlődés célja. Hogy felemelkedjünk hozzá hatalomban, bölcsességben, egyéniségben.
2008. febr. 2. 16:33
:}
45. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 43. - Livia38)
2008. jan. 8. 21:24
Nem rossz az otlet.Epp a minap toltottem le ezt a konyvet,engem is a cime fogott meg!De meg nem volt idom belenezni,most a szorakoztato biblia c.konyvet olvasom Leo Taxiltol,hat ez eszmeletlen!Ajanlom figyelmedbe.Garantalt a feltoltodes!
44. ac1096844d (válaszként erre: 43. - Livia38)
2008. jan. 8. 21:11

Tuti nagy sikere lenne, amilyen vegyes nézet hátterű itt a társaság:)


És még az is lehet, hogy Dawkins könyvét többen elolvasnák.

43. Livia38 (válaszként erre: 41. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 8. 21:06

Mit szolnál az "Isteni téveszme" igaz a könyvet még nem olvastan ezért vélemény magáröl a könyvröl nem tudok mondani. A cimében van valami ami engem megfogott.

Azt az érzést váltja ki belölem, hogy isten létezik, de egy teljessen más formában mind ahogy nekunk erröl most és itt elképzeléssünk van. Talán egy kicsit provokativ ahhoz is amilyen kis lázadok mi magunk is vagyunk.

Te mit gondolsz? - jó naktartod vagy sem?

2008. jan. 8. 20:56
:)
41. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 37. - Livia38)
2008. jan. 8. 20:54

Akkor tovabb is folytathatnank,hogy sem a koranban,sem a toraban ,sem a pali kanonokban,stb.Mi egy kulon kategoria vagyunk.De ha neked van otleted???

:))

40. Livia38 (válaszként erre: 39. - 6a062297d0)
2008. jan. 8. 20:33

De mivel mindenböl lehet tanulni azt mondják...., akkor a sületlenségekböl is, ha nem mást azt, hogy sületlenség.

Engem nem bántotál meg az biccti ; )

39. 6a062297d0 (válaszként erre: 26. - Abe24d45e1)
2008. jan. 8. 20:28

Őszintén szólva nem tudom. De egy ilyen kérdésre nem is lehet kategorikusan ilyen, vagy olyan választ adni. Arrol nem is beszélve, hogy miért kell mindig mindenről megkérdezni, hogy miért?!

Mindenki fogadja el, hogy van, létezik, él, magyarázatok nélkül. Attol a sok sületlenségtől nem lesz senki okosabb, amiket ide beirnak. Már elnézést, nem akarok senkit megbántani.

2008. jan. 8. 20:17
A Biblia is csak egy eszköz,amit lehet használni de nem kell elfogadni benne mindent.Én pl:az Újszövetséget tartom a hitelesebbnek,az az Ószövetség történetei más ismert szent íratokban is fellelhetők,csak a szereplök mások,és a történeti hátterek..
37. Livia38 (válaszként erre: 35. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 8. 19:42

Oké! akkor, hogy csináljuk?? nyissünk egy oly topikot a "független lázadok, hiszünk Istenben, de nem a Bibliában" cimszóval???

: )))

Mit javasolsz?

2008. jan. 8. 19:39
Bocsi.Nem tobbnyire,hanem leginkabb.
35. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 34. - Livia38)
2008. jan. 8. 19:37
Azert irtam ele h tobbnyire.De szivesen kifejtenem ha erdekel,de nem itt,meg dudvacska azt hinne h neki beszelek es akkor hajajajjjjj!A teoriam hasonlo a tiedhez.De ugye nembaj ha utanad neztem itt a hoxan,marcsak Bobike vegett is.Sszal tobbnyire egyezik a velemenyem a tieddel.
34. Livia38 (válaszként erre: 32. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 8. 19:12

Ez igaz persze, hogy azért,de azért talán emögött a kérdés mögött talán több is van mint ez a megállapitás - nem de ?


"azert hogy eljunk,ennek bizonyiteka hogy elunk."


De ha nem akarod bövebben kifejteni, az sem gond, ha neked csak ennyi a véleményed az is szupi

: )))

2008. jan. 8. 18:53
Kulturdudvanak ez naon verlazito valasz volt.De en tok hulye vagyok mert meg most sem ertem miert.DDD>>
32. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 31. - Livia38)
2008. jan. 8. 18:50

Nezz vissza a 15.hozzaszolasra,kb;az.

:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook