Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért lett "divat", hogy a kutyát vagy macskát gyermekeinknek szólítsuk? fórum

Miért lett "divat", hogy a kutyát vagy macskát gyermekeinknek szólítsuk? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
82. -Délibáb- (válaszként erre: 81. - 0f332c4ec9)
2013. jan. 14. 21:48
én kérek elnézést! akkor jó babázást! :S
81. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 79. - -Délibáb-)
2013. jan. 14. 21:45
Én nem tartom magam idiótának ezért,csak szeretem a macskámat akit 8 éve "nevelek". Ennyi. Nálunk a családban mindig voltak állatok,nem csak macskák és mindet gyerekszámba vették a szüleim is,semmi kárunk nem lett ettől,hanem mi is ilyen állatszeretők lettünk.
2013. jan. 14. 21:41

Hát azt mondom akkor ha ez a természetes akkor jó Ti tudjátok.

Gondolom a gyerekeitek tesóként tekintenek a kutyátokra macskátokra.

Mivé lesz e világ. 50-60 évvel ezelőtt nem volt ilyen a kutya kint volt a tanyán egy láncon és kész nem volt ilyen mint a mai világban.

79. -Délibáb- (válaszként erre: 1. - Jennyke 1)
2013. jan. 14. 21:40
régen nem volt ennyi idi...ta
2013. jan. 14. 21:15
Az lemaradt,hogy tudom,hogy ő csak egy állat és nem gyerekpótlék vagy ilyesmi,de amikor egész pici korától neveli valaki,akkor bizony nagyon az emberhez tudnak nőni.
2013. jan. 14. 21:14

Nem értem mi ezzel a gond,az ember szereti a kis állatát,nálam a cicám gyerekszámba megy. És én is néha babámnek és ilyesminek szólitom és én vagyok az anyuja :-) mi van akkor?



Nem értem még mindig mi ezzel a gond és főleg ez miért vissza taszitó.

76. andi6020 (válaszként erre: 21. - Jennyke 1)
2013. jan. 14. 20:38

Én attól vagyok rosszul, ha valaki nem használ a mondataiban vesszőt, és úgy kell kibogarászni, hogy vajon mi a fittyfenét akar mondani.

De a fikázás, az nagyon jól megy.

Nem teljesen mindegy neked, hogy ki minek nevezi az állatát? Irigyellek, hogy nincs nagyobb problémád.

75. Kamillka (válaszként erre: 61. - Jstefan)
2013. jan. 14. 20:20

Szerintem meg pont, hogy nem büntetik az állatkínzókat elég szigorúan! Még jó, hogy nem simizzük meg a kis buksiját annak, aki vízbe fojt v felakaszt, esetleg szétver egy állatot. Ne felejtsük már el, hogy senki nem tart pisztolyt a másik fejéhez, hogy márpedig az állattartás kötelező. Viszont ha valaki bevallall egy állatot, akkor felelősséggel tartozik érte. Szerinted egy olyan remek fazon, aki megkínoz egy védtelen előlényt, az nem veszélyes mondjuk egy gyerekre?


Apuka ennyi erővel a kocsiját is jobban imádhatja, mint a gyerekét, viszont akkor nem való neki alapból gyerek. Azért nem igen hallani olyan családokròl, h a kutya jól él, a gyerek meg le van sz @rva.

74. cicakaktusz (válaszként erre: 70. - Selena78)
2013. jan. 14. 19:35

Én sem keverem Gizikét gőzekével. Pláne, mert nagyüzemi állattenyésztést tanultam. Ami elég sokrétű. Többek között azt is megtanultuk, hogy csak annak az állománynak lesz értékes húsa, tolla, szőre, teje, stb..., amelyiket életében jól tartunk. Táplálék, ivóvíz, állatorvosi ellátás, tiszta istálló, meg nagyon hosszú a sor. És nyilván máshogy bánik egy állattenyésztő teszem azt a munkahelyén ötezer nyúllal, otthon meg egy-két kedvenccel.

És még valami, nagy különbség van ám a tenyésztő, és a szaporító között. Az utóbbi pár év kényszermunkát kaphatna...

73. kszb (válaszként erre: 71. - Cicakaktusz)
2013. jan. 14. 19:31
én a gyerekemet nem hívnám kölykömnek, meg az állatomat se hívnám gyerekemnek.
2013. jan. 14. 19:29
Szeressük a kutyát úgy mint az embert,de ne akarjuk emberré nevelni! Ha pl.egy kutya szétrágja a kanapét,akkor agyba-főbe verik,de ha a gyerek felgyújtja a házat,akkor semmi baj fiacskám,add a segged,hadd nyaljam ki...
71. cicakaktusz (válaszként erre: 69. - Kszb)
2013. jan. 14. 19:29
A "kölyök" megszólítás a gyerekre már több évszázados fogalom, nem tudom, csak gondolom, hogy köze lehet az "asszonyállat" kifejezéshez, amit viszont a nőkre értettek. Amikor elkezdték a gyereket kölyöknek hívni, nem hiszem, hogy a kutyát, macskát "gyermekemnek" hívták volna. De nem mindegy? Attól hogy én nem hívnám így az állataim, más még hívhatja. Én meg magamban vigyorgok. Mindkét félnek szíve joga van ehhez-ahhoz.
70. selena78 (válaszként erre: 66. - Cicakaktusz)
2013. jan. 14. 19:26

Talán azért mert állattenyésztő vagy.


Nálam az állat nem tenyészállat, családtag. Érted a különbséget?

69. kszb (válaszként erre: 66. - Cicakaktusz)
2013. jan. 14. 19:24
nyilván nem véletlen, h a gyerek az meg kölyök/ kölyköm sok helyen (pedig kölyke sztem a kutyának van, meg más állatnak) ..... meg a "kuss" és társai.....
68. selena78 (válaszként erre: 65. - Ebe5acb8e6)
2013. jan. 14. 19:22
Így van. A cica volt elöbb.
2013. jan. 14. 19:19

Az embert meg az állatot egy szintre hozni szerintem érdekes dolog soha nem lesz a gyerekem a kutyám, pedig van kettő és mind a kettőt az elaltatástol mentettük meg.

Azok akik nap mint nap kutyákat tanítanak nem győzik mondani ne keverjük már a dolgokat, mert ez nem normális.

Gyülölöm az olyan embereket akik bántják az állatokat és hangot is adok neki, de nem esek át a ló túloldalára.

Könnyü úgy fene nagy állat védőnek lenni, hogy a boltban veszem a húst.

Persze egy kutyának a legjobb a panelban, mert ott szeretik csak ez számít az hogy semmi mozgás tere az már más, ja este séta. Igaz nem tud egy csontot elásni vagy azt csinálni ami igazából kutya dolog.

Ami azt illeti, hogy gáz apának szólítani a férjem a gyerekek előtt, hát majd mondom a gyereknek hogy szólj már a Bélának. Ez tényleg nagyobb gáz mint a kutyát kicsi fiamnak hívni.

Egyébként ez is csak azt jelenti, hogy mennyire majmoljuk Amerikát.

66. cicakaktusz (válaszként erre: 2. - 3f5c7e70e6)
2013. jan. 14. 19:18
Van kutyám, kettő, macskám meg most négy, szakmám szerint állattenyésztő vagyok, de igen nagyon pislogok, mint egy jobbféle bőgőmajom, mikor ilyet hallok valakitől. Mindig arra gondolok, hogy a gyerekének meg azt mondja, hogy "sicc ki büdös", vagy hívja a gyereket, hogy gyere "tutujkám"? Bocs, ha valakit megsértettem, nem ez volt a célom. De egy kutya az kutya, a macska meg macska, egyik sem ember.
65. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 60. - Selena78)
2013. jan. 14. 19:01

Érthetetlen. :)

Talán a cica volt előbb. (?)

64. cukikutyus (válaszként erre: 61. - Jstefan)
2013. jan. 14. 18:52
Hát sajnos nem így van.Pont az ellenkezőjét látom...Az a szomorú,hogy sokszor az állatkínzást csak "garázdaságnak" minősítik,és a gyerekimádat,emberimádat meg már annyira beteges méreteket ölt ebben a világban,hogy szinte már hányingerkeltő!Ezért nem lesznek önállóak a mai gyerekek,mert a széltől is óvják őket....míg az állatokat pedig egyre inkább elnyomják...
63. 973d9d6ecf (válaszként erre: 56. - Selena78)
2013. jan. 14. 18:50
Köszi....
2013. jan. 14. 18:48

Húh:)Hát végig olvastam a hozzászólásokat és látom sokan egy véleményen vannak:D

Akkor lehet tőlem áll még távol e beszéd de biztos előbb utóbb jobban el fog terjedni ez és akkor nem lesz megdöbbentő dolog egy két embernek.

Én is szülinapjára kutyusomnak igen veszek egy két dogot de névnapot azt már nem tartok és igen is is mindig azt nézem kutyás boltokba ha megyek, hogy mit vegyek nekik apró cseprő dolgokat.

Végül is ha barátnőméknek jó ez a szó használat nekem jó.

61. jstefan (válaszként erre: 1. - Jennyke 1)
2013. jan. 14. 18:48
Azért lett divat mert jelenleg az állatkínzót előbb bíróság elé állítják mint az emberkínzót,a média túlzásba viszi az állatimádatot.Lehet hogy az apa a kutyáját jobban imádja mint a saját gyermekét!
60. selena78 (válaszként erre: 58. - Ebe5acb8e6)
2013. jan. 14. 18:44

Többnyire nem tudom.


Nekem van saját gyerekem. Aztán mondom, hogy a szőrös gyerekem. Ez a cica, ha nem értenéd.:)


Akkor most mi kellene irritáljon?

2013. jan. 14. 18:44
Szerintem jobb,ha valaki gyerekként kezeli a házikedvencét,és babucinak szólítja,ágyba fekteti...stb,minthogy az erejét fitogtatja rajta,mert sajnos sok olyan gazdát látni,aki alsórendű élőlényként kezeli a kutyáját,és rúgdossa,kiabál vele,nem szeretgeti.Az ilyen emberek gyávák,vagy elvakultan embersoviniszták! Rühellem ezt a fajta élőlényt!
58. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 1. - Jennyke 1)
2013. jan. 14. 18:23
Gondolom többnyire az mondja akinek nincs saját gyermeke, és azt irritálja akinek van.
57. selena78 (válaszként erre: 28. - Jennyke 1)
2013. jan. 14. 18:20

Téged ennyire zavar, hogy nevetnek a hátad mögött?

Hát nem irigyellek!

56. selena78 (válaszként erre: 54. - 973d9d6ecf)
2013. jan. 14. 17:42
Nyugi...én teljesen megértem, miért írtad ezt ide...
55. selena78 (válaszként erre: 21. - Jennyke 1)
2013. jan. 14. 17:40
Szerintem egy idegennek semmi köze hozzá, hogy nevezem a kutyám-macskám. Hogy őt irritálja? És akkor mi van?
2013. jan. 14. 16:35
Igazság szerint én a helyén kezelem az állatokat/kutya ,macska/.Szeretem őket felelősséggel tartozom értük.Viszont egyszer volt egy kutyám,amerikai buldog,két évesen került hozzám,láncon tartották és állítólag rendkívül vad volt.Akkoriban még bérházban laktunk és valami beteg indíttatásból hazavittem. Nos én még ilyen okos intelligens kutyát nem láttam azóta sem.Első perctől szobatiszta volt és a négykézláb közlekedő pár hónapos gyermekem ha közeledett odébb feküdt.Mindenki azt mondta ,hogy megvagyok örülve.Egyszer megette a méregdrága egy napos csizmámat valami okból,mai napig sem értem miért mert soha nem nyúlt semmihez ,megszidtam. Két napig ült az erkélyajtó előtt ,megsértődött.Rám sem nézett.Amikor elment/meghalt/ a gyerek/nagy fiú volt már/ feküdt mellette a földön a szőnyegen, s fogta az egyik lábát .Soha többé nem akarok ennyire közel kerülni egy "állathoz" sem. Most meg nem is tudom miért írtam ezt ide le...
53. Averil (válaszként erre: 45. - Nicole.)
2013. jan. 14. 16:13
Valamint soha nem bántott meg vagy árult el... nem cserélt le más gazdira...
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook