Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért lesz valaki vegetáriánus? Ha az vagy, akkor miért és mióta? fórum

Miért lesz valaki vegetáriánus? Ha az vagy, akkor miért és mióta? (beszélgetős fórum)

2010. nov. 17. 16:53
Sziasztok! Van erre valaki ?:)
2010. júl. 30. 11:50
Én nem vagyok teljesen vegetáriánus, mert néha eszek húst, de nagyon ritkán (kb. kéthavonta egyszer). Nem állatvédelmi okokból, hanem mert egyszerűen nem szeretem. Állítólag az emberi szervezetnek húsra is szüksége van, hát, nem tudom. Soha életemben nem voltam beteg, makkegészséges vagyok. Talán még sem annyira létfontosságú a húsevés...
2010. márc. 27. 09:30
Üdv!Én csak most nemrég vagyok lakto-ovo vegetáriánus, júniusban lesz egy éve.Nagyon jól érzem magam!Állatvédő vagyok, legfőképpen ezért mondtam le a húsról, és sokkal egészségesebb életmódnak tartom.
2010. márc. 8. 17:56
Én paradicsomot eszem, meg piros gyümölcsöt sokat. Lehet, hogy ettől elég vasam?
2010. márc. 8. 17:38

[link]


Itt egy cik ami jól leírja mennyi vas hasznosul,és hogy a növényi legkevésbé,de rengeteg ilyen van a témában a neten. Benne van milyen ételek tartalmaznak vasat.

15. 6c5f346e46 (válaszként erre: 14. - Mojocska)
2010. márc. 8. 17:26
céklában,a kiwiben,a piros gyümikben,paradicsomban,a spenótban nincs,ez tévhit...abban a kálium sok...én szedtem homeopátiás bogyókat a vas felszívódás meggyorsítására,hármas volt a vasam....:(
14. mojocska (válaszként erre: 13. - 5e48d37001)
2010. márc. 8. 16:22

Én vagyok a kényszerhúsevő terhes. Ez a vashiány dolog amit írtál érdekes. Még a terhességem előtt volt egy-két laborom de sosem volt vashiányom, pedig jó sok ideje maradt el a hús az étrendemből. Nem tudom nekem miből pótlódott. De erre nagyon kíváncsi lennék. Miben van még vas?

A párom pici gyerekkorától nem szereti a húst. Nagyon ritkán eszi meg most is és akkor se sokat. Én úgy tanultam, hogy kb 7 éves korig kell hús enni, utána ha nem kívánja a szervezet annyira nem lényeges.

2010. márc. 8. 15:21

Engem az érdekelne,hogy aki nem eszi a húst az a vasat mivel pótolja?Mert sajnos csak az állati eredetű vas szívódik fel,a növényit nem tudja hasznosítani a szervezet.Több orvos véleményét is ki kértem,mindenki megerősített ebben.10 mg vas a szükséglet/nap,de a multikba csak 4 mg van ,az összesbe szinte kivétel nélkül.Van vastabletta ami 10 mg vasat tartalmaz,de ezek sem szívódnak fel teljesen.

Én sem szeretem a húst,de amióta kihullot a hajam 3/4 része azóta heti 1-2x eszek,és szedek még Elevit terhességi vitamint is,holott nem vagyok terhes,csupán a 60 mg vastartalom miatt.ez az egyetlen készítmény ami ekkora mennyiséget tartalmaz.Viszont a szintetikus vas felszívódása sem valami fényes viszont jobb mint a növényi.

Ti ezt ,hogy küszöbölitek ki,nem hús evők?

Mert sajna a tejtermékekből sem szívódik fel a vas.

Olvastam lentebb,hogy valaki kismama és ezért kezdett enni heti szinten húst,bizony nagyon fontos,mert a babó belőled tölti fel a vasraktárait,mivel az anyatej nem igazán tartalmaz vasat,hat hónapig a baba a saját vasraktáraiból fedezi a szükségleteit.Én is végigjártam már ezt a húsevési kényszert a terhességem alatt.

12. cel
2010. márc. 8. 13:48
Kis keresztlányom 10 éves és nem hajlandó húst enni. Anyja, apja, kisebb testvére normál étrenden él. A kislány kijelentette, hogy nem szereti a húst. Ennyi. Egészen kiskorától tapasztalták a szülei, hogy a húsos ételeket nem kedveli. Később ennek hangot is adott. Egyébként remek formában van, minden mást megeszik. Tejet, tejterméket, tojást. Csak a hús nem nem jön be neki. A pöri szaftot is megeszi tésztával, vagy főzelékkel.
11. 6c5f346e46 (válaszként erre: 9. - Fdóri)
2010. márc. 8. 12:49
aznemsemmmmmmmmmmmmmmiiiiiiiii.....
2010. márc. 8. 12:48

hát érdekes amiket irtok...

a párom lánya 12 éves lesz,sajna nem tudjuk rávenni,hogy megegye a húst,lehet az akár mi,nem...inkább sírva fakad a tányér felett,de akkor sem...nagyon sovánka és beteges is,pedig sok vitamint eszik,sajnos a dobozos fajtából...apja méhész,viszi nekik a mézet,hogy egyék de nem...a húsban rengeteg olyan dolog van,ami az ő szervezetének elengedhetetlen lenne,de nem..sajnos erőltetni nem lehet és nem is szabad...

az én lányomnak nem kell mondani,kétpofára eszi,látszik is rajta...:))

mi abban a szerencsés helyzetben vagyunk,hogy saját húst ehetünk,és nem kell a boltit megvennünk,van csirke,kacsa,nyúl,a disznó az amit megveszünk,ahoz nincs hely tartani...

2010. márc. 8. 11:14

sziasztok!


A férjem azért vega, mert allergiás a hús-fehérjére.

Eddig 2 ilyen emberrel találkoztam életemben...

8. 01c8755c79 (válaszként erre: 6. - Mojocska)
2010. márc. 8. 10:43

... szerintem ha a húst nem kívánja a szervezeted, akkor nem kell megenned. Normális esetben (ez általában még gyerekkorban szokott lenni), de ha valaki figyel a testi jelzéseire, akkor felnőtt korban is, akkor a szervezet jelez, hogy mi a jó neki és mi nem.


Én is nagyon minimális húst eszem... a kisfiam miatt kell főznöm, mert ő meg húst hússal enne, így heti kb. 2 alkalommal van. Nálam se tudatos, szóval nem gondolom végig, hogy szegény állatok és sabada... hanem egyszerűen undorodom tőle... nem esik jól.

2010. márc. 8. 10:42
Szerintem aki pl "mű rántotthúst" eszik azok leginkább állatsajnálatból nem esznek igazi húst.. én megértem őket... pl nyulat nem ennék sosem, kiskoromban voltak nyulaim, na ezek után nem enném meg....
2010. márc. 8. 10:39
Sziasztok! Én egyszerűen azért lettem vega szép lassan, mert nem ízlik a hús, és olyan rézésem volt tőle mindig, mintha lenyeltem volna egy nagy nehéz követ. Semmi egészségügyi megfontolás, semmi "jajj szegény állatkák" érzés, csak a padlizsán finomabb. Most kénytelen vagyok húst fogyasztani, mert terhes vagyok és a doki szerint kell legalább heti egyszer-kétszer a baba miatt. De elég nehézkesen megy, mert rendületlenül nem ízlik és felborítja az egyébként "óraműpontossággal működő" emésztésemet. Azt nem értem, hogy ha valaki "nem húsevő" akkor miért vágyik olyasmit enni, ami úgy én ki, és olyan az íze, mint a húsnak (mint az első hozzászólásban említett "műrántotthús")?
2010. márc. 8. 10:37
Azért vagyok vega,mert utálom a húst.
2010. márc. 8. 10:08

Egyszer régen a kezembe akadt Schirilla György könyve a témáról. A leírtak nagyon logikusnak tűntek, gondoltam, kipróbálom. A húst szójával helyettesítettem, abból készült a pörkölt, fasírt, rizses-, meg tarhonyás „hús”. Tejtermékféléket, tojást ettem.

Ezt csináltam 2-3 évig. Az eredmény: a rendszeres fejfájásaim, az ízületi bántalmaim, amikkel gyakori látogató voltam a fizikoterápián teljesen megszűntek. Tehát az egészségemnek nagyon jót tett. Aztán sajnos visszaszoktam a húsra, de már sokkal mérsékeltebben, mint azelőtt.

Meggyőződésem: a vegák tudnak valamit.

2010. márc. 8. 10:06
van már ilyen fórum, szerintem érdemes lenne oda is átolvasnod, ill oda írnod
2010. márc. 8. 09:58
Nem vagyok teljesen vega... de nagyon kevés hús féle van amit megeszek leginkább szárnyas, vagy hal... sajnálom is a négylábúakat, meg karajon és combon kívül minden más zsíros amit nem szeretek, én ezért nem eszem meg. én is elvagyok zöldségeken, de néha megkívánom pl a csirkepörköltet nokedlival, bár mire kész, magától a hústól elmegy a kedvem, és csak a szaftját eszem:)
2010. márc. 8. 09:53

én is nagyon szeretem a zöldségeket,és nem vagyok annyira húsevő,de azért heti 1x vagy 2x jöhet...viszont belegondolok,hogy az az állat az életét adta értem,értünk,akkor ugy elmegy a kedvem tőle,hogy megegyem,de azért teljesen vega nem tudnék lenni..se tej származékok sem tojás,de hús,a halat nem nagyon szereten,évente 1x csak...

ez nekem olyan fura...az egyik ismerősöm mesélte,hogy a felesége vega,szokott valamiből "rántott húst" csinálni,amiben nincs hús,viszont ugyan úgy néz ki és az íze is hasonlít..de az attól még nem rántott hús,mert ugy néz ki...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook