Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért lesz a kéztörlőn koszfolt ott, ahova beletöröljük a kezet? Mosás után is ronda ott. Mit csináljak? fórum

Miért lesz a kéztörlőn koszfolt ott, ahova beletöröljük a kezet? Mosás után is ronda ott. Mit csináljak? (tudásbázis kérdés)


1 2
44. Nordlys (válaszként erre: 31. - Fincsi5)
2014. okt. 17. 14:07
Kinek mi. Nem egyetlen megoldás létezik, nem kértem, hogy kioktass.
43. syria (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2014. okt. 13. 19:24
Pocsék a textil minősége, kopik; vagy nem rendes a kézmosás. Anyukám úgy tanított, hogy nagyon alaposan kell mosni a kezet, nem csak "felolvasztani" a koszt. Tehát alaposan leöblíteni, s nem a törölközőbe törölni a koszt.
2014. okt. 13. 10:46
:DDD
41. c1307368b9 (válaszként erre: 38. - Zebracsikó)
2014. okt. 6. 17:17
Nekem 4 volt,biztos azért csinálom így ;-)
40. zebracsikó (válaszként erre: 37. - Jstefan)
2014. okt. 5. 21:13
és a natúr vászon, eleve szürkés tök egyszerű törölközőnél mi az ok? :)
39. zebracsikó (válaszként erre: 33. - Emi1206)
2014. okt. 5. 21:12

köszi a tippet



nem vagyok hajlandó áztatni, pacsálni... beteszem a gépbe és elvárom, hogy tiszta legyen. Slussz


Ha ez nem megy, jönnek most a sötét törülközők :)

38. zebracsikó (válaszként erre: 32. - C1307368b9)
2014. okt. 5. 21:10
pacsmagoljon ennyit a törölközőkkel akinek két anyja van!
37. jstefan (válaszként erre: 1. - Zebracsikó)
2014. okt. 5. 20:13
Azért látszik koszosnak az a folt ahova a kezeteket törlitek mert a festék lekopik róla. Az alapanyagot hulladék rongyszemétből állítják elő aminek az alapszíne koszos szürke,és utólag festik olcsó ruhafestékkel ami vizesen leoldódik . Ezért nem szabad megvenni az akciós nagyon olcsó törülközőnek nevezett szemetet!
2014. okt. 5. 18:52

Ezt a citromlé, szódabikarbónát én is kipróbálnám.

Mennyi időre áztatod? Milyen arányban teszed bele, hideg vagy meleg vízbe és milyen gyakran?

35. 2cc786c515 (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2014. okt. 5. 18:49
..nem,nemcsak nálad olyan. Én is fehér törölközőket használok és nálam is foltos. Időnként cloroxba nyomom őket, de egy idő után ugyanolyan szürkék" lesznek a hófehér törlők :(
34. Burkuska (válaszként erre: 33. - Emi1206)
2014. okt. 5. 16:44
Milyen arányban teszed a citromlét és a szódabikarbónát?
33. emi1206 (válaszként erre: 1. - Zebracsikó)
2014. okt. 5. 16:05

Azt nem tudom, hogy mitől lesz olyan, de én is tapasztaltam már a jelenséget.

Én citromlé (a legolcsóbb bolti) + szódabikarbóna kombinációjába beáztatom és utána mosom. Ragyogó hófehér lesz utána. Ruhákon is ezt használom. Nem rég az egyik szekrényemben bedohosodtak a ruhák és a fehérek besárgultak. Azokat is így mostam és szebbek, mint új korukban. :)

2014. okt. 5. 15:10

Mosás előtt áztatás,kézi előmosás,majd 60 fokon gépi mosás.

A fekete törölköző nem megoldás,a fogkrém,meg a vaníliapuding meglátszik rajta :-(

31. fincsi5 (válaszként erre: 30. - Nordlys)
2014. okt. 5. 14:19

Na, hát azokra a napokra azért van néhány kisebb, amit csak akkor és csak ott használ az ember lánya.

Erre nem a sötét a megoldás.......:(

2014. okt. 5. 10:02
Régebben lehetett kapni (talán most is lehet) fekete alapon aprókockás kéztörölközőt. Mi azt használunk, vagy mindenképpen sötétebb tónusút, mert így tényleg nem látszik meg az ilyen folt. Sőt még fürdőtörölközőnek is tartok egy sötétebb színűt, azt akkor használom, mikor menstruálok, mert a legnagyobb elővigyázatosság mellett is előfordult, hogy vérfolt került a törölközőre, és azt egy fehérből vagy halványból szinte lehetetlen eltüntetni. Amúgy fürdéshez persze jobb a világos, jobb, ha látszik, hogy koszos, és ki kell cserélni.
29. zebracsikó (válaszként erre: 28. - 25800e2d09)
2014. okt. 5. 09:45
Vagy Neked van fekete kéztörlőd :)
2014. okt. 5. 09:15
Egyszerű a képlet. Alaposan kell kezet mosni. Vagy a szappan nem hatékony vagy a kézmosási módszer :)
2014. okt. 5. 08:41

Már látom, nem csak nálam probléma ez.

Akkor váltok színes törölközőre :)

26. leonee
2014. okt. 5. 08:03
Nálunk a fehér és a világoskék törülközők színeződnek el. Én mostam mosódióval is, de a foltokra semmit sem ért. Most mosószódát teszek a mosóporhoz,de a foltokhoz folttisztító kell.
25. simple (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2014. okt. 5. 07:32
Nem, nálam is ilyen az összes. De ha megnézed, hogy megmosod az arcodat, és utána áttörlöd tonikos vattával, akkor a vatta is koszos lesz.... Szerintem soha nem vagyunk teljesen tiszták. Megoldás a fekete törölköző én már olyat veszek.
24. Anyagi (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2014. okt. 5. 07:00

Mindég koszos a kezünk!!!!

Megfogunk ezt meg azt, amit megfogtak ezek meg azok....

Tudom, nehéz a családra rábeszélni, de ha magadnak külön kitennél egy törölközőt és minden kézmosáskor kétszer szappanozva és meleg vízzel leöblítve kipróbálnád - kiderülne, hogy milyen lesz a törölköződ.


Végső soron pedig marad a fehéreknél a fehérítés, vagy a színesre cserélés.

23. Anyagi (válaszként erre: 17. - IzaHold)
2014. okt. 5. 06:54

"Nálunk is volt ilyen, amióta viszont áttértem a rendes mosóporokról a környezetbarátra sokkal tisztábbak a ruhák. Mosódiót, mosószódát, és folttisztító sót használok."


Én is kipróbáltam, szerintem egy kicsit sem jóóók!!!


Viszont a napfény első osztályú folttisztító - főleg a fehéreknél.


A melegebb vizű mosásról pedig annyit, hogy egy ismerősöm Marokkóban dolgozott egy ideig, ahol elszörnyedtek, hogy túl melegben nem szabad mosni a ruhákat, mert beleég a kosz! - Persze nekik ott van a jó kis marokkói Nap a fehérítéshez!

22. pillango2004 (válaszként erre: 17. - IzaHold)
2014. okt. 5. 05:38
Eltudnád küldeni privibe honnan rendelsz? Köszi előre is!
2014. okt. 5. 01:34
Szerintem nem kosz, barnább a bőrötök, és a bőrfesték hagy foltot. A férjem törölközői is ilyenek. Nem tudok rá jó megoldást, pedig 60 fokon mosom a törölközőket. Színes törölközőket veszek neki, azon kevésbé látszik.
20. loch ness (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2014. okt. 4. 23:41
Ha tiszta vagyok, nem logikus, hogy úgy bekoszolódjon, mint pl. egy nadrág, még ha izzadok is... De nem akarok offolni, csak ez is eszembe jutott a törölköző koszolódásáról.
2014. okt. 4. 22:47
A lényeg a folttisztító són van, ha nem teszek, nem olyan jó, de színeseknél és feketéknél vigyázni kell vele. Egy átlagos mosáshoz szineseknél egy teáskanálnyi elég, ha foltosabbak, kettő. Feketékhez sose tegyél viszont kettőt. :P Én így véletlenül kifakítottam egy fekete inget..:) Fehérekhez mehet 1-2-2,5. Többet még nem mertem.:)
2014. okt. 4. 22:45

köszi az ötleteket


megpróbálom, mert vamn itthon mosódiós folyékony mosószer és oxigénes fehérítő

(bár ez utóbbit szoktam szórni a fehérmosáshoz)

2014. okt. 4. 22:42
Nálunk is volt ilyen, amióta viszont áttértem a rendes mosóporokról a környezetbarátra sokkal tisztábbak a ruhák. Mosódiót, mosószódát, és folttisztító sót használok. Illetve amikre rájöttem: a napfény is vesz ki a foltokból, a vasalás is. Plusz van aminek tényleg kell a magasabb hőmérsékletű mosás, annak ellenére, ami az útmutatóra van írva.. De nálam lényegileg a környezetbarát tisztítószerek hozták meg a váltást. Sokszor a 2000ft-os folttisztító sem ért semmit, most kimostam ezekkel plusz folttisztító só, és alig látszik a folt, vagy nincs... Persze, ez sem csodaszer, de sokat segített. Internetről rendelem.
16. Lara anyuja (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2014. okt. 4. 22:41

Én színes kéztörlőket használok, de nálam is olyan, mintha koszos lenne. És mi is alapos kézmosás után használjuk! :)

És én sem tudom, mit tegyek...

15. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Loch ness)
2014. okt. 4. 22:39
a melltartó az izzadás miatt, nyilván
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook