Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért lebecsültebb szakma a szociális terület az egészségügynél, hiszen sok esetben összefonódnak, pl. az idősgondozás, ápolás? fórum

Miért lebecsültebb szakma a szociális terület az egészségügynél, hiszen sok esetben összefonódnak, pl. az idősgondozás, ápolás? (tudásbázis kérdés)

21. spinneli (válaszként erre: 15. - Pinpilla)
2009. febr. 25. 12:34
maga a szoc munka igényel annyit, sőt...
2009. febr. 25. 12:26
Ki mondott ilyen hülyeséget, hogy lebecsült???
19. 8c73a5832e (válaszként erre: 18. - Rózi70)
2009. febr. 9. 09:17
Neked akkor inkább a szociális asszisztensi képzést kellene elvégezni,ez emelt szintű képzés , régebben felsőfokúnak volt elismerve. Ettől feljebb már csak a szociális munkás van amihez már fősuli kell. A HID inkább a kórházakba, rendelőkbe jó, ott jobban tudnád hasznosítani a tanultakat, de eü. alapképzés nélkül elég nehéz. Nekem 4 éves eü. szakközepem van érettségivel, plusz a szociális asszisztensi képzés.Nálunk megadták rá az E kategóriát.
18. rózi70 (válaszként erre: 16. - 8c73a5832e)
2009. febr. 8. 11:39

Igen, ez így van. A halott ellátása engem is megvisel, bár nem a megszokott módon. Nekem már elég sok jutott, bár ez relatív, már nem számolom, de közel járok a 20-hoz.

Az én végzettségem "csak" szociális gondozó és ápoló. Van érettségim is, nagyon szeretnék erre még valamit "ráépíteni", vagyis tanulni, de nem tudok. Amit lehetne, azt nem indítják, amit indítanak, ahhoz kevés a végezttségem. A HID-at nem tudom megcsinálni, mivel a melóhely nem támogat, annyi szabadságom és szababdidőm meg nincs, ami a renegteg gyakhozorlathoz kell.

17. Zsuzsi56 (válaszként erre: 16. - 8c73a5832e)
2009. febr. 7. 20:46

MINDEN ELISMERÉSEM AZ IDŐSEKET GONDOZÓKÉ.

Egyetértek vele, hogy nagyon sok esetben idegmunka, de azmellett fizikailag is megterhelő, amit végeznek. (85 éves anyósom velünk él, házi segítségnyujtást vagyok kénytelen igénybe venni, mert dolgozni járok. De a hétvége csak a miénk...)

Hálás köszönet fáradozásukért.

2009. febr. 7. 18:48
Miért gondolod, hogy nem igényel olyan szakmai tudást? Ugyanolyan végzettségünk van + még szociális területen is, valamint nekünk mind a 2 területen meg kell szerezni a creditpontokat... Az biztos, hogy nagyon nehéz a kórházi nővérnek is, de mi magunkra vagyunk utalva, nincs kéznél az orvos, pl.éjszaka. Az ügyeletet meg mindenért nem hívhatjuk ki, a mentőket se, csak indokolt esetben. Ha meg meghal valaki, nekünk kell ellátni, felöltöztetni, értesíteni az orvost, a hozzátartozót, aki gyakran éjjel is bejön, felleltározni a sok holmit, fertőtleníteni, stb...stb. A kórházban meg úgy tudom ,csak letakarják,2 órát elkülönítik, utána meg már viszik a proszektúrára. Lelkileg nagyon megterhelő a halottellátás...
2009. febr. 7. 00:10
Talán mert nem igényel annyi szakmai tudást mint más területeken és igy a tekintéje is kissebb.
14. rózi70 (válaszként erre: 5. - 8c73a5832e)
2009. febr. 4. 07:38

Szia!

Én is idősek otthonában dolgozom, 8 éve. Szintén (megyei)önkormányzati fenntartású. Sajnos van benne némi igazság, amit írsz, de általánosítani nem lehet, nem is szabad. Igen,van olyan kórházi nővér,aki lenéz és van aki nem. Találkoztam ilyennel is, olyannal is. A mi munkán( is) nehéz, mind fizikailag, de én inkább pszichésen érzem nehéznek az utóbbi időben. De a kórházi nővéré szintén sem könnyű! Igaz, hogy cselédnek néznek a hozzátartozók is, de még sokszor az öregek is. Az egyik munkatársamnak pont a múlt héten mondta az egyik (nemrég beköltözött) néni: "de jó cselédek vagytok lányok!" Hát köszi!

Sokszor érzem, hoyg kész, nem csinálom tovább, dühöngök magamban sok mindenen, aztán meg mégsem vagyok képes elmenni, mást keresni, mert mégis szeretem csinálni.Azokért a nagyon ritka köszönömökért.....

2009. febr. 4. 03:43

Közhelynek tűnik, de szerintem igaz:jobb ha nem várok hálát Senkitől-semmiért, így nem érhet csalódás.

Megteszek MINDENT ami az erőmből telik.. aztán a lelkismeretem megnyugszik, nem rajtam múlt "csak"


Nekem például az előítéletekkel kellett küzdeni, hogy miért váltottam egy másik, talán jobban fizetett, "elismert" szakmából-arra, hogy az Időseket ápoljam :)

2009. jan. 24. 21:35
Én nem tapasztaltam, hogy eü. területtel szemben lebecsültebb volna.
2009. jan. 24. 15:05
Köszönöm a hozzászólásokat!
10. e28ddc7c9b (válaszként erre: 5. - 8c73a5832e)
2009. jan. 23. 17:59

A lányom is dolgozott szoc.otthonban. Igaz Ő titkárnő volt, de a lenézést ő is, és én is megtapasztalta(tam). Pedig én csak néha "szaladtam" át hozzá (kettőnk munkahelye kb. 100 méterre volt).

Most jöttem haza a kórházból és ott is olyan "lesajnáló" hangnemben beszéltek az ott dolgozókról.

Szerintem azok a nővérkék, ápolók, ápolónők minden tiszteletett megérdemelnek.

Nem egyszerű egy idős beteg embert ápolni, nem csak fizikai, hanem sokszor szellemi gondok is vannak.

9. Sirga (válaszként erre: 5. - 8c73a5832e)
2009. jan. 23. 17:44
Nem tudom, miért van így, de én is tapasztaltam - annak ellenére, hogy csak közvetve vagyok érintett: a testvérem szintén gondozó. Tudom, mennyit dolgozik, és, hogy milyen nehéz munkát végez. Valóban több megbecsülést érdemelnétek! :)
2009. jan. 23. 17:24

Én szociális területen dolgozom, de így konkrétan még tapasztaltam. Persze olyannal már találkoztam, aki szakmailag egy kicsit többet képzelt magáról és megpróbált lekezelni, de nem sikerült neki:)

Még ha így is lenne, nem szabad teret engedni ennek a dolognak, hogy a munkára is rányomja a bélyegét. Mindenki értékes szakember a maga területén és nem véletlenül vannak, így felosztva az áplási szakterültek. Aki pedig a hozzátartozók közül viselkedik így a saját bunkáságát mutatja ki. Hisz ha ő olyan nagyszerü ember, akkor miért szorul az idősek otthonára? És értékelje, hogy van a ki gondoskodik a családtagjáról.

2009. jan. 23. 17:22
Sokszor egy köszönömöt se kapunk,pedig megérdemelnénk.Azt biztosan tudjátok, hogy a kórházakban" hálásak" a betegek és a hozzátartozók. Mi pedig a halálukig gondozzuk, pelenkázzuk, lemossuk, etetjük ,stb őket,és csak sz..mosónak tartanak minket. Azt én se tudom miért, de ez van. Más otthonban dolgozókkal szívesen cserélnék erről tapasztalatot. Azt hozzáteszem, hogy nem valami "elit" magánintézményben, hanem önkormányzati int.-ben dolgozom immár 13 éve, úgyhogy bőven van tapasztalatom...
6. frollo (válaszként erre: 5. - 8c73a5832e)
2009. jan. 23. 17:20
Elég szomorú, ha így van :(
2009. jan. 23. 17:11
Egy idősek otthonában dolgozom, ahol sajnos az a tapasztalatom, hogy lenéznek minket. A kórházban dolgozó ápolónők megbecsültebbek, nagyobb tisztelt övezi őket. Minket sokszor " cselédszámba " vesznek a hozzátartozók is.Tisztelet a kivételnek. Pedig nekünk is van eü. érettségink, sok esetben HÍD-unk, ill. szociális felsőfokú végzettségünk. Miért van ez?
2009. jan. 23. 17:09
Erre,én is kíváncsi lennék,miért gondolod így.Pont főiskolára akarok jelentkezni ,és ez a terület érdekel.
2009. jan. 23. 17:06
Hogy érted, hogy lebecsültebb? Én nem vettem észre, írsz konkrétumot?
2009. jan. 23. 17:06
Miért, lebecsültebb?
2009. jan. 23. 17:05
Miért lebecsültebb szakma a szociális tereület az egészségügynél, hiszen sok esetben összefonódnak, pl. az idősgondozás, ápolás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook