Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért könnyezik a cica szeme? fórum

Miért könnyezik a cica szeme? (tudásbázis kérdés)


2011. febr. 9. 19:35

59éves macsek:az embereknél ha a szem nem beteg, a

könnyezés(csipásodás,viszketés)oka a máj tisztulása.

2009. nov. 14. 07:48

Szervusztok!

Én egy öreg macska vagyok (56 éves) és nekem is könnyedzik a szemem, de csak a jobbik. Voltam már orvosnál - többnél is - volt aki azt mondta töröljem le, neki is folyik, volt aki szemcseppet írt fel - nem használt - de nem kötőhártya az biztos. Halottatok már valamilyen gyógymódot?

2009. júl. 27. 12:28
koszi mindenkinek a tanacsot voltunk a doktorbacsinal es kaptai inyekciokat most mar jol vannak a kis roszcsontok!!!!!
10. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 8. - Sookie)
2009. júl. 16. 15:56
Igen, fertőző és emberre is átterjedhet...
9. emagdi (válaszként erre: 6. - Sookie)
2009. júl. 16. 15:56
ezt a bórvíz dolgot nem is tudtam, köszi az infót, elraktározom (bár remélem nem lesz rá szükség)
2009. júl. 16. 15:54
Egyébként a cicáknál nagyon gyakori a kötőhártya gyulladás. S fertőző, az igaz. Ezért mialőbb a doki. Jobbulást neki! :)
7. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 1. - AUREL ZITA)
2009. júl. 16. 15:54
Elképzelhető, hogy kötőhártyagyulladás. A mi cicánk tegnap óta pont emiatt van karanténban. Sajnos ezen a kamillatea nem segít, szemcseppre vagy krémre van szükség. Ha súlyosabb szövődménye nincs, 5-7 nap alatt rendbejönnek.
2009. júl. 16. 15:53

Kötőhártya gyulladás. Gyógyszertárban kapsz Bórvíz oldatot. kb 200 Ft egy üveggel, azzal töröld ki a csipát a cica szeméből. Mjad vidd állatorvoshoz, ő ad rá szemcseppet. Kamillát nem ajánlom, mert a köztudattal ellentétben nem tesz olyan jót.


A bórvíznek később is hasznát veheted, ha csipás(nem betegségből, hanem csak úgy) a cicád szeme.

5. Remoni (válaszként erre: 1. - AUREL ZITA)
2009. júl. 16. 15:49

Vidd el állatorvoshoz, sok súlyos betegség tünete is lehet.

Ha jól értettem több macskáról van szó, és mindegyik beteg. Ha tényleg így van, akkor valami fertőző betegség lesz... Állatorvos a legjobb megoldás!

2009. júl. 16. 15:47
igen, a kamilla jó ötlet....nekünk az állatorvos adott még szemkenőcsöt és azzal kellett kezelnünk. Szépen helyrejöttek, biztos nálatok sem nagy a baj, kiscicáknál ez gyakran előfordul, de mindenképp mutasd meg egy dokinak.
2009. júl. 16. 15:46

Ha perzsa cica, akkor aízért, mert rövid az orra.

Náluk ez rendszeres.


Ha házi cica, akkor valami fertőzése van, vagy még nem tud mosakodni.

Én Floxal-lal kentem nekik vagy 2-szer és elmúlt.

De az állatorvosnál jobb megoldás tényleg nincs.

2009. júl. 16. 15:42

állatorvoshoz kellene vinni őket.

addig is - ha tudod - kamillás teával törölgesd nekik

2009. júl. 16. 15:41
.mert konnyedzik a cica szeme?eleinte csipasodott most mar konnyedzik is!kb 2 honaposak es mar nem tudom mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook