Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért köhög a 4 éves fiam, úgy, hogy majd megfullad, holott a doki szerint tiszta a tüdeje? fórum

Miért köhög a 4 éves fiam, úgy, hogy majd megfullad, holott a doki szerint tiszta a tüdeje? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. febr. 9. 21:48

Sziasztok!


Mi is sokáig szenvedtünk ettől a csúnya köhögéstől. Most úgy tűnik "rájöttünk" mi a baj. A gyerekorvosunk szerint krónikus köhögése van a kisfiamnak, ami ősztől tavaszig tart, sajnos. Cetirizin cseppeket kap ettől nem köhög.

Kezelték már asztmával is, pontosabban még mindig szedi az asztmás gyógyszert, de épp mostanában készülünk visszamenni a tüdőgyógyászhoz, és megbeszéljük vele hogyan tovább, mert szerintem ennek a köhögésnek valóban semmi köze az asztmához.

41. hpkati
2010. febr. 9. 18:52

Halihóóóó!

JUdit!!!

40. hpkati
2010. febr. 7. 08:00

Szia Judit!

Hogy van kincsed? Köhög még? Voltatok dokinál?


Puszi


Kata

2010. febr. 2. 15:07
köszönöm még egyszer mindenkinek a tanácsokat. Kicsit megnyugodtam...
38. juditkecskemet (válaszként erre: 37. - Hpkati)
2010. febr. 2. 15:05
Na fel is kelt. (meg az öcsit is felköltötte :-)) Az a baj, hogy annyira komolyan veszik az óvodát, hogy igazolás kell. Márpedig azt csak az orvos adhat...Na majd látom. 3 órát kellene ott lennie. Ha nem megy akkor muszáj a dokinkkal kapcsolatba lépnem. Aki ugye már tegnap is elég furán nézett rám, hogy minek vittem oda. De hiszen tényleg sokat és csúnyán köhögött. Persze ha több kettőnél - nem fog érdekelni hogy ő mit szól, viszem és kész...és igazolást kérek..
37. hpkati (válaszként erre: 36. - Juditkecskemet)
2010. febr. 2. 14:56

Háááát, ha megoldható, akkor persze jobb lenne otthon tartani(ne fertőződjön még jobban rá, az orrát te többször fújatod, mint az oviban...).

Ha nem megoldható, akkor az is jobb ha délben hazaviszed...

Nem zaklattál. Remélem tudtam segíteni!

36. juditkecskemet (válaszként erre: 33. - Hpkati)
2010. febr. 2. 14:53
Még csak annyi (nem zaklatlak tovább), hogy oviba azért menjen? Mert a doki nem adott igazolást. (múlt héten itthon volt végig pont a betegség miatt). Ma kénytelen voltam elvinni oviba, de érte mentem 12-kor. Talán 3 órát megoldható hogy ott legyen .....jajj nem tudom...
35. hpkati (válaszként erre: 34. - 7e55627956)
2010. febr. 2. 14:53
Közben még egyszer elolvastam, az előbb átsiklottam a pulmonológián, bocsi!
34. 7e55627956 (válaszként erre: 28. - Hpkati)
2010. febr. 2. 14:51
pulmonologiára de már leírtam és egy szóval se céloztam rád! Csak azt írtam amit nekünk mondtak.
33. hpkati (válaszként erre: 30. - Juditkecskemet)
2010. febr. 2. 14:50

Az okot kell először megszüntetni, addig a sinecod sem tud csodát művelni.

Erősebb a coderetta, de ha nincs otthon....

Nem mondom, hogy ne vidd orvoshoz, de 2 napot még rááldoznék az orrcseppre és a melegítésre. Ma kedd van, csütörtök, pénteken még elviheted.

Természetesen, ha belázasodna, nehézlégzése lenne... akkor vidd vissza azonnal az orvoshoz!

32. globus (válaszként erre: 12. - Juditkecskemet)
2010. febr. 2. 14:50
Erre különösebb gyógyszert nem írnának, antibiotikumot nem szoktak, sajna nagyobb a füstje, mint a lángja... meglehetősen kellemetlen, de ki kell várni, míg enyhül. Amennyiben valóban erről van szó.
2010. febr. 2. 14:48
Hát azt már nem tudom nagyon bonyolult neve volt valami E betűs. De piros volt a torka, garatja és az iritálta neki. Nekünk nappal nem volt köhögés csak éjjel de akkor fuldoklos volt szinte óránként felébredt tőle. ja és semmi féle köptetőt meg köhögés csillapítót nem kellett szednünk....
30. juditkecskemet (válaszként erre: 26. - Hpkati)
2010. febr. 2. 14:48

Köszi szépen a tanácsokat. Viszont este 10-kor adtam neki sinecodot és már éjfél előtt újabb roham jött....(szóval 2 óráig sem hatott)

Általában csak a coderetta segít ilyenkor de most nincs itthon...

Akkor szted egyenlőre ne vigyem orvoshoz?

29. hpkati (válaszként erre: 25. - Juditkecskemet)
2010. febr. 2. 14:46
Igen, mert nagyon erős köhögésre készteti a kis drágát....
28. hpkati (válaszként erre: 24. - 7e55627956)
2010. febr. 2. 14:45

Én sem azt mondtam, hogy több hétig alkalmazza a lámpát és az orrcseppet.

Te mire gondolsz? Hova kérje a beutalót?

27. juditkecskemet (válaszként erre: 24. - 7e55627956)
2010. febr. 2. 14:44
milyen gyógyszer kapott?
26. hpkati
2010. febr. 2. 14:44

Jó az infralámpa is, de persze sokkal jobb a bioptron és kevesebb ideig kell használni.

Szóval lámpázás(utána 2 óráig ne menjen ki a levegőre!), gyakori szellőztetés. A lakásban ne legyen nagyon meleg(mert még jobban beduzzad az orrnyálkahártyája), éjszakára még 1-2 fokkal legyen hűvösebb. Lefekvés előtt alapos orrfújás, orrcsepp, esetleg sinecod. Amit 8-9 körül adsz be, hajnal 1-2-re kimegy a hatása, tehát nyugodtan adhatsz még egy adagot!


Jobbulást!

25. juditkecskemet (válaszként erre: 21. - Hpkati)
2010. febr. 2. 14:43
különben sztem igazad van, mert most olvasom, hogy a gégét irritálja a hátracsorgó váladék és tényleg néha a gégegyulladásos köhögéshez hasonlít, de néha olyan minta ki akarná köpni a tüdejét....
2010. febr. 2. 14:42

Szerintem kérj beutalót nekünk is ugyan ez volt.

Igaz nekünk tesztet nem csináltak mert csak két éves kortól lehet de megvizsgálták kapott gyógyszert és azóta kutya baja. Szerintem feleslegesen kísérletezni nem szabad és az orrcseppet meg a lámpát is egy hétnél tovább nem szabad alkalmazni ezt fül-orr gégész doki mondta nekem.

Jobbulást nektek!

23. juditkecskemet (válaszként erre: 21. - Hpkati)
2010. febr. 2. 14:39
Igen nagyon erősen ki tudja fújni! De most semmi sűrű vagy sárgás váladék nincs, csak minimális áttetsző..
22. juditkecskemet (válaszként erre: 20. - Hpkati)
2010. febr. 2. 14:39

4 éves. És leginkább fekve köhög. (amúgy is de úgy kevésbé).

Köszi

Kölcsönkérem a szomszédból a biotron lámpát.

Nekünk csak infralámpa van. (az is jó?)

21. hpkati (válaszként erre: 20. - Hpkati)
2010. febr. 2. 14:37

Közben leesett, hogy 4 éves!:)) Bocsi!

Tudja normálisan fújni az orrát?

20. hpkati (válaszként erre: 18. - Juditkecskemet)
2010. febr. 2. 14:36

Ha a köptetőt már nem szedi, akkor nem attól köhög. Az éjszakai köhögés, akkor is orrváladékozásra utal. Én a helyedben lámpáznám melegíteném az arcát, homlokát, orrcseppet használnék és orrfújás, vagy orrszívást.

Mennyi idős a gyerek?

19. juditkecskemet (válaszként erre: 17. - 7e55627956)
2010. febr. 2. 14:36
Minimális orrfolyása van, csak kint a hidegben, bent meg semmi...egész héten kapta az orrcseppte, meg a sóoldatos befújást az orrába...Most alszik, de 5 percenként köhög...Éjszaka többször is majd megfulladt...
18. juditkecskemet (válaszként erre: 16. - Hpkati)
2010. febr. 2. 14:35

dehát egész múlt héten köptetőt kapott...Amúgy meg hiába fújjuk az orrát nem jön semmi!

Mit tegyek szted? Nem lehet, hogy sok volt a köptető egész héten át? Köszi előre is

17. 7e55627956 (válaszként erre: 14. - Juditkecskemet)
2010. febr. 2. 14:34
Oda nem kell beutaló de érdekesen fognak rád nézni ha oda viszed mert a füle gondolom nem fáj és az orra se folyik nem?
16. hpkati (válaszként erre: 4. - Juditkecskemet)
2010. febr. 2. 14:33

Sziasztok!

Gyerekszakápoló a végzettségem, gyerekrendelőben dolgoztam 12 évig.

Az éjszaka fokozódó köhögés orrváladékozásra utal. Vagyis, a gyerek orrváladéka fekvéskor lecsorog a garatjára, az ingerli a köhögésre.

Ha asztmás lenne, a doki hallaná....

2010. febr. 2. 14:32
Kérjél pulmonologiára beutalót ott csinálnak allergia tesztet és rendes szakorvos is megvizsgálja! A háziorvos is tud beutalót adni mi tőle kaptunk.
14. juditkecskemet (válaszként erre: 11. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 2. 14:32
Oda nem kell beutaló?
13. juditkecskemet (válaszként erre: 10. - Eb3745168d)
2010. febr. 2. 14:32
Párás nálunk a levegő..Allergia hamarabb kiderült volna...nem tudom...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook