Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért kezded el, ha feladod? fórum

Miért kezded el, ha feladod? (beszélgetős fórum)


1 2
55. Cottilady (válaszként erre: 53. - Toma75)
2010. okt. 17. 19:28
Köszönöm :-)
54. Cottilady (válaszként erre: 52. - Spinneli)
2010. okt. 17. 19:27
Sajnos nem tudok már szoptatni, most inkább az időváltozások és a fogzás viseli meg a lányomat. Szóval nem sokat alszik, naponta 1 órát ebéd után :S
53. Toma75 (válaszként erre: 51. - Cottilady)
2010. okt. 17. 17:08

Ügyes vagy, csak így tovább !!!!! ;-)

Ha tanács, vagy támogatás kell, csak nyugodtan írj!

52. spinneli (válaszként erre: 51. - Cottilady)
2010. okt. 17. 10:55

Gratulálok.

:)


Ha nem kell már soptatnod, lehet több időd lesz.

Addig is, ha tudsz valamiből lesajtolni, lightos tornákkal otthon, míg alszik esetleg a baba, érdemes próbálkozni.

Pl: a Walk aerobic 3 mile elég rövid, de jól átmozgat, és könnyű megcsinálni nagyobb túlsúllyal is, nem kell ugrálni stb.

51. Cottilady (válaszként erre: 50. - Spinneli)
2010. okt. 16. 12:02
8 hónapos. eddig jól haladok, mert -5 kg már. remélem így is folytatódik.
50. spinneli (válaszként erre: 49. - Cottilady)
2010. okt. 15. 19:29

Ha diétázol le fog menni valamennyi, és később talán lesz alkalmad edzeni is.

Mennyi idős a babád?

49. Cottilady (válaszként erre: 47. - Spinneli)
2010. okt. 15. 07:55
Nem, nem fogadom el így magam, most is diétázom. Csak éppen a mozgásra nincs időm. Meg néha enni sem.
48. Nirvi (válaszként erre: 47. - Spinneli)
2010. okt. 14. 13:23
Na ja.
47. spinneli (válaszként erre: 45. - Cottilady)
2010. okt. 14. 10:20
Nézd, kifogásokkal mindig tele a padlás, szerintem egyszerűbb, ha azt mondod, hogy nincs erőd, akaratod belevágni és kész, és megpróbálod ebben az állapotban elfogadni magad.
46. Toma75 (válaszként erre: 44. - Nirvi)
2010. okt. 13. 19:10

Sajnos rohanó világot élünk, és sokan rákényszerülnek, rákényszerülünk a hasonló élethelyzetekre.

Persze, akadnak kifogások is bőven, de mindenkinek meg kell "érnie" az elhatározásának, és az akaratának a változásra ;-)

45. Cottilady (válaszként erre: 42. - Nirvi)
2010. okt. 13. 19:09
Sajnos az én Párom túl sokat dolgozik... És amikor itthon van, akkor nem csak a gyerekkel foglalkozik, hanem velem is. Szerintem ez így egyértelmű.
44. Nirvi (válaszként erre: 43. - Toma75)
2010. okt. 13. 18:55

Hát sajnálom, hogy ilyen kevés ideje van a férjednek....viszont jó, hogy sok a munkája:)

Amúgy én nagyon örülök neki, mindig is "dicsekedtem" vele, hogy nekem ilyen segítőkész, normális párom van. És szerencsére van ideje ránk is. Persze nálunk is vannak olyan napok, hogy reggel elmegy és csak késő este látom, de szerencsére ez a ritkább.

Ettől függetlenül úgy látom, hogy sokan akik panaszkodnak, hogy nincs idejük semmire a gyerek miatt, azok mellett ott van a férj is, nem mindenkinek vállalkozó a férje és nem hiszem el, hogy mindenkinek hajnaltól késő estig dolgozik. Persze a mai világban van hogy több munkát kell vállalni, sőt örülhet akinek van munkája...

De a környezetemben látom, hogy a férjek otthon vannak már időben(délután 5 óra pl.) és a nők mégsem tudnak magukkal foglalkozni legalább fél órát....és szerintem ez szomorú...:(

Pedig nem csak maguknak szülték a gyereket...nem egyedül kéne felnevelniük...

Azt hiszem tényleg elég szerencsés helyzetben vagyok....

43. Toma75 (válaszként erre: 42. - Nirvi)
2010. okt. 13. 18:40

Valóban lehet, hogy Te látod rosszul.

A férjedhez gratulálok, szerintem Ő a ritkábbak közül való.

Azt hiszem, hogy elég élettapasztalatom van, azért merek csak ilyet írni.

Én 15 éve vagyok férjnél, és félre ne érts, imádom a férjem, és fordítva.

Viszont Ő pl. vállalkozó, és nem olyan szerencsés, hogy alkalmazottként dolgozzon. Ő pl. nem tud hétvégét tartani, és csak a tegnapi napot alapul véve: hajnal 5-kor indult dolgozni, és éjjel 1-kor ért haza. ÉS!!! Tényleg dolgozni van!

Annyira sem tudott időt szakítani, hogy tegnap egy varratszedésre kellett mennem, ami elég komoly műtét utáni szedés volt, de sajna egyedül kellett elmennem, pedig tőlem Pest 1,5 órára van, de egyedül vezettem.

Szeretett volna Ő vinni, és az utolsó pillanatig úgy is volt, hogy visz, de közbejött egy üzemzavar. Vállalkozóként nem mondhatja: "Bocs, de a feleségemnek mást ígértem.."

Szóval, szerintem becsüld meg a férjed, és hidd el, más nincs ilyen szerencsés helyzetben!

42. Nirvi (válaszként erre: 40. - Cottilady)
2010. okt. 13. 17:40

Tudod azon gondolkoztam, hogy azok, akik mindig ezt írják, hogy majd ha szülsz egy gyereket...meg a gyerek miatt nincs időm..stb.stb...

Azok mellett nincs egy férj???Vagy egy élettárs vagy nevezzük akárhogy...mindenki egyedül neveli a gyerekét???

Vagy mindenkinek a férje éjjel-nappal dolgozik??

Soha nincs otthon?

Nem értem....lehet csak én vagyok ilyen szerencsés, hogy van egy párom, aki igaz sokat dolgozik...(két munkahelyen)de mindig tudott legalább napi 1 órát(kb. 1 héten 3-4szer minimum, de ha kellett volna minden nap, szerintem az is ment volna) szakítani a gyerekére, hogy én tudjak addig magammal foglalkozni...

Lehet én látom rosszul a dolgokat...nem tudom

41. Nirvi (válaszként erre: 40. - Cottilady)
2010. okt. 13. 16:49

Már van egy 14 hónapos kisfiam:)

Ez is csak egy kifogás...a gyerek! Én gyerek mellett is megoldottam!!

Mellette háztartást is vezetek, főzök, mosok, takarítok és dolgozok is!!

40. Cottilady (válaszként erre: 27. - Nirvi)
2010. okt. 13. 16:48
Majd ha szülsz gyereket, rájössz, hogy magadra sincs időd, nem hogy még tornázni...
39. spinneli (válaszként erre: 38. - 40163fd81d)
2010. okt. 13. 08:01

hehe.

:)

38. 40163fd81d (válaszként erre: 31. - Spinneli)
2010. okt. 13. 00:12
Szerintem az is önigazolás,ha egy ilyen fórumot indít valaki:))
37. spinneli (válaszként erre: 36. - Smileykata)
2010. okt. 12. 23:46

igen, szerintem is ez az egyik fő ok.

plusz pont azért mert felszínes okok miatt kezdjük, többnyire vadállat módon vág bele az ember, és ezért rövid idő alatt el is megy a kedve tőle.


egyébként edzeni én sem szerettem, szükséges rosszként gondoltam rá a fogyó mellett, ameddig nem találtam meg azt a mozgásformát amit szeretek.

Szerintem ez is fontos, pl. egy nehézmozgású ember ne menjen aerobik órára, vagy legalábbi ne azzal kezdje.

2010. okt. 12. 23:39

nem tudom...ezért kérdeztem Tőletek:))

egyik ismerősöm elkezdett edzeni aztán rá két héttel abba hagyta..kiderült,hogy egy hapsi miatt kezdte el..és már vége szakadt a kapcsolatnak!!

kész voltam...mondtam neki,hogy elsősorban maga miatt formálódjon/fogyjon ne más emberek véleménye miatt,pláne ne egy pali miatt..

kérdésedre válaszolván...talán nem elég kitartóak sajnos,mindent akarunk és azonnal...millió oka lehet,de talán ez az egyik fő ok..nem?

35. spinneli (válaszként erre: 34. - Smileykata)
2010. okt. 12. 23:31
és szerinted miért hagyják abba gyorsan?
2010. okt. 12. 23:17
én kezdtem el ezt a témát,de még sosem fogyókúráztam...úgyhogy szeretnék rácáfolni a kijelentésre!!Én az edzésre értettem,az én szemszögemből...ennyi...csak kiegészítésként tettem hozzá a fogyókúrát.mert az több embert érint mint egy szimpla edzés...
33. spinneli (válaszként erre: 32. - Toma75)
2010. okt. 12. 21:38
Igen ez az első lépés...és nem kevés az sem, ha a számodra jó módszert megtalálod, de ehhez ismernie kell az embernek a működését, és a korlátait.
32. Toma75 (válaszként erre: 31. - Spinneli)
2010. okt. 12. 17:17

Ez így igaz!

Csak ezt fel kell fogni, megérteni, aztán alkalmazni is tudni kell. ;-)

31. spinneli (válaszként erre: 30. - Toma75)
2010. okt. 12. 16:51

erre mondja előbb-utóbb az ember, hogyha tud energiát fordítani az önigazolások gyártására, akkor tudni fog a fogyókúrára is.

:)

30. Toma75
2010. okt. 12. 15:23

Köszönöm szépen! :-)

Te is tudod, hogy mennyi akarattal, igyekezettel jár ez az egész.

Én mindig azt szoktam mondani, hogy mindennek össze kell az ember fejében állni, és még pluszban a csillagoknak is megfelelő szögben kell ehhez lenni, hogy el tudja kezdeni az ember ;-)

DE! Sajnos sokáig nekem is könnyebb volt kifogásokat keresni, hiszen nem véletlenül lettem annyi kiló....

29. Nirvi (válaszként erre: 28. - Toma75)
2010. okt. 12. 14:49

Gratulálok a 40kg-os fogyáshoz! Akkor valahogy mégis sikerült a "diétára" koncentrálnod még ennyi munka mellett is. Nem kis teljesítmény.

Pont te vagy rá a legjobb példa, hogy nem kell kifogásokat keresni. Te így is megcsináltad!!

Gratula!

28. Toma75 (válaszként erre: 27. - Nirvi)
2010. okt. 12. 14:44

Teljesen igazad van, a felfogást illetően. 20 kg fogyás mindenképpen irigylésre méltó.

Azonban a kifogások terén: nem mindenkire igaz amit írsz.

Nekem gyakorlatilag két cégem van, ahol sok ember mindennapi megélhetéséért felelek, 7-ből 7 napot dolgozom reggeltől estig. Ezen kívül 3 9 éves gyerekem van. Tehát nálam nemcsak kifogás, hogy nem érek rá, illetve hulla fáradt vagyok. Egyszerűen nem tudom mikor megoldani a sportot.

Viszont az életfelfogáson változtatni valóban mindenkinek tudni kell. Én közel 40 kg-tól szabadultam meg kb 1,5 év alatt így.

27. Nirvi
2010. okt. 12. 14:26

Mindenkinek arra van ideje, amire akarja...

És nem azért mondom mert marha nagyszájú vagyok, meg annyira okos, hanem tapasztalat...

96 kilósan én is mindig kerestem a kifogásokat, hogy éppen miért nem tudok tornázni pl, vagy normálisan enni...

De aztán rájöttem, hogy semmi értelme...

Ma 76 kiló vagyok és ez annak köszönhető, hogy változtattam a felfogásomon...

26. Cottilady (válaszként erre: 24. - Toma75)
2010. okt. 12. 14:20
igen,sajnos azok adják fel általában, akiknek magukra nincs ideje... sokszor még enni sem...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook