Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért késhet az utalás? fórum

Miért késhet az utalás? (tudásbázis kérdés)

6. krisztina0218 (válaszként erre: 5. - 55d214a787)
2016. okt. 8. 06:40
Szerintem ez is olyan, hogy minden városban, minden kerületben illetve munkahelyen mások a szabályok..pl. Testvérem -aki eddig Miskolcon élt- esti iskolában járja ki az utolsó évét, de itt Budapesten, kaphat családi pótlékot, ott Miskolcon nem..
5. 55d214a787 (válaszként erre: 3. - Krisztina0218)
2016. okt. 7. 11:57

Nálunk volt erre eset, leszámfejtették, és utalás előtt egy nappal szóltak, hogy vissza kell tartani a pénzt, amíg nincs meg a hagyatéki. Valószínű erre is van valami törvényi szabályozás.


Bár ha még nem vitted be a halotti anyakönyvi kivonatot, azért így érdekes...

2016. okt. 7. 11:55
Hopp megjött az sms, elutalták végülis :)
3. krisztina0218 (válaszként erre: 2. - 55d214a787)
2016. okt. 7. 11:53
Oké, de akkor miért mondták, hogy elutalják 8-án így is, hogy ügye még nincsen meg a halotti kivonat te mondtál az itt, a BKV-nál az a cafetéria..legalábbis nekem ezt mondták múlt kedden. Mindegy majd kiderül azért köszi a válaszod .:)
2016. okt. 7. 11:47
Jár is, de addig nem utalják ki, amíg nincs meg a hagyatéki tárgyalás, addig minden pénzt visszatartanak. Amint a munkahelyre beviszed a papírokat, és hogy ki a jogosult, már utalják is. :)
2016. okt. 7. 11:43
Édesapám meghalt szeptember 7-én. Sokat volt táppénzen, de agusztus 16-án visszament dolgozni(BKV , ami kifizető hely is) 17-és 20-án dolgozott, majd 22-étől ismét táppénzre került.Szeptember 6-án kórházba került. Szeptember 8-án az agusztus 22-ig elutalták a járandóságát az én számlámra, mivel, hogy 3 éve az enyémre jött különböző okok miatt.A munkahely kérte, akkor 8-án, hogy kérjek táppénzes papírt 22-étől, amit meg is tettem(külön történet, hogy múlt hét kedden sikerült normális kezdő dátumos papírt kérnem, amit elvileg elfogadtak, máskülönben szóltak volna) ma kellett volna elutalniuk a maradék pénzt.Nem kerülhetett már hagyatékba, mert én megkérdeztem az irodában, a munkahelyen, azt mondták, ez az összeg még jár, mivel, hogy még nincs kiléptetve-halotti kivonat még legalább 2 hét- és a XI. kerületi hagyaték csoport egyik ügyintézője is ezt mondta, hogy az az összeg még jár.Máskor 10 óra körül jön sms az utalásról és már lassan dél és még semmi.8-án szoktak utalni, de ha az hétvégére esik, akkor előbb jön a pénz. Lehetséges, hogy a mostani, sok banknál előforduló rendszer hiba miatt késik?Köszönöm előre is a válaszaitokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook