Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért kell várni menszesz után a terhességi teszt pozitív ill negatív eredményére? fórum

Miért kell várni menszesz után a terhességi teszt pozitív ill negatív eredményére? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. dalya (válaszként erre: 39. - Lored)
2011. okt. 23. 11:51

Ezeket összességében egyben használod akkor pontosabb lesz a diagnózis.

A hőmérőzés az a legpontosabb, nagyon drukkolok.

39. Lored (válaszként erre: 38. - Dalya)
2011. okt. 22. 22:12
köszönöm, ezek jók, szúrkálást én is érzek félidő körül, de már nem vagyok biztos, hogy akkor van-e pont, ebben a ciklusban okosabb leszek, mert a hőgörbémet is az első naptól vezetem, előző ciklusban csak félidőtől mértem a hőmet.
38. dalya (válaszként erre: 37. - Lored)
2011. okt. 22. 21:13

Én már profi modora fejlesztetem, lehet nyákból( az szerintem elég tuti jól működik)Van ovu mikroszkópom azt nem igazán tudtam értelmezni, figyelem a félidős has szurkálást ami olyan mintha megakarna jönni.

Ezek egyben egész jók.

37. Lored (válaszként erre: 36. - Dalya)
2011. okt. 22. 20:53
szorítok Neked! Vettem a vaterán 20 wondfoo ovulációs tesztet 25-ös érzékenységű, állítólag szépen mutatja mikor van ovuláció, remélem mostmár végre képet kapok róla, hogy nekem mikor lehet. Izgi lesz a következő pár hét.
36. dalya (válaszként erre: 35. - Lored)
2011. okt. 22. 19:20
Fel a fejel biztos sikerülni fog, én is 23-ától ismét ráizzítom magam a baba projektre.
35. Lored
2011. okt. 22. 19:13
sajnos még tegnap este megjött. A görcsök felerősödtek. Na majd következő ciklusban. Sok sikert!
34. dalya (válaszként erre: 32. - Lored)
2011. okt. 21. 20:08

Nálam mikor a kislányommal lettem várandós, mindig olyan érzésem volt hogy mindjárt megjön.

Drukkolok és remélem 2 csík lesz.

33. 6b006fc769 (válaszként erre: 12. - Hajnalka24)
2011. okt. 21. 15:10

Szerintem igen.

Álnegatív sokkal inkább van, mint álpozitív. Persze ez nem jelent azt, hogy meg is marad. Sokan nem is tudják, hogy pl. több megtermékenyülésen túl vannak, mert nagyon hamar elhal az életképtelen embrió és olyan, mintha csak késett volna a mentruáció.

32. Lored (válaszként erre: 31. - Dalya)
2011. okt. 21. 14:50
Sok sikert! nálam annyi, hogy enyhén görcsölgetek, ma már legalább 4 napja késik, remélem nem jön meg, holnap tesztelek. Majd beírom ide, hogy mi lett.
31. dalya (válaszként erre: 29. - Lored)
2011. okt. 21. 14:26

Szia sajnos az 5 napon megjött rettenetes darabos nagyon erős vérzéssel.

Valószínűleg baba volt de nem maradt meg.

Neked megy a druk, én meg újból próbálkozok 23-tól.

30. Lored (válaszként erre: 27. - Zsuzse)
2011. okt. 20. 13:24
Mi derült ki? Van baba?
29. Lored (válaszként erre: 28. - Dalya)
2011. okt. 20. 13:23
szia dalya! mi lett azóta? Lett pozitív teszted? Mikor teszteltél újra? Én a 33. napon járok, de még negatív a tesztem (28-30 naposak a ciklusaim).
28. dalya
2011. okt. 13. 08:24

Nekem 4 napja késik az első teszt halvány de nagyon halvány rozsaszin + csík a másik 2 neg lett.

szerintetek ettől lehet baba?

Már van 2 gyermekem de mind 2 azonnal elmaradt mensi után + lett a teszt.

27. zsuzse
2011. okt. 3. 12:38
2.5 hete késik a menzeszem és csináltam két tesztet aminek az eredménye negativ lett. Valamikor hányingerem is van meg szurkál az alhasam. Szerintetek lehetek terhes?
26. tuccci
2011. szept. 19. 17:31
azt szeretnem kerdeznihogy a menzes utan hany napot kel varni hogy lehesen meg cianlni a tesztett??
2010. márc. 7. 12:55
Szia Bea vagyok. 2 Endometriozisom van és A párommal már augusztus óta próbálkozunk össze hozni egy csöpséget, eddig sikertelenül. Most azonban 9 napig késet a mensim és már második napja van meg, de nem olyan erős mint szokott lenni viszont sokkal erősebben görcsölök. Tesztet csináltam a 9. késés napján, de negatív lett. Lehet hogy a teszt nem mutatja ki?
24. illés irén (válaszként erre: 14. - Pufulec)
2009. okt. 27. 19:37
szia IRÉN vagyok szerintem még lehetsz terhes csak lehet hogy kicsi a terhesség és ezért nem,mutatja ki mert a jelek ara mutatnak hogy még terhes lehetsz, üdv-irén
2009. okt. 21. 10:28

szia Orsi én Irén vagyok úgy látom nagyon szeretnél babát a teszt menstruáció után mutatja ki a terhességet mert olyankor a hormonok nagyon dolgoznak és esetleg nem a valóságot mutatná ki de a teszt ki mutatja egy 2-perc alatt ha esetleg félre értettem akkor írd meg.

Üdv:illeske86

22. Orsi86
2009. aug. 14. 18:00
Elmentem orvoshoz. Nem vagyok terhes:( Kaptam gyógyszert ami majd meghozza a menstruációmat sztán bekell mennem vérvételre, hogy miért nem jött meg.
2009. aug. 10. 15:58
azért kell megvárni a menvárt napját, mert a terhességek 30%-a vetéléssel végződik (rendellenesség, fertőzés, külső pl gyogyszeres hatás amitt). az illető nem is tudná hogy terhes, csak tesztelünk ugye agyba főbe (én pl, mensi előtt lelkesen 3 nappal), aztán megy a kamillázás, hogy volt pozi teszt, egy mensi, aztán nega teszt:( Hát, ezért érdemes megvárni, no persze, nem kötelező. Csak az ember megtanulja, hogy a pozi teszt is csak akkor ér, ha 9 hónap után megszületik a baba, addig van az izgulás, hoyg holnap is oké lesz-e vajon minden:)
20. Cepheus (válaszként erre: 19. - Orsi86)
2009. aug. 10. 11:30
Ha egy mensi kimarad, vagy csúszik, az semmi betegséget nem jelent, ne aggódj. Lehetsz éppen terhes is, ha a ciklus végén volt peteérésed. A teherbeesés után kb 10 nappal jeleznek az érzékenyebb tesztek.
19. Orsi86
2009. aug. 10. 10:28

Sziasztok!

Én is hasonló cipőben járok.

Volt egy terhességem 8hónapja ami rosszul végződött. A 8.héten nemvolt szívhangja kicsinek. Akkor a teszt még menszesz elött kimutatta ,h terhes vagyok.


Most már 5 napja késik a meszeszem és még mindeig negatív a teszt. Szerintetek lehetek terhes? Vagy ha nem akkor milyen betegségre utalhat a kimaragdt menstruáció?

Előre is köszi a segítséget.

18. Emi87
2009. febr. 12. 09:56
Sziasztok!Nekem hétfőn kellett volna megjönnie,szerdán délután csináltam egy tesztet,de negatív lett.Semmi jele,hogy megjönne,nem fája cicim,de egy picit görcsölök nagyon ritkán!Szerintetek mikor csináljak új tesztet?
2008. okt. 30. 07:58

Szia Win!


Köszönöm szépen a válaszod.

Még várok pár napot aztán újra próba:)

2008. okt. 29. 22:25
Sziasztok!Olvasgatom a hozzászólásokat a témához és az én kétejeimre nem teljes mértégben találok választ.Van már egy 7 éves kisfiam,aki nem ennyire "megtervezett" baba volt mint amit most szeretnék.Október 7-én ügy döntöttünk jöhet a kistesó!Próbálkozunk is lelkesen és én a kíváncsiságomból adódóan 10 nap után már csináltam is tesztet,persze negatív lett.Vasárnap kellet volna megjönnie,de nem jött meg.Hétfőn délelőtt enyhe barnás pecsételésem volt,ennek ellenére nem jött meg,de görcsöl a hasam és a cicim is fáj de semmi pecsételés nincs azóta.Hétfőn csináltam azért egy tesztet "hátha" mégis lenne baba,de az is negatív lett:(Véleményetek szerint mikor csináljak tesztet?EZ a görcsölés nem jelezhet bajt?vagy ez természetes?A kisfiammal nem volt ilyen ezért kérek tanácsot!Minden választ előre köszönök!
15. win (válaszként erre: 14. - Pufulec)
2008. okt. 29. 18:45

Szia!


Szerintem várj legalább 2-3 napot és csinálj újabb tesztet, ha továbbra is változatlan a helyzet.


Nekem a fiamnál az elmaradt menstruációt követő 2. napon (amikor annak a tesztnek már elvileg ki kellett volna mutatni a terhességet) negatív lett a tesztem, 1 héttel később viszont már pozitív volt az eredmény.


Emlékezetem szerint olyat olvastam, hogy a beágyazódás, a megtermékenyülést követő 7-14. nap között következik be valamikor, és csak utána kezd emelkedni a vérben a hcg szint, ami alapján a teszt kimutatja a terhességet.

Tehát lehetséges, hogy egy későbbi beágyazódás esetén még nincs olyan mennyiségű hcg a vérben a menstruáció elmaradását követő első napokon, amit a teszt ki tudna mutatni.

2008. okt. 29. 16:47

Sziasztok


Hétfőn volt 1 hete, hogy meg kellett volna jönnie, de még mindig nem jött meg. Kedden csináltam egy tesztet negatív lett, a melleim fájnak. Tudna nekem vki tanácsot adni mit tegyek? Lehetek még terhes?

13. katácskák (válaszként erre: 8. - Win)
2008. okt. 16. 02:31
igaz..
2008. febr. 26. 17:53
Sziasztok!Csütörtökön NEM kéne megjönnie, és talán nem is fog, csináltam ma egy tesztet és pozitív lett.Örülhetek?
2008. febr. 21. 13:34
nekem menstruáció előtt 2 nappal kimutatta. A másodiknál meg 2 hetes késést sem....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook