Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért kell tojás egyes tésztákba, másokba meg miért nem? fórum

Miért kell tojás egyes tésztákba, másokba meg miért nem? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 10. 20:06

Csináltam croissant-ot. A tésztája puha, omlós lett, de a recept szerint nem kell bele tojás.

Így viszont, mikor kihűlt, lelapult.

Ez a tojás hiánya miatt van?

2010. szept. 27. 18:07

A kelt tésztánál figyeltem meg, ha nem rakok bele tojást, akkor kihűlés után omlóssá, (egyes sütinél ropogóssá) válik (persze nem porlik szét), ha rakok bele, akkor puha és ritka tésztájú lesz, és marad is, ha kihűl.

Krém esetében, ha tojássárgájával főzöm, akkor teltebb íze lesz, mintha anélkül főzném - a többi alapanyag ugyanaz.

Piskóta: minél több a felvert tojásfehérje benne, annál magasabb és ritkább lesz (feltéve, ha nem törik össze a hab keverés közben).


Puding próbája az evés: rakd bele, ha gondolod, aztán majd kiderül, hogy befolyásolja-e a színét vagy a halmazállapotát - de utóbbit szerintem fogja.


Tudományos magyarázatot nem ismerek rá, talán egy szakácsot kellene megkérdezni... :)

2010. szept. 26. 11:35

Köszi.

És mi lesz, ha teszek tojást olyanba, amibe a recept szerint nem kell?

2010. szept. 26. 10:00
Anyukám azt is szokta mondani, hogy ha kevesebb tojást teszek a piskótába, akkor nem fogja felhúzni a tésztát. Szerintem a keménységét is befolyásolja és a színét is.
2010. szept. 26. 09:59
Az biztos, hogy más a száraz-és nedvesanyag aránya tőle.
2010. szept. 26. 09:57

Mit okoz a tojás a tésztában?

Mi történik, ha az előírtnál többet, vagy kevesebbet teszek bele?

2010. szept. 26. 09:57
Miért kell tojás egyes tésztákba, másokba meg miért nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook