Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért karácsony meg húsvét előtt csinálnak az emberek nagytakarítást? Amúgy nem kell takarítani ennyire? fórum

Miért karácsony meg húsvét előtt csinálnak az emberek nagytakarítást? Amúgy nem kell takarítani ennyire? (beszélgetős fórum)


30. grizus
2013. szept. 21. 05:58
Mert megadják a módját az ünnepnek. Így illik.
29. ina87
2013. szept. 20. 23:54
Szerintem akk lehet h sok embernek van ugy mond ideje megcsinálni...de én kivétel vagyok mert nagytakaritások nem csak ünnep elött van
2013. szept. 20. 20:52

Ez jutott eszembe :

Egy anyuka takarítja karácsony előtt a WC-t és hét éves kislánya nézi.

- Mami, mit csinálsz?

- Kicsim, takarítom a WC-t, hogy szép tiszta legyen.

- Minek?

- Jaj, bogaram, tudod karácsony van. Jön a Jézuska...

- És nálunk fog szarni?

27. 4300750b82 (válaszként erre: 26. - Evawitch)
2010. dec. 9. 09:25
:)) Igen, bízzunk benne, hogy az utóbbi sem marad el! :)
26. Evawitch (válaszként erre: 25. - 4300750b82)
2010. dec. 9. 09:09
Szerintem nem csak kívül, hanem belül is meg kellene tisztulni.:)
2010. dec. 9. 07:42
A Karácsony és Húsvét előtti nagytakarítás a megtisztulást, várakozást jelképezi. :)
24. Evawitch (válaszként erre: 18. - 388b941089)
2010. dec. 8. 23:04
Én is erre gondoltam, mikor először magamban, majd itt tettem fel a kérdést! :D
2010. dec. 8. 22:05
Amúgy nem.
2010. dec. 8. 14:58
Na ezt én sem értem, hogy miért csak ekkor kellene takarítani, mondjuk én nem is így csinálom, nálam nincs összefüggés.
21. a0c1361e44 (válaszként erre: 19. - 388b941089)
2010. dec. 8. 13:27

Ablakot évente 3x mosok, de a párkányt hétvégente letörlöm, ha nagyobb a gáz, akkor lemosom.

Függönyt havonta mosok. Az ajtókat hétvégente letörlöm, és nyáron mindentől függetlenül lesikálom. Szőnyeget bedobom a gépbe és kimososm, kb. 2 hetente. A szekrényeket is hetente törölgetem, ha látok rajta valamit, akkor alaposabban. A szekrényeimben mindig rend van, hiszen a konyha szekrényben mindig minden ugyanott van, ha valami ráfolyt lemosom azonnal, a ruhás szekrényeket folyamatosan rendezem. vasalásnál pl. Csillárom nincs:) Álló lámpáim vannak, azokat hetente letörlöm. A lámpa búrákat is letörlöm és évente egyszer elmosom őket, szükség szerint máskor is. :)))

2010. dec. 8. 13:21

Prsze vannak az évszakok szerinti takarítások, de én akkor sem vagyok hajlandó minuszokban ablakot mosni. ezt ősszel megcsinálom, ekkor téliesítek is (bekerülnek a párnák az ablakok közé, cipőket átrendezem, stb.) Hétvégente általános takarítás (portörlés, porszívózás, felmosás, mosás, fürdőszoba sikálás, vasalás), időnként hozzá rakok valamit (hűtő teljes kimosása). Én a szekrényeket, konyhaszekréynt, ablakpárkányt, stb. általában letörölgetem, így sosem "koszos". És csak nyáron szoktam olyan igazán nagy takarítást csinálni, amikor bizony mindent egyszerre kiforgatok.

Most az ünnepek előtt díszítek, így várjuk az ünnepeket. Hozzám bármikor jöhet bárki a lakásom mindig rendben van, nem kell szégyenkeznem, kapkodnom, stb. Az ünnepek pedig annyit számítanak, hogy méginkább otthonosabb lesz a lakásunk:)

19. 388b941089 (válaszként erre: 15. - Anyuccci)
2010. dec. 8. 13:14
a nagytakarítás az alaposabb takarítást jelenti nem? :) minden 7végén mostok ablakot, ajtót, függönyt, sikáltok szőnyeget, szekrényeket, csillárokat? :DDD
2010. dec. 8. 13:13
mert várják a jézuskát és a nyuszit :D ők nem láthatják koszosnak a lakást :DD
2010. dec. 8. 13:07
Ez valahogy hozzátartozik az egészhez - ezzel is "felkészülsz" az ünnepre, így érzi egésznek a ráhangolódást az ember (már aki) :)
2010. dec. 8. 12:42

Nálunk rend és tisztaság van általában, azt igyekszünk megtartani.

Takarítás plusz dolgokban (amit nem heti rendszerességgel csinálok) az hirtelen felindulástól függ pl. egy-egy szekrény kipakolása vagy ilyesmi.

Ünnepektől csak annyiban függ, hogy ami valahogy mégis elmaradt, azt ilyenkor sürgősen pótolom, ha van kedvem, ha nincs, ha van "hiretelen felindulás" ha nincs.

2010. dec. 8. 12:39
Én nem csak ilyenkor csinálok nagytakarítást,hanem majdnem minden hétvégén a párommal neki ugrunk a lakásnak.Három gyerekünk van mellettük hétköznap nem lehet rendet tartani.Ezért a hétvége van erre:)
2010. dec. 8. 12:34
Hozzám nem jön senki, magamnak takarítok...
2010. dec. 8. 12:31
Nálam nem függ össze a takarítás az ünnepekkel..
2010. dec. 8. 12:31

Persze ez így igaz"mindenki" takarít évközben is naponta is hetente is. Azért nem kell meg feledkezni az évszak váltással járó úgy mond fertőtlenítő takarításokról sem. Pl. tavasszal-nyáron ajtó ablak nyitva van. Virágok, házi kedvencek is inkább a szabadba (terasz-udvar).

télen fűtés stb. nem hiába van ez így ki találva

11. 2104cc91e8 (válaszként erre: 5. - Evawitch)
2010. dec. 8. 12:31

Szerintem, ha otthonunkba várunk "valakit", akkor ünneplőbe öltöztetjük a lelkünket és ha ez így van, akkor a vendégfogadás helyét is ♥♥♥


Szép ünnepet, áldott Karácsonyt kívánok Neked! (takarítással, vagy anélkül☺)

10. Evawitch (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2010. dec. 8. 12:30
Én is így takarítok. Valamikor a szokásos takarítás mellé hozzáteszek még valami más sikálni valót, törölni valót. Ma pl. a szekrényben is rendet tettem, ahol női marhaságok, elektromos kacatok, papírok vannak és a cd-ket is rendbe tettem. Az ágyat is elhúztam, hátha meg lesz a szemceruzám, amit a macskám ellopott. :) A felmosás elmaradt, mert reggel óta takarítottam, holnapra hagyom.
2010. dec. 8. 12:30

Nálam a nagytakarításban benne van a ruhák selejtezése, kacatok átválogatása.

És persze a könyvek portalanítása, ami nem kispályás feladat:))

8. spinneli (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2010. dec. 8. 12:28

én máskor nem is szoktam.

;)

2010. dec. 8. 12:28

Jól néznénk ki , ha csak ekkor takarítanánk !!!

A vendégség és az ünnep tiszteletére ekkor is :))))

de nem két nappal . hanem egy héttel előtte és az üde friss lakásban jó főzni -sütni............:)))

2010. dec. 8. 12:26

Én ilyenkor nem csinálok nagy takarítást. Nekem nem az ünnepekhez van társítva. Én ablakot szoktam mosni évente többszőr, de télen sosem. Takarítani meg hetente szoktam alaposabban, hétközben pedig csak rendtartás van:)

Én is hülyeségnek tartom.

5. Evawitch (válaszként erre: 2. - Winny)
2010. dec. 8. 12:25
Hát én sem csak ekkor takarítok, hanem amikor muszáj és rám jön a takaríthatnék. :) Nem látom értelmét ennek a szokásnak, azért kérdezem ezt. :)
2010. dec. 8. 12:25

Nálam sem függ össze, de a nagytakarítás mást takar, mint egy hétköznapi.

A nagytakarítás magába foglalja számomra az ablakpucolást, a bútorok, szekrények kihúzgálását, magasabb helyek takatítását, amihez létra kell.

Ha te ezt heti rendszerességgel megcsinálod, akkor kedves egészségedre:)

2010. dec. 8. 12:24

Ezt már kibeszéltél egy másik fórumon.:)

Mindig kell takarítani,de amire éppen 7köznap nincs idő,azt ünnepek előtt megteszi az ember.

Márcsak a rokonok miatt is.:D

2010. dec. 8. 12:23

Az a helyzet,hogy nem csak ez a két alkalom van az évben amikor takarítok.-D

Ez egy szokás!

2010. dec. 8. 12:21

Nálam nem függ össze a takarítás az ünneppel. Azt értem, hogy legyen rend, ha vendégek mennek, de a többi napon is mehetnek, akkor nem készülnek ennyire a takarítással.

Én ma takarítottam (nem a karácsony miatt), már amire volt időm, mert megyek dolgozni. Még lenne, mit csinálnom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook