Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért jobb? Kérlek, segítsetek! fórum

Miért jobb? Kérlek, segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2
2008. júl. 2. 10:03
Uhhh de kár hogy csak most vettem észre ezt a fórumot:(Volt róla egy egészen korrekt anyagom:(Sajnálom hogy enm tudtam segíteni:(
2008. ápr. 28. 12:12

Ami azt illeti, vannak tök jó hordozható kis gépek, aminek könyv alakja is van, és simán lehet ott regényt is olvasni... És sokkal környezetkímélőbb, ha nem nyomtatod ki több ezernyi oldalt, hanem elektronikusan letöltöd!

Én támogatnám az elektronikus könyvtárakat és elektronikus sajtót...

2007. nov. 23. 08:40

A hétvégén meg kell írni...

Kérlek szépen Benneteket,ha van valami, akár egyetlen gondolat,akkor írjatok!

Köszönöm.

2007. nov. 22. 21:09
Senkinek?
2007. nov. 22. 10:13

Van valakinek még ötlete?

Öt perc szónoklat... elég nehezen jön össze... :(

28. caravell (válaszként erre: 26. - Fish)
2007. nov. 22. 08:18
Én is jobban szeretem az írottat, szépirodalmat meg csak szükségszerűségből keresek a neten,de regényt stb. olvasni képernyőről... jaaaj,még a gondolat is elborzaszt... !
27. Fish (válaszként erre: 26. - Fish)
2007. nov. 21. 23:34
bocs a hibakert soha nem nezem mit irok es tele van hibakkal:S
26. Fish (válaszként erre: 25. - Caravell)
2007. nov. 21. 23:33

ah bocs, csak kapkodva irtam:D:D

en amugy jobban preferalom a nyomtatottat, es nezegetem egy csomoszor oket aztan nehez szivvel megvalok toluk:(

2007. nov. 21. 20:44
Köszönöm Neked is, Fish, felvetettél olyan dolgokat is, amit érdemes tovább vinni! Pl. igaz, Te az írott sajtóhoz soroltad,h nem kell kinyomtatni: itt van egy egyirányú átjáró,hiszen az internetről lehet nyomtatni,míg az írott sajtót elég körülményes elektronikussá tenni...
24. Fish (válaszként erre: 23. - Fish)
2007. nov. 21. 16:36

nagyn sok minden ohzzakapcsolhato es a vegen en kovetkeztetest vonnek le, felevzetnem a fo kerdessle es utana reszleteznem mi szol mellette illetve ellene, es utalnek mas ehhez kapcsolodo teruletekre, ahogy emlitettem pl a szemeszeti problemakat, szovialis kotelekeke, pl rejtvenyfejtes egyutt, ujsagolvasas elmenymegosztas egyutt pl a csaladdal, baratokkal, utazas, egyebek, bele lehet vonnia marketing szempontokat is


uzleti szempontbol az irott sajto vagy nyomtatott a jobb nem elhet tudni mert itt mar bekapcsolodik a honlap feluletek eladasa, ami a latogatottsagtol fugg ugye es iszonyatos harc dul, sok esetben mas az irott es nyomtatott sajto ugyanannal a cegnel (ld hvg: HVG es hvgonline nem ugyanaz)

nagy mertekben befolysolja a kerdest, hogy melyik teruletrol beszelunk milyen sajtot veszunk figyelembe, mert altalanossagban is mas, de ha megnezzuk a szakteruleteket telejsen eltero kepet kaphatunk rola:

pl hirek, bel es kulpolitikat szeretnek az emberek neten olvasni, nem tartjak meg a cikeket

de pl egy allaskeresesi szempont eseten preferalt az irott sajto

sok ember amikor a szorakozasrol van szo, pl divat, szepeseg, pletykalapok, sport, pl testepites, inkabb preferaljak a nyomtatott sajtot

stb

23. Fish (válaszként erre: 1. - Caravell)
2007. nov. 21. 16:19

internet:

-en kulfoldi vagyok ele lehet erni barmikor

-barki hozza tud ferni

-kapcsolodo anyagok azonnal hozzaferhetoek, lehet mas oldalakat is rogton megnezni az adott temaval kapcsolatban

-at lehet kuldeni ismerosoknek


irott sajto:

-elvezet leulni es ovlasni egy jo kave mellett egy kanapen

-nem rongalja a szemet olyan szempontbol mit a monitor sugarzasa

-tobbszor elo lehet venni es elolvasni

-el lehet tenni a szekrenybe, ujra elovenni, nem kell kinyomtatni ha valami kell (pl recept, otlet stb)

-masnak a csladban is odaadhato, megoszthato kozosen elvezheto

2007. nov. 21. 16:11
Ötleteket várok még plíííz!
21. caravell (válaszként erre: 19. - Szapi)
2007. nov. 21. 15:27
Most munkát kaptam,de este megpróbálom megkeresni,köszi
20. caravell (válaszként erre: 18. - Szapi)
2007. nov. 21. 15:27
Köszönöm. Nem tudjuk a szokást,új iskola (első éves) új tanárnéni...
19. Szapi (válaszként erre: 17. - Caravell)
2007. nov. 21. 15:12
Interneten is megtalálható
18. Szapi
2007. nov. 21. 15:10

Még egy két adalék, hogy nekünk mi alapján kellett egy tanulmányt felépíteni.

Alapmű volt: Molnár László A kritikai gondolkodás című tanulmánya. Az egész csak pár oldal, de azt nem tudom melyik könyvben találtam meg.

Kommunikáció tantárgyból: kijelentés logika szabályai szerint kell a mondandót felépíteni. A magyar nyelv szabályai szerint, kijelentő, kérdő, választó, magyarázó és következtő mondatok, a MEGFELELŐ KÖTŐSZAVAKKAL. Először kijelentek valamit, abból következtetéseket kell levonni, majd az összefoglalásnál magyarázni.

Egy másik megközelítés: Umberto Ecco: Hogyan írjunk szakdolgozatot. Hogyan kell a kiinduló hipotézist felállítani, és elsősorban hogyan lehet az bizonyítani.

A nyelvtani szabályok betartására, és, hogy a szöveg ne legyen "magyartalan" nálunk nagyon figyeltek. Egy feleletnél egyenlő arányban számított a tartalom és a forma. Továbbá megkövetelték a felhasznált irodalom felsorolását, illetve a hivatkozást egy-egy tanulmányra. De azt hiszem ahány iskola annyi szokás.

17. caravell (válaszként erre: 15. - Szapi)
2007. nov. 21. 15:00

Sajnos a feladat szűk határideje nem teszi lehetővé a tágabb kutatást,bár ez biztosan jó anyag lenne.

Médiapedagógia? Biztosan nagyon érdekes. (A szakdolgozatomat a gyermekek táplálkozásával kapcsolatosan írtam, kiemeltem benne a reklámok szerepét, szerettem azt a részt írni)

2007. nov. 21. 14:50

szónoklat, érvelő szöveg felépítése: [link]


de ezt talán ismeri is, mert benne van a középiskolai nyelvtankönyvekben :-)

15. Szapi
2007. nov. 21. 14:37

Én tanítóképzőben médiapedagógiát tanultam. Nekünk is kellett hasonló témában kollokviumra felkészülni. Miért nem helyettesítheti az internet a könyvtárat... szerintem ide is használható.

Könyvtár figyelő 2001/4. szám Herring .... tanulmánya, 10 ok, amiért nem helyettesítheti az internet a könyvtárat.

14. caravell (válaszként erre: 13. - B59d693a46)
2007. nov. 21. 14:36
Így van, a szónoklat a lényeg, a tartalom csak azért fontos,mert azon támaszkodik,de nem kell saját kutatásnak lennie.
13. b59d693a46 (válaszként erre: 12. - Caravell)
2007. nov. 21. 14:32

Nincs mit, nagyon szívesen. :-))

Akkor tényleg nem annyira maga a téma fontos, hanem az érvelés, a szónoklat jó felépítése, ennek megtanulása - gondolom. :-) Annak is utánanézhet a lányod, milyen a jó érvelő szöveg.

12. caravell (válaszként erre: 10. - B59d693a46)
2007. nov. 21. 14:28
ELTE Politológia
11. caravell (válaszként erre: 8. - B59d693a46)
2007. nov. 21. 14:28
Húúúú....!!! Ebben nagyon sokminden van :) Köszönöm!
10. b59d693a46 (válaszként erre: 7. - Caravell)
2007. nov. 21. 14:25
"Érdekes" témak. :-) Nyilván az a cél, hogy megtanuljanak érvelni, felépíteni egy ilyen beszédet. Megkérdezhetem, hogy milyen szakra jár a lányod?
9. caravell (válaszként erre: 6. - Szapi)
2007. nov. 21. 14:24

ez is nagyon igaz!

valaki ezt írta priviben

"Én újság párti vagyok. Miért? mert míg beérnek a munkahelyre, van idejük átolvasni (persze a tömegközlekedést használóknak..) meg ott a tv-újság.. csak azért nem kapcsolják be a gépet, hogy elolvasák a műsort. -és ebéd időalatt is olvasható, mert nem minden mhelyen van net.. -pont azért, hogy ne ott lógjon a dolgozó..."

2007. nov. 21. 14:23

Találtam még egy jónak tűnő elemzést, nem tudom, mennyire kell önálló gondolatoknak lennie, lehet-e hivatkozni forrásokra. De hátha talál benne pár gondolatot, ami használható.


[link]

2007. nov. 21. 14:22
És képzeld el, ez még a lehető legjobb téma, ilyenek vannak még,hogy "Lehet-e sztár az olvasztár?" Meg: "Anyaszülten vagy plasztikszülten" "Házasság után leánynév vagy asszonynév"stb. ... talán még a kerékpáros vagy autós közlekedés párhuzamba állítása lehetne értelmes
2007. nov. 21. 14:20

Az újságolvasásnak megvannak a saját hagyományai, rituálék. Reggeli kávé mellett, hátulról előre, előrször a sport stb. A nyomdafesték szaga, a papír suhogása, hogy csak néhányat említsek. Az biztos, hogy a felgyorsult világban minden megváltozott, de minden ember maga hajtja a saját mókuskerekét. Lehet, hogy ma az a menő, ha valaki a vonaton laptop-ot olvas és nem újságot?!

Az internet előrenyomulásával a minél több infót, minél hamarabb, válogatás nélkül érjük el. Sokszor a valóságtartalma megkérdőjelezhető és vannak akik, mindent feltétel nélkül elhisznek.

5. b59d693a46 (válaszként erre: 4. - Caravell)
2007. nov. 21. 14:20
szívesen. :-) én is ezen gondolkodtam. ráadásul nehéz csak az egyik oldal mellett érvelni, mindkettőnek lehetnek előnyei. még azért gondolkodom. :-)
4. caravell (válaszként erre: 3. - B59d693a46)
2007. nov. 21. 14:17

Nagyon kedves Tőled, megnéztem, kinyomtattam: kezdetnek nagyon is jó.

(De hogy miről lehet öt percig beszélni...???... )

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook