Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért jobb a hagyományos számítógép mint a laptop? fórum

Miért jobb a hagyományos számítógép mint a laptop? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. dec. 11. 11:18

Attól függ, mire használja az ember.

Mi sokat szoktunk játszani rajta. Egy laptopon nehezen tudom elképzelni, hogy a legújabb játékok simán menjenek rajta (pl. Bioshock) illetve többszörösébe kerülne az a gép.

A hagyományos sokkal egyszerűbben bővithető (grafikuskártya, memória, proci..) és nagy képernyőn a játékok is szebbek. (22" wide LCD)


A laptop viszont mobilis, irodai munkákhoz és internethez tökéletes.

15. emagdi (válaszként erre: 14. - 6ee0ffb012)
2007. dec. 11. 11:13

jaja... nagy képernyőnek van előnye és hátránya is... nyilván előnye a nagysága, szép kép stb.

hátránya viszont hogy minél nagyobb, annál nehezebb. persze ez csak annak számít, aki hurcolássza is a laptopot.


szerintem: aki sokat hozza-viszi, az válasszon minél kisebbet, ahol a perifériák egy része (pl dvd olvasó-író) a dokkolóban van, amit az ember az asztalon hagy, és maga a gép minél kisebb és könnyebb, hogy ne szakadjon le az ember válla.


aki csak otthonra az íróasztalra szeretné, az válasszon nagy képernyőst, hogy mindent jól lásson:))) vagy ha a helyigény nem számít, akkor PC-t.

2007. dec. 11. 10:59

Ezzel is vitatkozhatnék.Az én laptopom viszonylag nagy képernyős,és a jelenlegi legjobb gép.Fejleszteni egy jó ideig nem kell.Egy asztalit persze egyszerűbb,de ált. 2-3 évente kell egy nagyon bővítés,és akkor már inkább egy laptop,ami ugyan drágább,de tovább használható.

Én általában aksiról használom,folyamatos működés mellett kb. 3 órát bír ki,ez jobb,mint amit a cég amúgy vállalt! :)))

Szóval soha többet asztali pc!!!

13. emagdi
2007. dec. 11. 10:49

én munkában laptopot használok, amióta csak dolgozom (lassan 10 éve). Otthon PC van.

PC előnye, hogy viszonylag egyszerűen cserélhető benne ez-az (pl. ha az igényeid változnak, és nagyobb tudású alkatrészre van szükséged, vagy ha valami elromlik)

laptop előnye a mobilitás, bár ez a hátránya is, én személy szeint gyűlölöm hurcolászni. mondjuk nekem sem a touchpaddel, sem a kisebb billentyűzettel nincs bajom, simán meg lehet szokni. (meg nem fogok külön még egeret is cipelni a laptophoz).

viszont arra nagyon jó, hogy ha az ember megy vidékre, akkor lehet vinni, és mindenhonnan lehet internetezni:))))


laptop előnye még, hogy kisebb helyet foglal, viszont sokkal inkább görnyedve ül az ember előtte, mint a PC monitora előtt, ami jobban beállítható úgy, hogy ergonómiailag megfelelő legyen.

12. melin76 (válaszként erre: 9. - Erikpipi)
2007. dec. 11. 10:41

:) engem meg pont a billentyűzet nem zavar, bár csak internetezésre használom.

Munkára nem használnám, kicsi a monitor, munkára nem jó a billentyűzet és külön egér is kell hozzá.

11. Suhi
2007. dec. 11. 10:40

Szerintem attól függ mire szeretnéd használni a gépet.

Az asztali gép jobban fejleszthető - ez a legnagyobb előnye. (pl. játékot én csak azon futtatnék.)

Amennyiben munkára, hoxázásra kell jó a laptop. Mivel ingázó vagyok, és sokat dolgozok gépen, én a mobilis fajtát választottam, de törzshelyemen van asztali PC is, amit aztán szépen agyon lehet terhelni :)

10. melin76 (válaszként erre: 2. - 8565183eb5)
2007. dec. 11. 10:34

Attól függ mire kell. Asztali gépből ugyanazért a pénzért sokkal jobbat kapsz - laptop előnyeit nem kell sorolnom.

Ha laptopot veszel figyelj rá, hogy ne olyat vegyél amiben az alaplapra van integrálva a videokártya.

2007. dec. 11. 10:29

Még klaviatúrát is vehetsz külön hozzá. De ha már azt veszel, akkor valóban nem érdemes csak asztalit venned.Hátrány, hogy nem viheted magaddal.


A másik előnye pont a mobilitás, és tudnak annyit, ha nem többet mint egy asztali. Sokan, a férjem is munkára használja évek óta. Egyszerűen megszokás kérdése.

8. erikpipi (válaszként erre: 3. - Mocori)
2007. dec. 11. 10:24
Akkor vegyél hozzá egyet.
2007. dec. 11. 10:23
Árban milyen fekvésűeknek jó a teljesítménye?
6. 8565183eb5 (válaszként erre: 3. - Mocori)
2007. dec. 11. 10:22
Egeret lehet hozzá venni nem? A billentyűzet az igen kisebb. Én pl nem akarom fejleszteni majd külön a gépet. Ez a tipus tetszik nekem most msi pr200x. Nem értek nagyon a gépekhez. De szerintem az is tudna sokmindent. Meg mostanában vannak mobil netek különböző szolgáltatóknál az is jó a laptopban. Én úgy látom. Az aksija meddig bírja egy laptopnak? Hálózatról működtetném az kímélné az aksit? Vagy megterhelné azáltal hogy tólmelegedne? (pl hány W?)
2007. dec. 11. 10:21
Én jobban szeretem a laptopot.Régebben csak azt használtam,aztán a gyerek miatt vettünk hagyományosat.De visszasírtam a laptopot és kb. egy hete meg is vettem.Sokkal jobb!Ja,az egérről annyit,hogy én is a csatlakoztatott egeret használom,a touchpad nekem sem vált be.
2007. dec. 11. 10:20
Én a laptopot jobban szeretem.Bár én is külön egeret használok mert a laptopé elég nehezen kezelhető.
2007. dec. 11. 10:16
Nekem azért jobb, mert a laptopon nem tudom úgy ütni a billentyűzetet, mint a hagyományoson, mert kisebb és ha a laptophoz nincs egér külön, na, az sem tetszik...
2007. dec. 11. 10:15
Kíváncsi voltam melyik jobb a laptop vagy a sima gép. A szavazás alapján a sima gép a jobb. Miért?
2007. dec. 11. 10:14
Miért jobb a hagyományos számítógép mint a laptop?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook