Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért jó, ha valaki vega? fórum

Miért jó, ha valaki vega? (beszélgetős fórum)


19. Amaunet (válaszként erre: 12. - Ikres_anyu)
2018. júl. 29. 17:20
Más húsokat eszel? Marha, szárnyas, halak?
18. andi6020 (válaszként erre: 17. - Smirnoff)
2018. júl. 29. 17:16
:D
17. Smirnoff (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2018. júl. 29. 17:14
Mondjuk pont én beszélek, aki boldog-boldogtalant etet(ni próbál)... Visszavonom.
16. andi6020 (válaszként erre: 15. - Smirnoff)
2018. júl. 29. 16:52
Attól még szeretheti, ha főznek rá.
15. Smirnoff (válaszként erre: 14. - L.luiselotte)
2018. júl. 29. 10:26
Nem felnőtt fiad van?
2018. júl. 28. 23:45

Eü vagy egyéb okait nem tudom, de nem is érdekel.

Az viszont biztos, ha nem eszek húst, könnyebb a gyomrom és a sulyom is. ( nem szeretem a húst, csak a zöldséget és a tésztát, de a fiam húsevő, ezét főznöm kell minden nap )

2018. júl. 28. 23:17
Mièrt jó?
2018. júl. 28. 23:09

Közel 15 éve nem ettem sertéshúst, egyszerűen azt a "szagot" megérzem. A családnak viszont elkészítem, de kóstolni sosem szoktam. Csak szagolgatom a kaját, mert az orrom nagyon jó.

Tejterméket és tojást fogyasztok, így viszonylag könnyen lehet változatosan étkezni.

11. Amaunet (válaszként erre: 8. - 073b3d3ed3)
2018. júl. 28. 22:57

Ok. Köszi! Keresni én is tudok a neten.🙂

De mond el te, saját szávaiddal, hogy mi jó benne neked! Vagy magad sem tudod és ezért tetted fel a kérdést?

2018. júl. 28. 16:10
Mindenki saját elhatározása döntése eszik-e húst, vagy nem..Én eszem:=)
9. 073b3d3ed3 (válaszként erre: 8. - 073b3d3ed3)
2018. júl. 28. 08:41
A neten sokat olvasgattam is regen is mar es kimasoltam is ide egyett.Mintha magamat olvastam volna..
8. 073b3d3ed3 (válaszként erre: 7. - Amaunet)
2018. júl. 28. 08:40

Kezdd el gépelni a keresendő kifejezést!

Giga ajándékcsomag ingyen!

/ Blog / Egészség / Életmód / Vega vagy nem vega? Ez itt a kérdés!

Renáta Pataki, 2017-06-11

Vega vagy nem vega? Ez itt a kérdés!

Vegán vagy nem vegán? Annyi diétát és életmódot próbáltam már, hogy természetesen nem maradt ki a vegetáriánus étrend sem. 4 történet, 4 féle vélemény. Döntsd el Te!


Mára nagy bögre teát vagy kávét tényleg készíts! 🙂


Annyi diétát és életmódot próbáltam már, hogy természetesen nem maradt ki a vegetáriánus étrend sem. Részben etikai okokból, részben kíváncsiságból, részben pedig az egészséges életmód iránti vágyaimból merítkezve kezdtem bele.


1. Ebben az írásban, igazi pro és kontra anyagot szeretnék Neked adni. Leírom a saját tapasztalataim, aztán bemutatom neked 3 barátnőm történetét, akik vegetáriánusok voltak, vagy azok maradtak, a mai napig.


Mivel „A” a vércsoportom, azt gondoltam, hogy abszolút nekem való lesz a vegetáriánus életmód. Így nagy hévvel vágtam bele. Nem szeretem az időt húzni 😀


Az átállás meglepően könnyű volt. Nagyon szeretem a zöldségeket, így nem okozott problémát a mindennapos étrend megtervezése. A tojás benne maradt.


Most pedig adom, a dolog gyakorlati részét:


A gyomrom meglepően könnyű volt. Élveztem, hogy nem eszem húst. Különlegesnek és könnyűnek éreztem magam. A könnyű szót, szó szerint értsd. 😀 Nagyon elkezdtem fogyni. Élveztem a lapos hasam, eltűnt a narancsbőr – amit én a húsokban lévő hormonoknak tudok be – kisimult a bőröm. Azt hittem enyém a Szent Grál.


De az első 2 hónap után, egyre rosszabbul lettem. Hiába ittam a növényi fehérjét, az izmaim leépültek és ellaposodtam. A kerek popsim is eltűnt. Gyenge és feszült voltam, sőt már éjszaka is hússal álmodtam. Először erős lelkiismeret furdalásom volt, hogy elbuktam, de újra jól akartam magam érezni, így szépen visszavezettem a húst. Először a halakkal, aztán jött a csirke és a pulyka.


Azóta is tartok néha húsmentes napokat, mert nagyon jót tesz, de teljesen már soha nem iktatnám ki!


2. Most pedig jöjjön Tünde beszámolója:


Mindig húsevő és mindenevő voltam. Kifejezetten szerettem is az állati eredetű táplálékot. Az egészséges táplálkozás, sportolás, az alakra való odafigyelés is, tinédzser korom óta részei voltak az életemnek.


Többször átgondoltam ezért a lényegi különbözőségeket, de a veganizmus továbbra is kivitelezhetetlennek tűnt. Aztán lassan megérett a gondolat, és a sok-sok agyalgatás után vegánná váltam.


Párhuzamos volt az elhatározásom és az új étrend bevezetése, az ismereteim kibővítésének megkezdésével. Lassacskán azonban belerázódtam és nagyon élveztem. Rengeteg új íz, új fűszer, izgalmas variációk és megoldások vártak, az állati eredetű alapanyagok helyett. „Tiszta” érzésem volt és a tudat, hogy mindez erőszakmentes, így az egész vállalkozás örömmel töltött el.


Lemondtam a számomra nagy kedvenc gumicukorról. Ma már rengeteg vegán verzió van, korábban ez még nem így volt. Ha megkínáltak, kibírtam, hogy vegyek belőle, és nem éreztem lemondásnak. Ugyanakkor a táplálkozásom messze nem volt egészséges, és az alakom, teherbírásom sem volt a régi.

Sokkal jobban érzem magam azóta,hogy nem eszem húst .

7. Amaunet (válaszként erre: 5. - 073b3d3ed3)
2018. júl. 28. 03:45

Szia!


Megosztod velünk, hogy miért jó, miért és hogyan lettél vega, a vegetáriánizmus mely ágát követed?

Gondolom, ez volt a szándék a regisztrációval, a topikkal.

2018. júl. 28. 02:53
azt csak az tudja ,aki vega. én nem szeretnék az lenni.
5. 073b3d3ed3 (válaszként erre: 3. - Ikres_anyu)
2018. júl. 28. 02:36
Szamomra ez nem divat.Sokan persze annak elik meg.
4. Smirnoff (válaszként erre: 3. - Ikres_anyu)
2018. júl. 28. 00:21
Magyarul a vega divat már lecsengett rég a 90-es években a gyógyegerek közt.
2018. júl. 27. 22:16
Ez több mint csupán a húsfogyasztás mellőzése. Egy életforma is egyben. A vegák többet mozognak, káros szenvedélyek kerülése mellett egészségesebb életvitelre törekszenek. Legalábbis régen így volt. Ma ennek is van divatja, mint mindennek kb.
2. dd9dec5381 (válaszként erre: 1. - 073b3d3ed3)
2018. júl. 27. 22:10
Aha
2018. júl. 27. 22:04
Te is vega vagy?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook