Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért jár együtt egy baba születés a szegénység felvállalásával? fórum

Miért jár együtt egy baba születés a szegénység felvállalásával? (beszélgetős fórum)


22. virag44 (válaszként erre: 1. - 749ede2517)
2009. jan. 30. 18:48
A párod is mehet GYED/GYES-re.
2008. nov. 25. 16:03

Sziasztok!

Jár még erre valaki?Én még csak most találtalak titeket.

20. Serry
2008. máj. 29. 10:41

Hogy is van ez? Hála Ágicának engem abba "kényszerített bele", hogy szűljek mégegyet. Ugyanis tavaly még így tudtam megtartani a kórházban a hylem ahol határozatlan idejű szerződésem van. Nekem nem az a gondom, hogy egy gyerek mennyit hoz a konyhára.

Mikor az elsőt vártuk albérletben laktunk, férjem egyetemista volt én voltam a kereső és mégis bevállaltuk. Nem az volt a fontos ezzel szegnyéek leszünk-e vagy sem.

Szóval szerintem sem ezen múlik bogyó.

19. agyca35 (válaszként erre: 9. - Ivett 1)
2008. máj. 19. 16:25
Tisztességes munkával is lehet nagyon nagyot kaszálni.
18. Wendy87 (válaszként erre: 15. - Barackmag)
2008. máj. 19. 15:59
Nem bántani akarlak, de ezt sose értettem. Szóval hogy kikapcsolják a gázt, de net van. Én akkor már inkább azt nem fizetném/mondanám le, mert ugye arra nincs nagyon szükség, de meleg víz nélkül elég nehéz lehet, pláne kicsi gyerekkel.
2008. máj. 16. 17:26
Mi van?
16. fe20557d00 (válaszként erre: 1. - 749ede2517)
2008. máj. 16. 12:31
Szerintem egy gyerek születése sok mindenben változást hoz az életünkben.Ezt fel kell vállalni.Dehát a gyerek se marad mindig csecsemő itt az élet egy kis részénél esetleg nehezebb anyagilag,de mindent lehet utánna folytatni.Ennél nagyobb csoda nincs.
2008. máj. 16. 12:26

Azért egy jól fizető állásból elmenni gyedre, még nem igazán jelenti a szegénység felvállalását. Nagyon szomorú dolog, hogy ma a nők többségének az anyagi oldalt kell nézni.

Én pl. valóban a szegénységet vállaltam fel, mikor a pici mellett döntöttem. Talán még most is így tennék. Ruhákat azóta csak a turiból veszünk, de még ott is ritkán. Próbálok olcsó ételeket főzni. A gyümölcsökről lemondunk. Sehová nem megyünk, ami plussz kiadással jár. Viszont annál nagyobb boldogságot nem tudok elképzelni, ahogy a fiam rámnevet. Akkor még azt is elfelejtem, hogy nincs melegvíz, mert kikapcsolták a gázt is.

14. 1e958693ca (válaszként erre: 1. - 749ede2517)
2008. máj. 6. 07:44
A www.csaladinet.hu/kisokos-ban le vannak írva a pontos összegek. Mi is így voltunk, de azt mondtuk, hogy ha mindig azt nézzük, milyen szegényesen élünk, sose lesz gyerekünk. Úgyhogy belevágtunk és jelenleg kijövünk a költségvetésünkből. Nagyon sok mindent meg lehet oldani. Pl.használtan vettem a kiságyat, pelenkázót, babakocsit stb. A Védőnői Szolgálatoknál mindig van a hirdetőtáblán eladó holmi. A babaágyat - fenyő, nem látszik hogy használt - a pelenkázóval és kókuszmatraccal használtan 20 000 Ft-ért vettem. A babakocsit és a bébihordozót együtt 8000-ért turkálóban. Mindkettő tök jó állapotú. A kolléganőim a saját gyerekeik kinőtt babaruháit adták kölcsön. Azonkívül turiban is lehet venni nagyon olcsóért nagyon jó állapotúakat (én 150 Ft-ért is vettem már tök újnak tűnő rugit.)A védőnő felírja a szükséges babakozmetikumokat, amit a gyógyszertárban pár száz forintért meg tudsz venni.Lemondtunk a "luxus dolgokról": üdítő, édesség, sütike, inkább én sütök itthon valami olcsót. A kaján rengeteget lehet spórolni. Ne keseredj el, vágj bele. Én életemben nem nevettem még annyit, mint amióta megvan a drága kisfiam. Hidd el, megéri.
13. Alexa77 (válaszként erre: 1. - 749ede2517)
2008. máj. 6. 06:53

Szia! A szülés után a TGYÁS 6 hónapig jár, az tulajdonképpen a teljes fizetésed. A GYED-et a baba két éves koráig kapod, ez a fizud 70%-a, de maximum 98 ezer - ebben nem vagyok biztos, de kilencven-valamennyi, az tuti. A GYES már valóban kevés, írta előttem valaki, hogy mennyi, de amellett már dolgozhatsz is , azt hiszem, félállásban. Vagy visszamégy teljesen, ha van hová tenni a picit.

Azt gondolom, egy kisbaba mindig ajándék és nem szabad anyagi dolgoktól függővé tenni. Valahogy biztosan megoldjátok, de hadd jöjjön az a picur, a világ legszebb dolga, hidd el.

Sok sikert!:-)

12. Ada12 (válaszként erre: 11. - 8220cddcf4)
2008. ápr. 29. 22:42
Azért az más, ha már van két fiatok, Őket is el kell tartani, de itt első babáról volt szó.
2008. ápr. 28. 13:07
Hát nem tudom nekem van két fia felmerült a kérdés hogy akkor jöjjön a harmadik hátha lány lesz. Én egyre inkább úgy látom hogy nem könnyű a megélhetés és hiába dolgozik a férjem napi 12 órát arra elég a fízetése hogy befízessük a rezsit és hogy megéljün de hogy sporolni is tudjunk az sajnos nem megy,pedig nincsenek nagy igényeink.
10. bea0824 (válaszként erre: 1. - 749ede2517)
2008. febr. 25. 22:21
Szerintem ha ezen múlna akkor többet egy gyerek sem születne
9. Ivett 1 (válaszként erre: 7. - F7bc159e64)
2008. febr. 25. 21:33
Nekünk 3 van de a csőd szélén állunk.Persze ez nem gyerek függő.Kettővel se lenne könnyebb.Hiába dolgozunk folyamatosan tiszteségesen mind a ketten,az a kevés amit fizetnek ezért.A tiszteségesen van a hangsúly!
2008. jan. 29. 06:58

nert kevés a bejövő pénz.

én is dolgoztam .. de épp a gyed kikerülése miatt 6 havonta kaptunk szerződést.. de megtudtam volna szerezni.. 24 napon múlt... ezért most sima gyest kapok.. hát nem mindegy sajnos.. de nincs mit tenni, be kell osztani!

2008. jan. 28. 14:32
Azért nemolyan drámai a helyzet,hogy egy gyermek felvállalása szegénységell egyenlő! Nekünk 4 gyermekünk van és albérletben élünk,nem élünk királyok módjára de megtudunk élni tiszteséggel.
2008. jan. 28. 14:14

Nagyon szépen köszönöm!

Hááát nem viszik túlzásba, ez igen kevés :(

2008. jan. 28. 13:56
Ja és a családi pótlék havi 12200 egy gyermek után
2008. jan. 28. 13:55
A GYES 28500, de azt a baba 2 éves korától kapod, addig TGYÁS 168 napig (talán) utána pedig GYED. Ennek a kettőnek a mértéke a fizetésedtől függ
2008. jan. 28. 13:54
szülés után kapsz egy összegben anyasági támogatást, ennek mostani, egyszeri értéke: 64.125
2008. jan. 28. 13:52
A bér 70%-a az ellátás
2008. jan. 28. 13:49

Nagyon vágyódunk egy pici baba utánn, de akár hogyan osztunk szorzunk, elég elkeserítő a helyzet.

Jó munkahelyem van és az én fizetésem több mint a páromé! Ha kiesne az enyém az rendessen földhöz vágna bennünket.:(

2008-ban mennyi a GYED és a GYES?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook