Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért ilyen nehéz állást találni 8 általánossal? fórum

Miért ilyen nehéz állást találni 8 általánossal? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
65. 130454e42d (válaszként erre: 64. - 39694c0c70)
2012. máj. 2. 16:33

Ezt viszont lehetne államilag támogatni. Szerintem ez is közrejátszott, hogy a Mercedes gyár Kecskemétre ment.

Ráadásul az iparosodottab területeken szakemberhiány van, pl. technikus sokszor az Alföldről hoznak, támogatják az albérletét is.

64. 39694c0c70 (válaszként erre: 63. - Cirmoscicajaj)
2012. máj. 2. 16:30

Egy Magyarországra települő cég - mielőtt hazánkat választaná - általában elég részletesen tájékozódik.

Most nem sorolnám fel a szempontrendszerük elemeit, de egyezünk ki abban, hogy egy A/4 méretű lap nem biztos, hogy elegendő lenne a felsorolásukra.

De egyben biztos vagyok, mégpedig abban, hogy a listán nincsen rajta a lakossági igény! :(

Ha tehát ezeknek a szempontoknak megfelelőbb helyszínt talál, csak azért nem megy másik (kedvezőtlenebb területre) mert ott ezt szeretnék.

2012. máj. 2. 16:24
Én azt nem értem,h ha jönne egy cég Mo.-i telephelyet létesíteni,miért mindig a szokásos régiókban gondolkodnak?(ez most lehet,h igazságtalan)a t.köm ki van már,h ide sose jön senki.miért nem keresnek olyan területeket ahol még nincs vagy csak kevés gyár van.Ha valaki még diplomával se talál munkát akkor oda mehetne.
2012. máj. 2. 15:41

Mintha kicsit elmozdult volna az eredeti téma a politika és gazdaság irányába.

Arról még nem esett szó, hogy a többek által említett diplomák vajon miért értéktelenek?

Azt mindenesetre furcsállom, hogy akkor, amikor ezres nagyságrendben van álláshely az országban, diplomás emberek nem találnak munkahelyet.

Igaz, mindig is voltak olyan végzettségek, amire éppen akkor nem volt kereslet (most éppen az építőiparral összefüggő) de máshol meg éppen hiány van.

2012. máj. 1. 21:54
Mert nem tudják hogy a tudást nem csak papírral lehet igazolni és azt sem hogy az élet a legjobb tanítómester meg ha valaki megszerezte a papírját nem attól lesz a mestersége mestere és az emberség alapvető dolog egy munkakapcsolatban
60. cirmoscicajaj (válaszként erre: 59. - A0c1361e44)
2012. ápr. 29. 11:37
Igazad van,de azota mindig azt kaptam,h egy gyárban se tudok megmaradni.Csak nem tudják,h nekem miket kellett ott átélnem.De az őket nem érdekli.
59. a0c1361e44 (válaszként erre: 47. - Cirmoscicajaj)
2012. ápr. 29. 11:17

Ez az új trendi. A nem tudást ordítozással, megalázással próbálják leplezni. És sajnos azt kell mondanom, hogy manapság az emberek nagy része elég primitív, mert elhiszik, hogy így kell dolgozni, elhiszik, hogy attól főnök, ha megalázza a beosztottjait, elhiszi, hogy magasabb fizetés jár, ha valaki alátesz, elhiszi, hogy megbecsülik, ha kicsinálja a kollégát.

Ez persze nem iskolázottságtól függ, de azt megfigyeltem, hogy a kisebb képesítéssel rendelkezők alkalmazzák ezeket az eszközöket.

58. 130454e42d (válaszként erre: 57. - Cae9f2c8c5)
2012. ápr. 29. 10:55
Az a fontos, hogy az igény megmaradjon. Sajnos ma ez nem sok embernél van meg, elég a médiabaromság sokaknak.
57. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 56. - 130454e42d)
2012. ápr. 29. 10:48

Mama ezt a könyvekkel pótolta. :)

Nagyon sokat olvasott.

56. 130454e42d (válaszként erre: 55. - Cae9f2c8c5)
2012. ápr. 29. 10:06
A tanulás szerintem nem csak a pénz miatt jó, hanem az intellektuális igények kielégítésére is. Márakinek van ilyen, az agymosás ellenére.
55. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 52. - 130454e42d)
2012. ápr. 29. 10:01

Bezony. Ott is voltak nagyon okos asszonyok, csak nem jó korban születtek.

Bár ki tudja. Hisz lehet, hogy nem volt papírjuk, de mégis volt létbiztonságuk. Szegény mama, de jó, hogy nem érte meg ezt a nyomorult változást. :(((((

54. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 53. - 130454e42d)
2012. ápr. 29. 10:00
Pedig elhitte. :)
53. 130454e42d (válaszként erre: 49. - Cae9f2c8c5)
2012. ápr. 29. 09:57
Én meg voltam győződve róla, hogy viccnek szánta :D
52. 130454e42d (válaszként erre: 48. - Cae9f2c8c5)
2012. ápr. 29. 09:57

Sokat változott a világ és nem mindenben jó irányba sajnos.

Az én nagyanyámnak is 4 elemije volt, de simán szerelt rádiót :) Kár, hogy nem volt lehetősége tanulni.

2012. ápr. 29. 09:56

Közmunka???

Barátnőm kapott. 6 órásat, ami nem 47 ezer, hanem kevesebb, 36. Pest másik felén, tehát utiköltség is van, ha bérletet vesz, az havi 10.

Így legjobb esetben is marad 26 ezer a közmunkás szarpucolásért, mert tényleg az volt, szó szerint, egy nyugdíjas otthonban.

2012. ápr. 29. 09:56
erettsegivel is nehez.. sot meg egyetemi diplomaval is.. vagyis lehet talalni itt-ott de nem igazan olyat amire kepesitve vagy..
49. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 37. - CleanGirl)
2012. ápr. 29. 09:55
Hoaxot ne terjessz. Nem bírom az ilyen embereket, akik ahelyett, hogy utána néznének, tényként terjesztik tovább.
48. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 39. - 130454e42d)
2012. ápr. 29. 09:54

Így van. 4 elemi és 8 általános.

Nagyanyámnak még az volt és mégis volt munkája, mert megbecsülték a kezét és nem a papírt kérték.


De ez nagyon régen volt...

2012. ápr. 29. 09:48
Én kicsivel több mint 2 éve vagyok itthon,segélyen.Vannak néha alkalmi munkák,meg közmunka 2 hónapig.2011 okt-ben jelentkeztem a Hen.elbe,január végén fel is vettek.ugy örültwm mint majom a farkának.odakerültem,1 ember volt aki segitett,h mit kell csinálni.1 honapig voltam ott,és nem kaptam semmit csak állandoan orditoztak velem,h ezt igy kell,ezt ugy.de megmutatni az luxus. febr-ban annyira orditoztak velem (a dolgozok),h rosszul lettem elvitt a mentő,2 hétig nem mondtak semmit,h mi lesz velem,utána kirúgtak.pedig vissza akartam menni
46. a0c1361e44 (válaszként erre: 43. - Pepermint1)
2012. ápr. 29. 08:57

Én egyszer jelentkeztem a FI..SZ-hez asszisztensnek. Ők hirdették meg az állást. Azt mondták, hogy öreg vagyok, azaz ők fiatalabbra gondoltak. 26 éves voltam. Utána jöttek kopogtató cédulát gyűjteni, én mondtam, hogy nem adom nekik, mert üreg vagyok. Nagyon tiltakoztak, de megmondtam azt is, hogy kimondta rám.

Persze ebben az időben (úgy 1994. körül), amikor ez történt, naponta 5 helyre felvettek dolgozni.

45. syria (válaszként erre: 43. - Pepermint1)
2012. ápr. 29. 08:18
Attól még nem lesz több a fizetése. Legfeljebb ha valamilyen funkciót elvállal. Ahhoz meg gyomor kell.
44. pepermint1 (válaszként erre: 43. - Pepermint1)
2012. ápr. 29. 07:28
Csak tudnod kell marhaságokat kitalálni,ennyit kérnek.
2012. ápr. 29. 07:26
Jelentkezz be egy pártba, mindegy hogy milyenbe, ilyen gondod megszünik.
42. Sleek (válaszként erre: 40. - CleanGirl)
2012. ápr. 29. 07:15

Éves szinten 900ezer ft vel keresek kevesebbet mint 2002ben amikor odakerültem a céghez.

Azóta kb 8 -10ember már nincs, a meló ugyan annyi mert föld nem lett kevesebb ....

41. syria (válaszként erre: 37. - CleanGirl)
2012. ápr. 28. 22:38

MI VAN? Ez ugye csak vicc!

Bár korán reggel munkába autózva hallottam a minap valami ilyesmiről beszélgetni a műsorvezetőket.


Azokat a lépésszámlálókat nekünk kell majd megvennünk? És ha elromlik, nekünk kell megjavíttatnunk? És ha lemerül benne az elem azt is nekünk kell megvenni?


EZ A ROHADT BAGÁZS KIFOGYHATATLAN AZ ÖTLETEKBŐL, HA AZOKAT A CSALÁDOKAT KELL SARCOLNI, AHOL AZ EGY FŐRE JUTÓ HAVI JÖVEDELEM NEM 6 SZÁMJEGYŰ. DE MÉG CSAK NEM IS 5. :(

40. CleanGirl (válaszként erre: 7. - 5674644b5d)
2012. ápr. 28. 22:36

Hát ez tény... régen is az volt ,egy szomszéd ,egy vevő ,egy beteg vagy ismerősein keresztül találtam állást 10-ből 7x!! de jelenleg annyira szar a helyzet itthon ,hogy 2 éve kevesebbet kerestem 15.000.-el ,mint 10 évvel annakelőtte... az mondjuk tényleg egy kib@@@szott VICC ,hogy a fizu 80.000.- a téli hónapokban a gázszámla 70.000.- !!!

Nekem is a párom és a család segít ,de van olyan ,akinek nincs segítség... de ez persze senkit nem érdekel a "felsők" közül...

39. 130454e42d (válaszként erre: 34. - Cae9f2c8c5)
2012. ápr. 28. 22:34
Akiknek elemijük van azok szerintem már nyugdíjasok. Nagyon rég már 8 általános az alap.
2012. ápr. 28. 22:30

Most olvasom,hogy kötelezően le akarjátok cseréltetni a

rendszámokat,mert kell a zsé! Hatalmas ötlet! Komolyan! És erre még

mindig nem mondhatja a kocsog ellenzék,hogy ez megszorítás,meg hogy

adó! A horsekukit! örömlány jól kitaláltátok!

Figyelj! Ha gondolod, lenne még ötletem!

Mert ugye manapság minden autóban van rádió! Mi következik ebből?

ARTISJUS! Ennyi,bamzeg! Ha a kocsiban zenét hallgat, fizessen

jogdíjat a agyagedény! Hát nehogy már! Majd ingyen hallgatja,nem?!

Aztán, arra is gondoltam,hogy mi lenne,ha bevezetnétek a kötelező

átfényezést! Narancssárgára, ofkórsz! Ebből is lehetne kaszálni!

Nem? Szerintem faxa ötlet! Sőt!,ha előtte még felemelnétek a

festékek adóját 60%-ra,az még nagyobb kasza!

Ezt figyeld:TANKOLÁSI DÍJ! Minden tankolásnál 300 ft (Elég? Lehet

több!) kötelezően fizetendő,úgy mint a telefonnál a kapcsolási díj!

Mi kifogás lehetne ellene?? Nem adó! Vagy igen? NEM!

Na és ugye, ha valakinek utasa van?? Személyszállítási hozzájárulás!!!

Vagy kötelezővé lehetne tenni a tetőcsomagtartót is! És lehetne egy

olyat,hogy aki felrak a tetőcsomagtartóra egy fidesz

transzparenst,az kedvezményt kap! Amilyen fillérb@@@@szó népek

ezek,minden kocsin lesz transzparens! Ezzel a választási kampányt is

megspóroljátok, azt is el lehet lopni! Yee!

Aztán még gondoltam olyanra is,hogy kötelező BKV bérlet! A

vidékieknek is ám! Mert ne mondja nekem egy vidéki se, hogy nem járt

még Pesten!? Akutyaúristenit! Hát már a kifogást keresi!!

És hát sajnos egy adót is javasolnék, de meg lehetne azzal

magyarázni,hogy jó-jó, adó, de ez az egy csak!! És ez az adó tudod

mi lenne, Vitya? Istenem, ha kimondom, Gyurinak keresztbe fog folyni

a könnye ettől a hazafias ötlettől,és a bánattól,hogy nem ő találta

ki! Na? Van ötleted? Nincs? Szabad a gazda?

JÁRDAADÓ b@@@@zdmeg!!! Mekkora ötlet, mááár?!! J Á R D A A D Ó ! Hát

mutass egy embert, aki nem használja a járdát!? Ugyehogyugye!

Faxom! Ez alól nincs kifogás! És ehhez lehetne kapcsolni egy

kötelezően kiváltandó - persze borsos áron - kártyát,amit

mindenkinek kötelezően kellene hordania,és ha a rendőrök(vagy egy

külön erre a célra felállított járdaőrség!)meglátják,hogy valaki nem

fizette be a járdaadót, de mégis járdázik,annak teljes

vagyonelkobzás!!!

Lesz itt rend!

Na, Vitya! Most mennem kell, de ha kérdés van, hívjatok nyugodtan!

Ha kicsit iszom, még komolyabb ötleteim lesznek! Bár, ahogy elnézem,

ti is valami pszichotróp anyagot nyomtok! Viki-Viki! Nagy huncutok

vagytok ám.. ;)

Ölellek és kívánok sok erőt és kitartást!

P.S.: Édesanyádat üdvözlöm! Sokat gondolok rá mostanában!"*

37. CleanGirl (válaszként erre: 9. - Syria)
2012. ápr. 28. 22:08

én sose politizálok... de ilyen szinten kisemmizni a jövő nemzedékei elött az országot és lassan tényleg ott tartunk ,hogy járda adót is fizetünk...


2012. februári kezdettel bevezetik a fővárosban a járdaadót, melynek lényege, hogy minden 18. életévét betöltött budapesti lakosnak – szélsőségesebb esetben minden nagykorú magyar állampolgárnak – fizetnie kell majd a Budapest utcáin megtett méterek után.


A lépésszámlálókat minden hónap végén leolvassák majd a tulajdonos lakásán, viselésüket pedig a közterület felügyelők fogják ellenőrizni – aki nem hordja a mérőeszközt, annak akár 20-30 ezer forintos bírságot is kiszabhatnak. Kutyák és egyéb kisállatok sétáltatásához a gazda havi, vagy éves sétáltató-bérletet válthat.


A számlálók bevezetésének ötletét egyébként Tarlós István javasolta, nem szeretné ugyanis, ha sokan rónák az utcákat, mikor ő úton van. A főpolgármester így fogalmazott:


El sem hiszem, hogy van még olyan pimasz csóka Pesten, aki akadályozni akar engem a békés délutáni sétámban… Állampolgári jogom, hogy lefogyjak. Ezt egy cikkből idéztem... hányinger...

36. CleanGirl (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2012. ápr. 28. 22:05
hát igen a piros madaras multinál ha elmész a grillosztályra netto 80.000.-ért akkor a 2. napon bedobnak a mélyvízbe és tudás ,oktatás... tájékoztatás nélkül rád verik a hiányt... és a felelősséget... undorító.. ma szó szerint orrvérzésig b@szt@tták szegény ismerősömet és még egy hete sem melózik ott... de van 2 gyerek.. kell a meló. :-(
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook