Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért ilyen a magyar törvény? fórum

Miért ilyen a magyar törvény? (beszélgetős fórum)

2009. nov. 18. 21:03

Én ezt mind értem és már vagy 10000x halottam

Csak az t nem értem miért ő kapta meg a lakást mikor az fele-fele és én megyek a gyerekekkel albérletről-albérletre.....

4. agis
2009. nov. 18. 09:50
Annyira nem is volt fontos a kérdés............
3. agis
2009. nov. 18. 09:07

Válasz a kérdésedre:

Az élettársak az együttélésük alatt - a házastársaktól eltérően - a szerzésben való közreműködésük arányában szereznek közös tulajdont. Ha a közreműködés aránya nem állapítható meg, azt azonos mértékűnek kell tekinteni. A háztartásban végzett munka a szerzésben való közreműködésnek számít.


Az élettársak tekintetében megfelelően alkalmazhatók a családjogi törvénynek a különvagyonra vonatkozó rendelkezései. Így csak az a vagyontárgy tekinthető az élettársak osztatlan közös tulajdonában állónak, amelyik nem tartozik valamelyik élettárs különvagyonába. Különvagyonnak minősül az a vagyontárgy:


ami az életközösség előtt már megvolt vagy

amit az élettárs az együttélés alatt örökölt, ajándékba kapott, illetőleg ennek értékén szerzett, valamint

a személyes használatra szolgáló és a szokásos mértéket, mennyiséget el nem érő ingóságok.

A szerzésben való közreműködés arányának meghatározásánál nem csak az élettársi együttélés teljes időszaka alatt elért jövedelmeket kell feltárni és egybevetni, de értékelni kell az élettársak által kifejtett egyéb tevékenységeket, így a háztartásban végzett munkát, a közös gyermekek gondozását, nevelését is.

2. agis (válaszként erre: 1. - Teca29)
2009. nov. 18. 09:05

Tanúk előtt kell nyilatkozni, hogy x éve élettársi közösségben éltek, és ha jól tudom 3 év után van közös vagyon. A közös vagyon pedig fele fele arányban jár.



csak megsúgom: látod-látod, ezért nem kell a házassági papír. Mert minek az? Egyszerűbb, csak "vadasan" együtt élni, utána meg lehet jajgatni ha nem tudod érvényesíteni a jogaidat.

2009. nov. 17. 19:52

Sziasztok!

Gyors leszek nem regélek!Véleményetekre vagyok kíváncsi!

Volt egy kapcsolatom--élettársi-- 7 évig tartott és született 3 gyermek!Utolsó esélyt adva kapcsolatunknak külön mentünk a szülőktől vettünk egy közös --50-50%-- házat hitelre,szoc-pollal,és önkormányzati támogatással!

Egy ideig mentek a dolgok majd odáig fajultak hogy én anyaotthonba szöktem a gyerekekkel míg ő dolgozni ment!Otthagyva a lakásba mindent,kulcsot bedobva a postaládába!

Azóta ő még a lakásban lakik az új kapcsolatával,nem fizetett (villany -gáz ki van kapcsolva) semmit így a lakás végrehajtás alatt van!

A bírósághoz fordultam!Szeretnék én lakni a házban a gyerekekkel,helyrehozni vagy fizesse ki a sze..t a részemet!

A bíróság azt a döntést hozta nem volt okom elszökni (vert és a gyerekeket el akarta vitetni a gyámhatósággal,ezeket jegyzőkönyvbe mondta hogy igaz),tehát a bíróság szerint nem volt kényszerítő körülményem.....Azt mondta várnom kellett volna míg vér folyik,vagy tényleg elviszik a gyerekeket!:o...könyörgöm ki az az anya aki ezt megvárja????


Akkor ezek mik????A gyermekeimet védtem és magam!

Semmi nem jár a lakásból, a szoc-pol elveszik ,álambácsi vissza veszi felvenni utána nem lehet!

A végrehajtó miatt nem tudok elmenni dolgozni ,mert egyből a fizetésemre ugrik 33% letiltja!:(

BAR listára kerültem a lakáshitel miatt így még reményem sincs hogy házat vegyek!Albérletről albérletre megyek a gyerekekkel,ami nem egyszerű....mialatt ő jól érzi magát mert a végrehajtó a szocpol miatt nem viheti el a feje felől a házat!

Segítsetek!!!Hova forduljak??Tudok valamit tenni még??Volt ügyvédem az az ingyenes kirendelt párfogó ---sokra nem vittem---

El vagyok keseredve teljesen:(:(:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook