Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért híztál meg? fórum

Miért híztál meg? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
181. Guruljka (válaszként erre: 180. - Aszparagusz)
aug. 24. 00:57

Mihez képest nem kellene enni este 10-kor?

Reggel 6-ig dolgoztam. Itthon, a saját gépem előtt.

Ez gyakran megtörténik, és az is, hogy kora délután ébredek fel.

Hát már hadd ne egyek időre.

180. aszparagusz (válaszként erre: 179. - Guruljka)
aug. 23. 07:27

Írhattam volna gyaloglást is. Nem igényel szervezést, nem kerül pénzbe. Kezdésnek súlyfeleslegnél a legjobb.

Peterdi Pál mondta egyszer (ő a futás szerelmese volt): a láb mindig kéznél van.

Nem a kifogásokra, a megoldásra kell koncentrálni.

Ma még lehet, hogy csak esztétikai gond a túlsúly, de előbb-utóbb jönnek hozzá a betegségek.

Este tízkor különben sem kellene már enni.

179. Guruljka (válaszként erre: 176. - Aszparagusz)
aug. 22. 22:08

Tudom, de millió kifogásom van. Sétálni meg nem tudok. A szót sem tudom értelmezni. Céltalanul ődöngeni közterületen?

Még talán megtenném, ha a lakókörnyezetem csak kicsit is vonzana. De nem.

Nem csak a Hoxán vagyok egyébként, csak nagyjából sosem csukom be, ahogy a maileket sem.

Jelenleg meg a munka tart a gép mellett, csak éppen kajaszünetet tartok.

178. King86
aug. 22. 21:09

Nagyon sok oka volt.

Gyerekkoromban kezdődött, rossz minőségű ételeken nőttem fel, azt ettem amit a családom is, nem volt beleszólásom, aktívan sportoltam, és mégis, emellett hízásnak indultam. Mikor édesanyám felére csökkentette az adagjaimat, akkor se állt meg a hízásom. 14 éves koromra 100kg voltam 175 centimhez. Addigra már bizony a mozgás is nehezebben ment, de még mindig jártam el biciklizni, görkorizni. Kinevettek persze, hogy a dagadt hogy próbálkozik, de hiába...meg ilyenek. Egy ideig nem zavart a dolog, de később már inkább el se indultam:( csak ne kelljen hallanom. Végig dolgoztam a tesiórákat is egyébként, míg az osztály fele, főleg túlsúlyosak, mindenféle indokkal felmentést kértek. Persze ők voltak azok akik a legjobban röhögtek amikor bénáztam vagy nem tudtam olyan gyorsan futni.

Pm alulműködés, pcos, egyéb hormonzavaraim vannak, és van egy anyagcsere-betegségem ami a többivel együtt már felnőttként derült ki. Az orvos szerint végig ez volt a fő probléma, és az, hogy a szüleim anno nem vittek el orvoshoz, így nem tudtunk róla.

Nem gondolnám, hogy ez csak a szüleim hibája lenne. Már felnőttként is, miután kiderült ez a dolog, igencsak félrekezeltek mind gyógyszeres terápia, mind diétás tanácsadás kapcsán.

Aki rám néz, azt gondolná, hogy na, egy újabb kövér aki egész életében sokat zabált... Tévedés. Egyáltalán nem kellett mennyiségileg sokat ennem, sem zabálnom az elhízáshoz. A minőséggel volt a fő probléma. De mit tudtam én erről? Mikor kiderült milyen bajaim vannak, még utána sem...egy orvos nem magyarázta el, hogy ez mit jelent. Illetve tényleges megoldást nem tanácsoltak, csak egy sablon ajánlás volt étrendre, ami mint utóbb kiderült sem nekem, sem sok más sorstársamnak nem működött. A betegek kisebb részénél igen, de a többségnek nem.

Számtalan fogyási kísérlet és jojóeffektus van mögöttem 15 éves korom óta, kb minden évben fogytam és híztam. Persze felfelé mindig több jött mint amit lekoplaltam magamról nagy nehezen. A folytonos fogyási sikertelenség, kudarc miatt, bánatevő is lettem egy idő után, igen, ez is igaz, és ez az én hibám, mert nem így kellett volna kezelni a problémát. A sok megaláztatásról, bántásról amit kaptam a külsőm miatt, nem is beszélve, főleg a saját családom részéről, de ismerősök és idegenek is beszóltak rendszeresen az utcán. De emberből vagyok, rengeteg hibát követtem el életemben. Ez is ilyen volt. Elismerem, de a múltat már nem tudom megváltoztatni. Ekkor jöttek be az életembe egyébként a cukros vackok, csipszek, de rég nem emiatt híztam el. Ez csak újabb szög volt, abba a bizonyos koporsóba. 18 éven át váltogatták egymást a fogyókúrák és a jojóeffektusok, és miután besokalltam a sok koplalástól, feladtam és rettenet gyorsan híztam.

Ezek miatt így összességében, aztán extrém méreteket öltött a dolog, mire 33 éves lettem.

Majdnem fél éve, hogy életmódot váltottam, rábukkantam egy olyan diétás tanácsra, ami végre élhetőnek tűnt, nem a koplalásról és kalóriamegvonásról szólt, hanem az anyagcsere betegségemre irányulva változtattam meg általa a tápanyagaim arányait, és a minőségét is persze, valamint sikerült megértenem a szervezetem működését, attól függően mit eszem és milyen minőségben. Ez bevált:)

Eddig 20 kilót fogytam, és sokkal jobban érzem magam, megszerettem a mozgást is- már amennyit jelenleg képes vagyok mozogni, az jól esik:) A többi meg már idő kérdése csak. Persze nyilván több évről van szó, nem egy pár hónapos meló lesz, de ezt tudtam, mikor belevágtam.

Ami a legnagyobb gondom volt, hogy folyton koplalással próbálkoztam, mert mindenki azt mondogatta, hogy egyek keveset, és akkor majd lefogyok...csak hát mindig éhes voltam. Ez a gond ezzel a diétával megszűnt, így nincs semmi problémám azzal, hogy így kell élnem:) Sikerült egy olyan utat építenem magamnak amin úgy érzem végig tudok menni, és meg is tartani hosszútávon.

177. Icuska538 (válaszként erre: 176. - Aszparagusz)
aug. 22. 20:28
Jó a tanácsoď,követni kéne!!
176. aszparagusz (válaszként erre: 175. - Guruljka)
aug. 22. 20:03

Kevés mozgás, több evés. Ez a hízás oka.

Ahelyett, hogy órákat vagy a hoxá-n inkább menj el sétálni. Hasznosabb lenne.

aug. 22. 18:08

Jó lenne felmenni a dokihoz lassan, mert talán a laborleletem elárulna valamit arról, miért hízom más arányokkal, mint eddig bármikor.

De a munkám miatt már megint a jövő hétre tolódott.

aug. 22. 10:31
Én 2017-ben kezdtem el hízni. Akkor költöztünk össze a párommal külföldön, egy kivárosban. Nem vészes, csak aggasztó,hiszen lassan de biztosan halad felfelé a mérleg. Ráadásul most szokok le a cigiről is. Azért kezdtem el hízni, mert kevesebbet mozgok (kevesebbet sétálok, mint mikor Pesten laktam), rendszeresebben és többet eszek, de van, hogy hétvégén pizzát is eszek meg sültkrumplit, meg ilyeneket. 2-3 kg rámfért, de már +6-nál tartok. Szeretném bebizonyítani, hogy lehetséges egyszerre leszokni a cigiről és fogyni. Egyszer már sikerült. Csak elhagytam magam.
aug. 18. 10:56
Vàrandòssàgom alatt hìztam meg. Az orvosok nem jöttek rà, hogy mièrt pakolok magamra 2-3 kilòkat havonta. Az első hònap utàn ez törtènt. Nem zabàltam. Szülès utàn diagnosztizàltàk az autoimmun pajzsmirigy alulműködèsemet. A hèten kezdtem èletmòdvàltàsba, hogy megszabaduljak a +15 kilòmtòl. Roppant kellemetlen 🙁
172. Guruljka (válaszként erre: 171. - Symbio13)
aug. 16. 22:27

Ó Istenem! Rettenetes.

Én a férjem életében híztam meg először gyalázatosan. Rokkant volt, itthon ápoltam, és valahogy alkalmazkodtam a járásképtelenségéhez.

Ő 2012-ben ment el, váratlanul. Utána a fiunk miatt egyben kellett maradnom, és azt sem akartam, hogy engem kelljen a gyereknek a fiatal éveiben gondoznia. Akkor szépen lefogytam, és az anyagi jövő érdekében tanulni kezdtem, a gólyatáborba 56 évesen és valamivel kevesebb kilóval mentem.

Aztán valahogy a tanulás és az itthoni ülőmunka mellett szépen elkezdtem újra hízni. Volt egyéb miatt is lelki mélypont is két-három éve, azóta most érzem azt, hogy jön vissza a lendület.

aug. 16. 08:50

Sziasztok

Én bánat evő lettem.

A párom december 23.án halt meg. 4 hónappal az esküvőnk előtt.

10 év volt mögöttünk.

Először a sokktól a fájdalomtól a bánattól 10 kiló lement ket het slatz. Aztan ez alatt a 8 honap alatt 20 kg t hiztam.....

A lelkem most kezd rendezodni.... ugy erzem ideje osszeszednem magam.

Szóval előre

170. Guruljka (válaszként erre: 169. - Wei wei)
aug. 15. 00:50
Tényleg!
169. wei wei
aug. 15. 00:47
A fórumindító felszívódott 😔.
168. Guruljka (válaszként erre: 166. - 15edb900b6)
aug. 7. 18:10
No, hát mégis jobban eloszlik az a 69 kiló is...
aug. 7. 18:09
Visszakerestem, 2016-ban volt a szürkehályog műtétem, amiatt kellett napszemüveget venni. Akkor vettem, és mentem a DM-be is.
166. 15edb900b6 (válaszként erre: 165. - Guruljka)
aug. 7. 17:14
162 körül vagyok
165. Guruljka (válaszként erre: 164. - 15edb900b6)
aug. 7. 17:13

A magasságod?

Mert nekem olyan nincs, ezt a reggel, nyújtózkodás után 150 cm, ezt nem lehet magasságnak mondani. :D

164. 15edb900b6 (válaszként erre: 163. - Guruljka)
aug. 7. 17:08
Szeretnék én 69 lenni. 89nél jarok,és csak egy pohár vizen múlik,hogy nem ekgy 90 felé.
163. Guruljka (válaszként erre: 162. - 15edb900b6)
aug. 7. 17:03
A képen már elindult a folyamat. Már akkor sem véletlenül vettem azt a csíkos felsőt. Lehettem talán 60 kiló körül, de most már 69 vagyok. Most már a lábaim is dundik, a hasam meg már lóg.
162. 15edb900b6 (válaszként erre: 161. - Guruljka)
aug. 7. 16:57
20 kilót híztál azóta?
161. Guruljka (válaszként erre: 160. - Guruljka)
aug. 7. 16:48
Vagy kettő. Lehet, hogy inkább kettő.
160. Guruljka (válaszként erre: 159. - 15edb900b6)
aug. 7. 16:47
Nem is mostani kép ám! Talán 3 éves.
159. 15edb900b6 (válaszként erre: 158. - Guruljka)
aug. 7. 16:44
Igaz csak kicsiben látom a profilképed de nem tűnsz kimondottan túlsúlyosnak :)
158. Guruljka (válaszként erre: 157. - 15edb900b6)
aug. 7. 16:41
Most már a 20 felé ringok.
157. 15edb900b6 (válaszként erre: 151. - Guruljka)
aug. 7. 16:40
Neked mi lenne a célod,hány kiló minusz?
156. 15edb900b6 (válaszként erre: 144. - Plavalaguna)
aug. 7. 16:25
Nem is tűnr el sajnos,mind megmaradt és azóta még másfél jött.
155. 15edb900b6 (válaszként erre: 154. - 15edb900b6)
aug. 7. 16:17
*fagyit
154. 15edb900b6 (válaszként erre: 153. - Guruljka)
aug. 7. 16:17
Én mondjuk a afygit télen is ugyanúgy eszem,mint nyáron
153. Guruljka (válaszként erre: 152. - 15edb900b6)
aug. 7. 14:31
Engem kínai nem fenyeget, de erre jár el a fagyós kocsi...
152. 15edb900b6 (válaszként erre: 151. - Guruljka)
aug. 7. 14:17
Hasonlóan vagyok a méricskével,főleg hogy nem csak magamnak főzök,így kicsit bonyolultabb. Az sem segít,hogy a párom mindig hozza haza a kín ait vagy a fagyit.:D Annak meg ki tud ellenállni,nem csoda ha hízom.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook