Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért hitegetik magukat a túlsúlyos, kövér vagy épp duci nők, hogy nekik így jó, ahelyett, hogy tennének valamit a változásért? fórum

Miért hitegetik magukat a túlsúlyos, kövér vagy épp duci nők, hogy nekik így jó, ahelyett, hogy tennének valamit a változásért? (beszélgetős fórum)


101. a0c1361e44 (válaszként erre: 76. - Nala63)
2011. dec. 10. 13:32
Én is autoimmun vagyok. Tehát nem lehetetlen karcsúnak maradni, azaz normál súlyúnak, mert én az vagyok.
100. abb21ff034 (válaszként erre: 94. - Pici Manócska)
2011. dec. 10. 13:28
Nézd nem fogom az orvosod diagnózisát felülbírálni- bár magam is az volnék:),de 10 kiló felesleggel miért visznek? Az izületi panaszokban pedig (ismét emberedre találtál olyan porckorong kopásom van,mint ide Lacháza..:()1.izületekre specializált gyógytorna a megoldás (ami nem zárja ki a kardió mozgásokat) 2.Béres porckorong erősítő 3. Ha tovább hízol valóban már csak vinni fognak.Olyan mértékben terheled le őket..
2011. dec. 10. 13:27

azért mert néha tényleg így jó:))

bármit megehetek bármikor.....valamit valamiért....

aztán meg jön a tükör,ruha és elborzad az ember....de aztán jön megint az éhség,és az győz,nem a józan ész....

98. 6b006fc769 (válaszként erre: 96. - Pici Manócska)
2011. dec. 10. 13:26

???

nem voltam az. megéreznéd.

97. a0c1361e44 (válaszként erre: 53. - Nala63)
2011. dec. 10. 13:24

20 éve vagyok pajzsmirigy beteg és sosem voltam kövér. Pedig ebből 10 évig nem is kezeltek, mert nem tudták eldönteni, hogy kell e.

A pajzsmirigy betegségnél az a fontos, hogy időben felismerjék és kezeljék. Arról, hogy nem derül ki időben hibás az orvos és a beteg is.

Sok beteg elfogadja, hogy genetikailag ilyen és kész, nem zavarja a többi tünet, illetve nem tudja, hogy azok is azt jelzik.

A te esetedben azt gondolom, hogy nem ismerték fel a hízásod okát és most többet kell küzdened azért, hogy normál súlyod legyen. Nem szedsz elég gyógyszert, vagy rosszul szeded, stb.

Nekem van egy nénikém, aki pajzsmirigy beteg és meg is műtötték 30 éve kb. és azóta sem kezelik. Ennek az lett az eredménye, hogy 120 kg. Sosem tudnék beletörődni, abba, hogy genetika, pedig tehetném. Szedem a gyógyszerem, keveset eszek, bár ez nem azért mert híznék, és mozgok sokat, ami pedig azért van, mert fiatalabb koromban versenysportoló voltam és hozzászoktam.


Nem, a kövér vagy duci nők nem hitegetik magukat, nem hiszik, hogy így jó nekik, elfogadják ezt az állapotot és megpróbálnak így is boldogok lenni, mert úgy gondolják, hogy nincs mit tenni és nem akarják tönkretenni magukat lelkileg, ami szerintem nagyon jó dolog.

Inkább legyen valaki kiegyensúlyozott boldog kövér ember, mint egy örökösen nyafogó, önostorozó, mások életét tönkretevő csontkollekció. Gondolom mindenkinek a környezetében létezik az a nő, aki bár sovány, de nem jó alakú és kitalálja, hogy honnan kellene még fogynia, ahhoz, hogy tökéletesnek érezze magát. Mi meg belezavarodunk, hogy szép szóval nem lehet meggyőzni, de nem akarjuk megbántani, hogy mekkora barom, mert ugye neki a csípő feletti puklija valóban genetika, amivel tenni nem lehet semmit. Az ilyen alkat sosem lesz darázsderekú, de ezt ő nem érti meg.


Ezek a nők önámítók.

96. Pici Manócska (válaszként erre: 95. - 6b006fc769)
2011. dec. 10. 13:24
na én nem voltam bunkó te se légy az
95. 6b006fc769 (válaszként erre: 92. - Pici Manócska)
2011. dec. 10. 13:23
77 kilóval normál tartományban van a testtömegindexed. Hess innen, 3 kiló felesleggel semmi keresnivalód a sértetti oldalon, tessék átmenni fikázók közé!:DDDD
94. Pici Manócska (válaszként erre: 93. - Csibebaby80)
2011. dec. 10. 13:21
csak azt a számot mondtam mit a doki írt....kevesebbet eszek és így kordába tartom....talán..
93. Csibebaby80 (válaszként erre: 92. - Pici Manócska)
2011. dec. 10. 13:19
szerintem nincs rajtad, még 10 kg felesleg sem, magas vagy! kb 5, de max 8 kg, de szeintem sokat írtam.
92. Pici Manócska (válaszként erre: 91. - Abb21ff034)
2011. dec. 10. 13:16

az izületeim mint egy 70 évesé....mindenbe kimélnem kell magam....a kis sétát nem bírja a térdem...

bocs nem olvastad el figyelmesen mikor azt írtam, hogy van h a mósdóig is visznek....pedig csak 10-15kg plusz van rajtam....176magas és 80kg

91. abb21ff034 (válaszként erre: 85. - Pici Manócska)
2011. dec. 10. 13:13
Nem tudom mi a "juj" a kardióban..hacsak nem akarsz fogyni...Nem ismerem a testsúlyodat de a futás először -nagy testsúly esetén-intenziv sétával kezdődik,majd a sétát megszakítja egy kis lassú kocogás,majd fokozatosan egyenletes futás válik belőle.Nem kell gyorsan,pusztán egyenletesen.FONTOS! Jó minőségű futócipő az izületek kímélése céljából.A fogyás egyetlen módja a sportban a kardio: futás/úszás/bicikli. Súlyzók akkor jöhetnek ha már az izmokat szeretnéd formálni.Lassan 44 évesen 160/49 vagyok se kövér se sovány...és kiegyensúlyozott:)
90. Pici Manócska (válaszként erre: 86. - Dafke)
2011. dec. 10. 13:09
séta??? van mikor a mosdóig úgy visznek....de sebaj...ez az én életem.....
89. simple (válaszként erre: 85. - Pici Manócska)
2011. dec. 10. 13:09
Futnék.
88. simple (válaszként erre: 82. - Abb21ff034)
2011. dec. 10. 13:08
Na erről van szó.
2011. dec. 10. 13:08
elfogadtam magam....176cm és 80kg....nem kövér, csak kerek duci....
86. dafke
2011. dec. 10. 13:08
A séta is cardio.
85. Pici Manócska (válaszként erre: 82. - Abb21ff034)
2011. dec. 10. 13:07
kardió?????, az nálam lehetetlen....ha én futnák....juj....
84. dafke (válaszként erre: 53. - Nala63)
2011. dec. 10. 13:05
Ezt elfogadom. És igazad van, lehet gömbölyű nő is szép, ha nőies, igényes, és a "lepel" a legrosszabb megoldás.
83. dafke (válaszként erre: 51. - Pen80)
2011. dec. 10. 13:03
Értem most már. Persze, hiszen a saját tapasztalataim is benne voltak... Én nem piszkálnék senkit a súlya miatt. Anyukámat se. Megpróbálom majd vele megértetni azt, hogy nagyon szeretem, és szeretném, hogy sokáig velünk legyen! Mert nála a túlsúly és a betegség karöltve jár.
2011. dec. 10. 13:03

Véleményem szerint mindenki -boldogsága megtartásával-:) lehet ideális testsúlyú.(hisz ez nem csak esztétikai ,hanem egészségügyi kérdés is). Sokan ámítják önmagukat,hogy "mindent megtesznek" és mégis..Én évekig kaptam hormonkezelést (tehát tudom,hogy befolyásolta (volna!)ha hagytam (volna)a testalkatomat,de a módszerem:ha az első két kiló felesleget megláttam magamon,már tettem is ellene.Nem vártam meg míg 20 csúszik fel.

Továbbá: a diéta nem koplalás(de ez gondolom már közhely),hanem ésszerű étrend,6 után yoghurt és a mozgásban a kardio elengedhetetlen.

Ha valóban boldog vagy ducin,nincs gond...de valóban az vagy?..avagy magadnak sem mondasz igazat? ezek pusztán érdeklődő kérdések.

Természetesen a szélsőséges betegségekről itt nem szólnék,az már egy másik műfaj.

81. Csibebaby80 (válaszként erre: 75. - Pici Manócska)
2011. dec. 10. 13:02
annyira nem, mert csak 164 cm vagyok, de most már látszik, hogy honnan kéne fogynom... Viszont ahhoz már a torna segítségét kérem... Azóta nem kellett szenvednem a diétákkal,sikerült teherbeesnem, lett egy csodálatos kislányom (akivel csak 5 kg-ot híztam terhesség alatt) és minden ismerősöm ámul és bámul, alig ismernek meg, mert én csak egy kövér csaj voltam mindig, és ennyin múlt, fél szem gyógyszeren...
80. dafke (válaszként erre: 49. - Cstbrigi)
2011. dec. 10. 12:59
Sopánkodni? Semmiképp sem. Két dolgot tehetsz, vagy elfogadod, hogy "ez van", vagy újragondolod a módszert. Bárhogyan döntesz is, a te döntésed, és ismeretlenül is boldog életet kívánok neked.
2011. dec. 10. 12:59
Nem hitegetik magukat, hanem nekik tényleg jó így! Hiszen van egy kedves és szerető párjuk, aki úgy fogadja el őket, ahogy vannak. Ezt persze a magányos, kiábrándult, étkezési és önértékelési zavarokkal megvert szerencsétlen önsanyargatók nehezen tudják felfogni, dehát attól még nem kevésbé lesz igaz! Csak nem te is közéjük tartozol??:)
2011. dec. 10. 12:59
És hova lett a fórum indító!?? :D
77. dafke (válaszként erre: 42. - Pen80)
2011. dec. 10. 12:57
Ezek az emberek, akik két pofára esznek mindenfélét, soha nem mozogtak, és úgy ítélkeznek, azok szerintem minden jóérzésű embert idegesítenek.
76. Nala63 (válaszként erre: 66. - Kanalasorvosság)
2011. dec. 10. 12:56
Sajnos nem.Nekem hashimotom van,ami azt jelenti,hogy saját immunrendszerem eszi meg és pusztítja a pajzsmirigyem.Na ezzel fogyjál le!!!
75. Pici Manócska (válaszként erre: 73. - Csibebaby80)
2011. dec. 10. 12:55
akkor már majdnem túl sovány vagy....
74. Pici Manócska (válaszként erre: 72. - Panni58)
2011. dec. 10. 12:54

én erre csak azt mondom

hogy aki sose küzdött tulsuúyal könnyen beszél....

2011. dec. 10. 12:54
Mert sok évig szenvedtem túlsujjal, és hiába sanyargettem magam, a mérleg nem mutatott kevesebbet, pedig nagyon megszenvedtem a pár deka fogyásért! A dokim elküldött vérvételre ahol a pajmirigy működést is nézték, mert minden más norm. volt! Azóta napi fél szem gyógyszert kell szednem, és hogy mi az eredmény? 89-ről indultam, és most 58 vagyok! Ennyit a fogyókúráról, meg a szenvedésekről...
72. Panni58 (válaszként erre: 66. - Kanalasorvosság)
2011. dec. 10. 12:51

"Mellesleg a hormonprobléma is kezelhetőnagyrészt..."

Nagy segítsék lennél azoknak az endokrinológus szakembereknek, akik minden szaktudásukat bevetve ezért küzdenek - mégsem mindig sikerül legyőzniük a problémát, sőt... Van valami mindent megoldó ötleted?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook