Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért hitegetik magukat a túlsúlyos, kövér vagy épp duci nők, hogy nekik így jó, ahelyett, hogy tennének valamit a változásért? fórum

Miért hitegetik magukat a túlsúlyos, kövér vagy épp duci nők, hogy nekik így jó, ahelyett, hogy tennének valamit a változásért? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
191. 3d110c269c (válaszként erre: 190. - 4c1a787e8f)
2011. dec. 16. 12:07
Hát mert máskülönben nyilván nincs elég inger az életében, ami izgalmassá tenné a mindennapjait, így csinál magának. :D
190. 4c1a787e8f (válaszként erre: 189. - 3d110c269c)
2011. dec. 16. 12:05
Mert máskülömben miért érdekli őt a másik ilyen személyes szférája? Örüljön, ha neki az élet ezen oldala sikeresebb... Oszt kész.
189. 3d110c269c (válaszként erre: 188. - 4c1a787e8f)
2011. dec. 16. 11:58

"Szerintem az ilyen emberek a kiegyensúlyozatlanok. Valószínűleg másban nem tud jobb lenni duci kolleganőjénél, ezért azon az egy kissé sebezhetőbb ponton köt belé. . "


Ezzel nagyon egyetértek.

188. 4c1a787e8f (válaszként erre: 186. - Adbefc7882)
2011. dec. 16. 11:58

És még azt mondják, hogy nem számít a genetika?


Az első gyerekemnél 2 hét alatt fogytam az eredeti súlyom alá, a másodiknál (jó, ő kicsi volt), a szülés utáni délutánra, a harmadiknál, aki 4kg-os volt kellett majdnem 3 hét is... Pedig egyébként nem vagyok nádszál alkat. A három gyerek után 10kg-mal vagyok kevesebb, mint 18 évesen... Jó, sportoltam, de azért nem tettem túl sok mindent ezért..


Másoknak meg ez iszonyat melóba kerül, és sokaknak nem is sikerül...


Szóval, akinek nem kerül sokba, mert vagy olyan alkat, vagy gyerekkorától kezdve a legmodernebb "egészséges életre" nevelték, és anyagilag is megengedheti, az ne nagyon osztogassa már az észt, hogy ugyan miért nem megy annak a sok "hájas" valakinek...


Szerintem az ilyen emberek a kiegyensúlyozatlanok. Valószínűleg másban nem tud jobb lenni duci kolleganőjénél, ezért azon az egy kissé sebezhetőbb ponton köt belé...


Egy terhes nőnél ezzel foglalkozni meg tiszteletlenség... Régen meg nem győzték a lányok kipárnálzni a feneküket, hogy valaki egyáltalán megkuffantsa őket... Akkor meg a soványakat pisztergálták..

187. c4de233d89 (válaszként erre: 186. - Adbefc7882)
2011. dec. 16. 11:13
köszi puszi!
186. adbefc7882 (válaszként erre: 185. - C4de233d89)
2011. dec. 16. 11:00

:)

Nem foglalkozom vele, nem érdekel különösebben, csak azt az egyet nem szeretem, mikor valaki a Máik személyre írja, hogy rosszindulatú, közben meg az Ő szavaiból süt a gonoszság...

De mindegy, nem foglalkozom vele :)

Mindegy , mennyi megy le szüléskor,a többi majd szépen lassan lemegy, mire a Kisfiam 1éves lesz, ismét csini leszek :D

Még 12 nap van ultrahang szerint :D


Nővérednek gratulálok és jó egészséget az ikreknek! :)))

185. c4de233d89 (válaszként erre: 184. - Adbefc7882)
2011. dec. 16. 10:46
ne foglalkozz vele...a nővérem 55 kg volt amikor terhes lett 3 hónap hányás után a doki azt modta neki hogy ha 50 alá megy befekteti a kórházaba 82 kg mal szült...66 al jött ki a kórházból..jó ikrek születtek ketten alig voltak 4kg...mindegy, az egy éves zsúron a nővérem 58kg és azóta is annyi bár az ikrek mint a villám....csak rajtad és az adottságaidon múlik minden...jó egészséget nektek...nem kell ezzel most foglalkozni élvezd a terhességed és a baba minden pillanatát :) irigyellek...a kilók leolvadnak a rosszindulat és a gonoszság megmarad :)
184. adbefc7882 (válaszként erre: 183. - C4de233d89)
2011. dec. 16. 10:40

Ige, tényleg tündéri, bár olvasni sajnos nem tud, mivel leírtam érthetően, hogy 38 hetes KISMAMA vagyok.

Abból a 19 kilóból meg szüléskor a magzatvíz, a lepény, a baba súlya és a felesleges folyadék távozni fog...

Szóval hihetetlenül okosnak tartja magát, de sok mielőtt megszólal, nem gondolkodik.

183. c4de233d89 (válaszként erre: 188. - Egri maja)
2011. dec. 16. 10:16
javítok! tündéri csaj vagy...mekkorát tudsz rúgni :)
182. 3d110c269c (válaszként erre: 186. - Egri maja)
2011. dec. 16. 10:14

Te nem vagy magyar ezek szerint...:)


Egyébként meg szerintem pont az a probléma, hogy senki nem saját magával van elfoglalva, hanem másokkal...ahelyett hogy mindenki a saját életét tenné rendbe. Pont az ellenkezője a helyzet szerintem annak, amit írtál.

181. 3d110c269c (válaszként erre: 180. - C4de233d89)
2011. dec. 16. 10:13
:D:D:D:D
180. c4de233d89 (válaszként erre: 186. - Egri maja)
2011. dec. 16. 10:12
hát sokat segítettél...most megyek és eszem egy kis jégkrémet annyira jó kedvem lett...aranyos lány vagy :)
179. adbefc7882 (válaszként erre: 188. - Egri maja)
2011. dec. 16. 10:07

Kedves Egri Maja!

Köszönöm a hozzászólásod, de egy valamit kihagytál...

NEM fogok addig diétázni, amíg a Gyermekemet nem szültem meg, már bocs és ebből a 19 kilóból, ami ténylegesen rajtam is marad, az mondjuk rosszabb esetben legyen 10kiló.

Nem vagyok rosszindulatú, eszemben sincs senkit bántani.

Igen, Maja, jelenleg úgy érzem magam, mintha óriási túlsúllyal küzdenék, fájnak az ízületeim, a derekam, illetve a gerincem. De tudod ezek "édes tehernek" tudhatók be. :)

Nem voltam sem bunkó, sem semmi ilyesmi, egyszerűen elmondtam a véleményem. Nem kötelező elolvasni, még annyira sem kötelező válaszolni :)

Amúgy hidd el, nem lesz nagy szám ledobni a 10-est, mert 2 éve félév alatt 22kilót dobtam le.

A Babám még nem született meg, de köszönöm!

2011. dec. 16. 10:00
Szerintem az lenne a normális, ha mindenki azzal foglalkozna, hogy saját maga egészséges és boldog életet éljen, és tudjon örülni más boldogságának, még akkor is, ha szerinte x plusz kiló van az illetőn és az nem egészséges stb. Mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja és az egészség sem feltétlen attól függ, hogy ki hány kiló. Kóros elhízásnál már nyilván lehetnek gondok, de ahogy lentebb is írták már, mindenkinek más más mennyiségű plusz kiló az, ami elfogadható. Én ismerek olyan embert, akin igenis van jó sok plusz, világ életében volt, mégis egészséges, és idős korára sincs semmi baja. Aktívabb mint sok más huszonéves.
177. 3d110c269c (válaszként erre: 176. - Erikpipi)
2011. dec. 14. 14:13
Pontosan. Arról már nem is beszélve, hogy miért ne lehetne legalább annyira vonzó egy túlsúlyos nő, mint egy vékony? Mi is fel tudunk öltözni csinosan, ki tudjuk csípni magunkat és tudunk vonzók lenni. Attól még mert valakin van x kiló felesleg, még nem egy bányarém. :)
2011. dec. 14. 14:08

"Miért hitegetik magukat a túlsúlyos, kövér vagy épp duci nők, hogy nekik így jó, ahelyett, hogy tennének valamit a változásért?"


Miért kellene elhinniük a duci embereknek, hogy ők másodpolgárok, mert nem felelnek meg az éppen aktuális trendnek?

175. 3d110c269c (válaszként erre: 174. - Erikpipi)
2011. dec. 14. 14:08
Na, hát ennyi. :)
2011. dec. 14. 14:06

"Egy, az Applied Physiology, Nutrition and Metabolism című szaklapban megjelent tanulmány szerint az amúgy egészséges túlsúlyos emberek legalább olyan szép kort érhetnek meg, mint sovány társaik, sőt, a végzetes szív- és érrendszeri betegségek tekintetében még kevésbé veszélyeztettek.


„Ezek a vizsgálati adatok megkérdőjelezik a fogyás egészséges életmódban betöltött szerepét – nyilatkozta Jennifer Kuk, a York Kineziológiai és Egészségtudományi Iskolájának segédprofesszora. Könnyen elképzelhető, hogy a sikertelen fogyókúrákkal sokkal többet ártunk egészségünknek, mint azzal, ha súlytöbblettel, de egészségesen és kiegyensúlyozottan étkezve éljük le életünket”.


Kuk és kollegái összesen 6000 túlsúlyos amerikai életét kísérték figyelemmel 16 éven keresztül.


Eredményeik szerint azok a túlsúlyos önkéntesek, akiknek nem voltak fizikai, pszichológiai vagy fiziológiai betegségeik, általában elégedettebbek voltak saját magukkal és súlyukkal, és ritkábban próbáltak meg lefogyni kemény fogyókúrás módszerek segítségével. Ezek az emberek azonban általában fizikailag aktív életet éltek és egészségesen étkeztek.


A cikk a reklám után folytatódik


A kutatók kifejlesztettek egy új osztályozási módszert, az Edmonton-féle Túlsúly Beosztási Rendszert (EOSS), ami az eddig használt testtömegindexnél (BMI) sokkal pontosabban képes meghatározni azt, hogy kinek kellene leadni a testsúlyából. Az Alberta Egyetem tudósai által kifejlesztett rendszer a halálos betegségek súlyosságát mérő skálán alapul. Az EOSS a BMI, a derék-csípő arány, valamint különböző orvosi tényezők (cukorbetegség, magas vérnyomás, szívbetegség jelenléte) alapján öt különböző szintjét különbözteti meg az elhízásnak.


Kuk szerint fontos, hogy mielőtt fogyókúrázásba kezdenénk, mindenképp kérjük meg orvosunkat, hogy határozza meg az EOSS-szintünket, hogy kiderüljön, valóban szükséges-e lefogynunk, vagy elég, ha csak odafigyelünk arra, mit eszünk és mennyit mozgunk."

173. hidewatch (válaszként erre: 168. - Ee1dc9ba06)
2011. dec. 14. 14:02

Azt, hogy hányszor és mennyit eszik, csak ő tudja. Amikor még nagyobb darab voltam, én is azt hittem, hogy keveset eszem, pedig ez nem így volt. Most 1/2 adagokat eszem, a maradékot tízóraira, és uzsonnára elosztom, és meg is lett az eremdénye, napi 5x-i kisebb étkezés (de közte semmi), -15 kiló. Szóval mindenre van magyarázat, csak kérdés, hogy szembe tudunk-e nézni vele.


A másik, hogy szerintem a gyereknevelés önmagában semmire sem elég, ha az ember fogyni akar. Ahhoz sajnos tényleg a kardió kell.

172. 3d110c269c (válaszként erre: 161. - Ee1dc9ba06)
2011. dec. 14. 13:19
Igen, sajnos a divat ezt diktálja, de szerintem nem lehet egész életünkben úgy élni, hogy egy valami olyasminek akarunk megfelelni, ami nem a saját akaratunknak felel meg. Mindenki szép valakinek, és akkor is talál magának az ember párt és lehet boldog, ha nem követi ezt az elmebeteg divatot.
2011. dec. 12. 13:08
Egy példa, a sajátom: 24 vagyok, és anno középsuliban sok gondom volt. Az evésbe menekültem, híztam, híztam... Aztán 19 évesen észbe kaptam, változtattam az életemen. Jól éreztem magam előtte is, csak magas lett a vérnyomásom, fájt a derekam, hátam, így változtatnom kellett, féltettem az egészségem. Nem fogyóztam, csak figyeltem arra, mit eszem s mikor, és elkezdtem rendszeresen mozogni. Az eredmény, alig egy év alatt -24 kiló. Fantasztikusan éreztem magam, boldog voltam és nem sovány, hanem "csak" normális súllyal rendelkező fiatal lány. Tartottam magam a módszerhez, és a súlyom is tartotta magát. Aztán egy bőrproblémára gyógyszert kezdtem szedni (igen komoly gyógyszert), s az elmúlt fél évben a sokat híztam, pedig semmiféle változás nem állt be az életemben. És most sem az zavar, hogy kerekebb lettem ( a párom imád így is ), hanem az, hogy a hirtelen hízás miatt az izmaim nem tudtak rendesen alkalmazkodni (pedig mozgok sokat, bicajozom és futotok is) ill. futottam, míg bírtam, mert már ahhoz is gyenge vagyok. Fájnak a lábaim, a térdeim. Most megyek majd vérvizsgálatra, hogy megtudjam mi a baj. És most sem azért akarok fogyni, hogy szebbnek lássam magam, hanem mert szeretek élni. Amúgy meg, néhány plusz kiló miért lenne gond? ÉS a kövér lányokat én nem a súlyuk miatt irigylem, hanem azért, mert képesek nem foglalkozni az őket fürkésző szemekkel. Engem mindig zavart, ha észrevettem, hogy bámulnak az emberek. És ez pedig attól sem múlt el, hogy 4 éve lefogytam. (Annak ellenére, hogy igazán jól éreztem magam a bőrömben, de ez már egy más történet) :)
170. Arianne113 (válaszként erre: 165. - Kanalasorvosság)
2011. dec. 12. 12:40

Én nem vagyok sovány, de azért túl kövér sem, szerencsére.

Viszont láttam már nagyon nagyon kövér lányokat(!) nem nőket a buszon kettőt is.

Meglepett, hogy mindenki őket nézte, mégsem voltak zavarban, én személy szerint végtelenül sajnáltam őket.

Nemtudom hogy mit éreztek belül, de arra rájöttem hogy ilyen kövér nem akarok lenni soha.

Így, hogy van túlsúlyom is érzem, hogy nemjó, többet mozgok jobban odafigyelek az evésre, a nasira, mert az egészségem nem játék. Nemtudom elhinni, hogy míg én totál kivagyok ettől a súlyfeleslegtől, addig más meg makk egészséges.

( najó ehhez hozzátartozik hogy régen sokat sportoltam, nemvagyok hozzászokva a betegségekhez ) mégis porckopásom van, gyomorbeteg vagyok, iszonyatosan zavar és mindíg azon töröm a fejemet hogyan tehetném jobbá a dolgot, és mondhatom a gyomorbetegségemet legyőztem már, és csak egy kis odafigyelés kellett nem több.

169. Pen80 (válaszként erre: 77. - Dafke)
2011. dec. 11. 22:16
Ez egy tök értelmetlen mondat :)
168. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 165. - Kanalasorvosság)
2011. dec. 11. 21:43
Nekem van egy kolleganőm, és elég jó barátnőm is egyben, szinte sosem nasizik, nem eszik sokat, nincsenek hormonproblémái, mégis kövér. Két gyermeket nevel, tehát nem tehénkedik a fotelben egész nap, fogyózik is, mégsem tud leadni 1-2 kg-nál többet.
167. 91d4989ab9 (válaszként erre: 166. - Andi6020)
2011. dec. 11. 21:17
végre tesz valamit a kövér segge ellen ő is:d
2011. dec. 11. 21:16

Bezzeg a fórumindító már le is lépett a portálról. :P

Szánalmas

2011. dec. 11. 21:05

Egyetértek. Sokan halogatják a lefogyást amíg komoly baj nem lesz. És itt férfiak,nők azonosak!


Bár azt nem tudom elhinni hogy egy nagyon kövér csaj lelkileg és testileg jól érezheti magát!

Egyrészről mert a nagy túlsúly sok nasizást feltételez ami végeredményben pótcselekvés. Másrészről mivel egyértelmű hogy hova vezet(betegségek) valamint rengeteg negatív tünete van(térdek nem ekkora terhelésre lettek "kitalálva" és az erek,belek, gyomor, szív, derék stb is tönkremegy) ezt egy egészséges öntudatú kiegyensulyozott ember nem hagyja! Magyarán ott 100% hogy csak bebeszéli magának és a körülötte lévőknek is hazudik.

2011. dec. 11. 18:40

Én most férfi példát mondok.

Apám fogyókúrás módszere: majd jövőhéten, akkor már elkezdem, de még előtte meg kell enni ezt a szalonnát, hogy ne romoljon meg. :D Jövőhéten persze megint hoz megint valamit, amit meg kell enni...

Mivel nem érzi magát még annyira rosszul, nem is kezdi el a dolgot. Csak akkor érzi, amikor fáj valamije, akkor elgondolkodik, hogy lehet mégis le kéne fogyni már kicsit. Barátnője amúgy úgy szereti ahogy van, de egészséget tekintve nem árt azért kordában tartani a súlyt.

2011. dec. 11. 18:30

Szerintem nem azzal hitegetik magukat, hogy mennyire jó a kövérségük, hanem egyszerűen nagyobb érték számukra egy jóízűen elfogyasztott étel, mint az, hogy esetleg vékonyabbak lehetnének, ha nem ennének annyit.

Az egészség részével egyet kell, hogy értsek.

Viszont továbbra sem hiszem, hogy minden duci csaj ezen témázik, hidd el, hogy sokan tényleg úgy érzik jól magukat, ahogy vannak, és azért, mert BELÜL rendben van náluk minden.

162. Kanalasorvosság (válaszként erre: 161. - Ee1dc9ba06)
2011. dec. 11. 18:20

Tegyük hozzá hogy az anorexiás csajt ugyan úgy nem szeretik a pasik mint a kövér csajokat.(ezt a csajok hiszik)


Pár kiló plusszal az égvilágon semmi baj nincs. Ugyanakkor akin 30-40 kiló van az egyértelműen az evésben talál csak örömet, nem érdekli az egészsége így logikus hogy az átlag pasi menekül tőle!

A hormonzavart meg volt aki bevonta a témába pedig annak semmi köe ehhez!


És most őszintén! Mit vár az ember egy olyan csajtól, pasitól akit egyáltalán nem érdekel hogy a saját szervezete szenved és tönkremegy?


Szóval igen, a kövér nők magukat hitegetik hogy mennyire jó a kövérségük! Állandóan fogyókuráznak de legtöbben nem mozognak mellette semmit!

Pedig az egészség a legnagyobb érték és nem az önhitegetés amiről tudjuk hogy a ducik maguk sem hiszik el...

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook