Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért hisztizik a 2, 5 éves lányom, ha lefektetem? fórum

Miért hisztizik a 2, 5 éves lányom, ha lefektetem? (beszélgetős fórum)


2010. aug. 20. 13:04
Általában a 2- 2,5 éves gyerekek olyan korszakban vannak, hogy minden érdekli őket. Olyanok mint a szivacsok. Nagyon tanulékonyak..."nincs idejük aludni". Amikor már hulla fáradtak, még akkor is pörögnének. Az én kislányom is ilyen. a déli alvást is elsusmákolná, ha hagynám. A fejét akja ide-oda, kapargatja a kis szemét, de mg mindig rohangálna és játszana....ugyanez a lefektetésnél. Aztán 5 percen belül alszanak.
2009. febr. 28. 10:30

Sokminden jár a fejükben. Most lesz 4 a nagylányom és mindig megkér, hogy ne aludjak el, amig ő nem alszik. Fogjam a kezét. (Én is ilyen kézfogós voltam gyerekként) Sokszor mondja, hogy ilyesztőek az árnyékok, van valami az ágy alatt. Fura szagokat érez. És persze éhes, szomjas, pisilni kell. Ha kimegyünk festeni akar, gyurmázni, rajzolni.

Eleinte engedtem, mert rossz evő mind a két lányom, ezért, ha éhes volt kimentem vele a konyhába, mindegy mennyi volt az idő.

Aztán mondtam neki, hogy nem majd reggel. Azt mondta jó, megfordult, én meg hallottam hogy korog a pocija. Szégyeltem magam, azt hittem megint trükközik. Szóltam neki gyere menjünk enni, ő meg mjad reggel anya. Hát....sírtam.

Azóta ismét kimegyek vele enni ha azt mondja éhes.

(Mi együtt alszunk 4-en. Apa és anya közt a nagylány, a kiságy oldalát leszedtem, és rátoltam az ágyunkra, így a kicsi is "velünk" alszik.)

14. Kriszti40 (válaszként erre: 7. - Correct)
2009. febr. 5. 11:19
Húúú, nem hittem, hogy ennyi álmatlan, hisztiző miniegér van :))) Nos, azt még leírnám, hogy 2 hetes kora óta külön szoban alszik, és ennek nagyon örültem, és örülök most is. A bébiörző feltalálójának 1 milló cupp! Este fürdés, kis mese, jó éjt puszi, kis fény bekapcsolása, és lefelvés. De szép is így leírva:) Aztán a kaki érkezik. Ugye bili bevive, ott énekel, boldog, és kakil.És énekel, mesél, jó lkedve van. Mikor öltöztetem már fel, kezdődik előröl.Nekem mega vérnyomásom az egekben. Szégyellem, de tegnap már csúnyát mondtam.Én is gondoltam arra, hogy nem eléggé fáradt, de ez nem igaz, mert volt olyan, hogy a mese közben elaludt, és eldőlt, mint egy zsák, aztán bevittem, és neki állt az esti fellépésének. Azt is kipróbáltuk, hogy este, fürdés előtt, lementünk vagy másfél órát sétálni. Ez sem jött be. Én is köüvetkezetes vagyok, és bevallom , már egyszer egy kis vízzel is lefröcsköltem, de nem risztottam vissza. Pokolian fáradt vagyok, van még ergy fiam, Ő 17,5 éves, szeretne aludni, vagy uram bocsá tanulni esténként. Nem látom a kiutat.
2009. febr. 5. 11:15

Azt hiszem az én lányomnál nagyobb hisztikirálynő nem volt. Sokmindent kipróbáltam, nekem is tanácsolták, hogy ne engedjek,nincs víz ivás, stb. ha sír, majd abbahagyja. Egy idő után tényleg abbahagyta, de addig órákig sírt, aztán minden kezdődött előlről. Még ma is lelkiismeretfurdalásom van, hogy ezt csináltam vele, de a doktornő tanácsolta, én hülye meg hallgattam rá.

Végül is az vált be, hogy én költöztem hozzá, feladtam az esti tévénézést, végülis a gyerek fontosabb. Meséltünk, aztán kicsit beszélgettünk, szépen megnyugodott és elaludt. És nem érezte azt, hogy én már mennék kifele a szobából, én is nyugodt voltam, el is szundítottam, szóval minden megoldódott, de addig a poklok poklát éltük meg.

12. correct (válaszként erre: 10. - 09e7548a84)
2009. febr. 5. 11:04

:))))))

Nálunk délutáni alvás oviban 15-ből 1-szer. Akkor is 5 perccel előtte alszik el, hogy érte megyek.

Itthon 15-ből 5-ször délután.

:)

2009. febr. 5. 10:59
Na, nem is láttam, hogy ennyi helyesírási hibám van. Remélem azért, érthetően írtam.
2009. febr. 5. 10:57

Hja, ismerős.Nálunk pisilni kell, azután szomjas vagy háromszor, utána melege van, azután fázik:)

Három és fél éves a kislányom. Kb egy éve van baj a délutáni alvással. amennyiben alszik, akkor éjfélig nem alszik el, az biztos. Ha nem alszik, akkro meg délutánonként hisztis. Egészen addig külön ágyban aludt, most viszont bejáratos hozzánk. Ez jót tett neki. Meg persze időközben jött a hugi. Szóval, tudj, melyik az ő ágya, megágyazunk, olykor végigalussza ott az éjszakát, olykor viszont ájön hozzánk vendégségbe, de általában visszaviszem. Mostmár azért lassan helyeáll a dolog, mert délutánonként nem alszik de már nem is hisztis annyira. Estig elfárad, akkor vacsora, utána fürdés (kád, hab, stb, játékok, fürdőduha...) és alvás. Ja, valami jó (értsd) érdekes pizsamát is kell szerezni, hogy szeresse. Szóval, figyelj a délutáni alvása, ne legyen túl sok, lehet, hogy túl kipihen magát.

Sok türelmet.

2009. febr. 5. 10:50

Húú, nem irigyellek benneteket! Nekem két kisfiam van, egyik 9, a másik 5 éves.

Soha nem volt gond az elalvással, nem emlékszem, hogy lett volna hiszti (egészen kicsi korukban sem). Minden este ugyanabban az időpontban bújnak ágyba. Régebben lefekvés előtt meseolvasás volt, ma már nem igénylik, csak ritkán. Aztán puszi egyiknek, másiknak, jóéjszakát, villanyoltás. Egy kicsit még elbeszélgetnek és alszanak.

Emlékszem, csecsemőkoruktól fogva így lettek szoktatva. Sosem vártuk meg, hogy elaludjanak. Fekvés, elköszönés, villanyoltás. Éjjelente max. pisilni ébrednek fel, akkor szólnak, hogy ki kell menni, aztán visszakísérem őket, puszi és alszanak is tovább.

2009. febr. 5. 10:49
Mert nem akar aludni. Azt hiszi lemarad valamiről, ha alszik.
7. correct (válaszként erre: 1. - Kriszti40)
2009. febr. 5. 10:40

:) Nekünk ebben az időben 2-4 óra volt az elalvás. 1 óra hiszti, 2 óra ébrenmaradás. Legtöbbször éjfél volt, mire elaludt. Vagy elfáradt, vagy csak úgy.

Hihetetlen volt, azt sem tudtam, mit tegyek, de fél év volt az egész és nem minden nap. Volt, amikor hajlandó volt este 10-kor is elaludni. Ő nem álmos, neki kell pisilni, sőt, nagyvécézni is. Neki még kell kakaó, ő még mesét akar nézni, és mivel nem volt a tévévben akkor, akkor azért hisztizett.

Egy dolog segített, a fegyelem és a szigorú rászólás, nem volt mese. Amikor már elegem lett és rákiabáltam, akkor csöndben maradt és elaludt. Aztán volt, hogy már ez sem hatotta meg. Akkor a fenekére csaptam, akkor arra szót fogadott, de csöndesen tette a lelki sérültet... Mostmár eljutottunk arra a szintre, hogy este 9-kor alvás. Nyílván meg is érett rá értelmileg már, hogy felfogja, miért, meg előzménynek következetesség is volt.

Ne aggódj, más is szenvedett egy sort :) Nekem már 4 és fél éves múlt. :) 2 év kellett a teljes sikerhez :DDD

Viszont az is jó, hogy nem menekül álomba egy gyerek. Az nagyon rossz otthoni életre utalna...!!!

2009. febr. 5. 10:30

Nálunk is ez van. Min. fél óra mese, éneklés, fejbőlmese...aztán cirkusz...

Néhány napja odabújok mellé amikor ágyba dugom. Úgy mesélem a fejbőlmesét, amiket imád! Azóta nem kelt éjjel. Ez már haladás!!! Van úgy, hogy 5-10perc alatt elalszik, de van amikor kell neki 50perc. Kitartás, sok türelem és szeretet!!! Ne idegeskedj, mert megérzi, hogy csak arra vársz, hogy aludjon már...akkor juszt sem alszik! ;-)

2009. febr. 5. 10:29
első dackorszak... nyugi!
2009. febr. 5. 10:28
Én sem voltam híve addig amég ezt nem csinálta a lányom és én is zombivá nem váltam a kialvatlanságtól. Aztán megengedtük, hogy velünk aludjon néhány hét után gond nélkül visszament a saját helyére. Néha jön velünk alszik, de tízből kilencszer a saját ágyában tölti az éjszakát.
3. dj.cica (válaszként erre: 1. - Kriszti40)
2009. febr. 5. 10:27

szia nálunk is ez megy,bár nekem ritkán ébred újra.

elöször is egy rendszer biztos van nálatok a lefektetés körül:) na most nekem azt tanácsolták hogy mikor már lefektettem,ne engedjek semmiben tehát nincs víz ivás ,járkálás stb.

ha pisilnie kell egyszer ok de utána tuti ,hogy nem kell neki.le kell fektetni és otthagyni,ha hisztizek nem bemenni.ha kijön vissztenni szó nélkül a helyére és kijönni.

2009. febr. 5. 10:27
Szia.Az én lányom 4,5 éves és ugyanezt csinálja.Mivel nem akar aludni,erőltetni meg nem tudom,hagyom,hogy mesekönyvet nézegessen az ágyában.a hiszti azért még így is megy.Szerintem az a legnagyobb baj,hogy keveset mozognak,legalábbis az enyém,és estére nem tudnak mit kezdeni a sok energiával.Amint tudom,viszem sétálni,görkorizni.
2009. febr. 5. 10:23
Kislányom 2,5 éves lesz e hónapban. Tündéri, kiegyensúlyozott, jókedélyű, vidám kiscsaj. Mindaddig, amíg nem kell aludni menni. Akkor hiszti, kakilni kell, pisilni kell, fázom, melegem van, gyere be Anya, stb. Kb 4-50 perc, mire elalszik. S éjszak aújra ébred, s kezdődik minden előről. Már kezdek kikészülni, olyan vagyok mint egy zombi.Szerencsére semmi baja, makkegészséges. Nem szeretném ha velünk aludna, nagyon nem vagyok a híve. Ötleteket, tanácsokat várok. Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook