Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért hiszi azt, hogy mindenkinél okosabb? fórum

Miért hiszi azt, hogy mindenkinél okosabb? (beszélgetős fórum)


26. Falipapir (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 29. 21:31
Egy vagy több diplomával sem lesz okosabb, értelmesebb az ember. Jó esetben szerez valamiről egy magasabb fokú ismeretet, de attól még lehet bunkó :) Azt hiszem értem miről beszélsz. Az ilyeneket el kell kerülni, és nem erőltetni a társalgást.
2021. dec. 29. 21:25

Sztem szereti és tudja is a szakmajat, meg a pedagogusok alt. Kifejezetten szeretnek magyarazni, meg a kozeppontban lenni.

Meg valoszinuleg kicsit bunko is, mas nem hallgatja meg, vagy pont a te szakmadat tartja jobbnak es ugy erzi sztarolnia kell magat. Franc tudja.


Ne hallgasd, valts temat, vagj kozbe, szolj, hogy nem erted. Van a tolerancianak 1 egeszseges hatara.

24. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 29. 19:00
Amúgy egyébként miért beszélgetsz egyáltalán vele? Én az ilyeneket ignorálom, és kész...
2021. dec. 29. 14:40
Értelmes embernek finoman lehet jelezni, ha sok.
22. Channa* (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 29. 14:38

Én akkor sem gondolom, hogy neked kötelező ezt végig hallgatni. Legyen bármi is az oka annak, hogy sok időt kell vele töltened.


Esetleg dobj be semleges témákat. Időjárás, divat, utazások, könyvek, filmek. Tereld a témát olyanra, ami közben nincs olyan érzésed, ami nem kellemes.


Ne kínozd magad feleslegesen!

21. Hentzi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 29. 14:37
Egyszerűen miért nem kerülöd el az ilyen embereket?
20. gigi> (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 29. 14:32
Talán gyermek,vagy fiatal korában nagyon el volt nyomva.Senkit nem érdekelt a véleménye. Most,hogy már megszerzett egy csomó tudást gondolom saját erőből,szereti fitogtatni. Szeretné ha tudomásul vennék végre őt is.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - 37e1ff8723)
2021. dec. 29. 14:28

Nem tartom magam különösen annak, sem lángésznek.

Azt nem szeretem ha úgy beszélnek velem, mint egy lábtörlővel.

Köszönöm, hogy kiírhattam ezt magamból. Most már talán nem fojtom meg szegény ismit ha megint rákezd. 😊

18. 37e1ff8723 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 29. 14:26
Akkor te nemcsak művelt, de intelligens is vagy. Ő csak művelt.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - 37e1ff8723)
2021. dec. 29. 14:21
Hát akkor leírom, én is az vagyok. Nem a pedagógiában, hanem más területen. :) Tanultam eleget és érintettem elég témát. Mégsem beszélek azzal, aki nem ért hozzájuk úgy, mint a lábtörlômmel.
2021. dec. 29. 14:18
Csak művelt.
15. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 29. 14:17

Találkoztam én is ilyen emberrel. Gyakorlatilag nem értettem mint mond, annyi általam teljesen ismeretlen szót használt. Az ilyenek intelligencia hiányban szenvednek. Ez a bunkóság tipikus esete.


Ha valaki olyan témát forszírozna a jelenlétemben amiről tudja hogy én nem vagyok járatos, ugyanezzel a fegyverrel ébreszteném fel. Szerintem sok esetben sikerülne ez ha mondjuk a szőnyegszövésről, a cipőgyártásról, a mikronefrin használatáról vagy a növények különféle szaporításmódjáról beszélnék vége láthatatlanul.

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Channa*)
2021. dec. 29. 14:14

Jó kérdések, rá vagyok kényszerítve. :)

Az okát nem szeretném bogozni, de sok időt töltök vele egy héten.

Hidd el, a saját dolgaimról nem lehetne mellette megszólalni. :)

2021. dec. 29. 14:13
A “mi” emberünk is ilyen. Nem tudnám megszámolni, hogy hányszor hallottam az egészséges önképéről és az egészséges önbizalmáról. Ahogy azt is, hogy Ő tisztában van vele, hogy jó a szakmájában és arról is sokat beszél, hogy mennyien együttműködnek VELE. Kivel mással?😛
2021. dec. 29. 14:12

Miért érzed lenézésnek azt, ha valaki arról beszél, amihez ért?

Ha neked egy beszélgetés témája nem tetszik, akkor miért nem dobsz be más témát?

Miért nem beszélsz te is a saját szakterületedről, ha zavar, hogy más ezt teszi?

Miért vagy tapintatos egy olyannal, aki idegesít?

Miért töltöd az idődet egy olyannal, akinél folyamatos lenézés érzésed van?


Miközben az ismerős beszél a számára érdekes témáról, te mit csinálsz? Kínlódva bólogatsz? Ha napokig tart, akkor is viseled?


Soha nem fogom megérteni azt, hogyha valaki képes mások miatt rosszul érezni magát, csak azért, hogy...Miért is?

11. Sütikee (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 29. 14:09
Esetleg megmondhatnád neki, hogy a lekezelő stílusa nem tetszik, és mivel más a szakterületed, te annyira nem vagy otthon az övében, de szívesen meghallgatod, de nem ebben a kioktató és lekezelő stílusban. Ha intelligens, akkor megérti.
10. Kacsahercegno (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 29. 14:08
Ez az egyik ismerősömet juttatja eszembe, igaz neki nincs szakterülete, ő mindenhez is ért. Rendszeresen tart előadásokat (ezt már beszélgetésnek se lehet nevezni 😬) és soha nem esik le neki, hogy a hallgatóságot nem érdekli. Róla egyébként azt gondolom, hogy nagyon kicsi az önbizalma, és ezzel próbálja kompenzálni, hogy lám ő nagyon okos. Próbálom általában elengedni a fülem mellett, csak hümmögök mikor belelendül, de néha így is irritáló amikor ebben a lenéző-lesajnáló előadásmódban magyaráz nekünk parasztoknak. 😅
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Auróra2010)
2021. dec. 29. 14:02

Engem érdekelnének, HA...

Most ez mellékes. :)


Pedig imádom magamba szívni az új infókat és ezt leginkább beszélgetés közben kedvelem. Szeretem ha új dolgokról beszélnek nekem, szeretem az intelligens embereket. Ő viszont sok. Abban sem vagyok biztos, hogy intelligens e.

8. Auróra2010 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 29. 13:58
Ráadásul az ő témája - a fejlődési rendellenességek - nem egy nagy érdeklődésre számottartó téma, nincs az az isten, hogy én végig hallgatnám. Igy az ismerősöd gondolom nehezebben talál publikumot és már bedurvult, azért lett ilyen nyomi.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Oxygeen)
2021. dec. 29. 13:54

Normális jelenség, maga a stílus nem mindegy. :)

Teljesen más ha ismeretterjesztésként mond dolgokat, vagy kioktat, olyan szituációkat keres ahol csilloghat.

Az elsőt szeretem. Szeretek tájékozott emberekkel beszélni. Azt nem szeretem ha valaki direkt mutogatja azt, hogy ebben jobb.

Nekem is van érdeklődési köröm, a hozzá tartozó szakszavakat kenem, vágom. Mégis ha laikussal beszélek róla leegyszerűsítve mondom el a dolgokat, mert tudom, hogy nincs benne és nem akarom kínos helyzetbe hozni. Ha nem is kínos helyzetbe, szeretném hogy értse.


Ráadásul ez az ismerős mindig kiemeli, hogy ő pedagógus. Ezért tagadhatatlanul okos. Oké, de kit érdekel?

Az én diplomám akkor semmit sem ér? Vagy egy orvosé? Jogászé?

6. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 29. 13:53
Kénytelen fényeznie magát, különben a kutya sem venné észre a nagy eszét. Meg kellene tőle kérdezni, miért nem a saját szakmabeliekkel méri össze a tudását. ????
5. oxygeen (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 29. 13:48
Van aki a munkáját hivatásként műveli. Szereti amit csinál. Lehet ez az oka, hogy mindig arról beszél, mert ez az érdeklődési köre. Én amikor elmegyünk nyaralni, és egy fedett medencében áztatom magam, azon kapom magam hogy a tetőszerkezetet nézem át, és véleményt alkotok róla magamban, de lehet el is mondom ha nem, vagy tetszik egy megoldás, de amíg várok az étteremben az ebédre akkor is szóba hozom a burkolat minőségét. A párom meg folyamatosan gasztronómiai témákat hoz fel, mert imád főzni. Szerintem ez normális.
4. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 29. 13:42

Itt is vannak ilyenek, akik azt hiszik, hogy mindent jobban tudnak, mindenkibe belekötnek, gonoszak és rosszindulatúak. Úgy látszik az ilyen emberek másokon vezetik le a saját frusztrációjukat, valószínűleg a kisebbségi komplexusuk miatt. Nem mindenki intelligens, akinek diplomája van.

Szerintem feltűnési viszketegség, azt akarja, hogy felnézzenek és figyeljenek rá.

2021. dec. 29. 13:41
Dunning-Kruger effektus. Plusz vannak ilyen emberek akik azt hiszik, ők sz.rták a spanyol viaszt, gondolom személyiség kérdése is.
2021. dec. 29. 13:40

Hát leginkább az bánt, ha az ő területét érintő témákat nem kenem, vágom annyira, akkor szerinte már nem vagyok okos.

Utoljára egy viselkedési zavarról beszéltünk. Én szeretem hallgatni azt, aki műveltebb. Csak ne tenné ilyen lekezelő stílusban.

Más témákban lehet, hogy én tanítgathatnám őt.

2021. dec. 29. 13:37

Van egy ismerősöm. Gyógypedagógus. Állandóan hangoztatja a megszerzett tudását.

Mindig a fejlődési rendelleneségekről beszél, azt hiszi, hogy csak ő ért a pszichológiai kérdésekhez és csak ő művelt. Mindenkit elemez. Sokakat lenéz. Szerinte az ő műveltsége és tudása mindent visz. Állandóan olyan témákat forszíroz amiben jártas.

Én pénzügyes vagyok, ennek ellenére nem beszélek a szakmámmal kapcsolatos dolgokról.

Lefogadom, hogy egy orvos, vagy mérnök témáit pedig ő nem értené, ő nem tudna hozzászólni a témához.

Pár ember miért ennyire beképzelt? Állandóan azt hajtja, hogy milyen jó a szakmájában és mennyire okos. Egy hétköznapi beszélgetésbe is képes szakszavakat bevonni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook