Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért hazudik az 5 éves gyerekem? fórum

Miért hazudik az 5 éves gyerekem? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 29. 05:28
Remélem feléled ez az oldal! Nekem is van hasonló problémám, nekem a 4 éves lányom hazudik. Kitalál dolgokat nemlétező személyekről, vagy ha rosszat csinál az ovistársára fogja , pedig már több hete nincs is oviba. De ha előttünk csinál vmi rosszat és látjuk, rákérdezünk akkor is azt állítja h nem ő volt, és másra fogja. Tavaly épp az ellenkezője volt, ha más csinálta a rosszat akkor is magára vállalta. Nem tudom miért csinálja, és hogyan kéne kezelni. Már sokszor mondtam neki hogy igazat kell mondani, sokszor elbeszélgettünk róla. Tőlünk se kéne félnie, mert nem szoktuk bántani. A baj, hogy az utcában már emiatt kiközösítették a többiek, a gyerekek nem játszanak vele, a szülők meg gúnyos megjegyzéseket tesznek nekem. Mit csináljak?
2009. máj. 31. 22:18

Az ilyen korú gyermekeknek még van egy olyan tulajdonságuk, hogy mágikus gondolkozás. Úgy hiszik, hogy amit elképzelnek az meg is történik. Valamint az álmaikban szereplő emberek tudják, hogy ő mit álmodott, mi történt velük. Ez is oka lehet a "hazudozásnak". A lányok ebben a korban az apuba, a fiúk az anyuba szerelmesek, jó színben akarnak feltűnni a szeretett személy előtt. Ez is befolyással lehet a dologra.

Mégis milyen dolgokban szokott hazudni? Vagy kiszínezi a dolgokat?

2008. jún. 6. 20:30

De vigyázz, nehogy ez a tulajdonsága megmaradjon néhány év múlva is, mert akkor van a baj.

Ez egy ilyen időszaka, de majd rájön, hogy mi a valóság, és mi a mese, és akkor helyrerázódik minden.

2008. jún. 6. 20:21
Na a plusz betűket nézzétek el. Köszi. :))
2008. jún. 6. 20:21

Azt hiszem volt már hasonló tudásbázis kérdés, sokkal körmönfontabban feltéve.

Szóval, egy 5 éves gyerek nem hazudik, hanem mesél. A fantáziája hatalmas, és talán olyanokat is mesél, amit szeretne, vagy tudja olyan dolog lesz belőle, amiből ő jól jön ki. Semmiképp sem azért "hazudik", hogy m,egbántson. Mesélj neki te is, és láttasd vele a különbséget mese, és valóűság között.

2008. jún. 6. 20:09
mármint mit hazudik?vagy sok mindenel kapcsolatban?
2008. jún. 6. 19:25
Miért hazudik az 5 éves gyerekem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook