Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért halhatott meg a törpenyuszim? fórum

Miért halhatott meg a törpenyuszim? (tudásbázis kérdés)

1 2
2012. febr. 29. 11:03
Még nem tudom lesz-e következő nyuszi.Ő volt a mindenem,rengeteg szeretet adott.
35. Gumicsirke (válaszként erre: 34. - Timycat)
2012. febr. 29. 10:37
Az a baj, h az állatorvosok se feltétlen tudják ezt. Meg sok állatorvos nem is ért a nyulakhoz:( sztem többet ér nyúlértőket megkérdezni, hogy a tapasztalatok mit mondanak. Akit írtam, ő pl tök megbízható, nem igen van gond a nyuszijaival én úgy tudom, de nekem pl nem tőle van a nyuszim. De, ahonnan a topicindító nyuszija van, az is elég megbízható szerintem, de gondok mhol lehetnek:(
34. timycat (válaszként erre: 33. - Gumicsirke)
2012. febr. 29. 10:33

Szerintem a következő nyuszi előtt -majd ha eljön az ideje egy állatorvost kell megkérdezni, hogy kit ajánl...


Én a cicusaimat "vadásztam", direkt necces helyekről hoztam ki őket, gyakorlatilag kvázi fajtamentés címén, himalájai-sziámi tenyészetet sikerült is felszámoltatni. Az ott lévő cicusoknak semmivel sem volt jobb sorsuk, mint egy gyepmesteri telepen :( És az infot én is állatorvostól kaptam, sőt ő is segített megszüntetni az áldatlan állapotot

33. Gumicsirke (válaszként erre: 32. - Timycat)
2012. febr. 29. 10:29
Ezzel egyetértek, azért mondom, h nem mindegy, h melyik tenyésztő:) van olyan, amelyik tényleg a mennyiségre törekszik, bár az inkább szaporító. De ismerek olyan tenyésztőt, aki tényleg ismeri a nyuszijait és lelkén viseli a sorsukat. Húsvétkor nem is ad el, h ne csak húsvétra vegyék a nyuszit, mert az aztán hanyagolva lesz ált..
32. timycat (válaszként erre: 29. - Gumicsirke)
2012. febr. 29. 10:24

Én a cicáimból indulok ki, mindegyik drága, törzskönyves macska és telis-tele vannak genetikai nyavalyákkal (a brit ízületes, a másik brit stresszes, sziámi ételallergiás, himalájaim pedig idő előtt öregedett, szintén gyenge idegzettel rendelkezett-őt nem rég veszítettem el)


Hiába a jó nevű tenyésztő, sokan csak a pénzt látják és lelketlenül gyártják az állatkákat :(

31. Gumicsirke (válaszként erre: 30. - Timycat)
2012. febr. 29. 10:23

Ez nem csak azon múlik, rossz táplálástól is lehet beteg a nyuszi, pl, ha kevés szénát eszik stb.


De ez tényleg egy megbízható tenyésztő, én úgy tudom.


Amúgy meg sztem a tenyésztés egy sokkal tudatosabb dolog. Ha szerencséje van, és jó nyuszikat párosít össze, persze, tök jó, akkor nincs gond. De azt erősen kétlem, h megbízhatóbb, mint 1 tenyésztő.

30. timycat (válaszként erre: 26. - Gumicsirke)
2012. febr. 29. 10:20

Ez a nyuszi 3 év alatt vagy 5ször volt beteg... itt a tenyésztővel van a bibi.


Én egy ismerőstől vettem a nyuszikat, aki hobbiból tartja és csak alkalmanként vannak nála kis nyuszik, egyetlen fiú és egyetlen lány nyula szokott lenni, ők pedig nem állnak rokoni kapcsolatban.

Nyuszik rettentően szaporák, igen hamar ivarérettek lesznek és ahol nagy egyedszámmal "dolgozik" egy tenyésztő szerintem lehetetlen követni, hogy ki, kitől származik, ki kinek a tesója... és ha még tudja is, nyusziknál hamar megvan a "baj" egy-egy kiszökésből

29. Gumicsirke (válaszként erre: 27. - Timycat)
2012. febr. 29. 10:20
tényleg nem kötekedni akarok, de ezt elég megbízható tenyésztőnek tartják. Persze tenyésztő és tenyésztő között is óriási különbségek vannak:(
28. ce850abb2c (válaszként erre: 19. - Zsuzsanna47)
2012. febr. 29. 10:20
Nme vettem észre semmit.A kezeim között halt meg, nagyon üres nélküle.
27. timycat (válaszként erre: 11. - Ce850abb2c)
2012. febr. 29. 10:17
Ha legközelebb nyuszit veszel, véletlenül sem ettől a tenyésztőtől. Nekem sosem voltak betegek a nyusziaim, pedig ahogy írtam az első 11 évet élt és élete nagy részét a kertben futkosva-ásva, cicák és kutyák között élte.
26. Gumicsirke (válaszként erre: 25. - Timycat)
2012. febr. 29. 10:14
Hát, szerintem egy megbízható tenyésztőtől hozott nyuszival igen ritkán van ilyen gond..egy "otthon" született nyuszival sztem inkább, mert nem feltétlen tudja, h mit mivel párosít, persze nyilván egyik sem alapszabály.
25. timycat (válaszként erre: 1. - Ce850abb2c)
2012. febr. 29. 10:09

Sajnos az agyontenyésztett nyusziknál előfordulhat idegrendszeri probléma; rángások egy tipikus jele, bár általában több roham szokott lenni, direkt abba nem szoktak elpusztulni, általában elaltatni szokták őket.


Vannak fertőzések, amelyek a nyuszi tüdejét támadják, madaraktól is el tudják kapni, ez ugye akkor van, ha szabadban is tartod a nyuszit, de ezt most az időjárás sem engedte meg és gondolom védőoltásokat kapott.


Én megkérdezném az állatorvost és a tenyésztőt is. (Egyébként én abszolút tenyésztő ellenes vagyok, barátnőm nyuszijai -eddig 2 volt- egyik sem élte meg az 1 évet sem, valami idegrendszeri probléma miatt). Én ismerőstől (aki egyébként nem tenyészti) vettem a nyuszóimat, az első 11 évet élt, a második pedig 2 éve van nálunk.


Sajnálom szegénykét, teljesen átérzem a fájdalmad, én a cicámat veszítettem el 9 napja :(

24. Gumicsirke (válaszként erre: 23. - Ministry)
2012. febr. 29. 09:54
Tenyésztőtől vette, ráadásul megbízható tenyésztőtől, szóval nem ez volt a gond szerintem.
2012. febr. 29. 09:48

Ha legközelebb törpenyuszit veszel, ne kisállat kereskedésben vegyél, hanem kisállattartónál. A kereskedésben nagyon erős rokoni szálak fűzik egymáshoz a nyuszikat, és ott kijönnek különböző betegségek.

A szüleim is tartanak törpe nyuszikat, és sima nyuszikat is. Soha nem volt ilyen probléma.


Ha tenyésztőtől veszel, nézd meg alaposan, milyen helyről hozod, és akkor nem lesz gond.


Részvétem a nyuszi miatt.

22. pidiko (válaszként erre: 21. - Pidiko)
2012. febr. 29. 09:44
Baszus h......e teló bocsi nem ide szántam
21. pidiko
2012. febr. 29. 09:42

Sziasztok még kórházban de már megvolt a műtét jól vagyok sírva ébredtem műtét után elvileg fél 3 jön doki elmondani mi van mik a további teendők és mehetek haza



Köszi h velem vagytok voltatok lélekben puszi

2012. febr. 29. 09:39
boncoltasd fel és akkor elvileg kiderül
2012. febr. 29. 09:17

Esetleg nem ehetett valamit amit nem vettél észre?

Nekem a törpe hörim, Nudlika ment el az örök vadászmezőkre.Ő már nagyon koros volt.Vittem állatorvoshoz, de mondták, hogy nem lehet segíteni már rajta mert nagyon idős, pedig csak 3 éves volt,de náluk ez matuzsálemi kor.

Sajnálom a nyuszit és Téged is a veszteségedért.

2012. febr. 29. 09:17
Köszi a válaszokat.Nem evett semmi olyat.Nagyon hiányzik.
2012. febr. 29. 09:15
Szia! szegény nyuszika:( Nekünk is vagy egy nyuszink lassan 2 éve, igaz ő házinyúl, de nagyon kezes okos értelmes:) amíg meg nem született a kisfiunk, olyan volt mint a gyerekünk. igaz sajnos most kevesebb idő jut rá, de nagyon szeretjük. nekem is halt meg 2 kisnyuszim, meg 3nagy nyuszim, nagyon hiányoznak, meg tudom érteni amit érzel. Bocsi hogy nem a kérdésedre válaszoltam!
16. Gumicsirke (válaszként erre: 15. - Ce850abb2c)
2012. febr. 29. 09:12
Igen, megkaptam, pedig róluk csak jókat hallottam:( Nem evett vmi olyasmit, amit eddig nem?
2012. febr. 29. 09:10
privibe megírom
14. Gumicsirke (válaszként erre: 13. - Ce850abb2c)
2012. febr. 29. 09:08
Hát akkor pláne nem értem, ott szoktak ilyen rejtélyes betegségek lenni:( Melyik tenyésztőtől volt?
2012. febr. 29. 09:07
Nem.Fajtiszta volt,tenyésztőtől vettük.
12. Gumicsirke (válaszként erre: 11. - Ce850abb2c)
2012. febr. 29. 09:02
:( Állatkereskedéses nyuszi volt?
2012. febr. 29. 09:01
Nem.Tegnap eggész délután futkosott, bár kevesebbet evett mint szokott.Sajnos elég beteges volt 3 év alatt kb. 5-ször volt olyan ,hogy napokig nem evett , de az állatorvos mindig segített rajta.
2012. febr. 29. 08:54

Jaj, nagyon sajnálom:( Nekem is van nyuszi, most volt beteg, tudom mennyire rossz:(

Semmi furcsát nem produkált? Mert ez már a haldoklás jele volt szegénynél:(

2012. febr. 29. 08:45
köszi.Ha itthon voltam mindig mellettem volt csak éjszaka volt ketrecbe amúgy szinte mindig ott volt ahol én.
2012. febr. 29. 08:36

Itt van egy elég átfogó oldal:


[link]


... talán találsz valamit, ami hasonlít a tünetekhez...

7. Vigyorex6 (válaszként erre: 5. - Ce850abb2c)
2012. febr. 29. 08:34

Úgy sajnálom! :(

Mindegy milyen állatról van szó, a szívünkben betöltött szerepe a fontos...

A 3 éves nagyon fiatal.

Arra gondoltam mindjárt, amit Cicaanya írt, hogy rejtett betegség talán. Vagy veleszületett, vagy később kialakult.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook