Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért fontosabb ebbben a világban az anyagi, mint a belső érték? fórum

Miért fontosabb ebbben a világban az anyagi, mint a belső érték? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. febr. 4. 05:36

Mindenkiben megvannak miben erősebb és miben kevésbé.eZ ÍGY VAN JÓL ,ETTŐL NEM VAGYUNK EGYFORMÁK.Mikor a kérdést feltettem ,én arra próbáltam választ találni ,........mire is???:)))))

Hát ,hogy mikor felborul a belső harmonia ...és elkezd valaki csúnyán az anyagiak felé húzni ,ezzel a lépésével átgázolni másokon ,ez miért van így?Ez miért jóóóó???Pfffffffffff.Mindenkinek fontos a pénz ,ez normális ,hiszen ez alapja ennek a létnek .Csak valahol fájlalom ,hogy a környezetemben sokan vannak ,és főként persze egy valaki ,akinek ez annyira fontossá vált,hogy oda dobott érte mindent.Megbántott ,átgázolt ,olyan embereken a pénzért ,akik az előtt fontosak voltak!!!

79. Muraja
2012. febr. 4. 03:44

Abban nincs semi rossz söt inkab csak pozitiv ha az ember egyedul tartja el a csaladot. Sokszor egy szulö több bisztonsagot tud nyujtani mind kettö hol az nezetelteresek mindennapi vendegek.

Anno mikor az en gyerekeim iskolaba jartak en kamiont vezettem es magam tartottam el egy gyerek sereget.

Azert ugyanugy megvolttak a belsö humanista ertekek melyekel a gyerekim nötek fel.

Ha anyagilag ugy altunk hogy megosztani tudtunk belöle akkor nalunk nyaralt ket Csernobili gyerekothoni gyerek.

Igy a josagot megosztottuk avval ami hozza tartozott az anyagival.

78. 7550f94845 (válaszként erre: 77. - Álomkép.)
2012. febr. 3. 19:06

hihi na de ezek után ki szól hozzá????

Én úgy érzem nehéz lenne cáfolni.De lehet csak el vagyok telve magamtól:))))))

77. álomkép. (válaszként erre: 76. - 7550f94845)
2012. febr. 3. 17:03
sok pontos összefoglaló!!!:)
2012. febr. 3. 15:57

Tehát össze foglalhatjuk.

A belső értékek tulajdonságok a mai nehéz helyzetbe nagyon fontosak.Ahhoz hogy mindenhol becsülettel helyt állhassunk érzelmileg és szellemileg éretteknek kell lennünk.Mindenkire mást mér a sors ezért mindenkinek azokat a tulajdonságokat értékeket kell erőssé tenni amikkel talpon tud maradni és fejlődni és azokat amik jó emberré is teszik:))))))))))))

75. 7550f94845 (válaszként erre: 74. - Álomkép.)
2012. febr. 3. 15:55

Igen:))De Királylánynak nem volt választása:( és nagyon nehéz lehet egyedül.Úgyhogy az ő "esete egyedi elbírálás alá tartozik"

pozitív értelemben:)))

74. álomkép. (válaszként erre: 69. - 7550f94845)
2012. febr. 3. 15:32
Így-így -így!Én is keresztszülő vagyok ,és igyekszem mindent megtenni ,hogy kettő legyek egy helyett.Mikor elvállaltuk ezt a megtisztelő feladatot ,keresztapukája is volt a Kerimnek,a férjem.De szétmentünk ,és én maradtam.Igyekszem mindenben ott lenni ,ahol lehet ,mert érzem ,hogy szüksége van rám ,mert a szülei sokat dolgoznak!!!Ez fontos neki ,és nekem is .Olyan mintha a sajátom lenne ,ő már (tegnap volt 11 éves)nagy lány ,5 éves kora óta cukorbeteg!!!!Nagy harcos ,igazi kis hölgy.Én is úgy nőttem fel ,hogy anyum sehol ,mert állandóan dolgozott ,egyedül "nevelt" minket .A Tesómmal én tanultam ,12 éves koróm óta főzők!::)))Igen is van különbség a sok munka "eltartom a családom "között ,és a "törődöm a családom "között.Lényegében a munka is azért van,márha van családod!De!!!!Nem mindegy ,hogy azt a plussz xy összeget választod még több óra melóért,vagy lemondassz annyi plusszról és az idő alatt sokkal többet adhatsz azoknak akiket szeretsz!
73. spinneli (válaszként erre: 71. - 7550f94845)
2012. febr. 3. 15:21

igen-igen, átmentek.


:)

72. 7550f94845 (válaszként erre: 70. - 7550f94845)
2012. febr. 3. 15:20
Még annyit akartam hozzáfűzni,hogy nekünk választani kellett hogy legyen apja a négy gyereknek ténylegesen vagy ne.És úgy döntöttünk az a fontosabb hogy a gyerekek láthassák az apjukat.Fontosabb és többet ér mintha még hozna haza havi 40 ezret plusszba.Nem mondom jól jönne a pénz:))Dehát valamit valamiért:))))
71. 7550f94845 (válaszként erre: 67. - Spinneli)
2012. febr. 3. 15:12
örülök neki.Remélem a többi válaszom is megfelel :)))
70. 7550f94845 (válaszként erre: 65. - 9536810fa1)
2012. febr. 3. 15:11

Te azért látod így mert két szölő kötelességeit egyedül láttad el.Én azért tudom szétválasztani mert a férjem dolgozik én gyesen vagyok itthon és négy gyerkőcöt nevelünk.Igaz szűkecskén de valahogy mindig megoldódik.

És itt jön egy példa.A férjem megtehetné hogy céltudatosan eljár két munkahelyre is dolgozni hogy minnél több pénzünk legyen.Akkor mindent meg tudnánk venni még luxus dolgokat is.De itt jön a kélpbe hogy ha a férjem elmenne dolgozni akkor mindig csak alvó gyereűkeket látna.Hoigy adná át a fiainak hogy a fiúknak mindig segíteni kell a lányoknak mert azok fizikailag gyengébbek?Hogy tanítaná meg hogy a nehéz férfi munkát meg kell akkoris csinálni ha nincs kedve hozzá.És a lányának hogy tudná elmagyarázni hogy férfi szemszögből a fiúknak mi a fontos mire vigyázzon?Mert én a női oldalt tudom megadni.DE a teljességhez szükséges a férfi női példakép.

Sajnos nem szokatlan az olyan család ahol az egyik félnek kell mindent megcsinálnia mert a másik feladta vagy alkalmatlan vagy.....viszonmt nagyon tisztelem azokat akik egyedül mindent megoldanak.Na ezeknek az embereknek tény és való hogy mind a két féle erők tulajdonságok szükségesek ahhoz hogy ennek a kettős szerepnek meg tudjanak felelni.

69. 7550f94845 (válaszként erre: 63. - 9536810fa1)
2012. febr. 3. 15:03

Nem de a keresztszülőség nem abból áll hogy

"jaj de édes vagy"

De sokan nincsenek tisztába egy keresztszülő feladataival kötelességeivel.

Előszőr is a KEresztszülőnek az mennyen aki tudja vállalni hogy a keresztgyerek nevelésébe tevékenyen részt vesz.És az évi kétszeri látogatás kevés ehhez.

Másodszor.Csak az vállalja aki a hitre nevelésben is segít.Deeee mivel mindenki azt hisz amit akar és azt választ amit akar/lehet ateista is/ abban az esetben nem befolyásolhatja a gyermek miben hisz miben nem.Eredetileg a hitre nevelésbe kéne segítenie.

Harmadszor.Az vállalja aki a későbbiekben is tudja rendszeresen fogadni a gyerkőcöt beszélgetni játszani vele,és a szülőket kicsit tudja helyettesíteni.A keresztszülőség kicsit olyan mint nálunk a keresztszölője második szülöje kell hogy legyen a teljes felelősség nélkül.

Nagyon fontos feladatot vállal egy életre, de sokan csak a keresztelőig lelkesek.De mikor már a nyári szünetbe egy-két hetet nyaraltatni kéne a gyereket ellátni beszélgetni játszani vele akkor már nem lelkes nem ér rá.

Az egyik fiamnak a sógorom a keresztapja.El kellett mennünk boltba.Mondta a férjem vigyük át Atihoz..Tudtam hogy nincs dolga játszik a gépen de azért megkérdeztem "és ha nem ér rá?"""

rámnézett a férjem "neki ez a feladata ő vállalta"

De szó nélkül vállalta is teszem hozzá.

Tehát valahol ilyennek kell lennie a keresztszülőnek.

Na most az egyértelmű ha családja van akkor azt figyelembe kell venni és egyeztetni kell megbeszélni mindent hogy mindenkinek jó legyen.

De a keresztszülőséget tudatosan komolyan átgondolva kell vállalni nem csak a pillanatnyi öröm és két látogatás kedvéért.Ez egy nagyon komoly döntés amit legalább olyan komolyan kell venni mint a saját gyermek nevelését.MErt a szülő azzzal hogy kiválassza a keresztszülőt mintegy megelőlegzi a bizalmat a későbbiekre.Hogy azaz illető nemcsak ajándékkal szúrja ki a gyerek szemét,hanem foglalkozik is vele segít a nevelésébe.Ezért vagyunk gondba most mert nem tudjuk kik legyenek a keresztszülők.

68. Hannapanni (válaszként erre: 62. - 7550f94845)
2012. febr. 3. 14:44

Sajnos a keresztszülő is ugyanabban a verkliben tapos...

A megoldás régen a nagy család volt, na meg, hogy nem kellett a nőnek napi 8-10-12 órát dolgozni.

Sokan tényleg a látszat és a kényelem oltárán áldozzák fel a fontosabb értékeket. Nem könnyű kilépni, mi megtettük, de tényleg nem egyszerű, mert ha anyagilag egyik napról a másikra élsz emiatt, az is fel tud őrölni.

Pozitívan kell hozzáállni, körülöttünk nincsenek pláza-cicák, mert itt nem csak a műkörmük törne le, hanem a tűsarkuk is.

Aki hozzánk kibumlizik, annak már aránylag helyén van az értékrendje, és rengeteg embert ismerek, akinek az emberi dolgok a fontosak.

67. spinneli (válaszként erre: 60. - 7550f94845)
2012. febr. 3. 14:09
Ezt nagyon jól megfogtad, szerintem.
66. álomkép. (válaszként erre: 65. - 9536810fa1)
2012. febr. 3. 13:09
Jó hétvégét neked!!!
65. 9536810fa1 (válaszként erre: 64. - Álomkép.)
2012. febr. 3. 13:08

... ez nem kettő! ... valószínű én nem tudom szétszedni, mert én egyedül neveltem a gyerekeket, tehát nekem mindkettőnek alapnak kellett lenni... a szükségletek megteremtésének, és az érzelmi/lelki táplálék megadásának is. ... és most is állítom, hogy nem is szétszedhető... :) Lehetsz Te akármilyen odafigyelő, ha a gyerekedre nincs kabát télen... és rárakhatod a toronyórát aranylánccal, ha nincs törődés, figyelem...

Nem szétszedhető, egységként kell kezelni... és most hazamegyek... :)))))

Szép hétvégét! :)

64. álomkép. (válaszként erre: 63. - 9536810fa1)
2012. febr. 3. 13:02
Szerintem kicsit félre érted ,mert nem ezt írta.Mindannyian mások vagyunk és más más értékeket képviselünk...........Van akinek a munkája a mindene ,célja ,hogy feljebb és feljebb lépjen ,,,,,minden energiáját elveszi.Van aki azért jár doglozni mert pénzt keresni muszáj ,viszont nem törekszik feljebb feljebb ,mert fontosabb neki ,hogy rohanjon haza a családjához ,vagy épp a gyermekéhez ,hogy tanulhasson vele ,Mindenkinek más a fontos az előbbre való ........Valaki úgy neveli a gyerekét ,hogy haza esik munkából ,kezébe nyomja a pénzt és hagyd anyut pihenni ,valaki úgy neveli ,hogy szeretettel odafigyeléssel közelít felé.........Mind a kettő egy nevelési forma ,csak nem egyforma!!.........valami ilyesmi
63. 9536810fa1 (válaszként erre: 62. - 7550f94845)
2012. febr. 3. 12:53
... értem.... szóval a keresztszülőség alapja és feltétele, hogy neki ne legyen férje, gyereke... és ugyanazon problémái, mint a szülőnek?! :DD
62. 7550f94845 (válaszként erre: 61. - 9536810fa1)
2012. febr. 3. 12:40

Így van!!És ez általába a férfi szokott lenni de sajnos a mai helyzetbe legtöbbször a nőnek is dolgoznia kell és otthon is helyt kell álniuk a háztartásba és a gyerekekrew már alig marad erő.Ezért az ekinek nevelnie kéne már nincs hozzá ereje.És eltelik így 15 év és rájön hiába volt a jóindulat a szép érték benne nem tudta átadni az értékeket ami a legfőbb feladata annak aki gyereket vállal.És sajnos a nagyszülő sem tudja helyettesíteni mert későn vállal mindenki már szinte gyerekeket és a nagyszülők nagyobbrészt dolgoznak a saját megélhetésükért.Így ők se tudják helyettesíteni a szülőket értékek átadásánál.És ami a fő feladata lett volna a nevelőnek elsikkad a fő feladata és ő maga lesz az oka ha a kamasz értéktelen ember lesz.

EZ NEM TÖRVÉNYSZERŰ PERSZE!!!

De sajnos sokszor történik ez.

A dolgozónak a férfinak lenne a feladata hogy az alapot a biztonságot megadja a családnak és a nevelő nőnek.DE sajnos most a mostani helyzetbe ez szinte lehetetlen.


És itt kéne belépnie a képbe a keresztszülőknek! NEkik kellene az értékátadást átvenni ha a szülőknek valamilyen oknál fogva nem megy.De sajnos a keresztszülőséget kevesen látják már így:)))

Bocs hogy így eltértem:))))

61. 9536810fa1 (válaszként erre: 60. - 7550f94845)
2012. febr. 3. 12:24

... ahhoz, hogy a nevelő ember jól funkcionáljon, ahhoz a dolgozó, alkotónak rutinból kell működni! ... szerintem... :))

A dolgozó, alkotó egy alap... és semmiféle érzelmi és lelki dologgal nem helyettesíthető... gooondolom éééén... :))

60. 7550f94845 (válaszként erre: 58. - 9536810fa1)
2012. febr. 3. 12:22
Igen.Ti tulajdonképpen kétféle ember fontos értékeit néztétek.Az egyktek a dolgozó alkotó a másikótok talán inkább családközpontúbban közelített.Vagy akár úgyis mondhatnám.Egyik a kereső ember értékeit a másik a nevelő ember étékeit.Én így éreztem.De lehet nem ez volt a célkérdés:))))
59. álomkép. (válaszként erre: 57. - 7550f94845)
2012. febr. 3. 12:13
Köszönöm ,hogy értesz:))))
58. 9536810fa1 (válaszként erre: 57. - 7550f94845)
2012. febr. 3. 11:58

.. ha a többibe is beleolvasol, akkor tán kicsit jobban látod, hogy mit írtam. :)

... de amúgy persze, igazad van. :)

57. 7550f94845 (válaszként erre: 27. - 9536810fa1)
2012. febr. 3. 11:56

Te értéknek szeméjiségjegyeket vesze: úgy mint határozottság önbizalom célkitűzés ezekhez akartaerő kiegyensúlyozottság.


Ő meg belső értékekről úgymint:jóindulat kedvesség megbocsátani tudás segíteni vágyás.

Jól gondolom?


Ezek végülis mind értékek de Kedves királylány a te értékeid az anyagi haszonszerzéshez a célok eléréséhez kellenek.Ezek is fontosak nagyon is.Mert az élhetetlen ember hiába kedves ha csak az ember agyára megy a szerencsétlenkedésével.

Hiába van valakinek célja például ha akarata nincs megvalósítani.Ahhoz hogy valaki kiegyensúlyozott személyiség legyen viszont szükség van a többi személyiség jegyre belső tulajdonságra is.


Tehát a jóindulat a segítőkészség is kell egy jó ember tulajdonságai közé.


Mert nem kevesebb azaz ember sem akinek céljai vannak a hivatásába és az anyaság nem célja


Az a legfontosabb hogy mindenki úgy éljen hogy azzal se magának se másnak kárt fájdalmat kellemetlenséget ne okozzon.



AMENNYIBEN

valaki elhanyagolja bármelyik személyiségjegyét annak torzul a személyisége és máris kialakulhat a céltudatos dolgozó értékes emberből egy mindenkit kihasználó eltaposó személy vagy kialakulhat egy olyan anya aki csak azért szül hogy a pénzt eligya elbulizza és gyerekeivel nem is foglalkozik.



Szóval mind a két félnek igaza van:)))))))

56. 9536810fa1 (válaszként erre: 55. - Álomkép.)
2012. febr. 3. 11:56
... az élet egy iskola, folyamatosan tanuljuk! ;)
55. álomkép. (válaszként erre: 52. - 9536810fa1)
2012. febr. 3. 11:45
amúgy totál jó a meglátásod ,mert valóban ilyen volt ő.........én meg bedöltem!
54. spinneli (válaszként erre: 52. - 9536810fa1)
2012. febr. 3. 11:45
Igazad van, természetesen van az a kategória, aki maga is elhiszi, hogy ilyen...
2012. febr. 3. 11:45
Barátság volt ,évekig tartó ,a barátom akit nagyon szerettem bajba került ,nagy bajba ,segítettem ,mert nagyon szerettem ,csodálatos embernek tartottam és megbíztam benne......mára már nem tudom eldönteni mennyi volt a valódi szépség benne,de bíznom sem szabadott volna ,bajba kevert és én belementem ,ő mára nincs bajba de én hívjuk úgy igen!Lehet mondani egyszerűen hülye vagyok,de akkor nem ezt éreztem ,magamban csalódtam volna ha nem segítek ,ez a lehetőség fent sem állt részemről.
52. 9536810fa1 (válaszként erre: 51. - Spinneli)
2012. febr. 3. 11:38
... ez nem manipulálás... mivel az embernek szüksége van arra, hogy valamilyennek lássa saját magát, és az lehetőleg valamilyen szinten pozitív legyen... ezek az emberek valóban jónak, nem e világra valónak, szerethetőnek, sajnálatra méltónak, meg nem értettnek gondolják/érzik magukat... ezt sugározzák maguk köré, hüle emocionális Női egyedpéldányok (jómagam is olykor) meg bedőlnek. :DD
51. spinneli (válaszként erre: 42. - Álomkép.)
2012. febr. 3. 11:35

Mit jelent, hogy bedőltél a lelki szépségnek?

Az lehetetlen...ha valóban lelki szépségről, nem pedig manipulálásról volt szó.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook