Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért fájhat egy 9 éves kislány hasa? fórum

Miért fájhat egy 9 éves kislány hasa? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. szept. 26. 17:20
a barátnőm lányának 8 évesen cisztája lett ... bár elsőre én is inkább a mensire tippeltem, amikor a lány hasfájásra panaszkodott, de a vizsgálaton kiderült, hogy már ilyen korán is lehetnek kellemetlen problémák :(
2010. szept. 26. 17:20

Elképzelhető a pszichés probléma. Ebben a korban gyakori - főként lányokat érint.

Ha minden más kizárt, valószínűleg ezt kell megoldani.

2010. szept. 26. 17:19
Én is így jártam anno a kis lányommal.10 éves korában a bábszínházban lett"nagy lány".Sajna még legalább 16 éves koráig jártuk az sebészeti ügyeleteket mert neki is azt mondták vakbél.Egy fióknyi leletünk,és beutalónk volt.Aztán mikor elkezdte szedni a fogamzásgátlót,többet nem fájt a hasa.
20. mandella (válaszként erre: 18. - Bared)
2010. szept. 26. 17:19
nem értem a :-(( jeleidet, ami a lányoddal történt, az NEM BETEGSÉG, és nem vagyok orvos vagy ilyesmi, de szerintem a 10 év az nem olyan nagyon korai. nekem például 11 évesen jött meg először...
2010. szept. 26. 17:18
Kérdezd még meg tőle, hogy a csonjait érzie-? (Ki ne mondd előtt a fájdalom szót... mert van, akinek még az is fáj).
18. bared
2010. szept. 26. 17:14

9 éves volt alányom,mikor 3-4szer jártunk havonta a sebészetre, és már baromi dühös voltam, miért nem veszik ki a vakbelét, ha egyszer beteg...

jött egy 35 körüli pasi, nagyon ért a gyerekek nyelvén, mondta: anyuka, ezek bizony a petesejtek lesznek...

válaszoma következő volt: nem fog lerázni ezzel, egy kilóval született, megmondták világosan, a legjobb esetben is 16 évesen kezd menstruálni...

jót mosolygott, mondta oké, akkor menjünk át az ultrahangra... megsimogatta a hátam, és annyi mondott: nyugi, nem lesz semmi baj...

gondolom kellőképpen ideges grimaszt vágtam, mert nevetésben tört ki..

nem ragozom, az ultrahang igazolta, 4 hónap múlva az én 10 éves, barbie alkatú

6tehát nem túlfejlett/ lányomnak bizony betétre lett szüksége:-((

2010. szept. 26. 17:13

Az Én lányom is sokszor mondta tavaly,h fáj a hasa nem is ment suliba párszor.

Jött a nyár hasfájás hussss!

Volt Ő is vérvételen,allerg.teszten semmi.

Pszichésen volt az egyik osztálytársa miatt.

Mostanában még nem "jött"elő Neki.

16. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Boribon5)
2010. szept. 26. 17:12

A fiamnak volt egy időben, hogy megszokásból köhögött. Nem lehet, hogy csak megszokásból mondja?

Én nem gondolnám, hogy nagy probléma van, főleg azután, amiket leirtál. Persze inkább aggódjuk túl a dolgokat, mint valami probléma legyen!!!!

Lehet kicsit figyelni kellene az ételekre. Ami hasfájást okozhat, hagyd ki az étkezéséből egy időre, hátha kiderül, hogy melyik étel a hibás. Én nem eszek hagymát, paprikát, kelt tésztát, mert ezektől fáj a hasam.

Még az is eszembe jutott, hogy nem lehet, hogy nagylány lesz? Tudom, hogy fiatal még, de kitudja?

15. mandella (válaszként erre: 4. - Boribon5)
2010. szept. 26. 17:12
premenstruációs szindróma?
2010. szept. 26. 17:10
Szia!Én is mindenképpen orvost javaslok,mert lehet allergia is valamelyik ételre,összetevőre.Lehet előjele a vakbélnek is attól függ hol fájlalja a lánykád.A gyerekorvos biztos segíteni fog,hisz ő kezeli ha beteg,és odairányít ahova kell.Ez egy tanács.Minden jót!!!
2010. szept. 26. 17:10
rossz év az iskolában? hát akkor ennek lelki okai vannak, az mindegy,h. más a tanító néni, az emlékek megmaradnak...
12. Anyagi
2010. szept. 26. 17:10

Az én kisfiamnak is volt hasfájása hasonló idős korában. Behívtak a suliba többször is, hogy szegény sír, annyira szenved.

A harmadik eset után feltünt, hogy doldozatok előtt történik a megbetegedése mindig. A suliból egyenesen a Nevelési Tanácsadóba vittem, hogy időpontot kérjek. Fél évig jártunk oda, és ma sem tudom mit csináltak a gyerekkel, de többé nem jőtt elő a probléma.

11. kiscicalany (válaszként erre: 7. - Boribon5)
2010. szept. 26. 17:10

Azért ha megvannak még a kórházi leletek, nézz rá a helicobacterre, mert az nem tartozik az általános laborba, hátha kimaradt.

Ha jó az érték, a baci kizárva.

Akkor kezdd el figyelni, mit eszik, írd fel, aztán próbáld meg pár napig a tejes dolgokat megvonni, ha ugyanúgy fáj, akkor a lisztes dolgokat, ez hosszú feladat, de ha ezek közül bármire érzékeny, előbb utóbb kiderül.

2010. szept. 26. 17:10
Akkor valószínűleg az lesz, amit írtam...
9. bancsi77 (válaszként erre: 7. - Boribon5)
2010. szept. 26. 17:10
nekünk a háziorvos normaflórt javasolt és b6 vitamint, hogy attól-e vagy sem,de elmúlt a hasfájás. Ja és most hányt is, pedig azt nem szokott.
8. bancsi77 (válaszként erre: 1. - Boribon5)
2010. szept. 26. 17:08

szia!

Ugyan így voltam a lányommal, kivizsgáltattam és semmi szervi baja nincs. Ő már 16 éves és ahogy kezdődik a suli jön a hasfájás, pedig szeret suliba járni. Nyáron soha semmi baja. Idén is 3 hétig fájt a hasa, mostanra múlt el.

7. boribon5 (válaszként erre: 3. - Kiscicalany)
2010. szept. 26. 17:07

köszönöm..

volt már korházban kivizsgáláson, tavaly szeptemberben, mert nagyon sokat hányt, de nem találtak semmi szervi okot nála, volt ultrahang, epét, nézték, tejcukrot, vérvétel és igazából semmi...amúgy jól eszik nem vékony kislány... pont jó a súlya sokat mozog, eleven...viszont szinte mindennap fáj a hasa...néha jobban néha kevésbé és ez majdnem egésznap eltart kisebb megszakitásokkal

2010. szept. 26. 17:06
Privát megy.
5. Bcicus (válaszként erre: 1. - Boribon5)
2010. szept. 26. 17:05
Laktó érzékenység? Nekem annó pár évvel idősebben jött ki 10-12 évesen már nem tudom és az volt a bajom, hogy állandóan fájt a hasam.
2010. szept. 26. 17:02
És mi az a PM?:))
3. kiscicalany (válaszként erre: 1. - Boribon5)
2010. szept. 26. 17:02

Szia!

Bár én nem vagyok még anyuka, de rendelőben dolgozom, ezért talán tanácsolhatok néhány dolgot.

Ha kizártátok, hogy pszichés eredetű a dolog, akkor érdemes lenne pl. általános vérvételt kérni, ebben pedig helicobacter-t nézni, mert az okozhat has, gyomorfájást.

Ha ez negatív, esetleg egy hasi ultrahangot csináltatni, nincs-e esetleg az epéjével gond.

Nem könnyű háziorvostól beutalókat kicsikarni, és a várakozási idő is hosszú, ezért ha megteheted, vidd magánútra, mert 1-2 hét alatt úgy megvan az összes dolog.

Ha a szervi okok kizártak, akkor marad a pszichés ok, ugyanis az elszenvedett stressz - attól függően, hogy már megszűnt - a szervezetre tartósabban kihat sajnos.

Remélem tudtam segíteni.

2010. szept. 26. 16:58
Lehetséges már a PM bármilyen furcsán is hangzik...
2010. szept. 26. 16:54
A lányom mindig hasfájásra panaszkodik, de már nem tudom mi lehet az oka, volt egy nagyon rossz első évünk az iskolában és ez váltotta ki nála, de már új tanárnéni, új osztály és nagyon is szeret járni, de a hasa még mindig fáj, esetleg volt valakinek hasonló panasza? Köszönöm, hogy segitetek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook