Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért eszik a macska füvet? fórum

Miért eszik a macska füvet? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
26. janita
2007. jún. 5. 14:43
Minden evés után kell neki egy kis zöld az emésztéshez. Nekem is van 4 cicám.
2007. máj. 24. 11:00

Most látom, hogy az 1. hozzászólásban rosszul írtam a zöldike latin nevét.

Chlorofillumnak hívják. Ejtsd: klrofillum, a jelentése pedig zöld levél.

24. 4726e582cf (válaszként erre: 23. - Csevegö)
2007. máj. 22. 19:17
látjuk jól... dinnye vagy :DDDDD
2007. máj. 22. 16:00
sziasztok.ez csak vicc volt
2007. máj. 22. 15:58
:))))))))))))
2007. máj. 22. 15:57
nem kappot eleget enni
20. Loni (válaszként erre: 12. - Kalthelios)
2007. máj. 22. 12:55
Igen erről már hallottam. De imádom a tejet.....
19. Loni (válaszként erre: 17. - 4726e582cf)
2007. máj. 22. 12:52
Igen-igen.... :))) És takaríthatod a kis kitépett fűszálakat. Mi is vettünk már szőremésztést segítő macskakaját, egy ideig volt is sikere, azután megunta. Most tépázza a szobanövényeket. Már beletörődtem... Inkább nem veszek/nevelek drága növényeket. A nagymamámtól, anyósomtól szoktam kunyizni kis növényhajtásokat, és azokat nevelgetem, amíg a zseboroszlán hagyja.
18. 4726e582cf (válaszként erre: 16. - E71af41436)
2007. máj. 21. 23:03

szegényem... igazán immunrendszere is csak időnként van, úgyhogy csoda, hogy él egyáltalán, úgyhogy nincs kisérletezés, nuku tej! Azaz mikor jól van, akkor mint egy normál macska, nem sovány, nincsenek sebek rajta, stb. De időben elkapjuk a tüneteket és kezeléssel (szurikat kap hetente, havonta, a betegségtől függően) hamar rendbejön és imét régi maccs lesz belőle :).

Ne kérdezzétek meg, hogy miért nem altatjuk el, mert ugyan nem fog meggyógyulni, mert nem gyógyítható a betegsége, de tünetileg kezelhető, és egyre ritkábban lesznek tünetek, csak figyelni kell az egészségére, tehát ha megfázik, rohanás az orvoshoz meg ilyesmi...

17. 4726e582cf (válaszként erre: 7. - Loni)
2007. máj. 21. 23:00

Hm, azt hittem, csak az én macskám kerüli a macskafüvet :-O, de bezzeg átgebircöl fölötte, ráhasal, hogy valami mást megrághasson, majd mikor rászólok, akkor feleselve brekeg (vagy nyekeg vagy ilyesmi, nemtetszését fejezi ki), pedig egy csomó szobanövény mérgező számukra, a fikus-ról tudom, hogy az, meg a páfrány is (a többire nem emlékszem :((( ).

Néhanap rábukik ugyan a macskafűre is, de szálanként kitépkedi, közben dorombol neki és szétszórja, meg nem eszi...


De ha jól tudom a szőrgombolyagok könnyebb távozását hivatott elősegíteni a fű-rágcsa, de nálunk minőségi (a piszok csak ezt eszi meg, azaz úgy szokott rá, hogy mikor rossz állapotban van, azaz az autoimmun betegsége előjön, akkor lefogy és nem eszik, csak ezt a méregdrága fajtát) macskakaja van, ami a lenyelt szőrrel csinál valamit, ami jó neki... (most ha agyoncsaptok sem jut a szakszó az eszembe)...

16. e71af41436 (válaszként erre: 15. - 4726e582cf)
2007. máj. 21. 23:00
bizti laktózérzékeny :)))))
15. 4726e582cf (válaszként erre: 12. - Kalthelios)
2007. máj. 21. 22:55

szia!


A tejivászatról volt már egy fórum / tudásbázis valahol..., de azért köszönjük, ritkán iszom személy szerint tejet, azaz reggel a kávéba, de nem nagy mennyiségben :)


Amúgy az én macskám él-hal a tejért, de kif*ssa a lelkét is tőle, így nem kap, de a piszok belelefetyel néha a kávémba is, amiben van némi tej... de szerencsére ez ritkán van

14. zena01
2007. máj. 21. 22:13
Elkanyarodtunk a cicáktól. Az előző hozzászóláshoz csak annyit, hogy mindent lehet enni és inni, csak mértékkel. A fűlegeléshez még annyit, hogy minden nap "legelnek" a macskáim. Kint az udvaron friss fű van. Igaz, hogy még nem vegetáriánusok, de szeretik a kukoricát, répát, borsót, karfiolt stb. De ezeket csak csemegeként kapják. A fő táplálékuk a húsféle.
2007. máj. 21. 15:22

Hoxának:

Holnap délután, a szomszédos kispostán elsőbbségi levélként föladom a csimbókokat.

Beletekerem a gyökérkezdeményeiket vizes vattába, és a csokrot beleragasztom egy dobozda, hogy ne törjenek össze a levelek.

Holnapután megkapod. Ki fogják bírni, sőt...

Ma már nincs kedvem a "játszóruhámból" átöltözni utcaiba, meg rövidesen megyek az udvari virágágyásaimat kigyomlálni, mert az elmúlt napok esőzése nagyon jót tett nekik (is).

Hova küldted a címedet?

A hotmailemet még nem néztem meg, mert írtam az alábbi "tejreklámot".


Ha nem borzasztalak el benneteket nagyon, szívesen írok még néhány hasonló nagy átverésről, amikor lesz időm.

Látom, Ti zömében kismamák vagytok. Megérdemlitek, hogy tudjátok az igazságot, hiszen imádjátok a babáitokat, és bizonyára sokszor tanácstalanok vagytok, hogy mi a baja a gyereknek?

2007. máj. 21. 15:07

A macskákról jutott eszembe a tej témája.

Mint nagyon sok más, az is tévhit, hogy a macskákkal tejet kell itatni. Persze hozzá lehet őket szoktatni, de nem szabadna.

Még fontosabb, hogy a gyerekeiteknek ne adjatok tejet!!!

Átmásolom egy másik macskás fórumra írt üzenetemet, hogy minél többen olvassátok. Íme:


Szervusztok!

Új vagyok a hoxán, nézelődök a témák között.

Valószínűleg sokatok számára döbbenetes hírt közlök a legjobb szándékkal:


A TEHÉNTEJ ARRA VALÓ, HOGY A KIS BOCIBÓL NAGY SZARVASMARHA LEGYEN.

MI, EMBEREK MEG NAGY MARHÁK VAGYUNK, HA ELHISSZÜK, HOGY "A TEJ ÉLET, ERŐ, EGÉSZSÉG".


A tejtermelés, valamint a tej- és a tejtermékek fogyasztására buzdító demagóg tanok és reklámok a profitorientált, magyarul kapzsi gazdasági-politikai körök érdeke - az embertelen, kemikáliákat gyártó gyógyszeriparral együtt. Természetesen, mint a legtöbb rossz, ez is Amerikából származik.

Az amerikai tejipar az 1980-as évek elején MINDEN ÓRÁBAN 342 ezer dollárt kapott az adófizetők pénzéből felvásárlási támogatásként.

Csak az el nem fogyasztott többlet raktározási számlája évi 47 millió dollár volt!

1984-ben a mezőgazdasági minisztérium 140 millió dolláros reklámkampányt hirdetett a sokmilliárdos termelési többlet raktározási költségeinek csökkentésére.


Jó, ha tudjátok: elképzelhető, hogy a második világháború idejéből származó tejporból készült, nyálkásító löttyöt isszátok, amikor a hűtés nélkül hónapokig tárolható "A teljes tej gazdag íze" feliratú, dobozos tejet fogyasztjátok.

Én már ittam IGAZI tanyasi tejet. Az ízek között zongorázni lehet a különbséget...


A tehéntej és az abból készülő tejtermékek háromszor annyi kazeint tartalmaznak, mint az anyatej. A szarvasmarhának szüksége van rá a hatalmas csontok kialakításához, és könnyen feldolgozza a négy gyomorból álló emésztőrendszerében. Az emberi gyomorban azonban a kazein kicsapódik, és nehezen emészthető, nagy túrócsomókká áll össze. Ez a vastag ragacs szörnyű terhet ró a szervezetre, amíg nagy nehezen meg nem tud szabadulni tőle.

Ez az egyik legfontosabb tényező a pajzsmirigy betegségek, a kálcium-oxalát vesekő és sok más betegség kialakulásában. (Szívbetegségek, érelmeszesedés, migrénes fejfájás, allergia, szénanétha, asztma, légúti megbetegedések, csontritkulás, "takonykór"...)


Éljen a gyógyszeripar!... Az majd borsos áron elad neked újabb mérgeket! Ki van ez találva...


Ha bővebben érdekel benneteket a téma, olvassátok el a Testkontroll című könyv 105-111. oldalát!

Az Agykontroll Kft. 1997-es kiadásából vettem a fenti adatokat.


Addig is gondolkozzatok el azon, hogy:

1. az ember az egyetlen emlős, amelyik felnőttként is iszik tejet, ráadásul zömében egy anatómiailag abszolút különböző állatét, a szarvasmarháét.


2. Miért kerül sokszorosába a kecske- illetve juhsajt, ami emberbarátabb az emberi gyomorban?


3. Miért reklámozzák a tehéntejből készült kaukázusi kefírt az egészséges étkezés netovábbjának, amikor a Kaukázusban eredetileg nem élnek szarvasmarhák? Ott jaktejből készítik a kefírt...


4. Az orvostudomány tisztában van azzal, hogy a tej lebontásához és megemésztéséhez szükséges enzimek - a renin és a laktáz - már nincs jelen a szervezetben 3 éves kor után. Akkor miért javasolnak tejet a gyomorfekélyeseknek?


5.Azt is tudják, hogy a tejet a SAJÁT faj fiatal egyedeinek táplálására találta ki a jóisten. Előfordul, hogy kutya szoptat macskát, vagy fordítva, de még senki nem látott zsiráfot szopó kisoroszlánt, vagy tehenet szopó kismalacot...


6.A természet rendje, hogy a fiatal egyedek x idő után az anyatejről átálljanak a fajuknak megfelelő étrendre. Az ember miért különbözne?


7.A tejnek nevezett mérgező lötty tartalmazhat kémiai gyógyszermaradványokat, műtrágya vegyületeket. A mesterséges antibiotikumok tönkreteszik az immunrendszert is, a kemikáliák meg "tiszta" mérgek - szabad az út a megbetegítéshez...


Ha ezek után is fehérített kristálycukorral édesített tejbegrízt adsz a babádnak, ne csodálkozz, ha nem alszol a sírásától fél éjszaka...

11. emagdi (válaszként erre: 9. - Hoxa)
2007. máj. 21. 14:40
vizipálmát mindig árulnak a bosnyák téri piac bejáratánál! kb 500 forint, gyakran az is ki van írva, hogy macskáknak ajánlják:))))))))))
10. Hoxa (válaszként erre: 8. - Kalthelios)
2007. máj. 21. 14:32
Köszi Kalthelios! :) Szerinted kibírják a postázást?
9. Hoxa (válaszként erre: 7. - Loni)
2007. máj. 21. 14:31
Jah, a vizipálmám nekem is olyan volt mindig, mint ha cunami súlytotta volna. Azt állandóak rágta, csak megtámadták a pajzstetvek és annyi lett a drágámnak, pedig annyira szép nagy volt.
2007. máj. 21. 11:52

Hoxának:

Ismét itt vagyok, csak el kellett mennem fél 11-re ügyintézni...

Ha az E-mail címemre vagy SMS-en elküldöd a nevedet és címedet, küldök Neked néhány zöldikegyereket.

Most csak sötétzöld van, mert a csíkosat "csumáig" lelegelték a macskáim.

Azért tudom, hogy nagyon jó nekik, mert az én három macsekom ugyan kijárós a nagy belső udvarba, de fűnyírás után a szobában szoktak legelészni, és csak a zöldikét rágják, a többi növényemet nem.


A kis csimbókokat tedd vízbe!

Csak a gyökérgumócskák ázzanak, mert egyébként elrohadnak a levelek.

Amikor mindegyiknek kibújnak a fehér gyökerecskéi, legalább hármat ültess egy kicsi cserépbe! (Tudok küldeni 10,15 darabot, tehát tudsz több cserépnyit nevelni, és a macskoszodnak is jut azonnali rágcsálásra.)

Fontos, hogy TÖBB csimbókot ültess KICSI cserepekbe, mert a zöldikének az a tulajdonsága, hogy addig nem nő a növény, amíg a cserepét "be nem lakta".

Jobban szereti minden növény - főleg a vízigényesek, pl. futó filodendron és a zöldike is - a cserép cserepet, mint a műanyagot - főleg, ha kaspókban tartod őket. Vissza a természethez!

A másik jótanácsom, amit szintén minden el- illetve átültetéskor érdemes megszívlelni: Addig ne adj tápoldatot a növénynek, amíg az el- illetve átültetés után el nem kezd nőni!

Ha rögtön betápozod, ellustulnak a gyökerei.

Ez az oka annak, hogy sok palánta elsatnyul otthon, a balkonládába ültetve.


A "legelős" zöldikét ne tápozd soha, csak (állott) vízzel öntözd!

A macskákat nem táplálják, hanem mérgezik a műtrágyák...

A "szanatóriumban" lévő zöldike kaphat tápot kéthetente. Tudnék ajánlani konkrétan megnevezett környezetkímélő, kloridmentes, vízben jól oldódó levél- és talajműtrágyát, de nem akarom szabályszegéssel kezdeni a közszereplésemet... :-)

7. Loni (válaszként erre: 4. - Hoxa)
2007. máj. 21. 10:50

Pontosan ugyanígy jártam! Macskafűre rá sem néz. Virágok jöhetnek. A vágott virágot is imádja. Egy hatalmas dracémámat (már másfél méter magas volt) 9 hónap alatt csonkolta le végérvényesen. Mi a telekről szoktunk neki hozni sima kerti füvet. (Azért onnan, mert tuodm, hogy ott tsizta.) Azt imádja. No meg a vízipálmát. De azt nem bírom anyagilag.

De ez a zöldike felkeltette érdeklődésemet....

2007. máj. 21. 10:17

Virágboltokban lehet venni zöldikét. Nem mindegyik tart, mert olcsó.

Piaci virágárusoknál nagyobb eséllyel találtok.


Hoxának: Tapasztalatból írtam a zöldike-váltást.

A macskafúmag nekem sem vált be.

2007. máj. 21. 10:14

Még egy jótanács kisgyerekes szülőknek, macska- és kutyatulajdonosoknak:

Ne tartsatok Diffenbachiát a szobanövényeitek között!

A levélvégeken csüngő folyadékcseppek mérgezőek.

Nem halálosak, de gondot okozhatnak.

Szájba kerülve hányás, szembe dörzsölve kötőhártya gyulladás a következménye.

4. Hoxa
2007. máj. 21. 10:08
Én már próbáltam a macskafüvet, nem vált be alig csírázott ki, aztán meg nem tetszett neki. Próbáltam búzát csíráztatni, az sem vált be. Viszont némely szobanövényemet megrágcsálja, ami szerintem nem biztos, hogy a macseknak jó. Múltkor a rózsám levelét ette. Ez a zöldike talán jobb lenne neki.
3. Hoxa (válaszként erre: 2. - Kalthelios)
2007. máj. 21. 10:06
Hol lehet ilyet kapni?
2007. máj. 21. 10:06

Szervusztok, macskatulajdonosok!

Javaslom, hogy a szobacicáknak vegyetek két cserép Chlofillumot, magyarul zöldikét!

A világosabb zöld, csíkos fajta zsengébb, mint a sötétzöld, egyszínű.

Az egyiket tegyétek olyan alacsonyra, hogy a cica elérje legelni, a másikat pedig tartsátok olyan helyen, ahol háborítatlanul tud fejlődni a növény!

Amikor az alsó zöldike zsenge levélvégei elfogynak, cseréljétek meg a két növényt!

Vágjátok le a megcsócsált leveleket!

A zöldike nagyon igénytelen növény, gyorsan regenerálódik. Ha kellő napfényt kap, nyáron hosszú, csüngő száron virágzik, majd sok kis zöldikét növeszt.

Ezekről nagyon könnyen szaporítható, így mindig lesz a cicátoknak fólsav utánpótlás.

Minden jót kívánok: Kalthelios

2007. máj. 20. 23:53
Gyakran megfigyelhetjük, hogy az állat rágcsálni kezd egy-egy hosszú fűszálat a kertben. A lakásban élő macska – ha nincs kert, ahol szabadon grasszálhatna – közismerten sok kárt tesz a szobanövényekben, miközben elszántan keresi a megfelelő fűpótlékot. Elvétve fordul csak elő azonban, hogy mérgező növények hajtásaiba is belekóstoljon.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook