Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért érdemes meditálni? fórum

Miért érdemes meditálni? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2008. ápr. 16. 16:33
NAGYON SOKAT SEGÍT A FESZÜLTSÉG LEVEZETÉSÉBEN!
15. gzs3
2007. jún. 17. 20:51

Nagyon-nagyon-nagyon tetszett!!!!!!!!!! Főleg azért is, mert mindaz, amit írtál nagyon közel áll hozzám. A Pánikbeteg vagyok fórumon egy pár meditációt leírtam a többieknek-már akik arra járnak- a naplómban részletesen megtalálhatók.

Köszönöm Neked ezt a cikket, nagyon feldobtál vele!!!

Lyza

14. 0c97fbb607 (válaszként erre: 13. - 5e67f791bc)
2007. máj. 28. 21:53
a rendszeresség olyan távol áll tőlem,mint ide kenya!De azért gyakorlom!:D)
13. 5e67f791bc (válaszként erre: 12. - 0c97fbb607)
2007. máj. 28. 18:34
Orulok, hogy tetszik! Rendszeresen celszeru csinalni legalabb napi 2x. Altalaban a reggeli - felkeles elotti - es az esti - lefekves utani - idopontokat ajanljak, mivel ilyenkor meg, es mar nyugodtabbak vagyunk, es az agyunk sem "dolgozik".
12. 0c97fbb607 (válaszként erre: 11. - 5e67f791bc)
2007. máj. 26. 22:57
Kipróbáltam!Naggyon klassz volt:D)
2007. máj. 25. 19:00

A meditacio, egy nagyon is tudatos allapot!

Nem kell mas "kellek" hozza, mint egy tamlas szek, es kb 10-15 perc nyugi. Ezen a nyugin ket dolgot ertek: egyreszt ne zararjon senki, masreszt belso nyugira gondolok, plane ha eloszor probalja valaki. Nem tudunk lecsendesedni, ha epp most bosszantottak fel minket, ha ordit a tv, vagy egyeb surgos elintezendo akadalyoz. Kesobb mar barmikor kepesse valik az ember ellazulni, de kezdetben jo ha csend van korulottunk.


Tehat leulunk a tamlas szekre, lassan veszunk par nagy levegot, es becsukjuk a szemunket. Legjobb egyebkent a "Forrest Gump"-os ules, mikor a kezeink a combjainkon pihennek, es nem kulcsoljuk ossze az ujjainkat. Lazitsuk el az izmainkat. Eresszuk le a vallunkat, engedjuk ki a hasunkat, bujjunk ki a ciponkbol. Erezzuk kenyelmesen magunkat. Eddig gondolom megvan. Most jon a lenyeg. Mit is csinaljunk, igy tok egyedul egy szeken, behunyt szemmel? Az agyunk azonnal egy szorakoztatokozpontkent fog funcionalni szamunkra, tehat, hogy ne unatkozzunk ebben a hulye pozban, gyartja nekunk a gondolatokat! Kedves tole! Csakhogy mi, celzottan akarunk gondolni valamire, igy le kell allitanunk az agyunkat, mert nyilvan azonnal elkezdene a napi gondokon ragodtatni minket. :)

Nekem az a tapasztalatom, hogy segiti helyes iranyba terelni a gondolatainkat az, ha "beszelunk" magunkban. Igy nem fogunk csapongani. Nem kell tenylegesen hangot kiadnunk, csak godolkodjunk ugy, mintha beszelnenk. Ilyenkor "elmondjuk" az agyunknak, amit meg szeretnenk valositani. Kijelento mondatokat hasznalunk.

A lelegzesunk azonnal le fog lassulni, mint alvaskor. Gondoljunk kozben arra, hogy minden kilegzeskor tavozik belolunk minden feszultseg, harag, rossz elmeny, es mint egy edeny pozitiv toltetu dolgokkal telitodunk. Mindig kepekben kepzelodjunk. Az agyunk sokkal jobban befogadja a kepeket, mint a sima dumat! Erzelemmel atitatva jo a vizualizalas. Igy hozza meg a gyumolcset.

A meditacio voltakeppen egy jatek. Jatek a gondolatokkal. Jatek, mert nem lehet gorcsosen csinalni, hiszen az erzesek sem jonnek gorcsosen, nem tudunk keszakarva pl. szerelmesek lenni.

10. 0c97fbb607 (válaszként erre: 8. - 5e67f791bc)
2007. máj. 25. 18:50

Nem szoktam olvasni naplókat,de majd lehet hogy benézek.Addigis írnál egy két egyszerűt,ha megkérnélek rá,ha már itt ez a fórum?:D)

Lehetőleg egyszerűt,és azt is ,hogy mire való,ebben tényleg kezdő lennék:D)!!!

9. 5e67f791bc (válaszként erre: 8. - 5e67f791bc)
2007. máj. 25. 17:13
* jonnek
8. 5e67f791bc (válaszként erre: 6. - 0c97fbb607)
2007. máj. 25. 17:13
En irtam errol a naplomban, nem tudom olvastad-e? En is rendszeresen meditalok. :) Szuksegem is van ra, hogy lecsendesitsem a gondolataimat, es ujabb otletek jonek ilyenkor elo...
2007. máj. 25. 17:08
senki????
2007. máj. 22. 11:18
Ha valaki tud egyszerű ,könnyen beiktatható meditációs technikát,azt szívesen megtanulnám!:D)
5. 0c97fbb607 (válaszként erre: 4. - Zsóka8)
2007. máj. 21. 20:57

Ez jól hangzik.Én is szoktam ,de csak gondolkodni,és koncentrálni dolgokra.Pl böjt előkészitése agyilag,vagy a teendőimre.Sajnos soha nem tanúltam sem agykontrollt ,sem meditációs technikákat.Egyszerűen megoldom,amikor este lefekszem,akkor előtte olyan dolgokra gondolok,amiket megvalósítani szeretnék.

A természet az tényleg csodálatos.nem rég jutottam én is arra következtetésre(amikor először feküdtem ki fürdőruhában a napra),hogy valahol a sok depresszív ember,a város,a természet messzeségéből adódhat.Valahogy az emberek elfelejtik azokat sznte részegítő érzéseket,amikor a nap érinti az arcukat,vagy a szél símogat.Amikor kimegy az ember a természetbe,szinte elszédűl a sok energiától ,amit csakis onnan kaphat.

Az életünk ,a rohanás,a pénz keresete,az emberekkel való szinte kötelező kapcsolatok egyszerűen elvették tőlünk azt az időt amit igazán egyedül,és kinn a "természet lágy ölében tölthetnénk".Így próbáljuk ezt a fajta ősi vágyat,hogy ezt az energiát örömet megérezzük,pótolni valamivel....itallal,étellel,drogokkal....és még sok más dologgal....

2007. máj. 21. 20:25
Egy nyugodt óra a természetben, távol mindentől, ami mesterséges, mindig rábreszt arra, hogy a valójában mindenem megvan. A teremtett világban minden olyan egyszerű és természetes. A hétköznapi csatározások, a pénz és hatalom utáni hajsza, nevetségessé törpül a természet nagysága mellett. Ezért javaslom, hogy a természetben meditálj. Azután pedig a az otthonodban végzett meditációba is vidd magaddal a "kinti" élményt, ahol minden és mindenki egy. Váljék egészségedre!
2007. máj. 21. 12:01
igen erdemes kicsit ellezulni,leginkabb hatasos a termeszetben
2007. máj. 21. 11:52
a meditacio koztudottan hatasos az emberek szamara
2007. ápr. 7. 04:37
A meditáció egyik fő célja a stressz hatásainak oldása, a gondolkodás visszaszorítása és az elme lecsendesítése. Ha a saját tempódban haladsz, és kitartó vagy, akkor biztos megtapasztalhatod a legkellemesebb pillanatokat.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook