Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért érdemes kertet művelni? fórum

Miért érdemes kertet művelni? (beszélgetős fórum)


1 2
17. szika (válaszként erre: 16. - Badonyimariaeva)
2007. máj. 29. 20:16

Bizony..nálunk is ez történt..de így is angyon szeretem.


Az anyósomnak az egész kert csak vetemény..már 2 kutyát félholtra vertek (meg is szöktek szegények) amiatt, hogy bement a kertbe....

És tőlem is elvárná a kerti munkát úgy, hogy fél évente egyszer megyünk látogatóba 2 napra. Vicces felfogás. De ő tudja. :D

16. badonyimariaeva (válaszként erre: 14. - Szika)
2007. máj. 29. 18:22
Mi is így voltunk.Mire termett valami a kertben már a piacon olcsón lehetett kapni.Abba is hagytuk,beparkosítottuk.
15. Csutka
2007. máj. 29. 10:39

Náluk külön van a telek hátsó részén keritéssel elválasztva a veteményes 4-5 ágyás, meg egy nagy darab epres, meg egy 20 m2-es fólia. Előtte füves terület tele győmölcsfával. És még előbb az udvar, dézsás növényekkel. Az egész terület körbe van bástyázva ciprusokkal, amik már 3 méteresek és összefüggő falat alkotnak. Mindez összesen 400 négy szögölön. Munka van benne temérdek, de sikerélmény és szépség még több!

Hát nekem ez a menyország maga!

14. szika
2007. máj. 29. 09:59

nekünk gyümölcsfáink vannak, és sok szőlő, aztán még piszke, ribizli, málna. Nagyon szeretem, bár a szőlővel renegeteg a munka, és a felét sem esszük meg.


Inkább virágok vannak, és a kert nagy része pázsit..én azt szeretem a legjobban, és persze szuszogni az almafák alatt.


Régen mi is próbálkoztunk a veteményeskerttel amikor kicsik voltunk, anya mindig ültetett valamit, de a kutyák mega cicák meghiúsítják a dolgot, és egyébként is - mire leszedtük, addigra már hetek óta filléres áron lehett kapni a piacon, a hiperekben...

Így maradtak a virágok...abból rengeteg van, és az azokkal való babratolás is legalább oylan megnyugtató. (igaz kevésbé finomak, mint az eper) :D

2007. máj. 29. 09:17
És nincs annál jobb, amikor leveszed a gyümölcsöt az ágról, és azonmód befalod. Mennyei...
2007. máj. 24. 14:35
Amikor gyerek voltam,tavasztol őszig egyfolytában az volt a program,hogy meló után a szüleimmel mehettünk ki a "hegyre".Gyomlálni ,kapálni,öntözni.Hétvégén ebéd után dettó.Gyűlöltem,utáltam az egészet.De most hogy a sajátomat pátyolgatom,így teljesen más!
11. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 10. - Krisztinke)
2007. máj. 24. 14:04
Ezzel egyet ertek! A lelkemnek jot tesznek az ilyen dolgok! :))
10. Krisztinke (válaszként erre: 9. - 5a5c6c6a02)
2007. máj. 24. 12:56
Még az is megnyugtató, ha a meztelen lábaddal csak úgy sétálsz a friss földön... :)))
2007. máj. 24. 12:51
En szerettem anno, nyugalmat adott nekem amikor a kertben voltam!orakat el tudtam ott lenni, es a mai napig tennem, de mar nincs kertem sajna! :( En a nyugalmam miatt csinaltam!barmi bajom volt, kimentem kapaltam, gyomlaltam, es megnyugodtam a felenel!
8. badonyimariaeva (válaszként erre: 3. - Nike)
2007. máj. 24. 00:30
Megértelek,de így nem is tudod,hogy érdemes-e veteményezni a kertben.
7. 0c97fbb607 (válaszként erre: 6. - Nike)
2007. máj. 21. 00:21

Hát ez már igencsak megnehezíti a dolgot?DDD)!

Tavaly ősszel telepítettünk fákat,bokrokat,cserjéket.Vannak örökzöldek is,virágos szigetek.

Szóval tényleg csak az az icipici epres van.De majd idővel szeretnék veteményeskeret is,de ez nem az a föld ahol bármi megterem.Ahoz rengeteg sok köbméter föltet kellene hozatnunk.

Majd egyszer...

6. Nike (válaszként erre: 4. - 0c97fbb607)
2007. máj. 21. 00:11
Sajnos még egy szaros icipici erkélyem sincsen :(((
2007. máj. 21. 00:10
nálunk is rossz a talaj ahoz hogy a vetemény megnőljön eggyáltalán teremjen,ezért én inkább kialakitottam a párommal egy szép virágos szabadidő kertet,feltöltöttük jó földel ahol lehetett ahol nem ott lettek a kerti sütők meg a hinta ágy és sok dézsás nővényeim pl-trombita pálma meg ami kis növény megterem a májva ,szép igy is a kert nemfontos hogy csak ágyásokkal legyenek tele.
4. 0c97fbb607 (válaszként erre: 3. - Nike)
2007. máj. 20. 22:55
Anyukám a város közepén él az első emeleten.Az erkélyen van neki fehérrépája,a petrezselyem miatt,ültetett két tő paradicsomot,és futó epre is van.Ja meg citromfája is.Szóval még ott sem lehetetlen!
3. Nike (válaszként erre: 1. - Badonyimariaeva)
2007. máj. 20. 22:06
Itt a panellakás negyedik emeletén a veteményezés egy boldog álomnak tűnik... Ne add fel, becsüld meg a lehetőséget, amely megadatott neked!
2007. máj. 20. 22:06

Nekem van egy kis zsebkendőnyi rész ,ahová tavaly ősszel pár tő epret ültettem.Tavasszal alig találtam meg őket a gaztól:D)

2ezer nm,terület van,szóval nagyban csinálhatnánk a dolgot,de annyira agyagos a föld ,hogy képtelenség normálisan kertészkedni benne.A kapát nem lehet belevágni.Persze a kérdésedre a válasz,hogy nem érdemes.

Viszont ,az olyan klassz dolog,ha kimész a kertbe,és leszeded a termést,amit te gondozgattál.

2007. máj. 20. 21:43

Szerintetek érdemes a kertben veteményezni?

Olyan drága már a vetőmag,és alig van benne pár szem.Na meg a sok munka,permetezés.

Mi is csináltuk éveken keresztül,de abbahagytuk.Nektek mi a véleményetek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook