Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért érdemes kertet művelni? fórum

Miért érdemes kertet művelni? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. júl. 27. 04:24
Annak érdemes, akinek örömet okoz maga a kertészkedés, a szüleim pl ilyenek, ők szabadidejüket töltik a kertben és közben jól érzik magukat. Amit termelnek persze, meg is esszük.
46. Lizy05
2009. júl. 26. 23:42

Jó, ha főzéskor csak annyit mondasz: "Na megnézem mi van kint a kertben" Nálunk most a hétvégén zöldbabos-zöldborsós-karalábés-répás leves volt...:)

Meg az is nagyon jó, ha van az udvaron egy-két gyümölcsfa, egyrészt szerintem finomabbak az otthoni gyümölcsök mint a boltiak, másrészt jóval olcsóbb.

Egyik ismerősünk Pesten lakik, de kertes házban, és elég nagy terület van az udvarán, ahol eddig csak fű, meg egy-két növény volt. De vittünk neki cseresznyét és barackot, és azt mondta, hogy ő is kedvet kapott a kertészkedéshez, és vett két kis gyümölcsfát.:)

45. badonyimariaeva (válaszként erre: 19. - Teráz)
2009. júl. 25. 15:21

Valóban szép a kertetek,csak gratulálni tudok.

Valahol mindenki ilyen, vagy hasonlóra kertre vágyik szerintem!

2008. júl. 22. 10:58
szeretem én is a kertet müvelni csatlakozva hozzátok a látvány az hogy elrakok valami kicsit és abból valami gyönyörü es hasznos lessz az idén pl. már krumplit se kell vennem és ez csk egy a sok közül!
2008. júl. 21. 10:28

sok oka van

pl.látvány, mozgás,stb.

42. iriszb
2008. máj. 24. 18:32

A gyönyörű rózsáim és a zöldségeskert miatt.

(34 tő gyönyörűség)

2008. máj. 18. 11:28
Van néhány olyan zöldség,gyümölcs,amiből csak azt tudom megenni,ami a kertemből származik:saláta,uborka,spárga,tök,szamóca,cseresznye.
2008. márc. 28. 22:10
Szerintem azért érdemes, mert az is egy alkotás, és utánna, olyan jó érzés tölti el az embert! Hát még akkor, ha egy tál frissen szedett eperrel az ölében gyönyörködik benne.
2008. márc. 25. 13:27
Rengeteg előnye van egyébként egy kis konyhakert fenntartásának. Ezt úgy mondom, hogy világ életemben városi lány voltam :) vidékre jöttem férjhez. Nem vagyok egy nagy kertész, de amikor építkeztünk, az udvarból kihagytunk egy kis részt nekem konyhakertnek. Be is ültettem, igaz, nem lettek egyenesek a sorok, de mégiscsak én vetettem, hajlongtam, kapáltam és nagyon büszke voltam rá, mégha apósom állandóan cikizett is érte! És igenis termett benne sok-sok paradicsom, hagyma, egy kevés répa, kelbimbó, saláta, spenót és sőt, tavalyról még máig van kint karalábém :)
2008. márc. 25. 13:24
Mert tudod, hogy az nem permetezett! Épp tegnap mesélte a férjem uncsijának a felesége, hogy a minap vettek salátát egy szupermarketben. Hiába mosták jól meg, miután jóízűen ettek belőle, tele-tele lett az arca kiütésekkel! Ilyen még soha nem történt vele...
2008. márc. 3. 09:36
A zöldségeket talajtakarással sokáig nedvesen lehet tartani. Igy sokkal kevesebb vízzel is beéri.
2008. febr. 29. 07:45
Csak a gyümölcs miatt. A zöldséget többet kell öntözni, mint amennyit ér.
35. LoLiNa
2008. febr. 29. 06:59

pár éve még szerettem a kertet. volt egy hatalmas veteményesem tele minden finomsággal, zöldség, gyümölcs. késő estétől vártam a hajnalt, hogy pirkadjon, mehessek kifele kapirgálni :)) de akkor még volt fúrt kutam.

elköltöztünk... itt is volt, van, de nem működik.. elment a kedvem az egésztől már, a viz is többe kerülne, mintha megvennék mindent a szezonjában... tehát ennyi volt a kerti pályafutásom

34. cypern
2008. febr. 28. 23:36

Nem, nem azért, hogy egészségesen együnk.

Sokkal inkább azért, mert örömet okoz. Mert jól esek egy-két hetente kimenni a kertbe, és gyomlálni, locsolni egy kicsit. Nem mindent egyszerre, egy kicsit itt, egy kicsit ott...

És a végén, eljön az "aratás" amikor két kezed munkáját élvezheted.Én 400 négyszögölt "kapálgatok" És kb 1 harmada be lett füvesítve, olyan, teraszosra, körben szőllő lugas.

szóval én szeretek babrálni egy délutánnyit a kertben...

33. bnedora (válaszként erre: 32. - 363d535da9)
2007. dec. 11. 13:33

Szia!

Természetesen teljesen igazad van. Én pl. gyümölcsöt (a délieken kívül és az almán) nemigen szeretek venni, mert mindet éretlenül szedik le, kényszerérettekké válnak, nincs olyan ízük, mint amit a fáról leszedsz éretten. Ezért sajnálom és is a gyümölcsfáinkat. De sajnos az újonnan ültetettek sem maradnak meg ebben a forró homokban.

Nálatok biztosan jó föld van, a körülmények is megfelelőek. Korábban volt telkünk, na ott csodás dolgok teremtek. Azóta is siratom azt a földet.

2007. aug. 15. 12:26
Azért, mert legalább konkrétan tudom, hogy mit eszünk. Nem használunk semmilyen vegyszert. Igaz, hogy a paradicsom, a paprika, az uborka nem olyan nagy, mint amit a piacon lehet kapni, na de az ízét össze se lehet hasonlítani azokéval! Ezeknek a zöldségeknek meg van a zamata.
2007. aug. 15. 11:56

Sajnos, az utóbbi forróságok tapasztalata szerint, már nem éri meg kertészkedni. Hiába locsolja az ember mégis tönkremennek. Nálunk az utóbbi 1-2 éveben a gyümölcsfák vannak így. Már alig van belőlük. Pedig isteni finom őszibarackjaink voltak. Az idén már csak paradicsomot, uborkát és paprikát (ami szintén semmire sem ment) ültettem. A virágok is nagyon megsinylik ezt a hőséget. Ráadásul nálunk tiszta homok a föld, úgy felforrósodik, hogy kiég minden.

Korábban gyönyörűen termett minden.

Az én tapasztalatom az, hogy ilyen körülmények között kár a fáradozás, a sok víz, energia.

30. mazsi-drazsi (válaszként erre: 29. - A1a3db480a)
2007. júl. 1. 15:21
akkor nem lennél jó ember, ha nem ismernéd be, hogy nem tudod gondozni a virágokat és úgy szárítanád el őket halomra. szerintem te szereted a virágokat, csak a locsolás megy kissé rapszódikusan...
29. a1a3db480a (válaszként erre: 28. - Mazsi-drazsi)
2007. júl. 1. 07:49

Ezen én is meglepődnék :DDD

bár van egy nagy hibiszkusz fám, kezdett tönkremenni és kinőtte a lakást. Valószínüleg nem vagyok túl jó ember, mert nem rajongok a virágokért :) de ezt kitettem a teraszra, hogy majd elválik a sorsa... teljesen ledobta a leveleit, és már azon voltam, levitetem, kidobom, amikor elkezdett hajtani mint... nagyon. Soha nem volt rajta virág, elvétve egy-kettő évente, de azóta mióta kint van, csak virág van rajta!!! Vagy harminc biztos! Na azt sem én locsolom :D de viszont gyönyörű. Hiába no. Nekem csokit vegyenek...

28. mazsi-drazsi (válaszként erre: 27. - A1a3db480a)
2007. jún. 29. 23:10

Abszolút megértelek, és én se kapok cserepes virágot. Ezt a rózsát anyukámnak vettem, csak a nagy melegben nem vitték el és elkezdtem locsolni. Kicsit ki vagyok borulva és virágot locsolok. És azok meg hálásak.

Szóval nem döngethetem a mellemet, hogy milyen f.sza kiskertész lettem, mert ez messze nem igaz.

Csak meglepődtem, hogy nálam képes rózsa virágozni...

27. a1a3db480a (válaszként erre: 26. - Mazsi-drazsi)
2007. jún. 29. 23:03

Már vettem olyan kis "műbékát" ami csipog (?) ha száraz a föld... azóta hébe-hóba meglocsolom, de leginkább nem vízigényes virágokat választok, a barátnőim meg ismernek, és két kávé között lerendezik szegényeket...


Nem lehetek tökéletes??! A pici állatkáimról sosem felejtkeznék el!

Névnapomra nem is kapok virágot! Ennyire már ismernek :D

26. mazsi-drazsi (válaszként erre: 25. - A1a3db480a)
2007. jún. 27. 23:24
azért próbáld majd ki, hogy megöntözöd, csodálatos érzés, amikr virágzik és nem elszárad. és tényleg nem kerül semmibe, csak egy kis odafigyelésbe és gondoskodásba.
25. a1a3db480a (válaszként erre: 24. - Mazsi-drazsi)
2007. jún. 26. 00:34

Rokonlélek :D

Nálam még a művirág is tönkremenne :(

2007. jún. 25. 22:11
Én eddig mindig elfelejtettem meglocsolni a szobában a virágaimat. Már két hete résen vagyok és csoda tötrtént! Gyönyörűek és jól érzik magukat!!!
23. H MAYA
2007. jún. 24. 06:45

Látom sokan vagyunk, akinek, az életet jelenti a kert.Nemtudnám elképzelni kert nélkül.Mindig volt, és mindig is fog lenni.Virágágyások ,bokrok,pázsit,na és a sok fa.

Nincs is jobb mint hatalmas fák hűvösében üldögélni.

22. Teráz (válaszként erre: 21. - Gpetra)
2007. jún. 23. 23:28

Látod ????, És az csak egy töredéke az udvarunknak....imádom látni mi volt és mi lett.

Öröm hogy neked is tetszik...kedves vagy :D

21. gpetra (válaszként erre: 20. - Gpetra)
2007. jún. 14. 18:57
ja, már látom, hogy igen. :)) Na ez a válasz arra, hogy miért érdemes kertet művelni. :))
20. gpetra (válaszként erre: 19. - Teráz)
2007. jún. 14. 18:54
Az adatlapodon az a Ti kertetek?
19. Teráz
2007. jún. 14. 18:47
Nagyon jó a lelkemnek végignézni az udvarunkon,mind a mi kezünk műve.Mi teljesen beparkosítottuk a hatalmas udvarunkat,egy ici-pici konyhakertet hagytunk...sok-sok virágot ültettem,nagyon jó érzés ápolni a növényeinket. :)
18. dobos
2007. jún. 11. 09:46
Jót tesz a lelkemnek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook