Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért dobálja le leveleit a bambusz begóniám? fórum

Miért dobálja le leveleit a bambusz begóniám? (tudásbázis kérdés)


6. kszb
2013. okt. 25. 21:11
azért köszi! :) Megpróbálok kevesebb vizet adni neki, hátha...
5. kszb
2013. okt. 25. 21:09
meleg nincs. 20 fok körül. A víz már nekem is eszembe jutott... de úgy tudtam, h trópusi, esőerdei növény, és eddig (nyáron) is azt igényelte, h sok vizet kapjon. Most, h behoztam a teraszról, már csak hetente 1x öntözöm. Lehet az is sok neki???? Kint naponta kapott vizet, és hetente tápoldatot vmilyen formában. Nőtt is, mint a bolondgomba.
2013. okt. 25. 20:51

Esetleg túl sok vizet kap.

azt hiszem, "szőrös' a levélszára , ezek pedig nem szeretik a sok vizet

3. 8c40921157 (válaszként erre: 2. - Kszb)
2013. okt. 25. 20:36
Én arra tippelek, hogy melege van. Nincs túl meleg a szobában? Nincs közel a kályhához, radiátorhoz?
2. kszb
2013. okt. 25. 20:34

Van egy bambusz begóiám, majdnem uolyan, mint a képen:

[link]


Elkezdte eldobálni a leveleit. A levelek egészségesek, legalábbis annak tűnnek. Nyáron ültettem hajtásról, és gyönyörűen fejlődésnek indult, mostanra gyökérről is hozza a hajtását. De egyesével kopaszodnak fel az ágai.... Új rügyek is vannak rajta, szóval fejlődik is azért. De ma pld az egyik leg újabb levele esett le úgy, h a közelében sem volt senki/ semmi. Csak egy koppanás a padlón, és ennyi...

Valaki tudna segíteni?

1. kszb
2013. okt. 25. 20:31
Miért dobálja el leveleit a bambusz begóniám? Valakinek tipp?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook