Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért divat a kóros soványság? (Ez eddig egyetlen korszakban sem fordult elő.) fórum

Miért divat a kóros soványság? (Ez eddig egyetlen korszakban sem fordult elő.) (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2006. nov. 21. 22:55
SZERINTEM MINDENKI AKKOR ÉS ÚGY SZÉP HA SZÉPNEK ÉRZI MAGÁT!szerintem ez csak egy hülye tévhit hogy a sovány lányok a szépek!mindenkinek más a szép nem kell ahoz kórosan soványnak lenni!
18. guntnerpetra (válaszként erre: 16. - Zena01)
2006. nov. 14. 09:19
Nem tudom, hogy mi az oka, lehet, hogy az, hogy soha nem voltam kis soványka, de alapvetően soha nem zavart a súlyom (persze fogyóztam én eleget). Ezt talán érezte a környezetem is, így a párválasztással sem voltak problémáim.
17. Pedit (válaszként erre: 6. - Nefis)
2006. nov. 14. 09:16
Kíváncsi vagyok, hogyha ez a "génkódolási rendellenesség" miatt nem nagyon vékony, hanem nagyon kövér lennél, akkor is ez lenne-e a véleményed?
16. zena01 (válaszként erre: 15. - Guntnerpetra)
2006. nov. 14. 08:47
Miért nem élnek most ilyen férfiak! Ha én pár száz évvel korábban éltem volna, milyen kapós lennék. Szétszednének a férfiak.
2006. nov. 11. 17:29
Egyébként mindig nagypapám jut eszembe, aki a molett, szőrös nőket kedvelte :)
2006. nov. 11. 17:29
Én azon szoktam mosolyogni, amikor magukra semmit nem adó, igazi ronda, túlsúlyos férfiak feszítenek nagyon csinos, vékony lányokkal az oldalukon. Nekik nem kell vékonynak lenni, csak a nőtől várják el?
13. zena01 (válaszként erre: 9. - 97dd601c1a)
2006. nov. 11. 11:29
Egyetértek, de szerintem a hapsik 98%-a hajt a vékony nőkre. Csak el kell olvasni a párkereső hírdetéseket, kimondottan vékony, karcsú hölgyeket keresnek. Én még egy hírdetést sem láttam amiben 100 kg-os barátnőt keresnek!
2006. okt. 29. 10:57
160 cm vagyok és 43 kg. És nem divatból. A férjem egy évig dugta a legjobb barátnőmet, nagyon alapos fogyókúra volt. :-((((((((((((((((
11. dogiz
2006. okt. 19. 13:53
Divat nem divat, de a pasik nem feltétlenül a gebe nőket szeretik. Persze a normálisabbjáról beszélek, ne gondoljátok, hogy mind csak a formádat nézi. A 19 éves fiam és barátai véleményét hallgatom néha, nagyrészük fősulis - egyetemista, sem a túl sovány, sem a túl kövér, inkább a nagy átlag, meg persz ne túl fiús, ne túl cicababás, "egyszóval nőies, inkább okos, házias lányok" a menők!
10. 7130b15964 (válaszként erre: 9. - 97dd601c1a)
2006. okt. 12. 21:19

3.) Igen és ettől megyek a falnak. Mert tök mindegy, hogy mennyi pénzzel indulsz el vásárolni. Egyszerűen 36-40-es méretben vannak ruhák, nagy szerencsével találsz akár 44-est is.


Aztán sétál az ember az utcán és minden negyedi-ötödik nő legalább 46-os ruhát kellene, hogy hordjon, de vagy magára feszeget egy kisebbet, ha sikerül vagy valami bő nadrág-póló kombinációt vesz magára.


Egyszerűen alig van normális kinézetű, minőségi anyagból készült nagy méretű ruha. Az elegáns kategóriát vagy az ünneplőt már ne is említsük! Pedig, szerintem kizárt, hogy ne lenne rá kereslet.

2006. okt. 12. 19:02

Nos az én véleményeim:

1. Igaz, hogy ez a divat éli a fénykorát.

2. Az is igaz, hogy a sovány nőnek jobban áll minden.

3. Az a baj, hogy csak sovány nőkre kapsz többségben rucit.

4. Szerintem a pasik többsége 82 % a gebe nőkre hajt, mert azt szereti.


Aztán mint ahogy a zitu irta, lehet az a nő olyan sovány, mint egy pálcika, ha olyan ronda és buta, hogy a kapa kiesik a szájából, és a szőkébbnél is szőkébb nő.

2006. okt. 7. 20:20
Talán azért mert a divat most a fénykorát éli.és minden ami divatos az egy sovány nőnek jobban áll.Bár ez hülyeség mert lehet vki vékony ha olyan ronda a feje és buta akkor mi van?:)))))
7. emike (válaszként erre: 6. - Nefis)
2006. okt. 5. 16:11
abszolút egyetértek veled:)
2006. okt. 5. 13:40

Alapvetően minden kornak megvan a maga szépségideálja...a szélescsípőjű, a kimondottan hájas (már elnézést a kifejezésért!), a hosszúkás arcú, stb.

Nagyon sokáig a vékony nőket lenézték, kiközösítették, elűzték a szülővárosából, szülőházából...

Én egy génkódolási rendellenesség miatt egyszerűen képtelen vagyok hízni...egész álló nak eszem, nasizok stb. Jártam dietetikushoz, az általa javasolt diétába, majdnem belerokkantam...tovább fogytam tőle! Nagyon nehezen sikerült rájönni, hogy mi volt az egésznek a pontos oka, milyen ételeket fogyaszthatok, stb. És ebben nekem egy gyógynövényes üzletben dolgozó barátnőm segített...


A nők génkészlete az idők folyamán változik, és pont az anorexiás, bulimiás lányok gyermekei leszenk a következő nemzedék...ők már ártaottak annyit a szervezetüknek, hogy ez a dolog vagy tovább öröklődjön, vagy alapvetően vékony dongájú lesz a lányuk...és ez így fog tovább menni...

Gének a magyarázat, illetve a géntorzulások...


A fogyásra vagy a hízásra való hajlamot pedig egyre több kutatócsoport támasztja alá...

Tessék odafigyelni magunkra, és elfogadni magunkat olyannak, amilyenek vagyunk...mindenki szép valaki számára!

Akkor talán nem folyna a csapból is a fogyókúra!

2006. okt. 5. 10:38
az én tapasztalatom az,hogy a tévében újságban,lehet,hogy tetszik a férfiaknak a modellek képe,alakja,de párnak a legtöbben a nőies nőket választják.Nem beszélve arról,hogy a képek agyon vannak retusálva,a kifutón pedig a fénybeállításon is sok múlik,meg a sminken,és a fodrászon.Egy teltebb nő is lehet szexi,ha a szép dolgokat hangsúlyozza ki magán.Én is hallottam,hogy egyre inkább a nőie alkatú modelleket keresik,és kifejezetten örülök neki.Túl sok fiatal lány egészsége,élete ment már rá erre az esztelen divatra.A lényeg,hogy mindenki jól érezze magát a bőrében.
2006. szept. 27. 12:33

én pár napja hallottam vhol (TV??), hogy egyre kevésbbé divat a nagyon vékony alak és hogy a modelleknél is a formásabbak (akinek "van" melle és feneke is) vannak már előnyben..

állítólag jó pár külföldi divatbemutatón már nem is engedik a kifutóra a nagyon vékony, szinte már csontsovány csajokat - mivel a tinilányok őket tekintik követendő példának és sok esetben ez a felelős az anorexiájukért, bulímiájukért... valójában erről is a szépségipar és a média tehet sztem - mindig, minden csak a külsőségekről szól...

2006. szept. 25. 12:28

"Szerintem hosszútávon csak az ésszerű táplálkozás + mozgás segít karbantartani, ill. leadni a kilókat..."


Viszont a mai rohanó világban, mindenki mindent azonnal akar, főleg, ha meg lehet venni. Így aztán kényelmesebb pénzt költeni rá, mint azon dolgozni, hogy átformáljuk az életünket (mert könnyebb azt mondani, hogy nem érünk rá).


Egyébként szerintem a kóros soványság nem divat, inkább túlzás, ők is át esnek a ló túloldalára. A másik oldalon mi vagyunk a ducik, akiket nem bír el a ló:)

2006. szept. 25. 12:21

Szerintem a "fogyókúra-ipar" generálja ezt. Vedd meg a legújabb csodaport, csodateát, csodaturmixot, csináld a csodadiétát, és majd olyan leszel, mint a modellek a kifutón...


Persze az is hozzátartozik szerintem, hogy sokan azt gondolják, hogy a kényelmesebb út működik. Pedig sajnos -hosszútávon- nem. Szerintem hosszútávon csak az ésszerű táplálkozás + mozgás segít karbantartani, ill. leadni a kilókat...

2006. szept. 24. 19:20
Miért divat a kóros soványság?Ez eddig egyetlen korszakban sem fordult elő.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook